има ли мами някъде в........

  • 712
  • 10
  •   1
Отговори
Централна или Латинска Америка?
Ние ще се местим от САЩ в Салвадор другия месец и исках да знам дали ще има някоя бг мама наоколо. Мъжът ми го местят там за 4 години, но ще сме към посолството, така че ще ползваме дофторите и всичките им бенефитс,ако не друго. А и ще попътуваме, от малка ми е мечта да ида по този край на света-наска, мачу пикчу, теотиалакан.......хм.
Целувки от нас и ще пращам снимки!
 Laughing

# 1
  • Мнения: 7 837
Да не пропуснеш да споделиш впе4атления от този край на света  Grinning

# 2
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Здравей
Аз съм в Коста Рика.

# 3
  • Мнения: 4 458
Салвадор?   Thinking

Май там не е толкова лошо. Поне така казват, знам ли.

Да кажеш впечатления и не прекалявай с чилито  Wink

# 4
Ех, Коста Рика, то направо сме си съседи, само Хондурас и Никарагуа ни делят.
Исках да те попитам за ваксините, тук Center for Disease
Control and Prevention (CDC) препоръчва да се имунизираме срещу хепатитис А и тифод февер. Не е задължително, но е препоръчително. Малкият не може още защото няма 2 годинки.
Благодаря и ще се радвам да поддържаме контакт.

# 5
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Е, чак съседи, ама сме близко де.
Значи аз дойдох бременна от Канада тук, питахме специално, нямаше задължителни ваксини за Коста Рика.
Дъщеря ми има: БЦЖ, Хапатит Б, DPT, Polio, Haemophilus Influenzae В, Varicela, Sarampion Rubeola Paroditis, Antineumococcica /това последното по-желание/ В картона и има и  ваксина за Хепатит А, но не е бита, може би защото не ползваме общественото здравеопазване.
В картона пише, че хепатит А се слага на 12 и 18 месеца.
Иначе ваксините покриват БГ календара с малко подобрения, според бг докторката ни.
Ако имаш кю, номера ми го има в профила.

# 6
  • Мнения: 980
Лелле, това zвучи много интересно Party
Солесито, чакаме те с вклучване с интересни раzкаzи и снимки Crossing Arms Направо предвкусвам удоволствието да поzяпам и да науча неЩо интересно Grinning Като иzненадата на Мър миналата седмица от Япония Joy
П.П. 3а ваксините... аz бих нахакала всичко дет се сетя, Щото zнае ли човек климат, насекоми, хигиена.....Аz кат се прибера в БГ в най_добрия случай настивам иначе zадължително иzкарвам някой грип....пък Латинска Америка...те си имат свой климат newsm78

# 7
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
хахаха Тедсън, това са митове и легенди Simple Smile
За тропическите болести ваксини няма, е киарата може да потвърди.

# 8
  • Мнения: 980
Верно ли  newsm78
Аz като чуя Латинска Америка и си представям джунгли, комари,алигатори, треска и малария Embarassed Съжалявам ако всявам смут в редиците Embarassed

# 9
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Е ами зависи, аз съм в столицата, нямаме си джунгла, в радиус от поне 30 км, всичко е застроено. Simple Smile
Там къде бяхме на океана последно, си беше в джунглата, ама уж облагородено.
За 3,5 години /да чукам на дърво/ нямам среща с тропическа болест, не само семейно, но и хората който познавам.

# 10
ще ви информирам и ще пращам снимки, честна пионерска Rolling Eyes
То и ние ще сме в столицата Сан Салвадор, но знам ли и аз са тези тропически болести. Затова и исках да попитам.
Знам че детето не мога да го ваксинирам за нищо тропическо докато не е на 2 годинки, иначе всички останали ваксини  за деца ги има добре ъпдейтвани досега.
За нас с мъжо препоръчително, но не задължително са Typhoid fever и Hepatitis А.
Чао и целувки!!
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт