мляко с бисквита преди или след къпане?

  • 541
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Не съм сигурна дали пускам темата на правилното място, затова моля да ме извините ако съм в грешка. Въпросът ми е следния: смятам да започна да заменям постепенно вечерния биберон на бебка с кисело мляко с бисквити. Тя вече си го хапва отвреме навреме за "закуска" в 17ч така че мисля няма да е проблем. Сега е свикнала да си пие млякото след баня и след това - в леглото. Обаче ми се вижда малко странно след баня да я слагам в столчето да яде с лъжичка. От друга страна ако първо давам млякото, а после къпя няма ли да и разваля "ритуала" на заспиване (доколкото го има изобщо). Или пък е време за нов ритуал? Нали ще преминаваме после към нормална вечеря вместо мляко. Дали е по-добре отсега да им сменя местата с къпането?
Вие как го правите?

# 1
  • Мнения: 5 577
Аз нехраня преди баня, да не повърне.
След това, а млякото го давам с биберона, заспива с последната глъдка.
Почти на годинка сме, не ми се отваря лентичката ти, вие на колко сте?

# 2
  • Мнения: 148
Аз нехраня преди баня, да не повърне.
След това, а млякото го давам с биберона, заспива с последната глъдка.
Почти на годинка сме, не ми се отваря лентичката ти, вие на колко сте?
На 9 месеца е бебка. Никога не ми е повръщала след хранене пък и къпането ни вече е такова, че не я държа за коремчета, та да я натисна нещо и да повърне. Нали не било хубаво да заспива човек веднага след ядене? И моята често го прави та това е една от причините, поради които си мисля да сменям режима. макар, че ще ми е по-трудно да я приспивам  newsm78

# 3
  • Мнения: 5 577
В моята книга пише, че къпането се прави 1 час преди хранене и лягане  newsm78
Аз неспазвам чак толкова стриктно, но не храня преди къпане.
Храненето при нас е за заспиване, т.е унасяне, без него няма да заспи нощем.
Но всяко бебче е различно.

# 4
  • Мнения: 7 831
Около годината започнах моите да ги къпя преди лягане непосредствено. Права си, не е хубаво човек да ляга с пълен стомах, а и като проходят децата не си лягат веднага след ядене, а си играят малко, няма да ги къпя и после да ги пусна на пода  Wink. Така че кога ще промениш вечерния ритуал си зависи от теб и бебка.
Само малките бебета, според мен, държат да спят веднага след ядене.
Успех в избора  Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 148
Момичета, благодаря за мненията! Hug

# 6
  • Мнения: 6 206
8 - 8:30 вечеря
към 9 къпя
и щурее до 23 часа  Tired
Никога не е повръщал, чакам около 20 минути след вечеря да започне къпането

# 7
  • Мнения: 655
Аз нехраня преди баня, да не повърне.
След това, а млякото го давам с биберона, заспива с последната глъдка.


И аз така.  newsm10

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Аз и досега първо я къпя и после сяда да яде. Притеснявам се да не повърне по време на банята, ако я притисна по стомахчето неволно.
А и по принцип дори за големите не е хубаво да се къпят нахранени.
Просто ритуала започва малко по-рано понеже храненето с лъжица отнема повече време.

Последна редакция: сб, 10 сеп 2005, 09:48 от mama V

# 9
  • Мнения: X
И мен това ме вълнува, макар че аз давам млякото с шише, защото тя е на кисело мляко от 7-ия месец. И сега понякога вечеря в 19:30, после в 20:30 я къпя, давам и млякото ако иска и тя заспива, но мисля вече да мина на вечеря в 20:00 и къпане към 20:30-21:00 и бам в леглото.

# 10
  • Мнения: 1 120
Аз първо я къпя и след това давам вечерята. Банята ни към 19:30-20:00ч,а вечерята след 20:30 ч.След това я оставям да се разтовари и пораходи из къщи и към 22:00 заспива

# 11
  • Мнения: 3 537
След къпане давам млякото с бисквити или каквато и да е друга вечеря Wink

# 12
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Първо къпя, после вечерята - все още е адаптирано мляко.

# 13
  • Мнения: 46
Първо се изкъпваме към 19.30- 20.00ч newsm37 , и след това се храним към 20.30- 21.00ч  feeding. Редуваме една вечер кисело мляко с бисквитки, една вечер каша.След това си играем newsm35, или си лягаме веднага ако не сме спали следобед. smile3524

Общи условия

Активация на акаунт