Да давам ли сокчета?

  • 905
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 467
Моята малка Жанета е на 36 дни. За първия месец сме качили точно 1кг. -вече е 4,630 и 6 см. Педиатърката ни каза че вече е време да давам сокчета от ябълка или моркови. На мен ми се струва доста рано. Имам си кърма (не без ваша помощ  Mr. Green). Давайте  съвет какво да правя мамчета!

# 1
  • Мнения: 8 451
Моята малка Жанета е на 36 дни. За първия месец сме качили точно 1кг. -вече е 4,630 и 6 см. Педиатърката ни каза че вече е време да давам сокчета от ябълка или моркови. На мен ми се струва доста рано. Имам си кърма (не без ваша помощ Mr. Green). Давайте съвет какво да правя мамчета!
НЕ! newsm11Толкова ви е рано за сокчета.Кърми си детето ,наддава чудесно.И прочети повече в библиотеката.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Гледаш си кефа с кърменето и не се занимаваш с глупости Wink
Ето ти една полезна статийка: http://www.karmene.greatnow.com/sokove.html

# 3
  • Мнения: 6 206
Ми щом питаш - не, не давай.
Витаминчета има достатъчно в кърмата ти.
Има и достатъчно вече в адаптираните млека, не е като преди 30 години.
Така че питай какво точно ще му дадат на детето ти тези сокове?

# 4
  • Мнения: 1 771
Моята малка Жанета е на 36 дни. За първия месец сме качили точно 1кг. -вече е 4,630 и 6 см. Педиатърката ни каза че вече е време да давам сокчета от ябълка или моркови. На мен ми се струва доста рано. Имам си кърма (не без ваша помощ  Mr. Green). Давайте  съвет какво да правя мамчета!

Аз не съм му давала и в близките месеци нямам и намерения да му давам. Поне до година и половена ще изчака с тази екстра. 

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Моята малка Жанета е на 36 дни. За първия месец сме качили точно 1кг. -вече е 4,630 и 6 см. Педиатърката ни каза че вече е време да давам сокчета от ябълка или моркови. На мен ми се струва доста рано. Имам си кърма (не без ваша помощ Mr. Green). Давайте съвет какво да правя мамчета!
Ти, изглежда, сама усещаш какъв е отговорът, щом се чудиш Simple Smile
Аз не бих давала сокчета - не на последно място, по света се препоръчва те да се дават последни, след като е захранено с всичко друго. Цял живот ще има да яде манджи и сокове... Сега млякото е на дневен ред Simple Smile

# 6
  • Мнения: 698
Сега млякото е на дневен ред Simple Smile

 newsm10

# 7
  • Мнения: 2 467
Едно голямо благодаря от нас Simple Smile)) Забравихме сокчетата Simple Smile
А кога започва това захранване?
Извинете че досаждам само, а не преглеждам библиотеката, но малката не ме остава да чета даже! И сега пиша набързо под пара Simple Smile Май доста я разглезих с мнооогооо гушкане Hug но коликите са виновни Naughty и сега все ми е в ръцете иначе доста шумно протестира.

# 8
  • Мнения: 6 243
обикновено готовността за захранване е налрице към 6 месец

бих написала и още, но малката ми е в ръцете и ми пречи...
ако имаш време, все пак виж в библиотеката Grinning

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Захранването започва около 6-тия месец,когато бебето покаже признаци на готовност - интерес към храната на възрастните,може да седи сравнително добре,изглежда гладно след н-броя кърмения на ден,може само да поднесе неща с ръка до устата си.Имате мноооого време - наслаждавай се сега на кърмене без други грижи още 5 месеца,че после ако знаеш как приготвянето на пюрета ти изглежда страшна хамалогия и си спомняш с носталгия дните,когато само си сучете щастливо и всичко е лесно и бързо Laughing

# 10
  • Мнения: 2 467
Досега ме убеждаваха, че кърмата ми няма да може да го храни вече и затова трябва да давам сокчета и пюрета! Ми няма пък!

# 11
  • Мнения: 3 550
Досега ме убеждаваха, че кърмата ми няма да може да го храни вече и затова трябва да давам сокчета и пюрета! Ми няма пък!
Няма да го нахрани ли?!? Бебе на 36 дни?!?
Хайде в номинациите.  Grinning Grinning Grinning

# 12
  • Мнения: 3 591
Знаете ли какво се случва със стомаха на един възрастен, който има язва и изпие малко прясно изцеден сок от ябълка?

Не по различно е усещането при 36 дневно бебе, със още по несъвършенно стомахче, когато се срещне с плодовата киселина....

Айде после защо толкова хора страдат от язва  - ами то основите са поставени на невръстана възраст още...

Сока се дава след като детето е започнало да яде плодовете(т.е. след 6тия месец най рано) и то със съмнителен ефект, защотот плодът има много повече полезни неща като целулозата например и не е необходимо да му отнемаме полезното правейки го на сок.
А прясно изцедените сокове тук съветват да се въведат след годинката и то разредени 1:2 с вода... Защо ли? Wink

# 13
  • Мнения: 3 550
А това с разреждането на сока с вода може ли някой да го обясни? Ако наистина проблемът е в плодовата киселина .................. Едно време в училище ни учеха, че по-разредената киселина е по-агресивна от по-концентрираната. По-лошо било да се залееш с 10%-ова сярна киселина, отколкото с 98%-ова. (За щастие не съм се заливала с нито една от двете.) Аз не съм много веща по химия. Не е ли същото и при соковете? Ако е толкова зор да се дават, защо трябва да са разредени?

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Едно време в училище ни учеха, че по-разредената киселина е по-агресивна от по-концентрираната. По-лошо било да се залееш с 10%-ова сярна киселина, отколкото с 98%-ова.
Аз съм го пропуснала този час  Mr. Green Laughing
Но някой зубър може да се включи Wink

Общи условия

Активация на акаунт