Електрическото одеало - За или Против?

  • 9 517
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
Мами искам да ви попитам, някоя от вас слагала ли е електрическо одеалце на детенцето си? Моята щерка много рита вечер ( то май всички деца са така) и винаги е отвита на сутринта, а на мен май ми е много трудно да се будя да я проверявам вечер. Та ми дойде на идея да и взема едно одеалце да си и е постоянно топличко. Само че свекърва ми веднага настръхна " А, не! Я ще даде на късо, я ще и навреди на костите?" Чували ли сте и знаете ли за някакви вредни последствия от спането на електрическо одеало и то специално за малко дете?

# 1
  • Мнения: 5 228
Аз съм абсолютно против. Първо, детето може да се претопли, което е направо опасно. Освен това ако се напишка или му пропусне памперса също става опасно, защото става въпрос за електрически уред.

# 2
  • Мнения: 8 769
Az принципно не съм фен на ел одеалата. Защо не пробваш със спално чувалче? И моите деца ритат като обезумели и се отвиват. Спалното чувалче е много добро разрешение на проблема, според мен.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Аз съм ползвала навремето ел.одяло колкото да подгрее чаршафите.
Ако се ползва постоянно има опасност от изнежване. Сега не го ползвам за щото има кой да ме топли. По добре вземи чувалче за детенцето. Ние имаме за всеки сезон.

# 4
  • Мнения: 3 611
Не бих те съветвала да слагаш ел. одеало. Още повече, че то по принцип не трябва да се оставя пуснато цяла нощ.
По- добре му купи детско чувалче. Хем няма да се отвива, хем няма никаква опасност.

# 5
  • Мнения: 224
Направо ме разубедихте и май сте прави - не ми беше идвало на ум какво ще стане ако се напишка?? Колкото и да не ми се иска трябва и със свекито да се съглася, че не става за малко дете макар, че не приемам нейното мнение че изсушавало въздуха Joy А спалния чувал не е ли от рода на олекотените завивки, защото ако е така то не я стопля през зимата и се чудя с какви други чергала да я завивам за да не измръзва?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Спалния чувал за зимата е като олекотеното юрганче. Ако спи на топла стая с потник, пижама и чорапки няма да измръзва. През ноща подържаме около 20 градуса и така облечена и в чувал Силви спи спокойно и е топличка.

# 7
  • Мнения: 224
Ами понеже на нашия тати му е винаги много горещо и казва, че не може да спи в топла стая вечер не ни дава да включваме отопление. Това обаче не е така с мама - но това е друга тема. Та в стаята става около 17-18 градуса - мислиш ли че ще и е добре с такъв зимен чувал?

# 8
  • Мнения: 5 577
Абсолютно против - и одеала, и ел. възглавници!
Голяма беля си направи майка ми с една такава.  Close

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Ако обича повече топличкото ще се налага да и слагаш още нещо под пижамката и то на гръбчето понеже чувалчето е без ръкави.
Ако пък е свикнала с хладното просто няма да има проблем. Чувалчето е близо до телцето и ще и държи топличко.
По магазините може да има и чувалчета с ръкави, аз лично не съм търсила такова.

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...добре ще и с чувалче на тази температура.
само я облечи с нещо топличко (боди и пижамка примерно)...

# 11
  • Мнения: 5 228
Чувалчето е много удобно нещо. Аз ползвам от лятото и чак съжалявам, че още миналата зима не съм я слагала в чувалче. Има плътни варианти,  с които не би трябвало да й е студено, а ако стане много хладно, винаги можеш да й метнеш едно одеалце върху чувалчето.

# 12
  • Мнения: 2 609
Аз също съм за чувалче,от както използваме такива,направо се родих Grinning

# 13
  • Мнения: 2 952
Таткото да се разхвърля гол като му е жега Mr. Green
Бебето е по-4уствително ....или не ? Peace

# 14
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Моите спят зимата на 18-19 градуса, с бельо, пижами и малкия с чувалче. Както си свикнеш детето така и ще спи, а това, че на теб ти е студено не значи, че и на него трябва да му е  Wink.
Успех в избора  Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт