Турски ТВ новели, филми и сериали - 4 ТЕМА

  • 85 695
  • 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Gümüş
Elveda derken
Dudaktan kalbe
Asi
Yabancı damat
Yanık koza
Binbir gece

Последна редакция: вт, 02 фев 2010, 22:17 от Tatti

# 1
  • Мнения: 0
Гласувах за Босфора. Но за мен и Перла, и 1001 нощ са толкова добри. Просто съм на такава вълна.
1001 нощ ми беше първата любов, а и като че ли най-бързо и завладяващо се развиваше действието. Музиката беше страшна. Босфора не го следях толкова, защото почна ваканцията и защото по-бавно се развиваше действието...но там актьорите са по-добри от всички други по мое мнение, разбира се. Музиката там най ми харесва, а и просто ме грабна.
Перла е по-забавен, разтоварващ и цветен сериал, с много движение. Най-добре ми идва, а и Мехмет, и Инджи са хубавци.  Mr. Green В Мелодията много ревове дразнят, но има красива музика и интересен сюжет. Гледах малко от Отминалите години и също ми хареса.
Ще видим как са другите.

# 2
  • Мнения: 0
Перла е по-забавен, разтоварващ и цветен сериал, с много движение. Най-добре ми идва, а и Мехмет, и Инджи са хубавци.  Mr. Green В

напротив, точно в Перла няма движение и тече най-мудно, но си е готин сериал.

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 23:50 от BGpapa

# 3
  • Мнения: 0
Перла е по-забавен, разтоварващ и цветен сериал, с много движение. Най-добре ми идва, а и Мехмет, и Инджи са хубавци.  Mr. Green В

напротив, точно в Перла няма движение и тече най-мудно, но си е готин сериал. Аз харесвам Сълзи над Босфора и Аси. 1001 нощ не е първата ми любов, защото преди него гледах Haуat türküsü по TRT, който много ми хареса и го гледах всяка сряда през 2006 и 2007. Преди това Bir İstanbul masalı... страхотен сериал също. STAR TV изобщо не я хващам и са ми непознати Kaybolan yıllar и Yanık koza. По ATV чат пат гледам Adanalı, a пo Show TV... следях Kurtlar Vadisi, Acı hayat и Doktorlar. По Kanal D нищо не следя, загледах се по едно време в Küçük kadınlar, Akasya durağı и Annem, но... няма време за толкова сериали. Сега следя Unutulmaz и Aliye. Тези по Нова и БТВ ми идват малко множко вече...

Аз пък точно обратното мисля.  Simple Smile Перла ми идва изключително разтоварващо, няма толкова драма, трагедия, повече весели или романтични моменти. Босфора си течеше много мудно на моменти, за Мелодията да не говорим. В Асито и 1001 нощ най-бързо се развива действието според мен.

# 4
  • Мнения: 31 129
Гласувах за Мелодия на сърцето. Перла също ми харесва. Въобще турските сериали са изненадващо добри.

# 5
  • Мнения: 1 064
Гласувах за любимата си "Мелодия", но не знам дали изобщо трябваше да гласувам. 5 от 9-те заглавия в анкетата още не са излъчвани в БГ, така че за тях нямам мнение. Всъщност, избирах измежду Сълзите, 1001, Перла и Мелодията...

# 6
  • Мнения: 1 558
Е как да отговоря на анкетата,след като половината филми не съм ги гледала newsm78

# 7
  • Мнения: 343
Гласувах за Мелодията, единственият сериал от който не съм изпуснала нито една серия Peace

# 8
  • Мнения: 0
Гласувах за "Мелодията на сърцето",грабна ме още от началото.Бих могла да кажа,че и "Брак със чужденец" също ще ми бъде фаворит,въпреки че днес излъчиха първи епизод.

# 9
  • Мнения: 267
Аз гласувах за Binbir gece -това е  Peace
От някои съм поглеждала по  серия(или 2 -3-5 ).На сбогуване го следях до към 10 серия след това ми стана  Sick
Мелодията е ок,но бавно се развива действието(изключвам последните епизоди),а и не всичко е обмислено.Перла на моменти имам чувството,че гледам латино боза,иначе не е с лош замисъл Peace
Та това е-1001 нощи за мен е и ще си остане номер 1 отвсякъде-актьори,декори,сценарий,а бе всичко  Peace

# 10
  • Мнения: 0
за Перла си абсолютно права. Много воднисто стана. Но е разтоварващо, няма толкова драма.
Аз гласувах за АСИ. Трайкова, как така не си гледала, АСИ не го ли гледа? Брак с чужденец не загледа ли също? няма рев нон стоп... друг тип сериал е, дано ти хареса

# 11
  • Мнения: 267
за Перла си абсолютно права. Много воднисто стана. Но е разтоварващо, няма толкова драма.
Аз гласувах за АСИ. Трайкова, как така не си гледала, АСИ не го ли гледа? Брак с чужденец не загледа ли също? няма рев нон стоп... друг тип сериал е, дано ти хареса

Аз от Аси съм гледала само 1-я епизод ,като го изгледаме може пак да сложиш анкета  Peace

# 12
  • Мнения: 1 558
за Перла си абсолютно права. Много воднисто стана. Но е разтоварващо, няма толкова драма.
Аз гласувах за АСИ. Трайкова, как така не си гледала, АСИ не го ли гледа? Брак с чужденец не загледа ли също? няма рев нон стоп... друг тип сериал е, дано ти хареса

Ами не,не съм гледала Аси,а днес бяхме на разходка като започна Брак с чужденец Peace Със сигурност ще погледам малко от всички филми и тогава ще реша за кого да гласувам Wink От отзивите ви досега оставам с впечатлението,че Аси е достоен противник на 1001 нощ Thinking Със сигурност ще му дам шанс Peace

# 13
  • Мнения: 0

Аз от Аси съм гледала само 1-я епизод ,като го изгледаме може пак да сложиш анкета  Peace

ами защо не го проследи и него? супер е. Толкова много хора го изгледаха вече... Ще видиш, че си заслужава, макар че е сниман в ранчо, в провинция, и няма истанбулски гледки. Но по-добре, нека има разнообразие. АСИ го загледах още миналата година (преди в БГ да пуснат 1001 нощ) и ме грабна от самото начало.  Сега... ще го попрескоча, защото няма смисъл да го гледам  втори път, загледах се в UNUTULMAZ, дето го дават по ATV в сряда вечер, чистак нов сериал. И с тези по бТВ, които тръгват, вече стават... доста. А време няма. Вие как намирате време през деня... не знам.  Или по майчинство повечето?

# 14
  • Мнения: 683
Гласувах за 1001 нощи. За мен това е сериал който ме накара да гледам сериали, да търся сериите напред на турски и румънси(без да зная никой от двата езика), да пиша по форуми и да се интересувам от артистите и живота им все едно изживявам собствената си любов. Ако не сте го гледали сте изпуснали много според мен. Гледам отгоре, отгоре Сълзите (много муден и много драма за моя вкус), Перла (лек и разтоварващ но наистина малко на сапунка го докарва-дори те самите го казаха в сериала че е заприличало на латинска сапунка), Мелодията не го гледам защото не ме завладя от началото и същото и с Аси. Гледах първите няколко серии с превод на английски и не ме заинтригува. Другите не съм ги гледала но не вярвам да са на равнището на 1001 нощи и затова моят избор за анкетата е този.

# 15
  • Мнения: 312
Гласувах за 1001 нощ

# 16
  • Мнения: 3 623
1001 нощ, класика в жанра.

# 17
  • Мнения: 0
просто е първият, излъчен в България, затова е класика в жанра за тези, които за първи път са гледали турски сериал. Иначе колко страхотни сериали са правени и преди него....  Simple Smile
да пуснат Doktorlar или Acı hayat ... ще ви трогнат наистина. Нова ТВ... си знаят работата...

# 18
  • Мнения: 3 623
Ще ги чакаме с нетърпение.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 11
Гласувах за 1001. Първата ми и единствена любов до момента.

# 20
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Гласувах за АСИ. Няма друг филм, който да ме е "хипнотизирал" така. "Хипнотизирал" е точната дума.
Всъщност,част от заглавията в анкетата са ми напълно неизвестни.

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 14:25 от queen_of_spades

# 21
  • Мнения: 0
Гласувах за 1001 нощ.  Wink

# 22
  • Мнения: 0
ето и сериалите, които предстои да стартират в следващите месеци:

YAPRAK DÖKÜMÜ



CANDAN ÖTE



MENEKŞE İLE HALİL



SAHRA



AŞK-I MEMNU



KAYBOLAN YILLAR



ARKA SOKAKLAR



KAVAK YELLERİ

# 23
  • Мнения: 0
Мога ли най-нахално да попитам как се превеждат заглавията? Любопитно ми е.

# 24
  • Мнения: 212
Гласувах за "Перла" Heart Eyes
Всъщност това е първия турски сериал,който гледам. Незнам къде съм бляла, та не съм гледала 1001 нощ Blush
Но, вече съм фен, започвам да гледам всички,които предстоят Grinning

Май трябва да си направя списък, да не пропусна някой, че предстоят доста Blush

# 25
  • Мнения: 0
Мога ли най-нахално да попитам как се превеждат заглавията? Любопитно ми е.

мога да ти ги кажа всичките, но бъди убедена, че бТВ и НОВА ще им сложат такива заглавия, че няма да имат нищо общо с оригинала.
Както стана с ГЮМЮШ, което преведоха ПЕРЛА, както стана с ОТ УСТНИТЕ КЪМ СЪРЦЕТО, което преведоха МЕЛОДИЯ НА СЪРЦЕТО. Така стана и с НА СБОГУВАНЕ... там пък сложиха заглавие СЪЛЗИ НАД БОСФОРА  Rolling Eyes Поредното гениално хрумване АСИ да стане ГОРДАТА (незнайно защо) АСИ.  А най-новото 20 е: САХРА (което си е Сахара) то се води ЦВЕТЕ НА ИЗТОКА. Направо да паднеш.
ИЗГОРЯЛАТА КАКАВИДА (ИЗГОРЕН ПАШКУЛ) тук е ПЪТИЩАТА НА СЪДБАТА, а ЗЕТ-ЧУЖДЕНЕЦ е БРАК С ЧУЖДЕНЕЦ.
Не мога да гадая как ще е МЕНЕКШЕ И ХАЛИЛ (имената на главните герои в едноименния сериал), някъде мярнах заглавието "Мечтатели", но не разбрах дали важи за Kavak yelleri или за Menekşe ile Halil

Така че... като им сложат нашите телевизии хахавите си заглавие, ще ги напишем и ние. Засега може само да се гадае. Дали ще е Страст край Босфóра или Любов и отмъщение... хаха

п.с.поне мисля, че Yaprak dökümü, Kaybolan yıllar, Arka sokaklar ще ги преведат едно към едно (както и 1001 нощ), съответно: Листопад, Отминали (Изгубени) години, Задни улици

# 26
  • Мнения: 0
Мога ли най-нахално да попитам как се превеждат заглавията? Любопитно ми е.

мога да ти ги кажа всичките, но бъди убедена, че бТВ и НОВА ще им сложат такива заглавия, че няма да имат нищо общо с оригинала.
Както стана с ГЮМЮШ, което преведоха ПЕРЛА, както стана с ОТ УСТНИТЕ КЪМ СЪРЦЕТО, което преведоха МЕЛОДИЯ НА СЪРЦЕТО. Така стана и с НА СБОГУВАНЕ... там пък сложиха заглавие СЪЛЗИ НАД БОСФОРА  Rolling Eyes Поредното гениално хрумване АСИ да стане ГОРДАТА (незнайно защо) АСИ.  А най-новото 20 е: САХРА (което си е Сахара) то се води ЦВЕТЕ НА ИЗТОКА. Направо да паднеш.
ИЗГОРЯЛАТА КАКАВИДА (ИЗГОРЕН ПАШКУЛ) тук е ПЪТИЩАТА НА СЪДБАТА, а ЗЕТ-ЧУЖДЕНЕЦ е БРАК С ЧУЖДЕНЕЦ.
Не мога да гадая как ще е МЕНЕКШЕ И ХАЛИЛ (имената на главните герои в едноименния сериал), някъде мярнах заглавието "Мечтатели", но не разбрах дали важи за Kavak yelleri или за Menekşe ile Halil

Така че... като им сложат нашите телевизии хахавите си заглавие, ще ги напишем и ние. Засега може само да се гадае. Дали ще е Страст край Босфóра или Любов и отмъщение... хаха

п.с.поне мисля, че Yaprak dökümü, Kaybolan yıllar, Arka sokaklar ще ги преведат едно към едно (както и 1001 нощ), съответно: Листопад, Отминали (Изгубени) години, Задни улици

Всъщност вярно е.  Аси не съм гледала, за да знам горда ли е, не е ли, но Сълзи над Босфора...сигурно е защото българите са свикнали със латиноамериканските заглавия от сорта на "Изпепеляваща страст", но все си мисля, че предпочитат нещо ново. Цвете от изтока и Мелодията на сърцето не звучат толкова зле, въпреки че оригинала е по-добре. Обаче Сълзи над Босфора няма равно. Нито има нещо общо, нито нищо.
Ама нали трябва да звучат драматично.  ooooh! Жалко, че постигат обратен ефект. Не разбирам от телевизионен бизнес на 14 години, но наистина е смешно.

# 27
  • Мнения: 1 064
Според мен, името на филма може да не се превежда буквално, но трябва задължително да се предаде точния му смисъл и да постигне оригиналното внушение, пък дори и за тази цел да се ползва съвсем друг израз, обичаен за езика, на който се превежда. Затова не се ядосвам на Гюмюш - Перла, едно име не е от такова значение. Но при Мелодията промяната на заглавието е направо престъпно, защото променя целия смисъл. Всъщност заглавието на филма поставя и неговата тема - какво става, когато допускаш/ не допускаш любовта да премине от устните до сърцето, тоест - да я приемеш истински и много съкровено. Какво общо има това с Мелодия на сърцето, аз не виждам, освен да се опрости и принизи идеята на автора.

Извинете за дългия пост. Иначе исках да попитам какво ще рече "Аси Хаят". Животът на Аси? Труден живот? И двете ги мернах някъде из форума, та се питам кое е вярното.

В новите сериали има доста познати лица, но май никъде не участва Yiğit Özşener или бъркам?

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 19:17 от B l a n k a

# 28
  • Мнения: 0
Asi e na galeno ot imeto "Asiye", tya taka se kazva, na praktika Simple Smile a i ednoimennata reka v grada se kazva Asi; ottam idva.
Gümüş se kazva glavnata geroinya v ednoimennia serial. Bukvalno... oznachava "srebro".  Tova ne e vajno, zashtoto pochti vsyako ime oznachava neshto. Mojeshe prespokoyno da si go ostaviat GÜMÜŞ. No zaradi tova, che bilo neblagozvuchno (a chudno kak Gülsün ne im e neblagozvuchno), promeniha imetot ot Gümüş... na İnci (inci oznachava perla). A zashto tochno izbraha tova ime na geroinyata? zashtoto reshiha zaglavieto na seriala da e PERLA. Bez da se pogledne che napred v seriite postoyanno davat telefonite kato zvınyat (Gümüş arıyor), otdelno tabelkata na firmata... Gümüş Fashion ili tam kakvoto beshe. Napravo se izlojihme, no... kakto i da e. V arabskata versia e "Noor" (Nur).

# 29
  • Мнения: 1 064
BGpapa, за Перла - ясно. Имах предвид, че дразни, но не променя внушението.
А "хаят" какво е - не е ли живот, тоест "Животът на Аси". Или не те разбрах...  newsm78

# 30
  • Мнения: 418
.
А "хаят" какво е - не е ли живот, тоест "Животът на Аси". Или не те разбрах...  newsm78

Da , hayat=хаят e живот. Ho в оригинал (в TR) името на филмa е само Asi=Аъси  Peace

# 31
  • Мнения: 1 064
Сега разбрах   bouquet
Проявявам интерес именно към този филм, след толкова похвали, които изчетох...

# 32
  • Мнения: 0
BGpapa, за Перла - ясно. Имах предвид, че дразни, но не променя внушението.
А "хаят" какво е - не е ли живот, тоест "Животът на Аси". Или не те разбрах...  newsm78

HAYAT си е живот, да. Но къде го видя в заглавието?

ASİ си името на сериала.
Иначе "ЖИвотът на Аси" става "Asi'nin hayatı" (Аасинин хаятъ).
В случая заглавието е само АСИ, а на български... "Гордата  Joy Аси". Че се прави на горда, прави се. Колко го въртя Демир на пръста си, особено в началото... аз не бих имал това търпение да издържа такова поведение, но... вече това си е режисьорско виждане

# 33
  • Мнения: 223
Гласувах за `Мелодията на сърцето`. Иначе харесвам и `Аси`. Днес погледах малко и от `Брак с чужденец`. Стори ми се много забавен. Искам да ги гледам всичките, но май няма да мога да насмогна. Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 3
Една статия във вестник "Капитал"

            Перли и сълзи
За страничните ефекти от турските сериали
От Ирина Ценкова

http://www.capital.bg/show.php?storyid=775978
 

# 35
  • Мнения: 0
Една статия във вестник "Капитал"

            Перли и сълзи
За страничните ефекти от турските сериали
От Ирина Ценкова

http://www.capital.bg/show.php?storyid=775978
 

То само от половината коментари лъха нергамотност и пълна тъпотия, пък плюят Турция и сериалите им.
Направо няма какво да се каже. То бива ограничен народ с предубеждения, ама приказките за пропагандата съвсем ми станаха смешни. Половината са на мнение, че сериалите са отвратителни и същата тази половина има във всяко второ изречение "не съм гледал/а няма и да гледам" Еми честито на пророческите им способности, ама за сметка на тях Бог с мозък да ги беше дарил. Веднъж България да пусне качествени сериали и тях ще се намери някой да ги оплюе. Всеки си има мнение, разбира се, но едно е да гледаш и да не ти е по вкуса, друго са тия дебилски коментари. Хъх, ами да си гледат Забранена любов и бразилките сапуняги, никой не ги спира.  Peace

# 36
  • Мнения: 683
Сега разбрах   bouquet
Проявявам интерес именно към този филм, след толкова похвали, които изчетох...
Похвалите за 1001 нощи са къде повече от тези за Аси но това не ти е попречило да не го харесаш както ти самата казваш:"Е, аз харесах Мелодия на сърцето повече от гечето, така че - въпрос на вкус. Дано "Аси" ни даде свежи емоции."

# 37
  • Мнения: 1
Гласувах за "1001 нощ", защото това е най-хубавият сериал, който съм гледала, и защото ме грабна още от първия епизод, който видях. Най-интелигентния и най-издържания във всяко отношение филм. Гледам Мелодията, Сълзите, Перла като по-качествени сапунки и толкова. А Аси изобщо не ме заинтригува, и едва ли ще го гледам повече.

# 38
  • Мнения: 1 064
Сега разбрах   bouquet Проявявам интерес именно към този филм, след толкова похвали, които изчетох...
Похвалите за 1001 нощи са къде повече от тези за Аси но това не ти е попречило да не го харесаш както ти самата казваш:"Е, аз харесах Мелодия на сърцето повече от гечето, така че - въпрос на вкус. Дано "Аси" ни даде свежи емоции."

Не, не, много харесах 1001. Изгледах го за 12 дни, а това мисля говори достатъчно колко ме е завладял. Просто поставих "Мелодията" едно място по-напред, защото специално мен успя да ме докосне по-съкровено, това е. И двата филма за мен са изключителни, което не мога да кажа за Перлата и Сълзите.

# 39
  • Мнения: 930
Гласувах за 1001 нощ Peace той е моят фаворит Crazy Flutter

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте! Чета темите от доста време, но не съм писала в тях. Сега попаднах на нещо интересно /поне за мен/  и реших да го споделя с вас. Ето заповядайте Simple Smile http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2404291

# 41
  • Мнения: 416
Гласувах за "Мелодия на сърцето". Този сериал до 7 серия не ме грабваше, но след това не съм пропускала  и ден без да го гледам. Понякога гледам сериите по няколко пъти. Моля, ако някой има информация на артиската, която играе "Нимет" да напише нещо за нея. Тя ми е една от любимките, но за съжаление досега нищо не е писано за нея или поне аз не съм срещала. Някой знаели дали тя ще играе и в другите филми, коите ще се излъчват по българските телевизии?     

# 42
  • Plovdiv
  • Мнения: 248
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Здравейте!
Макар, че отдавна не съм писала тук , редовно ви чета.
Гласувах за филма "1001 нощ" !
Това е признат шедьовър не само в турското кино.

Имам много старо издание на  книгата "1001 нощ" . В предговора и пише:
" Четенето на тая епопея е едно от редките  духовни наслади. Представете си ,
 на съвременен режисьор да хрумне идеята да филмира , ако не 1001, то поне 100 нощи.
То това би било оргия на колорита, вавилония на човешки типаж. Тук повече от всеки
друг път господства случаят. Просто ти е трудно да предугадиш ходовете.
Трябва да си Аллах, за да знаеш какво ще стане. Това е един живописен лабиринт.
Има безкрайно много ходове, странични пътеки, тайнствени знаци, които не можеш
 да разчетеш . Не е замък тоя замък, на който се знаят всички стаи!"
 
Е, намери се прекрасен екип -  режисьор,  сценарист ,артисти , музика и т.н. ,
които пресъздадоха в съвременен вариант тази не остаряваща вълшебна приказка.
Гледала съм много турски филми и сериали,  но  "1001 нощ "  е класи над всички.
Ценителите на киноизкуството го знаят. Това е филм, който ти грабва душата ,
както седмоцветната дъга след дъжд.
А другите филми , предложени в анкетата , са само нейни нюанси.
Написах всичко това за да аргументирам вота си.

  smile3525 smile3525 smile3525

# 43
  • Мнения: 459
"1001  нощ" е номер 1 за мен!
Mar_tomovabouquet  bouquet  bouquet

# 44
  • Мнения: 472
1001 нощи!!!!Харесвам и Мелодията на сърцето и Перла,но за мен 1001 нощ е класи над всички останали

# 45
  • Мнения: 0
Някой гледал ли е Haziran gecesi? (не съм сигурна правилно ли го пиша) Препоръчаха ми го, ама не съм сигурна дали да гледам, изборът е голям

# 46
  • Мнения: 0
Хазиран геджеси - Юнска нощ... тука едва ли ще го пуснат. Не са го купили просто

# 47
  • Мнения: 472
Няма ли да пуснат някой филм на режисьора на 1001 нощи?Или пък с участието на Халит или Бергюзар?Или с някой от актьотите от 1001 нощи?Много ми харесва как се справят

# 48
  • Мнения: 0
Ами да бяха купили АЛИЙЕ, пак е на КУДРЕТ САБАНДЖЪ, с музиката на КЪРАЧ. ХАЛИТ ЕРГЕНЧ играе главна роля.
В БананаБГ бяха сложили първите 13 серии, сега са ги махнали повечето...

ALİYE


с участието на Нежат Ишлер, Санем Челик, Халит Ергенч, Айла Алган, Илхан Шешен, Айтен Унджуоолу и др.

Алийе е омъжена жена, произхождаща от богато семейство. Тя има две деца и освен тях, живее заедно със съпруга си и сестрите му в голяма къща. Но търсейки щастието и семейния уют, Алийе се чувства предадена и сама. Съпругът й, Синан се среща тайно с младо момиче, което след като разкрива тайната на Алийе, се скарва жестоко със Синан и пада от прозореца. След като умира, Синан се чувства виновен за смъртта й, а Алийе иска раздяла и взима двете си деца, с които се опитва да се премести в Истанбул, но на гарата във влака Синан ги настига и успява да отмъкне едното дете, когато влакът тръгва. В Истанбул Алийе среща зъболекарят Фейаз, който ще се опита да й помогне да се разведе и  тя да получи попечителство над децата. Не след дълго Алийе попада в любовен триъгълник, а Синан всячески се опитва да си върне и децата, манипулиран и от майка си, която подклажда настроенията в къщата с интригите си.
Сериалът е заснет сред прекрасните гледки на Истанбул, а историята е режисирана от Кудрет Сабанджъ, работил и за популярния сериал "1001 нощ" и още 18 сериали и филми. Главните роли са поверени на красивата актриса Санем Челик и на известните вече у нас Халит Ергенч (главната мъжка роля в "1001 нощ") и Нежат Ишлер (театрален и киноактьор, популярен у нас с участието си във филма на Нери Терзиева "Откраднати очи")

Режисьор: Кудрет Сабанджъ
Музика: Кърач

Продукция: ATV (Türkiye 2004-2006)


Саундтрак

EПИЗОДИТЕ В BANANABG.COM
EПИЗОДИТЕ В LAPACHE.İNFO



МУЗИКАТА КЪМ СЕРИАЛА: SOUNDTRACK - Kıraç

# 49
  • Мнения: 0
Хазиран геджеси - Юнска нощ... тука едва ли ще го пуснат. Не са го купили просто
Знам, въпросът ми беше дали е хубав? Щото аз мога и на турски да гледам, ще разбера долу-горе.

# 50
  • Мнения: 0
Подкрепете любимия си сериал и във ФЕЙСБУК АНКЕТАТА

# 51
  • София
  • Мнения: 84
Гласувах за Сълзи над Босфора. Много ми хареса - красиви герои,
талантливи актьори и актриси, интересен сюжет, модерен декор, децата бяха
очарователни. Актьорската игра беше великолепна, нямам думи. Много ми хареса!!!

# 52
  • Мнения: 2 411
Много ми харесва сериала АСИ!!!Но все още за мен 1001 нощ е номер 1 !!!

# 53
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Гласувах за Мелодия на сърцето.
1001 нощ не успях да го гледам.

# 54
  • Мнения: 2 411
Гласувах за 1001 нощ Може ли някой да преведе песента от първия танц на Онур и Шехерезада? Много ще съм благодарна!

# 55
  • Гърция
  • Мнения: 1
Тук в темата 3-те песни от сватбеното парти - 2 сезон " 1001 нощ" има превода на песента Peace
http://tr-seriali.com/forum.html

# 56
  • Мнения: 21
Здварейте!
След кратичко колебание гласувах за 1001 срещу "Елведа деркен".
И двата сериала ми доставиха невероятна наслада и много вълнение.
Споделям възмущението ви от тъпичките преводи на заглавията.
Според мен" Ашк-ъ мемну "буквално се превежда "Любовно щтастие" ,но по - благозвучно е" Щастието на любовта"-  Thinkingда видим как ще го окепазят.
Има ли линк за "Елведа деркен " с превод на български ?Предварително благодаря!  bouquet

# 57
  • Мнения: 21
Подкрепете любимия си сериал и във ФЕЙСБУК АНКЕТАТА
Как се стига до тази анкета??Не ми се отваря
 Blush.Въобще затруднява ме ползването на  Фейс бука. BlushХемп ме Blush

# 58
  • Мнения: 13 512
Здварейте!
След кратичко колебание гласувах за 1001 срещу "Елведа деркен".
И двата сериала ми доставиха невероятна наслада и много вълнение.
Споделям възмущението ви от тъпичките преводи на заглавията.
Според мен" Ашк-ъ мемну "буквално се превежда "Любовно щтастие" ,но по - благозвучно е" Щастието на любовта"-  Thinkingда видим как ще го окепазят.
Има ли линк за "Елведа деркен " с превод на български ?Предварително благодаря!  bouquet

Ашк ъ мемну  e Забранена любов, а не Любовно щастие

# 59
  • Мнения: 21
Здварейт
Има ли линк за "Елведа деркен " с превод на български ?Предварително благодаря!  bouquet

Ашк ъ мемну  e Забранена любов, а не Любовно щастие
Yasak е забранено .Мемнун е доволен или щастлив ,нали БЗ?
АШК-Ъ е членувано според мен и е" любовТа"

# 60
  • Мнения: 418
Здварейт
Има ли линк за "Елведа деркен " с превод на български ?Предварително благодаря!  bouquet

Ашк ъ мемну  e Забранена любов, а не Любовно щастие
Yasak е забранено .Мемнун е доволен или щастлив ,нали БЗ?
АШК-Ъ е членувано според мен и е" любовТа"


Буквално преведено заглавието значи "Доволен от любовта" - ашк=любов, мемнун=доволен, задоволен. Да , yasak=ясак е забранен.  Wink Peace

# 61
  • Мнения: 21
  bouquet  bouquet  bouquetЧок тешекюр едийорем ,БЗ.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 62
  • Мнения: 1
memnu ne e memnun  Naughty memnu e yasak ...
Aşk-ı Memnu, Halit Ziya Uşaklıgil’in realist-naturalist bir romanıdır. Aşk-ı Memnu, “Yasak Aşk” demektir. 1974 yılında TRT’de yayınlanan dizi Türk televizyonlarında yayınlanan ilk yerli dizidir. 33′er dakikalık 6 bölümden oluşan diziyi Halit Refiğ yönetmiştir. TRT’de yayınlandığı haliyle bölüm isimleri sırasıyla şöyledir;

1. Bölüm: Melih Bey Takımndan Oluyoruz!
2. Bölüm: Nihal Hanım’ın Çarşafı
3. Bölüm: Çılgınlık Bu Yaptığımız!
4. Bölüm: Gelin Olmak mı? Asla!
5. Bölüm: Behlül’den Sakın!
6. Bölüm: Firdevs Hanım’ın Kızı

# 63
  • Мнения: 418
memnu ne e memnun  Naughty memnu e yasak ...
....


"My bad" дет' се казва девойки  Crazy ..аз си признах,че не гледам сериалите (щом и заглавията не им знам правилно  Whistling hahaha Joy ); през цялото време си миcлех ,че е memnuN=мемнуНmemnu=мемну наистина е забранен, неразрешен,дори може да се преведе като блуден,прелюбодеен,извънбрачен).  Wink Peace

# 64
  • Мнения: 21


memnu
sıfat, eskimiş (memnu:) Arapça memn°¤

    Yasak:
       "Esasen evvelce de söylediğimiz gibi dilenmek şiddetle memnu idi."- A. H. Çelebi.

BZ bende bunu buldum

# 65
  • Мнения: 239
Аз за сега съм за МЕЛОДИЯТА Peace

# 66
  • Мнения: 472
Гордата Аси много взе да ми харесва.Хубаво направен е.Ама я някой да каже за каква тайна става въпрос,че вече изгарям от любопитство.Кое е детето на лелята на Демир?Аси или Аслан?

# 67
  • Мнения: 76
Гордата Аси много взе да ми харесва.Хубаво направен е.Ама я някой да каже за каква тайна става въпрос,че вече изгарям от любопитство.Кое е детето на лелята на Демир?Аси или Аслан?

Влез в темата на Аси и прочети ББ   bouquet

# 68
  • Мнения: 0
някой знае ли кой сериал ще започне по НОВА  след 16 октомври (9.30ч)? тия по бТВ са ясни за една година напред, ама Нова какво са купили...

# 69
# 70
# 71
  • Мнения: 0
е трябва някой от нас пак да си поиграе да ги напише. По-скоро са за турскоговорящите в този форум (които не са малко), за останалите има още 15 сериала, преведени на БГ (9 по бТВ, 6 по Нова.), ще има и още по Нова и Диема Ф.
на "Алийе" има качени първите 13 серии на торент. Останалите май са само в YouTube

# 72
  • Мнения: 13
И за да се включа  Laughing.За анкетата: Мелодията на сърцето е този който прикова интереса ми към турските сериали,сигурно защото беше първият който загледах ми въздейства много силно и с музика и с актьорска игра..Не успях да гледам 1001 нощ, но определено ще го направя, когато имам повече време.Сълзи над Босфора и Перла не ме грабнаха, но затова пък Аси ме впечатлява много засега.Страшно много сериали избълваха двете телевизии и работещият народ не смогва с всичките, ще ги гледам впоследствие и пак ще сложа оценка  Peace

Последна редакция: ср, 16 сеп 2009, 10:00 от chloebis

# 73
  • Мнения: 7
Гордата Аси много взе да ми харесва.Хубаво направен е.Ама я някой да каже за каква тайна става въпрос,че вече изгарям от любопитство.Кое е детето на лелята на Демир?Аси или Аслан?

Влез в темата на Аси и прочети ББ   bouquet
2
добър вечер на всички в тази тема
може ли някой да ми даде линк на темата за филма Гордата Аси Hug

# 74
  • Мнения: 0

може ли някой да ми даде линк на темата за филма Гордата Аси Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=427118.0

# 75
  • Мнения: 7
благодаря BGpapa  bouquet

# 76
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 5
Гласувах с голямо удоволствие за "1001 нощ" , защото това е и явно ще си остане моят безспорен фаворит. Свалям за пореден път шапка на създателите му. Кудрет Сабанджъ и целия екип от актьори сътвориха наистина шедьовър !  smile3501  

"Мелодия на сърцето " ,"Сълзи над Босфора" и "Перла" не ми допаднаха въобще и спрях да ги гледам. Мелодрами с много бавно развитие на действието и слаба актьорска игра ( особено "Мелодията на сърцето") А в "Перла" и дублажа е повече от ужасен.

Голямото ми разочарование е " Гордата Аси ". Продължавам да го гледам, поради факта, че бях прочела, много добри мнения за него и това, че грабва постепенно . С мен това не се случва. Явно въпрос на вкус и възприятия ! Като влизам в темата на филма се питам, дали гледам същия филм. Описаните като много чувствени сцени, мен въобще не ме вълнуват!

За сега следя с голямо удоволствие "Пътищата на съдбата" и "Изгубени години" ! Първия ме грабна с това, че е по действителен случай, а втория с много интересна фабула ( а главния герой Есмер е просто неотразим) ! Дано не ме разочароват и те !  newsm12

Последна редакция: чт, 17 сеп 2009, 20:22 от Ari888

# 77
  • Мнения: 640
С удоволствие гледам "Гордата Аси", но  най- вълнуващ за мен е "Изгубени  години".  "Перла" изгуби темпо и вече не ми е интересен. Не съм съгласна с прекалено интимното отношение на Мехмед към бившата му приятелка .Някой знае ли нещо за главния герой в "Изгубени години" ,не става въпрос за Али. baby_neutral

# 78
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 5
.............Някой знае ли нещо за главния герой в "Изгубени години" ,не става въпрос за Али. baby_neutral
pavlinaio , има си тема за филма "Изгубени години". Там има инфо, снимки, клипове, коментари ..... Hug
Заповядай : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=423616.0      Hug

Последна редакция: пт, 18 сеп 2009, 01:09 от Ari888

# 79
# 80
  • Мнения: 13
BGpapa благодаря за линковете, а ако не те притеснява може ли да пуснеш къде мога да прочета нещо за Листопад, имам предвид някакво кратко резюме

# 81
  • Мнения: 0
Ами ето. Yaprak dökümü, може и "Падащи листа" да го кръстят бТВ. Този сериал е с невероятен рейтинг в Турция. Всяка сряда по Kanal D, 122 серии минаха.  Идната сряда е от 20.15ч

# 82
  • Мнения: 13
Благодаря   bouquet, не можах да прочета много за сюжета, заема се да потърся нещичко, но две неща засега са ми достатъчни за да ме грабне, първо че е по книгата на Решат Нури, второ музиката е на Тойгар Ъшъклъ.Чудесно! Да видим БТВ кога ще го излъчат...

# 83
  • Мнения: 0
значи сериалът е предимно семеен, не любовен. На семейните ценности и на честта се набляга, не на романтиката, не че няма по малко и от това. Но се заплита доста и става интересен.

http://vbox7.com/play:a351312c

# 84
  • Мнения: 13
значи сериалът е предимно семеен, не любовен. На семейните ценности и на честта се набляга, не на романтиката, не че няма по малко и от това. Но се заплита доста и става интересен.

http://vbox7.com/play:a351312c
Да така изглежда, хубаво е като има нещо различно, затова си паднах по Мелодията, не беше типичната любовна история с очакван край, затова ми харесва и Аси, заради по-различния сюжет и място на развитие на действието, надявам се да успея да изгледам и другите стойностни филми.... Peace

# 85
  • Мнения: 174
Мамо, зарежи тоя Мехмед
Аман от сапунки, искам пюре и разходки

 
Вижте какво прочетох в днешния брой на "Стандарт" - http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-09-18&article=294355    #Crazy  #Crazy  #Crazy
Не съм майка, не мога да коментирам, какво ще кажете

# 86
  • Мнения: 13 512
Мамо, зарежи тоя Мехмед
Аман от сапунки, искам пюре и разходки

 
Вижте какво прочетох в днешния брой на "Стандарт" - http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-09-18&article=294355    #Crazy  #Crazy  #Crazy
Не съм майка, не мога да коментирам, какво ще кажете
че какви разходки вечер по времето, когато го дават? Не съм чела статията, де

# 87
  • Мнения: 343
Аз гледах само Мелодията защото по това време малкия спи когато е буден съм постоянно с него Вечер гледам Аси от нета когато спинка
Да се гледа от сутрин до вечер е невъзможно то ще ти се пръсне главата Laughing Laughing Laughing Laughing

# 88
  • Мнения: 4 492
привет!Гледала съм почти всички изброени,харесвам няколко от тях."1001нощ" е най-перфектен като завършен продукт,изпипан отвсякъде."Гордата Аси"също обещава да става все по-завладяващ,а и актьорите са доста добри."Мелодията..."за мен беше доста сълзлив и нереалистичен и признавам си -не харесах гл.героиня/актрисата/,а "Босфора"го погледах,водена от проф. любопитство донякъде."Брак счужденец"е леко повърхностен.
Кой знае защо мен ме развълнува най-много"Перла",не е върхът ,но може би двойката актьори които играят гл.роля някак ми допадат като двойка,имат излъчване когато са заедно и това е причина да го предпочета/въпреки че напоследък е доста муден/.Не съм много обективна,но...

# 89
  • Мнения: 72
Ох не мога да намеря темата за Гордата Аси . newsm78 Може ли някой да ми помогне !  Rolling Eyes

# 90
# 91
  • Мнения: 7

Това е моят шеговит отговор на анкетата Joy и поздрав за гласувалите като мен! Hug


Kакво ми стана изведнъж
тръгнах да си търся мъж.
Босфора преминах даже.
Защо ли? Кой, кой да ми каже….

Срещу мен задава се Атеш
не е лош тоз младеж.
Вгледах се в очите му зелени,
не, изглеждат ми студени.

Слушам аз цигулка свири
май Кенан мома си дири.
Не за мен е таз мелодия
не ща аз мъж - пародия..

Мехмет ми хвалят в момента,
Брат Пит наричат го на Ориента.
Сладникав идва ми на мен,
става, но за манекен.

Гледам зад един баир
кротко си седи Демир.
Замечтан в царевичака
може би мен чака…..

Пътищата на съдбата
срещнаха ме и с Галип.
Преминавам тихо аз
не пробуди в мен захлас.

В тез отминали години
запознах се и с Есмер.
мъж, опасен е за мене
нищо, че е кавалер.

В центъра на Истанбул
Господи…. видях  Онур!!!
Изгарящ поглед син,
красиви думи,
гласът му кадифен.
Да, това е Мъжът за мен!!!

# 92
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 5
mari_nk , то и резултатите от анкетата са красноречиви, но обосновката на твоя глас е супер !  newsm10 smile3521 smile3501 newsm51  love001

# 93
  • София
  • Мнения: 3

Това е моят шеговит отговор на анкетата Joy и поздрав за гласувалите като мен! Hug


Kакво ми стана изведнъж
тръгнах да си търся мъж.
Босфора преминах даже.
Защо ли? Кой, кой да ми каже….

Срещу мен задава се Атеш
не е лош тоз младеж.
Вгледах се в очите му зелени,
не, изглеждат ми студени.

Слушам аз цигулка свири
май Кенан мома си дири.
Не за мен е таз мелодия
не ща аз мъж - пародия..

Мехмет ми хвалят в момента,
Брат Пит наричат го на Ориента.
Сладникав идва ми на мен,
става, но за манекен.

Гледам зад един баир
кротко си седи Демир.
Замечтан в царевичака
може би мен чака…..

Пътищата на съдбата
срещнаха ме и с Галип.
Преминавам тихо аз
не пробуди в мен захлас.

В тез отминали години
запознах се и с Есмер.
мъж, опасен е за мене
нищо, че е кавалер.

В центъра на Истанбул
Господи…. видях  Онур!!!
Изгарящ поглед син,
красиви думи,
гласът му кадифен.
Да, това е Мъжът за мен!!!



mari_nk    Hug  bouquet, много добре си изразила бушуващите в теб емоции, продължавай смело да твориш  Peace Hug  bouquet

# 94
  • Мнения: 31
 Hug
не съм гласувала за анкетата, тъй като не мисля, че съм обективна, гледала съм само 1001 нощ, но 1001 пъти, и сърцето ми остана там  Heart Eyes

но след шедьовъра на mari_nk  smile3501 smile3501 newsm51 newsm51 newsm51 няма как да не го направя  newsm80 newsm80 newsm80

# 95
  • Plovdiv
  • Мнения: 248

Здравейте !
Чета ви редовно, макар да не пиша често.
Защо съм гласувала за филма "1001 нощ" съм обяснила в поста си №42.
MARI_NK, направо нямам думи , с които да изкажа възхищението си
от твоя отговор на анкетата. И ако има някаква класация за най-сполучлив
аргумент направо ти връчвам ГОЛЯМАТА награда. Приемам те за еталон на поведение.
Толерантността , откровението и хумористичното отстояване на собствени позиции
трябва да бъдат аплодирани! Браво ! Браво! Браво !  БИС!

       

# 96
  • Plovdiv
  • Мнения: 248
MARI_NK
 ИМА ИЗНЕНАДА ЗА ТЕБ!
ПОЛУЧАВАШ НАГРАДАТА " ЛЮБИМЕЦ НА ПУБЛИКАТА" , КОЯТО ЩЕ ТИ ВРЪЧИ ШЕХИ/БЕРГ .
А ГОЛЯМАТ НАГРАДА ЩЕ ПОЛУЧИШ С ГОЛЯМА ЦЕЛУВКА ОТ ОНУР/ХАЛИТ!
 



                                    БЪДИ ЩАСЛИВА MARI_NK !

                                 




# 97
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 5
Още една целувка за MARI_NK от Онур / Халит Ергенч !





# 98
  • Мнения: 3 453
1001 нощ е моят фаворит.Няма такива сцени, такава динамика, такава страст...просто трудно някой ще го надмине.Освен ако няма още сезони Laughing

# 99
  • Мнения: 472
След такъв силен финал,едва ли

# 100
  • Варна
  • Мнения: 17 934
Мелодията на сърцето - моят фаворит сред всички. Peace

# 101
  • Мнения: 0
около 10 дена гледах арабския канал mbc, пускат турски сериали по няколко на вечер, повтарят ги и през нощта.
Освен Аси, Брак с чужденец, имаше и един... с Özlem Yılmaz (която играе главната роля, на Еда в  Unutulmaz) , не знам кой е този сериал... може ли някой да помогне? гледах цялата трета серия. Заглавието на турски не се изписва, само на арабски, като тамошното заглавие е "невъзможна любов".
Кажете сериали с тази госпожица Йълмаз, за да разнищим кой ли е този филм? стори ми се , че видях и Къванч..., но може и да бъркам.
Въртят на Kanal D повечето сериали с цялостен дублаж на арабски

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 03:36 от BGpapa

# 102
  • Мнения: 132
Rüyalarda Buluşuruz   2006  в ролята на   Emine


Felek Ne Demek   2006  в ролята на   Tülay    /снимка с нея не можах да намеря/

Karagümrük Yanıyor   2006   в ролята на Elmas
 

Dicle    2007     в ролята на Lal


Zoraki Koca    2007  в ролята на Ayşe


2008 - Servet Avcısı  в ролята на Zeynep


2008 - Dantel  в ролята на  Firuze

http://www.danteldizisi.com/category/oyuncular/

# 103
  • Мнения: 0
значи e Zoraki Koca. Те не изписват оригиналното име на турски. Дори и при Аси пише آسي, тоест Asi на арабски. Но тази "Невъзможна любов" не можех да си прехвърля на оригиналното турско заглавие, освен за Забранената любов с Къванч не се сетих, но там пък не играе това момиче. По снимката виждам, че актьорите са същите от Зораки Коджа.  В турската уикипедия има инфо за актрисата и там са изредени сериалите , в които играе, но няма снимки, а ти ги изнамери, благодаря за помощта. На Брак с чужденец и Аси пускат много кратък вариант на надписите... няма я цялата мелодийка в началото от поне 2 мин, а пускат нещо от по 20 сек., слагат арабския надпис и почва сериала с пълен дублаж, без да се чуват оригиналните гласове отдолу

# 104
  • Мнения: 13 512
около 10 дена гледах арабския канал mbc, пускат турски сериали по няколко на вечер, повтарят ги и през нощта.
Освен Аси, Брак с чужденец, имаше и един... с Özlem Yılmaz (която играе главната роля, на Еда в  Unutulmaz) , не знам кой е този сериал... може ли някой да помогне? гледах цялата трета серия. Заглавието на турски не се изписва, само на арабски, като тамошното заглавие е "невъзможна любов".
Кажете сериали с тази госпожица Йълмаз, за да разнищим кой ли е този филм? стори ми се , че видях и Къванч..., но може и да бъркам.
Въртят на Kanal D повечето сериали с цялостен дублаж на арабски
Zoraki Koca e филма. Актьорът прилича на Къванч, нo e Burak özcivit.

# 105
  • Мнения: 338
Мелодия на сърцето-като се замисля много време сериал не ме е завладявал до такава степен

# 106
  • Мнения: 683
около 10 дена гледах арабския канал mbc, пускат турски сериали по няколко на вечер, повтарят ги и през нощта.
Освен Аси, Брак с чужденец, имаше и един... с Özlem Yılmaz (която играе главната роля, на Еда в  Unutulmaz) , не знам кой е този сериал... може ли някой да помогне? гледах цялата трета серия. Заглавието на турски не се изписва, само на арабски, като тамошното заглавие е "невъзможна любов".
Кажете сериали с тази госпожица Йълмаз, за да разнищим кой ли е този филм? стори ми се , че видях и Къванч..., но може и да бъркам.
Въртят на Kanal D повечето сериали с цялостен дублаж на арабски
Бг-Папа, това ли е което търсиш?

# 107
  • Мнения: 683
Запретная любовь
Менекше, 20-тилетняя девушка. Родилась она в Урфе, потом ее семья переехала в Германию. Менекше и Халил, который работает в том же кафе, влюбляются друг в друга. Но отец Менекше вынуждает девушку выйти замуж за другого. Молодые люди тайно уезжают в Турцию. Муж Менекше, Мустафа, и ее брат Кадыр, приезжают в Стамбул, чтобы найти беглецов. Перебирается в Стамбул и семья Менекше, где они снимают дом. Проходит время и семья соглашается на брак Менекше с Халилом. Но Мустафа не готов смириться с нанесенным ему сбежавшей женой оскорблением и готов на все, чтобы отомстить.

# 108
# 109
# 110
  • Мнения: 0
Не е това, разбира се. МНого добре го знам "Менекше и Халил", той е купен от бТВ и ще бъде излъчен под друго заглавие (виг и най-заглавния постинг на тази тема)
Открихме кой е сериала, виж няколко постинга по-назад. В главната роля е Özlem Yılmaz, която играе и ЕДА от сериала Unutulmaz




Иначе по НОВА стартира İKİ AİLE от 16 октомври
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=434496.0

# 111
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Някой знае ли дали турския сериал ,,Забранена любов'' е свършил по турския канал , защото намирам само края на първи сезон.  Praynig Praynig А пък много ми хареса въпреки ,че не разбирам турски.  Tired

# 112
  • Мнения: 132
'' Aşk-ı Memnu'' --- ''Забранена любов ''не е свършил.
Четвъртък  от 20 ч. 15 мин. по канал Д.
сайта  на канал Д       http://www.kanald.com.tr/Dizi/Video.aspx?diziId=90


сайта на сериала   http://www.ask-i-memnu.net/ 


от тук може да ги гледаш  http://diziport.com/Ask_i_memnu-izle/45_Bolum/#



Последна редакция: ср, 21 окт 2009, 17:28 от sevi_nil

# 113
  • Варна
  • Мнения: 2 305
'' Aşk-ı Memnu'' --- ''Забранена любов ''не е свършил.
Четвъртък  от 20 ч. 15 мин. по канал Д.
сайта  на канал Д       http://www.kanald.com.tr/Dizi/Video.aspx?diziId=90


сайта на сериала   http://www.ask-i-memnu.net/ 


от тук може да ги гледаш  http://diziport.com/Ask_i_memnu-izle/45_Bolum/#




Много благодаря.  newsm51 newsm51 newsm51  love001

# 114
  • Мнения: 0
bTV ще го пуснат догодина. Купили са го, но първо трябва да свърши ПЕРЛА, защото в главната роля на ГЮМЮШ и МЕНЕКШЕ И ХАЛИЛ си е все Къванч, участва и в АШКЪ МЕМНУ, явно затова изчакват. Да не гледаме Къванч Татлътуу в няколко часови пояса...  Laughing

Иначе от 28 октомри - КЪСЧЕТА ЖИВОТ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=438062.0

# 115
  • Мнения: 425
Гласувах за "Мелодия на сърцето". Този сериал до 7 серия не ме грабваше, но след това не съм пропускала  и ден без да го гледам. Понякога гледам сериите по няколко пъти. Моля, ако някой има информация на артиската, която играе "Нимет" да напише нещо за нея. Тя ми е една от любимките, но за съжаление досега нищо не е писано за нея или поне аз не съм срещала. Някой знаели дали тя ще играе и в другите филми, коите ще се излъчват по българските телевизии?     

