За възмущението ми от немските туристи...

  • 7 641
  • 136
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Тази година бях на море в България в Албена, там е пълно повечето с немски туристи. В хотела бяхме шепа българи. Малее уплаши ми се окото, винаги съм мислела българите за прости, ама Хер И Фрау направо ме разбиха. Извадката беше младо немско семейство с по две или три деца. Хотела беше с пакет ол инклузив,  ама как се тъпчеха само. Всеки се товареше с по 3 чинии храна, в които имаше сипано от всичко, всяко нещо се наяждаше и после се зарязваше отсрани. Сстрашна работа ви казвам, като невидяли. А как се блъскат на баровете в ресторанта, при положение че храната никога не свършваше. Чая или кафето се пускаха от машина, няколко пъти след като две минути чаках кафето, минаваше фрау 100 кила и ми го отнасяше с шут в бъбреците.
А децата им- лигави, дебели, циврещи и тръщкащи се. А жените - на по 25-30 години - само ще кажа, че ако като родя изглеждам така ще се гръмна. Нямаше и една с хубава фигура, нещо обичайно за курортите по-на юг, където можеш да се комплексираш от българките.
Поразена съм от още хиляди неща - начина, по който се обличат /като 80-те години, мъжете със сандали и чорапи, на опашчица отзад и с обичка на едното ухо, жените- да не ви разправям/, по който грабят де що е безплатно, как си пълнеха чантите с храна и се връщаха от плажа, за да пият безплатна бира, един сладолед не ги видях да си купят извън хотела, точеха от бидоните на ресторанта вода за цял ден...
Случки още много, това което обаче искам да кажа, е че горко му на родния черноморски бизнесмен със сергия на плажа, който чака на немския турист...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз също бях в Албена -ол инклузив.Направи ми същото впечатление.Това са източните германци Wink Въпреки ,че отдавна се обединиха,продължават да си се делят ....Не само ,че пълнят чиниите,но си сипват едновремнно и кафе,и чай и по чаша вино-всичко за закуска Shocked
Всичко ,което си описала ,видях и аз Joy

# 2
  • Мнения: 6 206
Ами то си е факт, че при нас идват най-бедните.
Като няма необходимото качество такива ще ги търпим. Като си вдигнем качеството и спрем да мислим по български всичко да ни излиза възможно най-евтино, махнем си смешните сергии и още няколко неща може и да дочакаме хубавите туристи.
Дотогава така.
Между другото не виждам нищо лошо да се връщаш за бира до хотела след като ти е безплатна... Затова е ол инклузив, забравяш други разходи освен дрешки и разни дрънкулки /които на нашето море са повече от боклуци/.

# 3
  • Мнения: 7 186
Какво се учудваш, тук идва да почива каква ли не измет, то не значи, че като е немец, англичанин или какъвто и да е друг е непременно много възпитан или богат. Повечето от туристите, които посещават морето в България дори са бедни и тук почивката им излиза много евтино. В планинските курорти е същата работа- цели стада англичани, уж такива- уж онакива, а пък само като ги видиш какви са и с какви оръфани скиорски костюмчета от преди 10 години са чак жал да те хване. Освен това тук рядко виждам, да не кажа хич, чужденци, най- вече чужденки, които изглеждат добре- ужасни са и откъм фигура и откъм облекло. Повечето сякаш са облечени с дрехи от кварталния хипермаркет. Sick

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
Между другото не виждам нищо лошо да се връщаш за бира до хотела след като ти е безплатна... Затова е ол инклузив, забравяш други разходи освен дрешки и разни дрънкулки /които на нашето море са повече от боклуци/.

Абсолютно съм съгласна с това.Нали точно затова и ние отидохме с ол ин. Grinning
Ние също се връщахме за обяд и после оставахме на басейна.Но те са наистина смешни като ги гледаш отстрани.Имаше няколко германци ,около басейна ,които въобще не изтрезняваха. Crazy
Но ,да ви кажа, моя приятелка беше на ол ин в Домениканската република и каза ,че там някои  германци се държат по същия начин Wink Според мен си е и до човек.

