Разхлабват ли домашните пюрета?

  • 475
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
Няколко пъти предлагам домашна храна.  Последните 3-4 пъти установих, че като яде много й се разхлабва стомаха. Разхлабването приключва в рамките на 2 часа. Давала съм от проверени източници- зеленчуково пюре, пиле, овесени ядки. Аз спирам домашинте манджи за 4-5 дни, но вече сме на 1 година, а преход към обща храна не се вижда. Яде попара, кисело мляко, бисквити Закуска, банани и малко други плодове, но домашни пюрета трудна работа. Имали  ли сте подобни проблеми?

# 1
  • Мнения: 46 511
Разхлабването може да идва от това, че храната е различна, а не че е домашна  newsm78
За мен годинката не означава, че детето трябва да мине на обща храна, въобще не ги свързвам двете неща.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
Понеже съм чувала, че след година доста хора дават от подходяща обща храна, но отделена с по-малко подправки. А и пюретата са до 12 месеца и си мисля, че към 1,5 години не трябва да яде пюрета.

# 3
  • Мнения: 1 032
Мисля, че зависи какво слагаш в домашните пюрета, явно от там идва разхлабването. Ако е проблем или те притеснява слагай ориз, моркови- въобще по- запичащи зеленчуци и виж каква ще е реакцията. Иначе и аз мисля като Никол, че навършването на определена възраст не означава пълен преход към общата храна

# 4
  • Мнения: 1 464
Ами да ти кажа и ние до скоро папахме пюрета и каши,но сега си папкаме на обяд от детската кухня,вечер каквото съм сготвила и кисело мляко.Не съм я насилвала ,имаше трудни моменти/миналия месец искаше да яде сама и само фили и сандвичи/но всичко мина .Предлагам ти да захранваш постепенно с домашна манджа че да не се откаже детенце хептен от нея Wink

# 5
  • Мнения: 1 704

Може да е от това, че храната е нова.. Мойта така реагира на нова храна (или обратното - леко се запича), но като я пробва няколко пъти всичко се нормализира

Общи условия

Активация на акаунт