бременост и киста

  • 705
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте! За пръв път пиша. Днес за пръв път ходих на преглед за установяване на бременост, но заедно стова се установи, че имам и киста. Много съм притеснена и разчитам на Вас да ми дадете повече информация и да се успокоя. Мисля че всичко друго ни е  нормално. В 4.5 г.с. съм доколкото разбрах от видеозона бебето е с диаметър 10 мм, а кистат 6 см.
 Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 215
А лекарят какво ти каза ?

# 2
  • Мнения: 7 186
Не смятам, че кистата ще ти пречи, но важното е какво ще каже лекарят ти.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Аз също имам киста 4.53см. и моята лекарка ми каза да не се приетснявам, че щяла да се изконсумира, каквото и да значи това, утре пак съм на лекар и ще разпитам подробно, защото когато разбрах за тази киста  забравих и ума и дума.

# 4
  • Мнения: 2 950
Когато за първи път отидох за установяване на бремеността, лекарят ми откри киста. Обясни ми, че това било нормално - образувала се при срещата на сперматозоидите с яйцеклетката и минава за около месец. На следващия преглед вече я нямаше. Но той ми даде подробни напътствия какво да правя и да не правя, за да не се усложнят нещата и сама да отмине. Каза ми да не вдигам тежко (повече от 2-3 кг), да не правим секс, да ям леки храни - особено важно да не се появява запек, за да няма напъване, също да не спортувам, да не тичам. Общо взето да го карам по-спокойно, за да е всичко наред. В крайна сметка на втория преглед всичко си беше нормално, така че не се престаравайте и ще сте супер мамчета. Желая ви леко бременеене и здрави бебчета!

# 5
  • Мнения: 2 099
До колкото знам майка ми ме е родила с киста, която по време на раждането се е спукала. И аз преди време имах киста и една лекарка ме накара да влезна в болница за безкръвна операция за премахването и, но завеждащият на отделението, като ме прегледа каза, че корема ми не шкафче, че да го отваря за щяло и не щяло още повече, че не съм била раждала и при раждането тя сама можело да се махне.
Мисля, че е най-добре да попиташ лекарарят все пак, но според мен нямаш поводи за притеснение.
Поздрави,
Мими

# 6
  • Мнения: 1 259
Здравей,като се образува плацентата ти кистата  може и да изчезне.На мен ми откриха киста 7 см. в началото на трети месец,но моята не се махна.Сега съм си с нея(намаляла е ),но ще раждам секцио.Повече се пази и не се натоварвай! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 7 059
Аз имам същия проблем....аз съм на 23 г.с, в 24- тата. В началото ми откриха киста 8- 9 см !!! и миома 3-4 см. Оперирана съм и от миома на матката преди 5 години, която беше цели 10 см. Поради всичките тези усложнения лежах в Майчин дом. Имах и болки. Докторът ме препрати да лежа в Майчин дом - имало опасност от спонтанен аборт заради старата операция .....В майчин дом ми казаха , че по всяка вероятност ще се наложи операция защото кистата е голяма и може да се спука, което да е придружено с кръвоизлив, а може и да е киста на жълтото тяло, която да изчезне. Уведомиха ме, че при тези случаи операцията се прави с пълна упойка и се прави след или окло 16 г.с.
Когато лежах в болницата бях в 7-8 г.с. Изписаха ме, започнах да се консултирам с различни доктори, повечето от които твърдяха че непременно е наложителна операция...Но аз реших , че ще се съберат прекалено много операции на корема- три със секциото, а и тези упойки и други лекарства ще навредят на плода. Отказах категорично операция.....При последния преглед доктора не видя кистата- може и да е изчезнала, но дори да не е изчезнала със сигурност не се е увеличила, защото щеше да се види на видеозона. Най- вероятно се е смалила !!!
И така ще си чакам...
Важното е да не се притесняваш!
Успех!

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз и двата пъти имах кисти, които се изчезнаха от самосебе си...
Дано и при теб така се случи newsm10

# 9
  • София
  • Мнения: 2 298
И на мене при първия преглед на ехограф ми откриха киста, неколкократно по-голяма от ембриона, но доктора каза, че е нормално и ще изчезне от самосебе си. Така и стана, при следващия преглед, след 1 месец, вече я нямаше.
Предполагам, че и при тебе ще е така, затова се успокой, още повече, че доктора, който те е гледал не ти е предписал нещо специално.

# 10
Много Ви благодаря за споделения опит. Сега се чувствам много по-добре.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
eseto аз днес ходих на лекар и за моя най - голяма радост, кистата се е смалила двойно  Simple Smile, така че както казва моята лекарка щом аз не се притеснявам, значи и ти нямаш основание за това. Успех.

# 12
  • Мнения: 1 259
Ох , дано и аз да мога да се похваля със същото baby_neutral,на 12 съм на преглед.

# 13
  • Мнения: 1 440
Здравейте, тъкмо прочетох темата и отговорите към нея и честно казано малко се поуспокоих, защото и на мен ми откриха такава "киста на бременността", която би трябвало да изчезне от само себе си до 3 месец. Въпросът ми обаче е ами ако не изчезне какви са последствията и какво се прави?Освен това от първия до втория ми преглед (15 дни) тя се е уголемила и 1см. Аз сам още в началото на втория месеч, но искам да съм информирана. Лекарката ми не се притеснява и това ме окуражава. Освен това чувства ли се нещо или не?Боли ли, може ли да се спука сама?Благодаря ви предварително  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 690
Есето, не се тревожи - нормално е да имаш кисти по време на бременността - повечето изчезват докъм 14 седмица, но дори и да не изчезнат не е страшно. Можеш да родиш с киста, а може и да ти я махнат. Аз имах две кисти, които така и не изчезнаха, нито се смалиха и 16та седмица ми ги махнаха с лапароскопия. Не съм имала никакви проблеми след това и сега чакам с нетърпение да си родя здраво и хубаво бебче  Praynig Не се притеснявай и каквото и да ти кажат лекарите се консултирай още с някого Успех и леко бременеене  Hug

Общи условия

Активация на акаунт