# 5
  • Мнения: 2 309
Тъжното е, че чакаме на тях да ни вдигнат икономиката...То само големите хотели правят пари, но според мен и техните цени са смешни, сравнено с навън...А по повод бирата да биеш половин час път в едната посока от плажа, да я изпиеш на един дъх и после още половин час пак до плажа и тва няколко пъти са една сутрин, е извинявам се ама това почивка ли е или маратон...Аз също се връщах на обяд, ама после приключвах с плажа, а и още нещо хвърляха си кърпите от предната вечер на шезлонгите на басейна, за да не им вземе някой местата....И да ви кажа беше ми кофти, че аниматорите не ни обръщаха внимание, нито на детенцето, което беше с нас, а на тях се размазваха от забавления...

# 6
  • Мнения: 6 871
С приятеля ми ходихме преди няколко седмици на един хотел в Созопол, който беше на ол инклузив. Преобладаващата част от гостите бяха германци, тъй  като хотелът беше на TUI. Е, вярно е че на нищо не приличаха. Но пък за храната не ми е направило впечатление, не съм ги гледала толкова в чиниите. Децата вярно бяха пощурели, сякаш цяла година ги държат вързани и ги пускат за 2 седмици на свобода, но самите хора не са ми направили особено лошо впечатление. А и от Baddi-тата имаше един страхотен сладур, който направо ти иде да го изядеш Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
daizy , в кой хотел беше? Аз бях в Орхидея Парк.

 
а и още нещо хвърляха си кърпите от предната вечер на шезлонгите на басейна, за да не им вземе някой местата....

 Joy Joyсъщото го правеха...Но имаше и една група французи ,които действаха по същия начин hahaha Та затова те питам....

# 8
  • Мнения: 4 244
Амам хайде моля ви се стига с тия обобщения!
Видели сте 2 семейства дето са така облечени и едва ли не германците са измет и тн.
Хората идват тук за да си починат, а не да се контят.
Затова си имат партита, бизнес срещи и тн. Трябва ли и на почивката си да се обличат като за парти на принца на Монако

Толкова сте смешни че нямам думи

# 9
  • София
  • Мнения: 1 103
Аз също бях all inclusive, но на Дюни. Имаше доста немци (и не само, имаше още белгийци, англичани, швейцарци, австрийци). Бяхме там и сега за 4-те почивни дни.  Но.... искам да ви кажа, че точно обратното впечатление ми направиха немците - много възпитани хорица.
винаги изчакват, не ти пресичат пътя (веднъж щях да се спъна в някакво същество, което прелетя покрай мен като линейка, с ИДЕАЛНО тяло, после се оказа българка. Веднъж едно дете ме ритна - оказа се русначе.
Иначе самите немци адски възпитани в сравнение с българите. Ще ме извините Embarassed, но ние си пълнихме чините, защото не знаех Виктор какво точно ще хареса (той е злояд) и му взимах от доста неща по малко, които в последствие аз дояждах, но не винаги ми се отдаваше  Embarassed и всичко наведнъж, защото процеса на хранене не трябва да се прекъсва, поне при нас.
На плажа най-много крещяха едни българи, и то една скучовра с прекрасно тяло на злоболина(нали се сещате - от тези, които не могат да напълнеят от злоба), която не спря да обяснява ...като ходила в Турция, като ходила в Испания..... Напълни ме с негативни мисли за една седмица напред. Любопитни погледи от чужденците не получавахме, за разлика от българите, които изследваха всяко мое движение.
И друго: ние в България сме решили, че само идеалното тяло може да се изложи без срам на плажа. За разлика от нас немците не обръщат чак такова внимание  и без да стават за всеобщо посмешище дори най-дебелите и недъгавите също лежат и се разхождат на равни начала на плажа....
Направи ми впечатлине и нещо друго: едно шумно немско семейсто от тези, които пият бира на плажа, пушат и имат татуировки Simple Smile , та едни от членовете на такова семейство, когато не дочуеше какво казва жена му, казваше Bitte? (моля?), а сега си представете, кога български Ганьо ще пита така жена си: моля?, а не кво', ма?.... и прочие хубави бълг. думички