Дебора,"Нимет"играе второстепенна роля в игрален фил,появява се на няколко места.Има го в Замундата-Alone/Isis adam na turski/има английски сб,филма между другото е хубав и си заслужава не само заради Нимет Wink

# 116
  • Мнения: 0
ето и сериалите, които предстои да стартират в следващите месеци:

YAPRAK DÖKÜMÜ



CANDAN ÖTE



MENEKŞE İLE HALİL



SAHRA



AŞK-I MEMNU



KAYBOLAN YILLAR



ARKA SOKAKLAR



KAVAK YELLERİ



ето и още 2 от предстоящите заглавия.
Ще ги пусне Нова ТВ в следобедните часове:


Kod adı


Genco

# 117
  • Варна
  • Мнения: 134
Какво ли ще пуснат след Перла newsm78 остават още малко серии- около 15

# 118
  • Мнения: 0
ммм нещо бъркаш. НЕ остават 15 серии. Епизодите в българския орязан вариант са 161. В оригинал са 100.
Тоест... ще се точи до края на годината. А след нея ще е следващия с Къванч Татлътуу. Не е ясно дали ще е "Ашкъ Мемну" или "Менекше и Халил"

# 119
  • Мнения: 742
снимките на сериала "забранена любов" /Aşk-ı Memnu / все още продължават

# 120
  • Мнения: 0
да, така е. Предполага се, че поне първи сезон са купили.
Така и Нова ТВ купиха първите два сезона на 1001 нощ, докато в Турция и Румъния даваха втория сезон веднъж седмично.
После за третия сезон чакахме 2 месеца и така...
Но АШКЪ МЕМНУ едва ли ще го пускат тука скоро.
Трябва да се източи ПЕРЛА, Менекше и Халил... та тогава. Нали Къванч е в главната роля

а, пропуснах да напиша, че догодина и "Живот назаем" ще тръгне:

ÖDÜNÇ HAYAT

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 10:01 от BGpapa

# 121
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Дано да не  почва ,,Menekse ile Halil'' на мястото на ,,Перла''  Praynig Praynig Praynigщото свършва отвратително.  ooooh! ooooh! ooooh!

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 09:31 от Magosniwa

# 122
  • Мнения: 0
то така или иначе ще го дават, независимо как свършва (и "Мелодия на сърцето" имаше ужасен край). По-добре Aşk-ı memnu с Къванч да пуснат в пиковия час, защото е невероятно интересна история. НАистина. Yaprak dökümü също

# 123
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Е да в ,,Мелодията на сърцето'' имаше лош край но поне Ламия беше щастлива , а в ,,Menekse ile Halil'' на края е направо не знам как да го определя.  newsm11 Пък и в пиков час според мен трябва да дават по гледан сериал като ,,Aşk-ı memnu'' или ,,Листопад'' , за който съм чувала много добри отзиви.  Peace

# 124
  • Варна
  • Мнения: 17 934
то така или иначе ще го дават, независимо как свършва (и "Мелодия на сърцето" имаше ужасен край).

Краят на Мелодията не беше никак ужасен. Peace

# 125
  • Мнения: 425
то така или иначе ще го дават, независимо как свършва (и "Мелодия на сърцето" имаше ужасен край).

Краят на Мелодията не беше никак ужасен. Peace

мда,въпрос на гледна точка Thinking,мен ме кефеше Джемил и бях много доволна когато накрая се събраха с Ламия Crossing Arms-та за мен края на сериала беше чудесен Heart Eyes

# 126
  • Варна
  • Мнения: 2 305
то така или иначе ще го дават, независимо как свършва (и "Мелодия на сърцето" имаше ужасен край).

Краят на Мелодията не беше никак ужасен. Peace

мда,въпрос на гледна точка Thinking,мен ме кефеше Джемил и бях много доволна когато накрая се събраха с Ламия Crossing Arms-та за мен края на сериала беше чудесен Heart Eyes
И аз много харесвах Джемил  Embarassed и съм доволна от този край на серияла.   love001 Виште края на ,,Menekse ile Halil'' и ако някой го хареса този край да ми се обади.  Crossing Arms http://www.youtube.com/watch?v=wyHFPHF7hZk

# 127
  • Мнения: 0
Това са временните резултати от анкетата, която пуснахме в тази тема. Все още негласувалите могат да се включат и да подгрепят любимия си сериал.

1001 НОЩ  (39.7%)
МЕЛОДИЯТА НА СЪРЦЕТО (19.4%)
ПЕРЛА (17.1%)
ОТМИНАЛИ ГОДИНИ (4.4%)
ГОРДАТА АСИ    (9.8%)
СЪЛЗИ НАД БОСФОРА  (3.6%)
БРАК С ЧУЖДЕНЕЦ    (3.4%)
ПЪТИЩАТА НА СЪДБАТА    (1%)
ЦВЕТЕ НА ИЗТОКА (1.6%)
СЕМЕЕН САРАЙ (0%)
КЪСЧЕТА ЖИВОТ 0 (0%)

("Сеемеен сарай" и "Късчета живот" са добавени едва днес, затова може би няма гласували)

А в тази анкета резултатите са доста по-различни, с изключиние на "1001 нощ", който държи отново първенството. "Пътищата на съдбата" е на последно място. Срамота, срамота

1001 нощ ** [36.76%]
Гордата Аси** [20.59%]
Перла ** [13.24%]
Мелодия на сърцето** [7.35%]
Късчета живот** [7.35%]
Изгубени години** [5.88%]
Брак с чужденец** [4.41%]
Цвете от Изтока** [2.94%]
Сълзи над Босфора** [1.47%]
Семеен сарай ** [0.00%]
Пътищата на съдбата** [0.00%]

# 128
  • Мнения: 13 512
E ne, na Menekse ile Halil края е много гаден...не можах да повярвам, нелогичен даже ми се видя, с оглед на развитието на филма.

# 129
  • Мнения: 23
гласувах,  но не може ли за 2 Crossing Arms

# 130
  • Мнения: 0
В Македония сега дават "Binbir gece" по А1 и "Kurtlar vadisi" по албаноезичната АЛСАТ

Полат, главния герой от "Вълчата долина" (Неджат Шашмаз го играе) е гостувал в Скопие и Тетово, предизвиквайки вълна от истерия, фенове, интервюта, тв участия...

http://www.time.mk/cluster/eeef150670/index.html

http://alsat.mk/feed/vesti/kultura/16718.txt

http://alsat.mk/vesti/kultura/16718.html

Отделно, по СИТЕЛ ТВ дават ПЕРЛА
http://www.sitel.com.mk/?ItemID=6920D83F636C4449BC8D3FB8CA331DF0
тези, които са абонати на ITV Partner имат Сител

# 131
  • Мнения: 0
ЕТО И НЕЩО ЛЮБОПИТНО:

СЕРИАЛИТЕ ЗА 2010г.

Ödünç hayat (Nova TV)


Genco (Nova TV)


Kod adı (Nova TV)


İki aile (Diema Family)


Aşk-ı memnu (bTV)


Arka sokaklar (bTV)


Menekşe ile Halil (bTV)


Kavak yelleri (bTV)



Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 09:49 от BGpapa

# 132
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
Гласувах за Гордата Аси ,но по същия начин ме завладя и 1001нощи.Другите същоги проследявам но тези двата са номер едно.

# 133
  • Мнения: 0
вече може да се гласува за 3 от всичките сериали

# 134
  • Razgrad
  • Мнения: 282
1001 нощ,Листопад,Брак с чужденец почти всичките ми харесват. Simple Smile

# 135
  • Мнения: 0
в анкетата са добавени още два сериала долу, но доста хора не могат да гласуват, защото вече са дали вота си

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 13:11 от BGpapa

# 136
  • Мнения: 120
Гласувах за 1001 нощ.
Откакто го гледах друг филм турски така не ми е харесал!

# 137
  • Мнения: 10 800
Гласувах за 1001 нощи !!!Ако има възможност ще гласувам пак,и пак ,и пак... Joy
Филма ме грабна още с първите кадри,макар ,че те бяха от трета серия...
Естествено изгледах и първите две.
Артисти,игра,музика,сценарий абе всичко ме плени и зомбира hahaha hahaha hahaha
Гледах серии напред на турски,макар ,че и дума не разбирах,ама пусто търпило като
не търпи ooooh! hahaha
Сега гледам АННЕМ и отчасти АСИ,но нещо им липсва newsm78 и не ме заинтригуват
толкоз !Гледам и Перла от време на време,но...Изгубени години също не беше лош,но...
Продължавам да търся във всеки следващ филм магията на две хубави сини очи hahaha Joy Joy Joy ooooh! ooooh! ooooh!

# 138
  • Мнения: 118
Гласувах за 1001 нощи, но също така много харесвам Гордата Аси и Да върнеш времето назад Peace

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
За мен 1001 нощи е фаворит. Гледах Сълзи над Босфора ,но не ме трогна особено. Сега следя "Да върнеш времето назад"

# 140
  • Мнения: 0
Преди време гласувах за 1001 нощ, но ако сега трябваше да го направя щях да се подвоумя, защото и Аси ми харесва и то много  Hug Това са единствените турски сериали, които засега са ме разтърсили  Hug  Hug  Hug   bouquet   bouquet   bouquet

# 141
  • Мнения: 13
Моля кажете, къде мога да гледам неизлъчените по БТВ серии на филма "Перла"?. Благодаря предварително!  bouquet

# 142
  • Мнения: 0
Неизлъчените у нас са от 157 до 166.
По оригиналната номерация 95-100
Така че в Youtube пиши например

Gümüş dizisi 95 като за начало..

# 143
  • Мнения: 0
"1001 Нощи", "Изгубени години" и "Перла".  Peace

# 144
  • Мнения: 1
Изгубени години  Peace

# 145
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313

Извинете за дългия пост. Иначе исках да попитам какво ще рече "Аси Хаят". Животът на Аси? Труден живот? И двете ги мернах някъде из форума, та се питам кое е вярното.


Има сериал, но той е Acı Hayat, а на Asi Hayat. Мисля, че се превежда (през английски, не претендирам за точност) Горчив живот.

# 146
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
А някой може ли да разкаже нещо повече за Kış Masalı (от анг. Зимна приказка). Така ли се превежда заглавието? В него участват Cemal Hünal (Керим от Asi) и Duygu Yetiş (Гонджа от Annem).

И за ''GÜZ SANCISI'' , които е игрален филм и е с Murat Yıldırım. Много ми беше смешно, когато героите от Аси, отидоха да го гледат и коментираха(Гонджа и Зия), че героят приличал на Демир. http://www.youtube.com/watch?v=jjTuWyjtVg0. Това е трейлър.

