"Къде ми е опашката?"

  • 787
  • 8
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Детето ми страда, че няма коса. От две седмици почти насам иска 'пашка', но не малки опашлета с ластичета, за които има косица - иска голяма опашка, която да виси отзад. По този повод ходи с разни кухненски (тънки) кърпи на главата, които аз връзвам отзад така, че да види 'опашка' на тила.
Чак се чудя ако аз се подстрижа късо, също да нямам коса за опашка - дали ще й мине? Аз ходя почти постоянно на някакви опашки, да не ми се мота косата - дали я психирам, или просто това с кърпите е някакво временно увлечение?
Започва да ми става досадно с този постоянен писък ''Пашкааааа!"... Не приема обикновени кърпи бандана, които да вързвам - трябва обезателно да виси нещо отзад. Поне засега извън къщи не ходи с тях.
По-рано се радваше и се задоволяваше с опашлетата отгоре и отзад - със силиконови ластичета има опашчици 5-6 см, казваше кога иска и колко броя ('Къде д(р)уга пашка? Сложи д(р)уга пашка!'), но сега се възмущава, ако й предложа такива опашки и пищи, докато не й вържа кухненската кърпа (или някаква друга, която да виси).
Идеи?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Това с дългите коси е мания на тази възраст.

Моята щерка, въпреки че е с коса почти до кръста, постоянно си вързва шалове за да и е по-дълга и да и се влачи по земята. И това го прави от две-три годишна.

При нея знам откъде се подсилва този и мерак - луд фен е на филмчетата с Барби, особено Рапунцел.

Не си похабявай косата, едва ли е заради тебе...

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
  Не е заради теб. Просто момиченцата много харесват дълги коси.
 Нашата също е луда по филмчетата на Барби и постоянно си връзва нещо да и виси на главата, хем и тя е с доста дълга коса.
 При нас пък проблема е че не дава да й я връзвам - иска така да си я "мятала" newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Хахахаха, Бу, смях се с тия кухненски кърпи.  Laughing

При нас е обратното -  не мож й сложи нещо на главата.
Освен 3 дисковъшки и една фибичка, която загуби в яслата няма друго.
Малко й поседят на косата и ги сваля.
Вчера кака й прати 2 красиви, но възголемички фиби-цветя, пожела и двете да й ги сложа на косата.
Майка ми праща смс да пита не приличала ли на елха....хахахаха...

Детска работа, ще й мине. На тази възраст май нищо прекалено дълго не може да задържи вниманието им.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
За съжаление не мога да ти дам съвет, защото и ние сме на този хал (а вече сме големи!).
От повече от 3 години щерка ми като се е затюхкала, че иска дълга коса, и понеже няма чак толкова дълга, непрекъснато ходеше из къщи с разни кърпи- същата картинка. В началото ме досмешаваше, но после направо ми ставаше лошо да я гледам да ходи по цял ден забрадена (точно така излиза). Този начик продължава и до ден днешен, макар и все по- рядко да се случва (все пак вече косата ни е доста дългичка и става на "пашка").
Та моят опит е горчив, не се намесих навреме, не подходих правилно ли що, но при нас се превърна в мания.
Моят съвет е, предвид горното, да направиш опит да премахнете тези забраждания. Дано успееш!

# 5
  • Мнения: 2 452
Детето ми страда, че няма коса. От две седмици почти насам иска 'пашка', но не малки опашлета с ластичета, за които има косица - иска голяма опашка, която да виси отзад. По този повод ходи с разни кухненски (тънки) кърпи на главата, които аз връзвам отзад така, че да види 'опашка' на тила.
Чак се чудя ако аз се подстрижа късо, също да нямам коса за опашка - дали ще й мине? Аз ходя почти постоянно на някакви опашки, да не ми се мота косата - дали я психирам, или просто това с кърпите е някакво временно увлечение?
Започва да ми става досадно с този постоянен писък ''Пашкааааа!"... Не приема обикновени кърпи бандана, които да вързвам - трябва обезателно да виси нещо отзад. Поне засега извън къщи не ходи с тях.
По-рано се радваше и се задоволяваше с опашлетата отгоре и отзад - със силиконови ластичета има опашчици 5-6 см, казваше кога иска и колко броя ('Къде д(р)уга пашка? Сложи д(р)уга пашка!'), но сега се възмущава, ако й предложа такива опашки и пищи, докато не й вържа кухненската кърпа (или някаква друга, която да виси).
Идеи?

Тук се продават точно "опашки", които са от рода на ластиците, т.е. вързват се някъде където има коса и висят като опашка. Потърси по "кичовските" магазини и му вземи на детето една опашка.  Heart Eyes Дъщеря ми много обича да и връзвам косата на две опашки (тя вече е дълга - косата и имам предвид) и започва да скача пред огледалото, като опашките и те подскачат нагоре-надолу. Голямо удоволствие!

# 6
  • София
  • Мнения: 5 826
Виждала съм да се продават диадеми с плитки, също и кърпа за глава с висяща коса по края, ама не помня къде  newsm78
Моята дъщеря също като беше по-малка все искаше дълга коса и с хиляди обещания я водех на фризьор.
Сега пък откакто е с дълга коса не ще да я връзва, ни ластик, ни фиби, ни диадема  Naughty

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Ма моля ви се! Simple Smile Как не съм й вързала изкуствена коса...тогава ептен няма да мога да се отърва от нея - и вътре и вън...сега поне само вкъщи мъкне кърпите. Уф. Нищо конструктивно не ми ражда кратуната.

# 8
  • Мнения: 1 077
Бу, извинявай за несериозния пост, но след месец-два може да пита "Къде са ми гърдите"... Какво ще правиш тогава. Релакс! Като няма - няма. Всяко нещо с времето си.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт