Бойни изкуства за малки деца. Какви? Къде в София?

  • 65 363
  • 255
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 4 573
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=424970.0

Намерих доста стара тема по въпроса, та реших да питам и за нови мнения.
Живеем в Манастирски ливади - запад. Знаете ли, къде наоколо бих могла да запиша сина си /на 6,5 г/ на Таекуондо?

# 121
  • Мнения: 1 877
Не знам във вашия квартал къде точно има,но обикновено в училищата се провеждат тренировки,както е в нашето.Така че можеш да провериш в най-близкото у-ще  Peace

# 122
  • Мнения: 686
Синът ми е на шест и отдавна има големи мераци за бойно изкуство. Признавам обаче, не зная каква е разликата между тях и към какво да го насоча. Той говори за карате и айкидо, но още по-малко от мен знае.

Искам да уточня каква е разликата между най-популярните бойни спортове и чак след това ще потърся учител и школа. Може би трябва да избера най-подходящия за него. Той е кротко дете, в смисъл не е агресивен към другите деца, но пък има доста енергия. Иска ми се да му създам, ако е възможно, повече увереност с един такъв спорт. Моля ви, помогнете ми със съвет. Благодаря!   bouquet

# 123
  • Мнения: 39
Наи важното което трябва да се провери преди да се запиШе детето е дали клуба и по точно тренъорът е свесен.  Бойни изкуства от 3 год. възрастз newsm78, не знам,малко съмнително и ми звучи не съвсем сериозно. Синът ми тренира карате четвърта година, сега е в 3 клас. И мен запали , и аз тренирам 2 години. Карате учи не да натроШиШ кокалите на някого, а преди всичко да използваШ сила само ако трябва да заЩитиШ живота си. Отделно че е страхотно  трениране за цялото тяло и за психиката.

Проверете непременно какъв опит има клуба от трениране на деца.

# 124
  • Мнения: 686
Спрях се на клуб "Иккен". Имате ли впечатления от тях, от треньорите по-конкретно?

# 125
  • Мнения: 1 517
И моят син от един месец ходи с голям кеф на джудо в спортния комплекс в Дианабад. Децата са разделени на групи по-малки (до 6 г.) и по-големи (над 6г.). Движат се много интензивно, като малките предимно играят игри и щафети. Забавно им е, сенсеите имат подход. Притеснява ме обаче големината на групата - само малките са над 20, очевидно е, че няма как да им се обърне внимание. Моят син например още не може да схване какво се иска от него на моменти, но няма кой да му обясни. Сенсеите показват упражнението и ги обикалят, но няма как да обърнат внимание на всеки и ги гледам, че помагат най-вече на тези, които са очевидно по-напреднали, което е малко демотивиращо. Освен това има някои доста агресивни деца, които в паузите налитат на другите и ги тормозят, но пак няма кой да ги види.
Та по този повод търся нещо друго, само се надявах да ми е наблизо Sad

# 126
  • Мнения: 107
Здравейте и от мен! Моят син е на 5 години и от 3 месеца ходи на таекуондо в 22-ро училище. Искам да ви уверя, че детето ходи с голямо желание три пъти седмично. Баткото /Иво/, който води заниманията има невероятен подход към децата. Не ги оставя да случаят макар да тренират и големи по същото време. С две думи ви го препоръчвам горещо!

# 127
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
Темата е доста стара, но не виждам смисъл да отварям нова, затова ще попитам тук :
Дъщеря ми тренира карате в ДГ и много държи да я запишем "в истинско доджо" Simple Smile
Опитвам се да открия актуална информация за школи по бойни изкуства в района на Дружба - Младост - Гео Милев и ще бъда много благодарна на всеки, който се включи с полезна информация.
Благодаря предварително!

# 128
  • София
  • Мнения: 2 271
Темата е доста стара, но не виждам смисъл да отварям нова, затова ще попитам тук :
Дъщеря ми тренира карате в ДГ и много държи да я запишем "в истинско доджо" Simple Smile
Опитвам се да открия актуална информация за школи по бойни изкуства в района на Дружба - Младост - Гео Милев и ще бъда много благодарна на всеки, който се включи с полезна информация.
Благодаря предварително!

Гарантирам, че това е най-добрия клуб в района  http://ijka.karatebulgaria.com/

# 129
  • София
  • Мнения: 1 343
От 1м. сина ми ходи на таекуондо в бившия завод Витоша.
Много съм доволна,ходи 1 път в седмицата(неделя),тренировката е по час и половина,плащам 25лв за цял месец,близо ми е,а най-важното е,че детето е много щастливо,да не говорим,че откакто тренира яде като вълк Crazy

# 130
  • Мнения: 572
Ако някой се интересува за Надежда - има таекуон-до в 61 училище. Синът ми ходи и е доволен. Два пъти седмично по час и половина. Към спортен клуб "Левски".

# 131
  • София
  • Мнения: 4 895
Темата е доста стара, но не виждам смисъл да отварям нова, затова ще попитам тук :
Дъщеря ми тренира карате в ДГ и много държи да я запишем "в истинско доджо" Simple Smile
Опитвам се да открия актуална информация за школи по бойни изкуства в района на Дружба - Младост - Гео Милев и ще бъда много благодарна на всеки, който се включи с полезна информация.
Благодаря предварително!
Гарантирам, че това е най-добрия клуб в района  http://ijka.karatebulgaria.com/

От колко годишни записват? Моят син е на 5г.; имат ли тренировки за малки деца?
В сайта пише че часовете са само три пъти седмично, два от които са от 19:30ч., което идва късничко за дете (поне за моето).
Интересувам се от школи по карате в районите Изгрев, Изток, Гео Милев.

Последна редакция: вт, 08 яну 2013, 22:25 от Kally May

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
Днес водих дъщеря ми за първи път, избрахме "Камае клуб" в Младост. Тренировките са 2 пъти седмично от 19:00 ч.

# 133
  • Мнения: 758
Интересувам се от школи по карате в районите Изгрев, Изток, Гео Милев.
Дъщеря ми, която е почти на 6 ходи на карате в 119-то училище. Доволни сме като цяло, аз не разбирам много от техники и т.н., но тя ходи с желание, треньора им е добър, всички деца го обичат и мисля, че добре се занимава с тях. Часовете са три пъти седмично от 18.30.
https://www.facebook.com/MasaruSportsClub

# 134
  • София
  • Мнения: 4 895
roverandom, много ти благодаря   bouquet ! Това ме устройва повече от перфектно - и мястото, часът. Сега остава и на мъникът да му стане интересно и да ходи с желание.
Още тази седмица ще отида да проверя на място как стоят нещата по записването.

Общи условия

Активация на акаунт