Последна редакция: сб, 10 сеп 2005, 09:57 от Arlin

# 10
  • Мнения: 2 309
Амам хайде моля ви се стига с тия обобщения!
Видели сте 2 семейства дето са така облечени и едва ли не германците са измет и тн.
Хората идват тук за да си починат, а не да се контят.
Затова си имат партита, бизнес срещи и тн. Трябва ли и на почивката си да се обличат като за парти на принца на Монако

Толкова сте смешни че нямам думи

Е хайде мерси...доколкото знам всеки може да има собствено мнение...

# 11
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз също бях въмутена от немските туристи.Мъжът ми наскоро имаше работа във Варна реших да отида със него и между другото да си купя някоя дрешка.
Във един магазин излизайки на вратата се сблъсках със две  германки.Момичета повярвайте ми едва не ме сгазиха,само и само да се доберат до магазина,като че ли магазинът щеше да избяга.Като капак едната "дама" ме настъпа доста грубо по бинтованият ми крак(за протокола само да кажа че го полях със горещо олио)
Видяха ми се звезди посред бял ден, чак ми се насълзиха очите.Мъжът ми им направи забележка(не че са го разбрали де)но поне едно извинявайте на немски можеха да кажат.
И тези хора се имат за нещо повече от нас. Shocked

# 12
  • Мнения: 7 186
Амам хайде моля ви се стига с тия обобщения!
Видели сте 2 семейства дето са така облечени и едва ли не германците са измет и тн.
Хората идват тук за да си починат, а не да се контят.

Какви обобщения? Никой не твърди, че всички германци са измет, говорим за болшинството от тях, които идват да почиват тук- на мен специално не са ми направили добро впечатление.
А външният вид е от значение, поне за мен. А измет има и сред българите, нали?

# 13
  • Мнения: 384
Ами то си е факт, че при нас идват най-бедните.
Като няма необходимото качество такива ще ги търпим. Като си вдигнем качеството и спрем да мислим по български всичко да ни излиза възможно най-евтино, махнем си смешните сергии и още няколко неща може и да дочакаме хубавите туристи.
Дотогава така.
Кое качество трябва да се вдигне? Почиват на 4-5 звездни хотели, които не са по-лоши от тези в Германия. Има си всичко, което има и там или където и да било другаде. И курортите не са мръсни, а ако са - мизерията я правят те. Е, вярно няма палми, екзотични растения и др., но все пак това е от природата.
А за тия кърпи по хотелите - колкото и пъти да им се каже, че кърпите са за баня, а не за плаж - пак няма да те разберат, дори и на родния им език. Зарязват ги някъде на плажа и после си искат нови. Защо нито един българин не си позволи да изнесе въпросните кърпи от хотела? Ей такива дребни неща ми са набиваха в очите.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 402
Амам хайде моля ви се стига с тия обобщения!
Видели сте 2 семейства дето са така облечени и едва ли не германците са измет и тн.
Хората идват тук за да си починат, а не да се контят.
Затова си имат партита, бизнес срещи и тн. Трябва ли и на почивката си да се обличат като за парти на принца на Монако

Толкова сте смешни че нямам думи

ЕЕЕЕЕЕЕЕ аз нямам думи, да не сме станали на криво, що ли? Смешни били, не е ли малко крайно изказването ти?
Мисля, че всички знаем за точно кой тип немски туристи говорят/пишат момичетата и числеността им не се свежда до 2 семейства ... те са с хиляди и черномориието ни преобладава от такива образи.

Общи условия

Активация на акаунт