Последна редакция: пт, 11 дек 2009, 19:27 от tara_lezhka

# 147
  • Мнения: 418

Извинете за дългия пост. Иначе исках да попитам какво ще рече "Аси Хаят". Животът на Аси? Труден живот? И двете ги мернах някъде из форума, та се питам кое е вярното.


Има сериал, но той е Acı Hayat, а на Asi Hayat. Мисля, че се превежда (през английски, не претендирам за точност) Горчив живот.



Аджъ хаят = лютив(горчив, труден в контекста на филма) живот  Peace

===============


tara_lezhka - Da, Taka ce npeBeжDa  Peace

# 148
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313


tara_lezhka - Da, Taka ce npeBeжDa  Peace



Благодаря bz! Ако още си на линия, отдавна искам да питам (Извинявайта за спама) какво означава "бакалъм", което се чува при подкана (не зная как се пише на турски  Embarassed).

И когато се изразява благодарност, кога се използва "тешекюр" и кога "саорум" (аз поне така го чувам  Embarassed #Crazy, и двата израза ги превеждат като "благодаря")

# 149
  • Мнения: 0
точно така, АДЖЪ ХАЯТ - горчив живот... страхотен сериал е.
а КЪШ МАСАЛЪ- зимна приказка ... сигурно и той е хубав, но нямам нито време нито нерви да го загледам (масал = приказка, къш - зима)

# 150
  • Мнения: 418
Благодаря bz! Ако още си на линия, отдавна искам да питам (Извинявайта за спама) какво означава "бакалъм", което се чува при подкана (не зная как се пише на турски  Embarassed).

И когато се изразява благодарност, кога се използва "тешекюр" и кога "саорум" (аз поне така го чувам  Embarassed #Crazy, и двата израза ги превеждат като "благодаря")


Малко късно се включвам , ама нищо ... Laughing Wink

1) Bakalım=Бакалъм идва от bakmak=BuждaM, поглеждам, та "бакалъм" е "да видим", хади бакалъм - хайде да видим


2) И двете се използват за благодарност; "sağol"/"sağ ol" = саъол/саъ ол (буквално да бъдеш здрав от глагола olmak=олмак =съм/ставам/съществyвам и здрав/жив (също има значение на "десен") е повече жаргон и по-разговорно; официалната форма е teşekkür ederim=тешекkюр едерим; Teşekkürler=тешек'kюрлер (teşekkür=признателност/благодарнocT --> c "ler" cTaBa MH.4ucлo "благодарнocTu "; ederim oT глагола "etmek"=(Ha)npaBя , np.: teklif etmek=предлагам/npaBя предлoжeHue , HO примерно "правя сърми/домашно etc." е  "yapmak")




Не знам дали го обяснuх като хоpата, или те обърках още повече Crazy . Ако нещо не е ясно - питай  Peace Wink



 Peace

Последна редакция: пт, 11 дек 2009, 22:22 от bz

# 151
  • Мнения: 0
БЗ, супер си го обяснила. Аз ползвам доста често "sağ olun" като ми сервират нещо в заведение или като купувам нещо и ми връщат ресто ... на павилион, сергия, в магазин.. като ти дадат стоката и "Sağ olun", хем благодаря, хем учтиво, за "вие"... И Teşşekürler също. Много рядко ползвам Teşekkür ederim. Сега е на мода постоянно да казват Teşekkür ediyorum, гледам ги и по телевизията, водещите... зрител по телефона като се обади и... Teşekkür ediyorum, водещата и тя така, хаха.

Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 00:22 от BGpapa

# 152
  • Мнения: 418
BGpapa - Еее благодаря, значи не съм объркала народа тогава с локумите по TR граматика Blush Mr. Green

А аз пък се усещам ,че казвам и двете  Whistling ooooh! .. точно в ситуацuuте , к.о си обяcнил .. дават ми торбичките в Мigros .. първо казвам "Teşekkürler" , после след 5-тата чанта казвам и sağ ol", та да съм xenTeH супер учтива  hahaha Joy Mr. Green ... хората сигурно си мислят, че тази чужденка е изперкала, ама давай  Laughing .. (**и a3 забелязвам това по ТВ-то Whistling ... ама многУ превзeто, беeee ....  звучи ми като "...а сега ще сложим олиВИЕ на салата  Mr. Green...")

Последна редакция: пт, 11 дек 2009, 23:46 от bz

# 153
  • Мнения: 0
ооо, Мигрос... обожавам тази верига. Преди време 3 месеца бях в съседство със супермаркет Мигрос. Свикнах на готино. Но когато съм в БГ е малко по-различно. Тука си купувам ляхмааджун онзи ден и чичката като ми дава... викам му "саол аби"... то само това върви. Човека ми се израдва. Иначе "тешекюр едерим" е много префърцунено за тия които продават дюнери, пиде или... каквото и да е в турски заведения (в БГ)
В "Симит сарайъ" се пробвай, в студентски град (ако си от София), аз съм там през ден, дето се вика, на чайче и симит. Слуша се RADYO D или RADYO MYDONOSE и най-важното НЕ СЕ ПУШИИИ

# 154
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
bz, BGpapa,

благодаря ви за разяснението!! Знаех си, че мога да разчитам  Simple Smile Hug

# 155
  • Мнения: 472
Какво ще почне на мястото на Аси,виждам,че свършва,а това ми е най-удобното време за релакс.И кога?

# 156
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Някой пък знае ли какво ще почне на мястото на Късчета живот. Искам да знам също кога ще почва Ангел пазител и турския сериал Забранена любов.
Ама много съм любопитна  Laughing Laughing Embarassed

# 157
  • Мнения: 10 935
на мястото на Късчета живот (от 29 дек.) ще започне друг сериал, не турски.
на мястото на Аси по Нова ще започна Ангел хранител от началото на януари. А по Диема Фемили на мястото на Аси сутрин от 9.30 ще е Семеен сарай
"Забранена любов" ще е под друго име и още доста ще се чака за него. А и е с Къванч, трябва първо да свърши Перла

# 158
  • Мнения: 60
искам да питам запознатите - няма ли да имат край тия турски сериали ,
баси ужасът и кошмарът , все едно не сме в европа , ами в ориента някъде ..

# 159
  • Мнения: 22 867
искам да питам запознатите - няма ли да имат край тия турски сериали ,
баси ужасът и кошмарът , все едно не сме в европа , ами в ориента някъде ..

Според мен не трябва да имат край, пък и гледането им не е задължително. Но, ако опиташ да погледаш малко, може би ще си промениш мнението. Не съм любителка нито на ориента, нито на ориенталщината, но като сериали и кино са качествени, играта на артистите е фантастична, само нашият превод малко поразваля нещата, но не чак толкова много. Никога не съм си и мислила, че ще ги гледам. Даже като започна 1001 нощ, първите серии ги пропуснах, точно по причина на това предубеждение, че са турски. Обърнаха ми мирогледа наопаки. Нямам предвид промиване на мозъци и подобни, за които се пише, просто са качествени.

# 160
  • Мнения: 60
става ми мъчно , че цялата първа страница е осеяна с такива теми ...

# 161
  • Мнения: 418
искам да питам запознатите - няма ли да имат край тия турски сериали, баси ужасът и кошмарът , все едно не сме в европа , ами в ориента някъде ..

Мисля, че тази тема "Турски сериали по българската телевизия" пo може да помогне , а и не е затворена за сега  Peace .


# 162
  • Мнения: 10 935
искам да питам запознатите - няма ли да имат край тия турски сериали ,
баси ужасът и кошмарът , все едно не сме в европа , ами в ориента някъде ..

а латиноамериканските сериали да не би да са произведени В ЕВРОПА?
защо 15 години нищо за тях не каза, а сега се възпротиви срещу ПО-ДОБРЕ направените (от латино-сапунките) сериали?
И какво значи "ужас и кошмар"? напротив... за хората тези сериали са нещо много приятно, ако за теб са ужас... имаш дистанционно.
Предлагам да не навлизаме в дискусии. Изобщо не трябваше и да ти отговарям, но... за да направиш в сравнението.
Нито си в Ориента, нито си в Латинска Америка.
и кое е ТЪЖНО, че първата страница е осеяна с тези теми? какво ти говори това? че хората ТОВА гледат и за ТОВА си пишат.
Приеми, че имаш различен вкус, в което НЯМА ЛОШО. Но не наричай това, което не ти харесва "ужас и кошмар".
И конкретно на въпроса ти,. не НЯМА да имат скоро край сериалите, защото Нова, бТВ и Диема Фемили са купили още доста.
Освен това от 22 декември бТВ ще пуска в праймтайма по две серии от 20 до 22ч, а от 11 януари Нова ТВ отвръща на удара като пуска също турски сериал в прайм-тайма от 20.00 до 21.30, отделно Диема Фемили от 21 до 23ч ще дава Мелодия на сърцето. Така че и пиковите часове ще са заети с това.
бТВ Синема също ще излъчват такива сериали от пролетта, а бТВ Комеди ще повтарят Брак с Чужденец


п.п. благодаря на всички 500 души, които гласуваха в анкетата, по-горе. Вече имаме ясно изразен лидер

# 163
# 164
  • Мнения: 10 935
НОВИНИ
..........

От 10 януари НОВА ТВ започва излъчването на "НЕЗАБРАВИМА" (от неделя до петък, от 20 до 22ч по два епизода)

От 15 януари бТВ започва излъчването на "Дъждовно време" (всеки делник от 5.30 до 7.00 и от 17.00 до 18.30ч)

От 13 януари "Да върнеш времето назад" ще се излъчва от 16 до 19ч по НОВА ТВ и от 11 до 14ч по Диема Фемили (по два епизода)

От 14 януари "Мелодия на сърцето" ще се излъчва от 9.30 и 21.00ч по Диема Фемили

От 18 януари "Семеен сарай" ще се излъчва по Диема фемили всеки делник

От 25 януари бТВ започва излъчването на "Ашк-ъ мемну" от 20ч

От февруари бТВ Комеди започва излъчването на "Брак с чужденец"

Последният епизод на "Пътищата на съдбата" ще се излъчи на 8 януари по бТВ

Последният епизод на "Гордата Аси" ще се излъчи на 12 януари по НОВА ТВ и на 13 януари по Диема Фемили

Последният епизод на "Брак с чужденец" ще се излъчи на 14 януари по бТВ

Последният епизод на "Перла" ще се излъчи но 18 януари по бТВ

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 18:49 от diziler

# 165
  • Варна
  • Мнения: 2 305
diziler какво ще правим без теб в форума.  smile3525 smile3525 smile3525

# 166
  • Мнения: 1
diziler какво ще правим без теб в форума.  smile3525 smile3525 smile3525
Какво бихме правили без теб , защото надявам, се няма да изчезваш някъде

# 167
  • Мнения: 10 935
е ако изчезна... все ще се намери кой да ви пуска резюмета. Аз постоянно съм извън БГ, така че... не знам

# 168
  • Мнения: 67
diziler,моля ако намерите филма''Горчива любов'' с Халит Ергенч с англииски субтитри даите инфо!Има готови да го преведат!

