Киевска торта ???

  • 5 347
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 825
Моля ви, ако някой знае рецептата на Киевска торта с вафлени кори, да ми я пусне .

Свеки беше на гости и си купи два пакете вафлени кори, но си тръгна с много багаж и нямаше как да ги вземе и тях, та ми ги завеща ... а аз не знам какво да ги правя  newsm78 newsm78 newsm78 а ми се иска да ги ползвам за нещо, не ми се изхвърлят.... като знам тя как им се зарадва като ги видя. Прочетох някой рецепти от форума, ама точно за тази торта няма рецепта, а толкова ми я хвалеха....

# 1
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Не съм я правила , но ти открих ТОВА.
Разкажи какво се е получило, ако решиш да я пробваш, защото ми звучи много вкусно  Praynig  Grinning.
Успех.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Клара, прочети и коментарите към линка, който ти е дала Елипр.

Ето един копирах, хехе:
 
Rodezia (mailto:viorica@abv.bg) - 18:04 01-Сен-2005
Я очень люблю этот торт,но я живу в Болгарии и его здесь нет,так что я с пребольшим удовольствием зделаю торт по этой рецепте.Надеюсь он мне понравиться.
 
 

# 3
  • Мнения: 2 825
 Благодаря ви момичета  Hug Hug Hug
Аз не съм много на ти с руския, ама ще се опитам да се справя. Наистина изглежда много апетитно. Хубавото е, че имам 2 пакета кори и мога да тренирам пырвия пыт.
Задължително ще кажа какво е станало  Hug Heart Eyes

п.п. това КОРЖИ кори ли значи? Ако е това, аз ги имам готови, така че ще е още по лесно  Wink

# 4
  • Враца
  • Мнения: 158
Да точно това значи,корж е кора.
Хайде прави смело и после да разкажеш дали се е получило  chef

# 5
  • Според сезона
  • Мнения: 297
До колкото знам Киевската торта не се прави с вафлени кори  newsm78

# 6
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Между другото - горната рецепта я бях пратила на една приятелка преди 2-3 месеца и тя я направи . Отзивите бяха стахотни smile3501 , но каза , че чак след една година може пак да помисли за нея - много време и е отнело smile3521

# 7
  • Мнения: 1 517
До колкото знам Киевската торта не се прави с вафлени кори newsm78
И аз така знам. В линка на Елипр тортата е с блатове от белтъци.

А корж не е кора, а блат.

Клара, виж този линк за торта с вафлени кори.
Между другото, в същия сайт има и солени ястия с вафлени кори, колкото и да е странно - виж това и  товаWink

# 8
  • Мнения: 2 825
 newsm78 newsm78 newsm78 и аз четох, четох и колкото и да не разбирам руски, това го схванах, че май не е с вафлени кори. Но определено тортата от линка на Еллипр ми изглежда страшно вкусно и ще я пробвам и нея. Не знам дали е същата Киевска тора за която на мене ми говореха  newsm78 newsm78 newsm78 Дали тази би могла да се направи с вафлени кори  newsm78 или няма да стане вкусна  Thinking

# 9
  • Мнения: 1 517
Хм... не съм я правила тази торта, но отдавна я знам и й се точа, някой ден като имам по-хубава фурна може да я пробвам. Но така като гледам, блатовете са съвсем различни от вафлени - като целувчени са. Ако пробваш с корите, може би пак ще стане, но няма да е същото.  Thinking Важно е кремът да е гъст, ако ще го мажеш на вафлени кори, че да не се размекнат. Като гледам, този ще стане. Пробвай.  thumbsup Може пък да измислиш нова торта, която да кръстиш Клара.  Wink

# 10
  • Мнения: 2 825
Хе хе хе, мислиш ли, че може да се получи и с вафлени кори  Thinking
Аз определено ще я пробвам инъче в оригинал, много добре изглежда, а предполагам и, че е вкусна  Simple Smile

# 11
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Eто тук:

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=gotv&Number=19437 … ollapsed&sb=5


е преведена рецептата

# 12
  • Мнения: 2 825
Нестинарка, мерси много  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт