Каква е истината?!?!

  • 9 031
  • 37
  •   1
Отговори
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Сметнах, че тук ще е най-подходящото място за моята тема. За първи път писах за проблема си във форума "Родители в чужбина", но реших този път продължението да поместя в здравния.
Историята започва в петък следобед 2-ри септември, София. Както си играеше синът ми, 8 годишен, се подхлъзна и падна. Крачето при ходилото го заболя много, но нямаше подуване или натъртване. Пристегнах го с бинт и го успокоих, че ще мине бързо. Вечерта той се оплака, че му е студено. Дадох му Калпол, в случай че е настинал и го сложих да спи. В полунощ детето се буди с плач, от болката в крака. Поглеждам крачето, изглежда добре, но заспиване няма. Отидохме в Пирогов. Направиха снимка и диагнозата беше спукана кост на 4-5 пръст. Лечение гипс за 25 дни. Отказаха да ни дадът снимка, въпреки обяснението ни, че не живеем постоянно в БГ и ще трябва свалянето да се извърши в чужбина. Беше ни поискана сума от 15 лева, за поставяне на ходило към гипса, а този който е правил снимките помолил за "дарение 5 лв, но в стаята, а не в коридора, защото там има камери".
На следващият ден летим обратно за Англия. Авиокомпанията отказва да ни качи в самолета, защото след гипсиране, трябвало да минат 48 часа преди да полетим отново, поради медицински причини. Отлагаме полета за сряда 7-ми. Пристигаме успешно на 7-ми в Бристол.  Tired
На 8-ми завеждам детето в Болницата тук, в спешно отделение. За контролен преглед и за да уточним свалянето на гипса кога и как да стане. Тъй като гипсът е прекалено дебел, не могат да направят снимка на стъпалото. Решават да свалят гипса, за да направят снимка и да могат да диагностицират състоянието. Изненадани са, че не раполагаме със снимка и ни посрещат в отделението, където ще го свалят с думите следващият път по-внимателно да избираме страната, където ще почиваме. Аз бързо поясних, че съм си била В КЪЩИ. Не обичам майтапи на гърба на Родината ми, колкото и правдоподобни да са  Rage. В UK не се ползава гипс, по друг начин се обездвижват крайниците. Въпреки това имат апаратура за свалянето. Започват да режат гипса и с изненада установяват, че под гипса нямало подложка  newsm78 И аз съм била гипсирана преди години, подложка не са ми слагали в Пирогов. Поради липса на подложка, машинката им за сваляне става неприложима, тъй като ще се нарани кракът. В този дух около час трае свалянето на гипса, станахме атракция за специалистите в отделението Confused. Сто пъти беше повторено в коя страна е направено гипсирането. Както и да е свалихме успешно гипсовия ботуш, снимката е направена, отиваме за консултация. Диагнозата, която ми дават е, че ходилото е абсолютно здраво, няма пукване #Shocked и няма нужда от обездвижване. Няколко лекари бяха повикани за консултация, тъй като не само аз бях шокирана от резултата. Днес петък снимката ще се раглежда и от други специалисти, за откриване на проблема и ако има такъв ще ни повикат обратно в болницата, но засега е тишина.
Мисля всеки може да си представи изненадата ми след тази диагноза. Ужасно се притесних и все още съм притеснена Rolling Eyes Къде направиха грешка в България или тук? Ако наистина има спукване и кракът не е обездвижен, не е ли опасно?! Възможно ли е да е гипсиран здрав крак и то с препоръката да седи така 25 дни?! Възможно ли е за 5 дни така да е зарастнало спукването, че да не се вижда на снимка!? Много въпроси без отговори   Thinking За психическите и физическите вреди, независимо кой е бил прав и кой не, не искам и да коментирам.
В момента само бих искала да получа снимката от Пирогов и да я представя на местен ортопед, но нямам идея как да стане това  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 759
Kaк е детенцето?

