Възпитание в градината!

  • 1 885
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Тази сутрин като отивахме на градина с децата, те си взеха куклите и по една линийка (за чертаене). Вчера им купих линийките по тяхно настояване!
Казах да оставят линиите в къщи. Отговора беше следния: "неееее, как ще биеме бебето ако не слуша?"  Shocked
Аз търпеливо и без емоция обясних че бебето не се бие с линия а трябва да му се обясни че не е правилно това което прави. ако го удрят с линията ще го боли а това не е правилно. После казах: " виж, когато вие не слушате, аз не ви бия с линии, нали? Не е правилно и ще ви боли!"
Да, ама видители в градината учителките правели така #Crazy Ако някое от бебетата не слуша те го шляпвали с линията по краката! Попитах децата дали и тях са ги удряли. Те се смеят и малко притеснено ми казват:" дааааааа! ама те ни удрят понякога когато не сме направили нищо но си мислят че сме направили!" Попитах дали и тях по краката ги удрят. Големите деца ги биели по ръцете!!!  Shocked

Аз.... някак си не знам какво да направя и как да отреагирам  Cry Confused

Казах на децата само да слушат повече за да не се налага да ги удрят тях Blush
Мисля си обаче...... знам ли това не ми се връзва с моите разбирания и методи на възпитание newsm78
От друга страна си задавам въпроса как се създава ред и възпитание сред толкова много деца на едно място Rolling Eyes
Хем не ми харесва метода хем и ги оправдавам от една страна.

Вие какво ще кажете? Нямам и най-малка идея какво да кажа на децата по този повод. Дайте идеи!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Абсолютно недопустимо е #2gunfire
А и ако не се лъжа е забранено от закона.
Нали за това са учили начална и предучилищна педагогика, психология, дидактика и не знам още какво си...за да управляват без насилие деца точно на тази възраст, с положителна нагласа и по позитивен начин.
Ако са безсилни, значи не могат да си вършат работата.
Директно им забрани подобни волности с твоите деца и говори с останалите родители.
Аз лично не бих го допуснала, ако ще и да е единствената градина в райнона и града.

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Аз също не бих допуснала някой да удря детето ми. Откъде-накъде? Според мен трябва да се поинтересуваш, първо, ако има как, поговори с някоя от майките на някое друго дете от групата. Така ще разбереш дали и другите деца са споделяли нещо подобно. А после говори направо с директорката, макар че това рядко помага (зависи от директорката). Абе, разправяй се, не оставяй нещата така. Щом не могат да се разберат с децата без бой, значи не са за тази работа. Има лелки ужасни, и в нашата градина има, не съм чувала Ива да се оплаква и не съм виждала нищо подозрително, то по-добре и да не виждам, защото просто не ми се мисли за "горката" лелка или който и да е друг, позволил си да удря моето дете.

# 3
  • Мнения: 1 100
Бой с линия #Crazy newsm78 Баси психарките #2gunfire

# 4
  • Мнения: 4 458
Ми....... знам ли  newsm78

Ама ако отида да се разправям с директорката или учителките...... какво ще постигна? Най-много да ни изключат от градината още от самото начало (вече започна годината) Или да започнат да се държат по-лошо с децата  Confused

НЕ казвам че такова нещо трябва да се толерира, но..... ТЕ със сигурност няма да се променят - в градината. Само може повече да травмират децата защото им дъжа сметка  Sad
Иначе, съм много доволна от начина на обучение.... учителките и директорката са много мили, но..... като не слушат децата ги шляпват с линийка!

А, мисля си, не правиме ли и ние същото, но по друг начин?

Оххххх, незнам и аз какво да правя вече.

Кажете какво да казвам на децата!

# 5
  • Мнения: 1 214
Ако в детската градина не могат да се справят без да прилагат бой значи са си сбъркали професията.Не е хуманно да се бият по-малките и по-слабите от където и да го погледнеш.Аз бих подала оплакване най-малкото.
Между другото една позната с големи вече деца ми разказва,че дъщеря и чак сега(на 12г.) си спомня за подобни случки и наказания от детската градина и дори от яслата и разказва.Изумително е как някои хора се държат с деца,които на всичко от горе са и чужди   #2gunfire Според мен за такова поведение детска учителка би трябвало да бъде  уволнена дисциплинарно  #2gunfire

# 6
  • Мнения: 2 452
Недопустимо е! Можеш дори да ги осъдиш в граждански съд (не че аз бих го направила, но на теория е възможно). Поговори с учителките и им обясни, че ти си против физическото наказание и не желаеш децата ти да бъдат наказвани физически и ако продължат ще изпратиш оплакване.

# 7
  • Мнения: 652
Боже!
Не е правилно това.
Но пък и ако нямаш избор, ще ти е доста трудно да вземеш решение.
Все пак поговори с учителките или с директорката - ти ще прецениш кое е по-добре, щото ги познаваш - сподели какво са ти казали децата и без емоции, попитай как да го разбираш. Попитай от къде децата ти могат да научат това и се зачуди дали не е повод за проверка от някоя инстанция. Пък те би трябвало да се стреснат.
Деца се възпитават и без бой и насилие. Според мен. На малките обясни, че не е правилно това, което им се случва и ги помоли да ти споделят за в бъдеще.
Важното е да не изпадаш в гняв, щото няма да намериш верния начин.
Успех ти желая.

