как мога да се изруся?

  • 9 587
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте на всички красавици Simple Smile искам да ме посъветвате,понеже много години си бях русичка а сега от една съм с черна коса,как мога да си я направя пак русичка ?От четири месеца не съм се боядисвала,преди един месец родих.Дали ще ми хване някой пепелно рус тон на чотурата ми newsm78?Не искам да ходя на фризьор ,защото имам много кофти спомени а и в момента живея в Трявна така че не мога да се доверя пък изобщо.Моля за съвет baby_neutral

# 1
  • Мнения: 7 186
Не те съветвам да правиш опити сама да се изрусяваш, особено ако се касае за преход от черно към русо. Рискуваш да си съсипеш косата. Намери си някой добър фризьор- професионалист, ако трябва отскочи до някой по- голям град. Sunglasses

# 2
  • София
  • Мнения: 750
Съвет - в никакъв случай не пробвай сама в къщи. Ако се намажеш с блондор там където е израстнала твоята естествена коса ще стане много по-светло, в сравнение с боядисаната в черно коса. Черната боя пада много трудно и надали ще постигнеш пепеливи тонове.
Намери свястна фризьорка и почни поетапно да сваляш черното, то като почнеш да го изсветляваш става червено - рижо.
Все пак всяка коса е различна и по различен начин се поддава на химикалите, но все пак за добри резултати  не го прави в къщи сама - отиди при професионалист.

# 3
  • Мнения: 4 546
обаче е най-добре да отидеш на фризьор, щом ти е черна сега косата Confused
не те съветвам да ползваш обезцветители на БГ фирми.веднъж се излъгах с такова нещо и косата ми стана като слама, още докато се мацах усещах как ми гори косата Tired
гарние имат по-щадящ обезцветител, но незнам дали ще стане от 1вия път. newsm78

# 4
  • Мнения: 539
Това много ми напомня на моята щуротия. По принцип съм със светла коса но я бях боядисала черна и един хубав слънчев ден, седмица след като я бях каносвала реших да я изрусявам. Колко блондори изяде косата ми... Не е за казване, а за нюансите на червеното които се получиха и за косата, която се разтягаше като ластик... Отидох да ми я поподстрижат малко и с много маски се оправи. Сега я боядисвам всеки месец руса и имам много здрава и лъскава коса. Казах ти всичко това за да имаш впредвид с какво се захващаш. Най-добре отиди на фризьор с професионална супра дьа ти свалят остатъците от боята и после да я боядисаш цялата. Успех! Не забравяй че са много важни грижите след това, за да не заприлича на слама.

# 5
  • Мнения: 3 537
Не те съветвам да правиш опити сама да се изрусяваш, особено ако се касае за преход от черно към русо. Рискуваш да си съсипеш косата. Намери си някой добър фризьор- професионалист, ако трябва отскочи до някой по- голям град. Sunglasses
Подкрепям мнениято! Wink

# 6
  • Мнения: 6 164
Това много ми напомня на моята щуротия. По принцип съм със светла коса но я бях боядисала черна и един хубав слънчев ден, седмица след като я бях каносвала реших да я изрусявам....... 

Аз съм чувала, че след къна боята не хваща. Вярно ли е?
Не се бях къносвала от 8ми клас, а след къната наплесках боя с фоксин вътре (много ярко червено лекарство) и хвана, но то май от фоксина. Оттогава само бои - до сега. Къносах я скоро, защото много се беше изтощила и къната я подхрани, но много мърлява работа е тая с къната, на всяко къпане тече цветна вода  Sad ... искам пак боя и не знам ще хване ли?

# 7
  • Мнения: 4 546
Това много ми напомня на моята щуротия. По принцип съм със светла коса но я бях боядисала черна и един хубав слънчев ден, седмица след като я бях каносвала реших да я изрусявам....... 

Аз съм чувала, че след къна боята не хваща. Вярно ли е?
Не се бях къносвала от 8ми клас, а след къната наплесках боя с фоксин вътре (много ярко червено лекарство) и хвана, но то май от фоксина. Оттогава само бои - до сега. Къносах я скоро, защото много се беше изтощила и къната я подхрани, но много мърлява работа е тая с къната, на всяко къпане тече цветна вода  Sad ... искам пак боя и не знам ще хване ли?
зависи и от косата и от цветовете,които са къната и боята.
преди години се мацах с червена къна,а след нея минах на червено-оранжева боя. хвана ме боята.

# 8
  • Мнения: 6 164
Супер, значи може и да се получи. Къната е леко червеникава, ама хич не червенее (аз бях черна преди). Сега мисля да й сложа тъмно кафяво, защото по-светло не би хванало, а не ми се ще да я тормозя повече. Преживя и студено къдрене  Sad , а косъма ми е тъничък.

# 9
  • Мнения: 7 186
Аз съм чувала, че след къна боята не хваща. Вярно ли е?

За това не знам, но къна върху боя определено не хваща. Tired

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Иди в някой хубав салон. Моя позната от черна реши да става руса и се боядисвала сама вкъщи. Хванало я беше само в корените и изглеждаше ужасно - като плешива.  Shocked
Най-добри са кардиналните мерки. Когато спрях да се боядисвам на кичури (че беше станала любима прическа на фолк-изпълнителките) и реших да си оставя естествения цвят, се офъках късо. Ако кажа, обаче, че не съжалявах след това, ще излъжа.  Confused

# 11
  • Мнения: 367
Недей и да помисляш сама. В някой салон трябва първо  да ти "изперат" косата. Това е с един препарат, който сваля в голяма степен старата боя и обезветява косата и после новата боя по-лесно хваща.  Със сигурност трябва да ти сложат подхранваща маска за косата и има и едни готини ампули на loreal-proff. После вече ще дойде ред на боята и да знаеш,ч е няма да станеш отведнъж най-русата, но пък това е най-безболезнения начин за косата ти. Ще трябва да имаш търпение. Аз бях така и преминах от тъмно кестеняво на русо, но мога да кажа, че фризьорката ми го направи много професионално и нямах проблеми с косата после.   

# 12
  • Мнения: 6 164
Четох наскоро в някаква тема, убий ме не мога да си я спомня... , че боята покривала повърхността на косъма, докато къната някак си се "напластявала в него". Не знам колко е компетентно мнението, но съм чувала, че къната затова няма отмиване.
Кофтито на къната е, че дори да се боядисаш после, след няколко измивания започва да избива едно гадно червено. Може би затова казват, че не хваща боята върху къна.  newsm78

# 13
  • Мнения: 367
Има вярно, че къната винаги избива. Трябва да се остави известно време да се отмие и тогава чак боя.

# 14
  • Мнения: 5 299
Ох мъка голяма! Аз я напавих тази глупост преди време Embarassed, ма нали съм си дебела глава smile3538 Ходих рижава доста време Sick Върху черната боя не хваща - само корени се боядисват и става - майка плаче...
Сама няма да можеш, както са ти казали и другите момичета - върви на фризьор bowuu

Общи условия

Активация на акаунт