Нещо странно в яслите?

  • 1 449
  • 20
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 Извинявам се, че повдигам поредната тема за яслите, но съм много притеснена. От два дни Мартин е на ясла, ходи до обяд, баща му го води и взима от там и забелязва странно поведение на детето, което много го тревожи, а съответно и мен. Става въпрос за следното - когато го взима по обяд, Мартин е необичайно отпуснат и апатичен - отнесен, говори бавно и провлачено, не проявява очаквания ентусиазъм да го види. Много нетипично за него. В общи линии баща му има съмнения, че му дават успокоителни някакви - аз утре ще отида да го взема по обяд, за да видя какво е положението, но баща му е доста здравомислещ човек, който не би си внушил нещо без сериозни основания. Иначе Марти ходи с голямо желание, разказва ми за всичко в яслата, колко са добри лелките, как имало играчки, как ял супичка и т.н. Поразитах го, но единствено ми казва, че лелите му дават играчки и манджа. Не знам какво да мисля - възможно ли е това да е просто негов си начин за справяне със ситуацията или нещо им дават и как мога да разбера?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
ау, голям ужас. Но все си мисля, че дори и да им се иска на лелите не биха посмели, защото за такова нещо може и пандиз да видят, камо ли уволнение.
Лесно е да се провери с една кръвна проба.
Дръж ни в течение.

# 2
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Не вярвам да му дават нещо. Но е възможно да е много изморен, все пак от скоро е в лудницата и може би му се спи. Дано да е това  Praynig. Поговорете и с учителките да видите те какво ще обяснят.
Успех  Praynig .

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
ау, голям ужас. Но все си мисля, че дори и да им се иска на лелите не биха посмели, защото за такова нещо може и пандиз да видят, камо ли уволнение.
Лесно е да се провери с една кръвна проба.
Дръж ни в течение.

И на мен не ми се вярва да постъпват така - изглеждат много свестни, а и Мартин не е някое необуздаемо и неуправляемо дете, той доста се вслушва в обяснения и общо-взето се "води". Не че и да беше иначе нещо оправдава даването на успокоителни. Не знам, дали е възможно по този начин да се адаптира към яслата?
При всички положения ако нещата продължат така ще му направя кръвна проба - дано съм излишно подозрителна! Сетих се и за тестовете с урина за наркотици - дали бих могла да ги използвам?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
............ Но е възможно да е много изморен, все пак от скоро е в лудницата и може би му се спи. ...................... .


И аз си го помислих, но вчера, когато е било най-фрапиращо, са били общо 4 деца Confused. Дано, дано съм прекалено мнителна Praynig

# 5
  • Мнения: 172
Не се тревожи,та нали затова спят децата след обед-защото са капнали от игра и емоции.Не мисля че някой би си позволил подобна волност, най малко не биха го направили за да не си загубят работата,ако не от хуманна гледна точка, но все пак пази боже, дет се вика.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 606
 И аз си мисля, че много се уморява. Пък и някак не мога да повярвам, че биха рискували да дават успокоителни на деца независимо дали се води, кара или нито едно от двете.
 Иди да го вземеш утре и после докладвай как е положението.
 

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 И аз не вярвам момичета - струва ми се прекалено. Само че наистина му е много странно поведението - той не се държи така, когато е изморен и му се спи - по-скоро е бил много апатичен и това е притеснило баща му. Никога не го е виждал в такова състояние - описва го като пиян ( повдигнал вежди, замаян,  леко сбръчкано чело). После в продължение на няколко часа постепенно е живнал и чак тогава е заспал. Какво ли му се случва в главичката Sad? Май правя от мухата слон ooooh!

# 8
  • Мнения: 7 831
Друго, което ми дойде на акъла е - дали не си е поплакал и да са го сложили да преспи  newsm78 и да е бил сънен (правеха това с Дани в началото като тръгна)? При всеки случай е добре да поговорите с персонала.

# 9
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
О, чак пък толкова не вярвам. И аз също мисля, че точно по обяд е уморен от игрите и вече му се спи. А и все пак тръгването на ясла е нов момент в живота на мъничкия човек. Всяко дете го преживява по различен начин. Но успокоителни - не бих си го и помислила. А и нали е ново дете в яслата и е кротичък и послушен. Успокой се, понаблюдавай го все пак, но си мисля, че се тревожиш излишно.

# 10
  • Мнения: 4 458
Неееее, не се притеснявай. Ще им излезе много скъпо ако всеки ден дават на децата успокоителни  Wink

Както казват и другите майки, по вероятно е да се уморява. Все пак сменя обстановката, среща се с нови хора. Дори да са били както казваш само 4 деца е достатъчно - те са непознати в непозната среда и играчки... Нов режим на живота въобще, запознава се с правилата на яслата ис е старае да ги спазва..... Това доста изтощава човек  Grinning

Изчакай малко докато свикне и ще видиш как ще е отново жизнен и радостен. Особено когато остане да спи там. Вие сега го зимате когато му се е доспало и е вял, има нужда от почивка.....

# 11
  • Мнения: 3 251
Не, mam4e !Това е абсурдно!Общината не отпуска пари за парацетамол,ти чак и успокоителни?!Пък и хиените от ХЕИ често наобикалят,не може да се допусне да има сиропче на дете за кашлица,камо ли такива препарати.Детето е уморено от шума ,нов режим има ,не познава още децата за да се отпусне и да играе и това води до отпуснатото му състояние-.А и след храна ,те си лягат,след толкова шум и нови емоции,нормално е да му се спи на малкия!Поздрави на малкият Марти!

# 12
  • Мнения: 652
Леле Мамче!
Защо тази мнителност?
Та Марти не е дете буйно, чак пък успокоителни...
Велко също така беше изморен, но и през ум не ми е минало за лекарства.
Според мен е просто уморено детето - яслата е толкова генерално ново нещо за детето...
Пък ако толкова ти е дискомфортно, пусни му едни изследвания на детето.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 Явно притеснението от промяната ни дойде в повече. Аз също осъзнавам колко е абсурдно, но пък се научих никога да не бъда сигурна в нищо Confused.Не мога да повярвам колко се промени дечко.Благодаря ви, имах нужда от укротяване на параноята  Wink Grinning.  Ще поговоря с възпитателките за притесненията си.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2005, 22:53 от mam4e

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Абсурд! Не може да им дават успокоителни, трябва да са луди лелките!
Най-вероятно е от преумора. И Мони беше страшно уморена първите дни, като я вземахме на обяд, дори не искаше да обядва - направо заспиваше седнала на столчето за хранене. Постепенно нещата се регулираха.

Друго, което ми дойде на акъла е - дали не си е поплакал и да са го сложили да преспи newsm78 и да е бил сънен (правеха това с Дани в началото като тръгна)?

И това е напълно възможно - въпреки че Мони беше спряла да спи предиобяд, няколко пъти я бяха слагали в легълцето, за да се успокои, и тя си е поспивала.

Последно Марти в коя група е? Мони е във втора, много съм доволна от лелките и сестрите.

Общи условия

Активация на акаунт