# 8
  • Мнения: 4 458
Амиииии, един малко тъпичак въпрос, но до кого ще подам жалба? Rolling Eyes

Предполагам директорката знае за тези методи защто е там постоянно. Освен да поговоря с нея и да и кажа какво са ми казали децата....

Ами мисля си, какво от това  Confused Аз бях казала и че не искам децата да спят с дрехите с които играят а да ги преобличат - слагах им пижамки, но..... те пак си спят с дрехите. Бях казала и че децата не ядат люто и да не им дават такива храни. Като готвят да им отделят малко преди да подлютят....... ама те децата ми милите щат нещат вече свикнаха с лютото Confused

Та, замислям се дали има смисъл да повдигам въпроса за боя с линийките  newsm78
Определено това ме тормози и цял ден го мисля. Не е правилно! Обаче..... и аз незнам вече.
Никой нормален родител не би одобрил случващото се но и никой учител няма да толерира едно дете само защото майка му счита че това не е правилно. Това си е факт!

Аз, някои може да си спомнят, имах разговор и с директорката по повод религиозното обучение в градината, но файда никаква. Така било прието и щом децата са там ще го учат, никой не ги насилва но...

П.П. Да поясня че не става въпрос за България.

# 9
  • Мнения: 18 542
Не съм съгласна да ми бият детето по какъвто и да е повод!
Не мога да ти кажа аз как бих реагирала в подобна ситуация, но определено няма да оставя нещата така.  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 2 452
Амиииии, един малко тъпичак въпрос, но до кого ще подам жалба? Rolling Eyes

Предполагам директорката знае за тези методи защто е там постоянно. Освен да поговоря с нея и да и кажа какво са ми казали децата....

Ами мисля си, какво от това  Confused Аз бях казала и че не искам децата да спят с дрехите с които играят а да ги преобличат - слагах им пижамки, но..... те пак си спят с дрехите. Бях казала и че децата не ядат люто и да не им дават такива храни. Като готвят да им отделят малко преди да подлютят....... ама те децата ми милите щат нещат вече свикнаха с лютото Confused

Та, замислям се дали има смисъл да повдигам въпроса за боя с линийките  newsm78
Определено това ме тормози и цял ден го мисля. Не е правилно! Обаче..... и аз незнам вече.
Никой нормален родител не би одобрил случващото се но и никой учител няма да толерира едно дете само защото майка му счита че това не е правилно. Това си е факт!

Аз, някои може да си спомнят, имах разговор и с директорката по повод религиозното обучение в градината, но файда никаква. Така било прието и щом децата са там ще го учат, никой не ги насилва но...

П.П. Да поясня че не става въпрос за България.

До когото трябва. Не зная как са там инстанциите, но ние имаме School Board, ако става въпрос за училище. Има и провинциални и федерални институции, които оторизират детските заведения и съответно са отговорни за тяхното функциониране. Има вестници, където може да се обърнеш към журналист за помощ, ако е налице някакво нарушение, изобщо има към кого.

# 11
  • usa
  • Мнения: 2 113
когато записваше децата дадоха ли ти информация за политиката на градината по различните въпроси и особено начина на дисциплина? при нас и в детски градини, и в училища били те частни или държавни дават един куп бумаги, в които са описани начините за уреждане всяко едно нещо - дисциплина, ядене, спане, храна, лекарства, разходки извън градината/училището, дори дали ще ми снимат детето или не по време на тържества. не мисля, че дори при вас физическото наказание като метод на възпитание в обществено учебно заведение е допустим. а и дори да го има в официалната политика, имаш право да поставяш изискване за нещо толкова важно като физическо наказание, това не е спане с дрехи или чили в манджата...
мисля, че трябва непременно да разговаряш с директорката!

# 12
  • Мнения: X
Не съм съгласна да ми бият детето по какъвто и да е повод!
Не мога да ти кажа аз как бих реагирала в подобна ситуация, но определено няма да оставя нещата така.  #Cussing out

Това съвпада с моето мнение!

Направо при директорката. Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 75
Че аз не съм си била детето, и определено не мисля че трябва. Съществуват много други начини  за възпитание, които не учат детето на агресия, нали са "специалисти". И мен ме тревожат такива мисли, трети ден сме на ясла, вчера малката взела един пакет със солети и бие по масата както никога до сега не е правила. На нея и беше смешно ама аз какви асоциации си направих, още повече че вчера ми казаха че била "инатче"-събувала си обувките и ритала. Че кое дете на 1.6г. не прави така, просто не трябва да му обръщаш внимание. Иначе не мисля че съм я разглезила, навсякъде другаде ми казват че ми е възпитано детето без да съм питала. Е ако продължават съмненията не знам какво ще правя ама няма да оставя нещата така. 

# 14
  • Мнения: 6 315
Ако разбера, че някой ми малтретира детето сигурно ще го удуша  Twisted Evil. Ставам особено зла в такива моменти. Оплачи се на директорката и заплаши, че ще подадеш жалба.

Общи условия

Активация на акаунт