проблем с тестисите

  • 6 786
  • 12
  •   1
Отговори
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Здравейте!
Първо, искам да ви благодаря на всички, че ви има и винаги сте толкова отзивчиви! Разказвам за форума навсякъде и на всички и ви хваля! И така, вчера търсих (и естествено, намерих) информация за далекогледството при децата и носенето на очила (че май натам отива работата при нас) и споделих с една колежка. Тя беше изумена колко бързо съм набрала информация и ме помоли да потърся нещо и за проблема на нейното внуче.
Момченцето е на година и 2-3 месеца и още от раждането са забелязали някакво топченце в единия тестис, голямо колкото бобено зърно. Педиатърката на детето казала, че няма причини за притеснение и ще се оправи с времето. Да, ама не! Образуванието още си седи там, не е порастнало, но не се е и разнесло. Наскоро техен приятел, лекар в София, им казал да заведат детето там (ама в коя болница точно, не знам) и споменал, че сигурно ще се наложи операция и изследване. И те, естествено, са втресени и не могат място да си намерят от притеснение, защото ще ходят на преглед чак след седмица-две.
Моля ви, ако имате някаква информация за такъв проблем, казвайте, че да успокоим хората!

# 1
  • Мнения: 763
За хидроцеле ли става въпрос, или за нещо друго?

# 2
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Нямам представа как се нарича заболяването. Ако знаех, щях да потърся из нета, та затова описах това, което ми казаха, дано някой от вас се сети за какво иде реч.

# 3
  • Мнения: 206
Моят син има такива топченца като бобчета в тестисите, които ясно личат още от раждането.Моя педиатър каза, че това са семенните торбички в тестисите. При някои деца те се смъкват по-късно. При други се смъкват първо единия после другия. Да не би да става въпрос за това?

# 4
  • Мнения: 637
Инна, нищо, което е като топче в тестиса, не бива да остава неизследвано. Трябва да се види от уролог, има такива специалисти в големите градове на страната, на ултразвук, с други методи и да се уточни за какво става въпрос.

Много е вероятно да е дребен и незначителен проблем, но не трябва да се пренебрегва.

# 5
  • Мнения: 637
Моят син има такива топченца като бобчета в тестисите, които ясно личат още от раждането.Моя педиатър каза, че това са семенните торбички в тестисите.

Струва ми се, че ти бъркаш тестис и скротум (семенна торбичка).

# 6
  • Мнения: 206
Моят син има такива топченца като бобчета в тестисите, които ясно личат още от раждането.Моя педиатър каза, че това са семенните торбички в тестисите.

Струва ми се, че ти бъркаш тестис и скротум (семенна торбичка).
Ако прочетеш по-внимателно, ще видиш, че съвсем ясно съм направила разликата между тестис и семенна торбичка Wink

# 7
  • Мнения: 637
Моят син има такива топченца като бобчета в тестисите, които ясно личат още от раждането.Моя педиатър каза, че това са семенните торбички в тестисите.

Струва ми се, че ти бъркаш тестис и скротум (семенна торбичка).
Ако прочетеш по-внимателно, ще видиш, че съвсем ясно съм направила разликата между тестис и семенна торбичка Wink


Мила Аделаида, чета винаги много внимателно дори и това, което не е написано внимателно. И коментирам ето това ти изречение - "Моя педиатър каза, че това са семенните торбички в тестисите". И това - "Моят син има такива топченца като бобчета в тестисите." Тези две изречения са лишени от смисъл.

Ще го обясня по - подробно. Семенните торбички не може да са в тестисите. Обратно, тестисите са в семенните торбички. И не може твоят син да има топченца като бобчета в тестисите, от което педиатърът да не се притеснява. Сигурно има топченца като бобчета (тестиси) в семенните торбички (скротум).

Ето картинка -

Надявам се сега да разбираш разликата.

# 8
  • Мнения: 206

Цитат

Мила Аделаида, чета винаги много внимателно дори и това, което не е написано внимателно. И коментирам ето това ти изречение - "Моя педиатър каза, че това са семенните торбички в тестисите". И това - "Моят син има такива топченца като бобчета в тестисите." Тези две изречения са лишени от смисъл.

Ще го обясня по - подробно. Семенните торбички не може да са в тестисите. Обратно, тестисите са в семенните торбички. И не може твоят син да има топченца като бобчета в тестисите, от което педиатърът да не се притеснява. Сигурно има топченца като бобчета (тестиси) в семенните торбички (скротум).

Ето картинка -

Надявам се сега да разбираш разликата.
Цитат
Meli определено съм объркала двете неща Embarassed  Че има разлика има, но аз явно съм обяснила доста объркано. Както и да е - с редактор като теб, грешки няма да стават smile3501

# 9
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Благодаря ви за разясненията, но така и не разбрах как се нарича проблемът с "бобчетата" в скротума или тестисите, та да мога да потърся повече информация за него.

# 10
  • Мнения: 637
Благодаря ви за разясненията, но така и не разбрах как се нарича проблемът с "бобчетата" в скротума или тестисите, та да мога да потърся повече информация за него.

Инна, ми ние през мрежата няма как да ти кажем какво е - може да е киста на епидидима, може да е тумор на тестиса ... просто трябва специалист да го види.

# 11
  • Мнения: 637
Meli определено съм объркала двете неща Embarassed  Че има разлика има, но аз явно съм обяснила доста объркано. Както и да е - с редактор като теб, грешки няма да стават smile3501

Нали, гледай как хубаво съм го обяснила.  Grinning

# 12
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Е, точно това исках да чуя - какво може да е. Естествено, че ще го види специалист, но това ще е след около две седмици - детето и родителите му са на почивка, а баба му място не може да си намери от притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт