пак за в Германия - Hebamme ?

  • 2 161
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 292
Привет отново на всички Simple Smile

Може ли да ми обясните за Hebamme което трябва да си избера - каква роля играе?
Въпроса ми е защото на курса подготовка за раждане показаха клиниката и те си имат там акушерки. Не вярвам да се налага аз да намеря някоая и да я заведа? Или това се очаква?  Аз съм правила само 1/2 час пробен курс а истинския е Октомври и затова питам да не стане късно.
Сега разбрах от здравната каса че трябвало да си избера една в близост до или в нашето градче.
Тя ще се занимава ли с мен преди раждането или само след раждането ще помага тази 1 седмица или 10 дена?
Как се прави избор на Hebamme и какво да изисквам от нея?

Благодаря предварително



# 1
  • София
  • Мнения: 3 804
Здравей vivita,онзи ден лекарката ми препоръча Hebamme,която ще ме подготви за раждането,след това ще присъства на него и ще ме напътства какво трябва да правя( кога да дишам,кога да напъвам и такива работи) и след като родя ще се погрижи за мен през т.н.Wochenbett period,но за целта трябва да ходя на курс по Geburtsvorbereitung.Аз го започвам на 29.09.т.е.два месеца преди раждането.

# 2
  • Мнения: 3 423
От това, което иzчетох, раzбрах, че повечето болници си имат личен персонал, а ако си иzбират жените акуШерки, то те са zа посеЩение и помоЩ преди и след раждането. Твоята лекарка не ти ли даде инфоматериали??? Там има адреси на хебамета и какво ли не оЩе. По аптеките съЩо се раzпространяват беzплатни списания.

# 3
  • Мнения: 2 292
Там е работата че аз не харесах работата два от FA при нас (имах оплаквания а ми казваха че нищо ми няма, което после излезна съвсем не така ...)  и сега ходя направо в Униклиниката (а тя е в съвсем друг град) в Schwangerschaftambulanz. Те не могат да ми препоръчат акушерка в нашето градче, а до колкото разбрах акушерки си имат, дежурни. Там ще ходя и на  Geburtsvorbereitung.
Аз ще питам все пак като отида на преглед следващата седмица, само се чудя дали не е имало нещо което акушерката да е трябвало да свърши до сега, да се опознаем и т.н. дали не трябва все пак да водя и собствена акушерка при раждането ... никой не ме е питал дали съм си избрала вече и т.н.  а не знам какво се отчаква.
А ако ще ми трябва само за т.н.Wochenbett period - колко време предварително трябва да я избера?
madi а ти къде ще раждаш имам в предвид - клиника, Geburthaus ... или?

# 4
  • Мнения: 151
Здравйте,
понеже скоро минах по тоя път да си кажа каквото знам. Значи Hebamme си избираш за след раждането - имаш право на 10 платени от здравната каса посещения в къщи, през които акушерката наблудава бебчето, мери го, дава ти съвети и т.н. Не е задъжително тази акушерка да е от болницата, където ще раждаш,.

# 5
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Попринцип  още FA ти дава една листа с Hebammeta и ти си избираш по пощенски код тези, които живеят най- близо до теб. При мен се случи така, 4е тази която ми беше от Frauenarztpraxisa и от болницата ми идва сега на визити(просто случайност).Уговаряме се когато на мен ми е удобно и ще идва в продължение на 10 седмици, по веднъж в седмицата.Тегли и мери бебо.Проверява му пъпче, дупе и т.н стандартните неща общо взето. Аз винаги си подготвям въпроси на които тя ми отговаря и така..
А Gebutsvorbereitungskursа е супер да посещаваш. Най -вече се отпускаш там,запознаваш се с други бъдещи майчета и научаваш нови неща.Ами това е. Ако те интерисува нещо друго- питай.
Леко бременеене и безпроблемно раждане ти пожелавам!

# 6
  • Мнения: 4 244
Вивита, питай в Клиниката приемат ли Вeleghebamme и имат ли такива с които работят
Ако имат поискай им списъка и провери дали има някоя да е свободна че може даже да е късно
Аз първото го родих с дежурна акушерка от клиниката, а за второто си взех такава и беше голям купон - с 2 акушерки, дежурната и моята.
Тази  Beleghebamme може да ти прави подготовка за раждането с акупунткура (препоръчвам ти) и след това да идва до вас за контроли на бебето и на теб (за кърменето и тн)
пак бих родила с Bеleghebamme - взаимоотношенията са съвсем различни, няма опасност ако се проточи раждането да се сменят и тепърва пак да разказваш коя си що си и тн, защото си остава докрая с теб
В Германия процедурата е такава, че всъщнот акушерката те изражда, а доктора идва накрая ако се наложи. Много по спокойно и уютно е така (доколкото може едно раждане да бъде такова). Ако имаш интерес за раждане в вода , избери си клиника дето има такава опция - пак ти препоръчвам!
Ако имаш още въпроси съм насреща Hug

# 7
  • Мнения: 1 173
Абе то и на мен не ми е много ясно това, така че и аз да се намеся с една умна питанка. Crazy
Значи сестрата на моя доктор ми даде визитката на една акушерка (българка Mr. Green), която била също към болницата, в която смятам да раждам. Та не знам сега кога да и се обадя и какво да и разказвам. То верно имам време, ами ако някой ме превари?  #Crazy

# 8
  • Мнения: 2 292
благодаря,
ами аз ходя много редовно в клиниката и вече познавам почти всички Hebammeta там, проблема е че това е на 17 км. от наше село а от здравната каса казаха да си избера някоя от при нас и близо до нас - е аз намерих в Gelbeseiten само 2 в нашето и 3 в съседното село  Sad и те може вече да са заети ще трябва да се обадя да видя. Може и да се обадя по Frauenarztpraxis ите да проверя няма ли и други.
Например Gebutsvorbereitungs курса беше резервиран вече и се записахме на експресен - през уикенда.
четох че някои жени ходят на консултации и при FA и при Hebamme и че в същност тя решава дали раждането да е в клиника или в Geburthaus.
А знае ли някой какво представлява Ambulantegeburt ? Защо някои го предпочитат? Защо някои предпочитат няколко часа след раждането да си идат в къщи вместо да постоят в болницата?
Вие какво мислите?
Фиданка - за раждане във вода - първо в нашата клиника няма условия за такова раждане - специално ни казаха и второ мен и без това така ме е шубе че не ми се мисли за никаква вода!  Cry

# 9
  • Мнения: 2 292
Абе то и на мен не ми е много ясно това, така че и аз да се намеся с една умна питанка. Crazy
Значи сестрата на моя доктор ми даде визитката на една акушерка (българка Mr. Green), която била също към болницата, в която смятам да раждам. Та не знам сега кога да и се обадя и какво да и разказвам. То верно имам време, ами ако някой ме превари?  #Crazy

Дорит има един немски форум и там се разправяше че е добре отрано да си избереш акушерка защото ако не се харесата да можеш да имаш време да я смениш, но останах с впечатление че те посещават консултации с акушерката както и с FA , което ние явно не правим ... а може и да е полезно.
Та може и да си я резервираш ако искаш да се опознаете.
Аз съм закъсняла май доста с търсенето, но и нямам голям избор ако имам изобщо - само 2 -3 има тука!!!

 

# 10
  • София
  • Мнения: 3 804
Vivita,аз ще раждам в клиника,мисля да бъде в Uniklinikum,защото там били много по-добри специалисти от другите болници(това разбира се ми го казаха познати и незнам до колко е вярно).На следващтата консултация съм решила да питам лекарката къде е за предпочитане.

# 11
  • Мнения: 2 292
и аз съм на мнение Uniklinikum, но тогава те сигурно ще си имат дежурни акушерки, но както каза Фиданка - може да има 2 и дежурната и твоята  и таткото сигурно  Simple Smile как ще се сместят Simple Smile 
Аз имам другата седмица преглед и аз ще питам все пак.

# 12
  • Мнения: 4 244
Вивита, Амбулантгебурта е когато искаш да се прибереш удома веднага след раждането
Трябва да си уведомила клиниката че искаш да раждаш така за да не ти подготвят леглото горе.
Трябва и да си носиш дрешки за бебето и столчето за колата.
След раждането ви държат около 2 ч в родилното за наблюдение и след това ви пускат да си ходите

А що те е шубе от водното раждане? Няма никакъв риск нито за теб нито за бебето

# 13
  • Мнения: 2 292
Мен ме е шубе от каквото и да е раждане и сега само ходя на прегледите и слушам какво ми кажат и го правя и не мога да си и помисля да експериментирам с каквото и да е. Може би следващия път като съм влязла в час вече и знам какво ме чака ...
Сега чета тук там и не мога да разбера немкините защо толкова предпочитат да се приберат възможно най-бързо в къщи много самоубийствено ми се струва.

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Мен ме е шубе от каквото и да е раждане и сега само ходя на прегледите и слушам какво ми кажат и го правя и не мога да си и помисля да експериментирам с каквото и да е. Може би следващия път като съм влязла в час вече и знам какво ме чака ...
Сега чета тук там и не мога да разбера немкините защо толкова предпочитат да се приберат възможно най-бързо в къщи много самоубийствено ми се струва.

Че то и аз исках да се прибера колкото може по-скоро. Хайде ако си сама в стая пак добре, но при мен вторият ден настаниха 2 жени, които не бяха родилки и си представи "кефа" ти с бебе, и още други, на които им идват посетители почти през целият ден. Добре, че мен още вечерта ме преместиха в друга стая. От друга страна пък те обслужват за всичко, и си е глезня да поостанеш малко. Всичко зависи как ще протече раждането.

Общи условия

Активация на акаунт