# 2
  • Мнения: 816
Миличка, ако не бях бременна веднага щях да хукна да ти търся снимката в Пирогов, идиоти с идиоти!!!
Обаче нямам сили!!!
Мисля, че не ти си направила грешка, а тези в Пирогов - не могат да ти вземат пари за снимка, без да ти я дадат - ДЛЪЖНИ СА #Cussing out, така че ако още пазите бележката от плащането - пращайте я на някой роднина тука и той да иде да търси снинката веднага. Как така гипс без подложка??? Shocked - луда работа, БОЖЕ, БОЖЕ. Ей, Спасков ще го  #2gunfire
Не е възможно да има спукване и да не се види на снимките, които са правени там.... нито пък да зарастне толкова бързо!!! просто не е възможно... Naughty
Единствено жалко, че не сте се усетили на време да си искате по настоятелно снимката!
Как е детенце сега, наистина?

# 3
  • Мнения: 4 458
Определено мисля че грешката е направена още в България!!!!!
Сега ще кажа и защо.
Винаги, ама наистина ВИНАГИ се дава снимката независимо от резултата!!!!!!!!! Naughty

Аз като малка си бях пукнала кост на крака точно и ще ти кажа че си боли от момента на пукване и то ужасно! и друго - не са ми гипсирали крака!!!!!!! За спукана кост не се гипсира!!!!!!! Гиса е за счупена кост за да може да не се движи и да зарасне правилно. Спуканата кост е само спукана от едната страна и сама ще си зарасне. Мен лично само ми сложиха доста дебел пласт бинт!

И друго. Дъщеря ми като беше на годинка мисля си прещипа пръста на вратата. Направиха и снимка в Пирогов за да са сигурни, че нищо не е счупено. Все още си имам снимка с мини ръчичка на нея и със здрави пръсчета!

По скоро си мисля че някой "специялист" се е възползвал от това че сте "чужденци"

# 4
  • Мнения: 17 401
НЕ се знае къде е грешката. В Бг може да е било хипердиагностикаи да са се презастраховали, защото е дете. Може обаче и да е имало фисура ( пукнато), не знам........ Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Към Киара - и за спукана кост се слага гипс! Брат ми бепе със спукана кост на ръката и си го гипсираха!
Иначе случката е много неприятна, съчувствам ти... Sad

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Синчето е добре Simple Smile Ходи и не се оплаква, че нещо го боли, но все още пристъпва със страх пък и 5 дни крачето е било обездвижено.
На нас не ни личи, че живеем в чужбина. Детето си има здравна книжка и говори добре български. Казахме, че живеем в чужбина, чак след като беше съобщено лечението и че след 7 дни трябва да отидем на преглед.
Биип, и ние се чудим дали не са се презастраховали newsm78, но все пак 25 дни. Ако е пукнато не е ли проблем това, че в момента не е обездвижен кракът?!

# 7
  • Мнения: 17 401
Ами проблем е според мен, макар, че не съм ортопед.  От друга страна пък щом не го боли...дано няма нищо!

# 8
  • Мнения: 2 759
Аз пък мисля, че ако някъде има грешка, то тя е в Англия.. Детенце го е боляло, гипсирали са, сега е ок. Вярвам, че всичко е направено както трябва.. Само за снимката нямам обяснение...

