Защо момчетата?

  • 4 212
  • 25
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 959
Забелязвам, че доста повече от нашите истории са с бебета - момчета. И лекарите от неонатология също казват, че вероятността за оцеляване на момиче е доста по-голяма от тази на момче.
Сигурно си има някаква логика за това , но наистина не мо го побира главата newsm78

# 1
  • Мнения: 3 591
Забелязвам, че доста повече от нашите истории са с бебета - момчета. И лекарите от неонатология също казват, че вероятността за оцеляване на момиче е доста по-голяма от тази на момче.
Сигурно си има някаква логика за това , но наистина не мо го побира главата newsm78


Най-вероятно е случайно - на мен точно мъжките бременности са ми износени.
Всъщност аз незнам какви са неизносените.

# 2
  • Мнения: 592
Не че това е обяснението, но още откакто са смерматозоидчета мъжките са по бързи, но за сметка на това по-неустойчиви. Явно такава е "мъжката" природа  -силно гори - бързо изгаря. Grinning Моя позната все ми казва, че превързаността на майките към синовете се дължи на това, че по-трудно се гледат и повече неприятности носят и за това са по-скъпи на майките. Разбира се това е относително, но аз се си мисля, че има резон.

# 3
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Специално за случаите, описани тук във форума,смятам че е съвпадение.
Иначе наистина съществуват заболявания,"характерни" повече при момчета или момичета или пък които протичат с различна тежест.
Например за хидронефроза при плода ми бяха казали че е по-благоприятно,ако е момиченце.

# 4
  • Мнения: 3 591
При всички генетични заболявания където Х хромозомата е "болна" ще се раждат здрави момиченца носители и болни момченца. трябва и от 2мата родители да дойде увреден хромозом Х за да е болно момиченце.
Ако е в У-ка е проблема пък няма да имам "здрави носители" само болни момченца.
За тези заболявания наистина важи,че е по рисково при момченцата, ама тези болести обикновенно родителите знаят, че са им носители много преди опитите за бебе.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мдааааааа - и аз знам този факт. Женските индивиди са по-устойчиви и приспособими. Затова %-тът на оцеляване при тях е доста по-голям от този на момченцата.
Нямам научно обяснение...само като факти зная тази истина. От неонатологията на МА, по-точно.

# 6
  • Мнения: 440
Нямам точно обяснение на този факт.
Една приятелка преди няколко години е загубила близнаците си момчета в 6-ти месец. Когато разбра, че и аз чакам момчета ми даде съвет да се пазя много............. всичко е божа работа за мен.

# 7
  • Мнения: 177
И при мен момче , защо ли  Sick , въпреки че след операцията на бебчо даваха някаква надежда но той не издържа, наистина ли генът е по слаб или хромозомата  #Crazy

# 8
  • Мнения: 58
май има нещо... в смисъл че имаше и една история на една мама, която след три неуспешни бременности с момченца и се ражда здраво момиченце.. без да споменава за генетични проблеми..всъщност ако не се е изследвала, откъде ще знае, че има? Thinking, а и това, което пише desi е много логично за този случай ooooh!

# 9
  • Мнения: 4 212
Да, при мен е така, явно проблема е в хромозомата У. Неонатолозите ми казаха, 4е макар и да изглеждат физи4ески по-здрави мъжете, те са по-слабият пол. Има и много слу4аи, познавам няколко от тях, при които родените с мъжки пол бебета имат психи4ни отклонения, докато женският пол са здрави.И това се предава на поколенията.

# 10
  • Мнения: 251
И моето загубено бебче беше момче. Точно това коментираха онези ужасни жени (не ги наричам  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire лекарка и акушерка, защото за мен те нямат право да се титулуват така). Цитирам по памет думите на едната: "Ако беше момче нямаше да падне, те мъжките се кекави".
Няма да коментирам повече, че ми става мъчно, а си обещах, заради новото бебе да не се натъжавам.

# 11
  • Мнения: 3 537
Моята загуба беше преди 4 години,момиченце ...но въпреки всичко....Rolling Eyes...живя само 1 ден Cry Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 413
май има нещо... в смисъл че имаше и една история на една мама, която след три неуспешни бременности с момченца и се ражда здраво момиченце.. без да споменава за генетични проблеми..всъщност ако не се е изследвала, откъде ще знае, че има? Thinking, а и това, което пише desi е много логично за този случай ooooh!

Това е моята майчица, а аз съм успешният резултат. Написах го съзнателно, майка ми не е била изследвана, нито пък имам смелост да я разпитвам знае ли защо не са оцелели братята ми-говорим за 70-та до 75-та година...но ми се струва, че има връзка...дано с тази нишка помогна на някоя мама да има успешна момичешка бременност...  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 591
Eто ви нещо за четене в този дух:

http://www.eshre.com/emc.asp?pageId=447

# 14
  • Мнения: 779
Прабаба ми е родила 5 или 6 момченца ( повечето мъртви , а другите са живели много малко). Баба ми е 6-то или 7- мо дете, родила се е в 7-мия месец и всички са мислели, че няма да оживее. Нямам предтава, защо е така, но явно наистина ние сме - посилният пол.

Общи условия

Активация на акаунт