# 169
  • Мнения: 10 935
да, то от английски ще е чуден превод. най-накрая няма да има нищо общо с това, което казват.
Най-добре си е на турски.
Обръщането от турски на български (без да преминава през още един език) в сериала АСИ е най-безумния превод, който може някой да направи. Абсолютно сменят смисъла с някои думи. Направо са за  #2gunfire Хората говорят едно, тук го озвучават с други думи. Лично на мен, това не ми се вижда нормално.
А камо ли от турски на английски, после от английски на български

# 170
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Да питам ,знае ли се в Турция дали ще има 3 сезон на ' Aşk-ı Memnu'' ,или 2 сезон е последен.

# 171
  • Мнения: 10 935
НОВИНИ
..........

От 11 януари ДИЕМА ФЕМИЛИ ще излъчва на "НЕЗАБРАВИМА" (делниците, от 14 до 16ч по два епизода)

От 13 януари "Да върнеш времето назад" ще се излъчва от 16 до 19ч по НОВА ТВ и от 11 до 14ч по Диема Фемили (по два епизода)

От 14 януари "Мелодия на сърцето" ще се излъчва от 9.30 и 21.00ч по Диема Фемили

От 15 януари бТВ започва излъчването на "Дъждовно време" (всеки делник от 5.30 до 7.00 и от 17.00 до 18.30ч)

От 16 януари НОВА ТВ ще излъчва "НЕЗАБРАВИМА" и в събота и неделя от 16.00ч. (с резюме на епизодите от седмицата)

От 18 януари "Ангел хранител" ще се излъчва по НОВА ТВ всеки делник от 12ч.

От 25 януари "Листопад" ще се излъчва от понеделник до четвъртък от 20 до 22ч по бТВ

Последният епизод на "Пътищата на съдбата" ще се излъчи на 8 януари по бТВ

Последният епизод на "Гордата Аси" ще се излъчи на 12 януари по НОВА ТВ и на 13 януари по Диема Фемили

Последният епизод на "Брак с чужденец" ще се излъчи на 14 януари по бТВ

Последният епизод на "Перла" ще се излъчи но 14 януари по бТВ от 20ч

# 172
  • ÇapulcuLand
  • Мнения: 170
Menekşe ile Halil е просто страхотен, но краят ще ви разкъса сърцата. Аз така си поплаках като го гледах. Не можах да повярвам, че така завършва... Но пък в него Къванч играе наистина на ниво, а не като в Перла.
Aşk-ı Memnu също много добър - високобюджетен и играта на актьорите е много добра. Макар че не знам как ще го пуснат в БГ, след като в Турция още се снима... Странно.
Колкото до Kavak Yelleri на мен ми е любим и ако става на въпрос не е сапунена опера, а тинейджърски сериал. Той ще промени отношението на българите за турските сериали. Сигурна съм в това:))
Нямам търпение да видя що за смехотворни имена ще им сложат обаче. Това заедно с дублажа разваля цялото удоволствие от гледането:( Но какво да се прави...

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 594
искам да питам запознатите - няма ли да имат край тия турски сериали ,
баси ужасът и кошмарът , все едно не сме в европа , ами в ориента някъде ..
Рядко пиша  във форумчетата точно поради тази причина- да не си развалям настроението с такива постове, иначе с  чета темите и информацията с интерес . Даже гледам и специална тема има за тези, които не гледат турски сериали, да си се оплкават на воля. Когато не харесваш нещо просто сменяш канала и с това се приключва цялата история.
Както и да е, отнесох се искам само да благодаря за информацията за новите сериали, които тръгват този месец. А относно Ask-i-memnu - има ли някой представа кога смятат да го пуснат - по-скоро към лятото или в близките няколко месеца.

# 174
  • Гърция
  • Мнения: 1
Алис из нета се пусна слух, че ще стартира от 25 януари, но все още не е потвърдено. Аз лично мисля, че след Перла наистина ще пуснат Ask-i-memnu особено след като по Нова стартира Незабравима.

# 175
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Аз лично мисля, че след Перла наистина ще пуснат Ask-i-memnu особено след като по Нова стартира Незабравима.
Ах дано го пуснат наистина.

# 176
  • Мнения: 10 935
не, явно няма да го пускат скоро Ашк-ъ мемну.
Но ето нещо друго, и то доста добро, което ще стартира на Kanal D:

Küçük kadınlar*

всеки вторник от 22.15ч.по Kanal D
от 15 февруари по Нова ТВ (20ч)


с участието на: с участието на Ханде Сорал, Фуля Зенгинер, Али Ил, Селин Ългар, Ахмет Левентоолу, Елит Ишчан, Бурак Тамдоан, Мехтап Бахри, Хюля Шев, Халим Ерджан и др. (каст)

линк на сериала: http://www.kanald.com.tr/Dizi/Detail.aspx?diziId=80

*най-вероятно под името "Малки жени"

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 11:05 от diziler

# 177
  • Мнения: 422
По Нова ли ще го дават..ужас..исках много Езел да пуснат,даже писах и писмо..напразни усилия

# 178
  • Мнения: 10 935
Езел е прекалено нов. Щом първи сезон още не е сниман докрай, как да го купи която и да е българска телевизия, при все, че не е излъчен? като почне втори и трети, може тук някоя тв да купи първи сезон. но едва ли...

# 179
  • Мнения: 422
ами този "Малки жени" си написал,че ще стартира по Kanal D,значи все още  не е почнал..ще видим

# 180
  • Мнения: 10 935
ами този "Малки жени" си написал,че ще стартира по Kanal D,значи все още  не е почнал..ще видим
чети внимателно. Никой не е писал, че СТАРТИРА по Кanal D, поне от 1 година го дават. Стартира по НОВА ТВ, както пише... от 15 февруари. А дали ще стане... очакваме поредната врътка на Нова ТВ, защото и те в последния момент си променят програмата... със Семеен сарай, Ангел пазител, Забранена любов и т.н., знаем им вече номерата

ако бТВ си преместят сериалите от 21ч, и НОВА ще си ги измести от 21ч  и ще си излъчват риалити шоутата едновременно от 20ч. Ако бТВ си пусне сериалите от 19ч, а си измести Новините, и НОВА ще ги последват до няколко дни. Така че... да гадаем отсега, кое кога ще е.... А и не забравяйте, след месец започва Биг Брадър Фемили....и вечер ще е люта битка за рейтинг. Едните: Биг брадър+сериал, другите: България търси талант+сериал

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 11:45 от diziler

# 181
  • Мнения: 422
моя грешка.Прочела съм "по" вместо "на".. Peace
И все пак има надежда,защото от НОВА отговориха,че ще следят този сериал даже ми искаха рейтинги някакви,ама ще видим,както казваш всичко се променя в последната минута.а може и просто да са ми замазали очите с тези си думи

# 182
  • Мнения: 118
Здравейте вчера попаднах на реклама на нов филм по Нова ТВ, казва се Любов назаем, видях че играе Лейла(Fadik Sevin Atasoy) от Мелодията на Сърцето и сестра на Мехмед от Перла(Ayça Varlıer), някой знае ли нещо повече за него Peace

Последна редакция: вт, 02 фев 2010, 14:48 от desi dd

# 183
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Здравейте вчера попаднах на реклама на нов филм по Нова ТВ, казва се Любов назаем, видях че играе Лейла(Fadik Sevin Atasoy) от Мелодията на Сърцето и сестра на Мехмед от Перла(Ayça Varlıer), някой знае ли нещо повече за него Peace
Няма го diziler да ни каже за какво става дума.  Sad

# 184
# 185
  • Мнения: 11
Нещо за сериала "Дърветата умират прави"турски сериал видя ми се интересен. Има няколко серии със субтитри .Дали няма да се излъчва и по бъл.телевизии
   

      newsm78

# 186
  • Мнения: 0
http://ddizi.com/diziler/117/Sonbahar ето епизодите на турски

# 187
  • Мнения: 11
Макар че спича успях да го отворя,май ще е интересен,утре ще го гледам по обстойно.

# 188
  • Мнения: 6
абе хора голяма фенка съм на "Листопад" за това и гласувах за него Simple Smile Не изпускам епизод за това ми е адски любопитно какво ще се случи за напред..Мъжът на Лейля наистина ли е влубен с Наджля или това е поредния му номер??..от някъде подучух че Наджля пак ще бъде с Олуз има ли нещо вярно?а Фикрет ще се умъжи за някакав с 3 деца  Thinking Thinking Моля ако някой е гледам сериала по турска телевизия да разкаже горе-долу какво се случва за напред Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 189
  • София
  • Мнения: 30 107
"Аси"  Peace

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 456
"Гордата Аси" и никой друг  Peace

# 191
  • Мнения: 1
Не знам дали е писано в темата за ЕЗЕЛ, но току що открих,че в наносет сакачени първите три епизода със бг субтитри.Давам линка.

http://nanoset.net/search/?search=%D0%95%D0%97%D0%95%D0%9B&c … &x=14&y=9

# 192
  • Бургас
  • Мнения: 16 038
1 ПЪТИЩАТА НА СЪДБАТА
2 ЛИСТОПАД
3 БРАК С ЧУЖДЕНЕЦ
4 ПЕРЛА


 

 

# 193
  • Мнения: 9
Момичета, къде изчезна diziler?  newsm78 Няма кой едно инфо да даде за сериалите.

Общи условия

Активация на акаунт