# 9
  • Мнения: 637
Така наистина няма как да разберем каква е истината, но за снимката - може би е възможно да си я изискаш от Пирогов. Трябвало е да го направиш още на място, разбира се, но вероятно и сега се пази някъде, също така и описанието на находката, кой лекар я е разчел и кой е назначил гипсирането. Ако пък можете да си спомните и с кой лекар сте разговаряли, ще стане още по - лесно.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Странно е, че не са ви дали снимка, та затова и няма как да не се чудиш. През зимата детето на едни приятели си пукна кост на ръката в Австрия. БЕше си избирал цвета на превръзката или гипса не знам как да го нарека, защото определено не приличаше на гипс.
Всъщност пиша не защото много разбирам от спуквания на крайници, ами за да ти кажа, че и нас по морето често ни заговарят на английски. Единственото ми обяснение е, че ходим спортно облечени, друго просто нямам, защото сме си едни най-обикновени хорица. Още по-странното е, че един ден обикалях по магазините сама с количката и бебата и две продавачки в Бс направиха опит да си комуникират с мен на ингилийски. На втората даже и отговорих на него заради майтапа  Simple Smile
Та, бъди сигурна, че са ви разконспирирали и може всичко да е било един театър, колкото и да ми е мъчно да си го помисля. Ако имаш нерви опитай да получиш снимките.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 300
...
може всичко да е било един театър, колкото и да ми е мъчно да си го помисля. Ако имаш нерви опитай да получиш снимките.
И аз мисля, че всичко е било театър...защо иначе няма да ви дават снимката...
и въобще...направиха ли си труда да ви я покажат и да ви посочат на самата снимка къде е пукната костта?...ако и това не са направили, значи наистина са ви разиграли или просто лекуващият лекар е някой не особено компетентен и е решил да се презастрахова...

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много гадно се е получило м е р и Sad

Сега какво ме учудва  newsm78. Щерката бе със спукан лакет и там в Пирогов й правиха снимка(2000г). Дадоха ни я. И естесвено изкара 21 дни в гипс.
Пък вярно е, че в детска ортопедия - Пирогов са корифеи....да са сбъркали...?!?!
...или да е било верно театър за някой и друг лев...Вече не се учудвам на нищо в Бг, но все си мисля, че дечко е имал проблем. Просто НЕ мога да повярвам, че в Пирогов ще сбъркат.  Thinking
Както и да е - успех на синчето. Дано му няма нищо  Praynig

П.П: Прати ЛС на Д-р Огнян Бранков:  http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=5661. Той е шеф на детска хирургия в Пирогов! Сигурна съм, че ще ти помогне качествено!!!

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Вчера свекървата е отишла до Пирогов да поиска снимката. Говорила е първо с шефа на детска ортопедия, който я е препратил при лекаря, приел сина ми. Говорила с него и поискала снимката, но отново и е било отказано. Отговорил, че не си спомня случая и че практиката в Пирогов била да се гипсира и при най-малко съмнение.
Благодарение на тяхната "политика" детето 2 дни беше в стрес след гипсирането, преживя го много тежко, защото чакаше с нетърпение да продължи тренировките си тук. Ще спомена отложения полет и всичките разправии, които имахме по прехвърлянето му, пропуснатата седмица в училището. Това че допълнително го облъчваха тук, за да видят състоянието му, тъй като ни бе отказана снимката от България. А ако бяхме седяли и 25 дни в гипс?!?! Не ми се мисли каква слава се носи в момента на България в местната болница и какви шегички се подхвърлят на гърба на Родината ни  Confused
Аз също бях убедена, че в Пирогов лекарите са на високо ниво, тъй като ми се е налагало да посещавам тази болница. Но след поставената диагноза тук и "компетентния" отговор на лекаря приел сина ми в Пирогов, вече имам съмнения.

Последна редакция: сб, 10 сеп 2005, 12:13 от м_е_р_и

# 14
  • Мнения: 1 250
Преди години мъжът ми падна от сравнително високо. Болеше го най-вече кракът и по-малко гърдите (беше паднал върху стол)
Закарах го вечерта в Пирогов.
Направиха снимка на крака - нищо не се видя.
После аз напомних че са го боляли гърдите, и решиха да му направят рентген и на гръдния кош. Видя се лек кръвоизлив.

Ортопеда беше много учуден, че при кръвоизлив в дроба реагира основно на болката в крака и затова реши да се застрахова и го гипсира, въпреки че не се видя нищо на снимката.

Изкълченото също боли, без да е счупено, и гипс не му е противопоказан, защото също обездвижва. Вярно е че има и по-съвременни методи за обездвижване от гипса, но са и доста по-скъпи.  А при разтегнатите вързки е добре да се обездвижи ставата за да се възстановят. Но след обездвижване се прави раздвижване.

Общи условия

Активация на акаунт