Закуската била равна на финна фръцла

  • 2 084
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 777
Това показва 10-годишно американско изследване, в което са участвали 2 400 момичета.

При момичетата, които закусват със зърнени храни (овесени ядки с мляко например), съдържанието на мазнини в тялото е много по-ниско и общото им здравословно състояние е по-добро.

„Да не закусвате сутрин е най-лошото нещо, което можете да си причините“, казва авторът на изследването Брус Бартън.

Момичетата, участвали в изследването, са отбелязвали в продължение на десет години, от 9-та до 19-та си година, кога и какво закусват. Оказва се, че при момичетата, които закусват сравнително редовно, процентното съдържание на мазнини в организма е с 1,65% по-ниско от това на момичетата, които не закусват.

Обяснението на резултатите от изследването е съвсем просто. Сутришното хранене е най-важно, защото организма се зарежда с енергия за деня. Ако се пропусне закуската, на обед човек чувства изключително силен глад и инстинктивно се храни по-обилнo и с по-мазни храни, за да възстанови изгорените енергийни запаси.


А сега си кажете, кой закусва и кой не и верно ли е горното.

За мен не важи. И да ям и да не ям все тая, хабя храната само.

# 1
  • Мнения: 278
И аз съм чувала това за закуската, ама при мен е обратоно. Ако закуся към 12 вече съм гладна. Ако пия само кафе - може и да забравя да обядвам. А за мазнините - ако имам проблеми, и за нещо се претеснявам дебелеяяяяяяя - даже и като нямах пари за храна. Когато съм щастлива и ми е подреден живота отслабвам, колкото и да ям.

# 2
  • Мнения: 6 155
Не закусвам и нямам проблем с мазнините /вече Wink/. Но наистина много изгладнявам на обяд eat

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Когато закусвам, напълнявам - това е положението. Е, сега пак си закусвам, но чай и плод. Спазвам разделното хранене, ама само до обяд.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 7 837
Ами като ги гледам девойките тук, явно закусват по три пъти сутрин  Laughing

Аз не мога да преглътна нищо до обяд. Карам само на кафе и сок.

# 5
  • Мнения: 314
ако за закуска се приема прясно изцеден сок от плодове или зеленчуци,чай или плод,значи и аз закусвам.според мен човек не трябва да робува на това,че хората,които закусвали,били слаби.за себи си мога да кажа,че ако започна деня с овесени ядки,препечени филиики и т.н,ще стана слон  261uu.зависи от организма.

# 6
  • Мнения: 1 854
Понякога закусвам,понякога-не!От малка ме насилваха да ям,после колегите ми все казваха колко сьм била слаба и "блазе ми",а сега не мога да се оттьрва от излишните кила,ужас!Затова внимавам и гледам повече движение и гимнастика да правя,а не да следя закуските си.

# 7
  • Мнения: 7 186
Моята закуска обикновено съвпада с обяда. newsm47
Особено откакто съм бременна и спя до обяд smile3524, то няма време за закуска. smile3503
И въпреки, че не закусвам съм бременна финна фръцла. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 46 437
И аз когато закусвам напълнявам. Хапна ли сутрин не мога да си затворя устата, а ако пропусна цял ден си карам на течности Laughing

# 9
  • Мнения: 7 186
Хапна ли сутрин не мога да си затворя устата......

Това е вярно, и аз ако хапна рано сутринта после бързо огладнявам и имам по- голям апетит. Съответно унищожавам по- голямо количество храна. Tired
За мен най- правилния и ефикасен метод за сваляне на кг и поддържане на фигурата е квото се яде- яде до 17- 18:00 часа, след това- нищо. Peace
Което не означава ядене като за последно през целия ден де... Wink

# 10
  • Мнения: 2 596
Аз принципно не мога да ям до обяд, просто така съм свикнала, само кафе. Но, когато съм била на почивка, там се отпускам, първия ден на сила закусвам и после цял ден не спирам да ям, все съм гладна.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Това за закуската и аз го знам. Не от 9 до 19, но от бременността насам почти редовно закусвам...но такъв ефект не съм забелязала, тоест закуската сама по себе си не може да е гаранция за фина талия Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 546
когато закусвам - напълнявам. а иначе чувствам силен глад на обяд, ако съм на работа. ако съм си вкъщи се сещам да хапна нещо чак към 1-2 следобед

# 13
  • Мнения: 3 777
Аз не мога да не закуся.
Слаба с ниско кръвно и ако не ям до обед към 12 вече ми се вие свят.
Задължително трябва да ям.

Най-страшно беше покрай секциото, нали не ти дават да яде преди и след, ами аз само да станех и припадах. Ужас...

Затова си хапвам, голям чревоугодник съм Grinning

# 14
  • Мнения: 6 315
Аз не закусвам и не обядвам. Ако закуся, цял ден ще набивам  Mr. Green. Мисля, че всичко е до организъм. От ученичка си изградих режим да карам само на умерена вечеря и се чувствам много добре така. Започна ли да ям по три пъти на ден независимо от количеството се освинвам.

Общи условия

Активация на акаунт