Задължителни изследвания при бременост?

  • 745
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте!
Моя позната тръгна да ражда с уговорка и в болницата преди да я приемат я смъмрили, че няма изследнатия за Васерман, Хепатит и СПИН. Казали й, че без тях няма да я приемат като дойде момента. Та тя ги прави в 9 месец. А тези изследвания се правели първите месеци. На мен, обаче гинеколожката не ми ги направи - само кръв и урина.  newsm78
Моля, споделете преди да раждате в болницата какви изследвания са ви търсили.

# 1
  • Мнения: 7 186
Казали й, че без тях няма да я приемат като дойде момента.

Айде бе, няма да я приемат! Сигурно ще я върнат а? Wink Да си ражда вкъщи. Grinning
Ами гинеколожката ако не ти е направила СПИН, Хепатит и Васерман- поискай си направления. Поемат се от ЗК. И кръвна група трябва да имаш.
В 9- тия месец правят Васерман, вагинален и анален секрет, тест на Кумбс /ако си отрицателен резус фактор/, рутинните изследвания на кръв и урина.

# 2
А за да се поемат от здравната каса тези изследвания гинеколожката ли дава направленията или джипито? Аз кръвта и урината си ги платих, за да не се връщам. Е, по 1 лв. бяха, но ...защо пък ме осигуряват тогава?!.

# 3
  • Мнения: 7 831
Прочети това.
Лека бременност  Grinning.

# 4
  • Мнения: 7 186
А за да се поемат от здравната каса тези изследвания гинеколожката ли дава направленията или джипито? Аз кръвта и урината си ги платих, за да не се връщам. Е, по 1 лв. бяха, но ...защо пък ме осигуряват тогава?!.

Направления за изследванията ти дава гинеколога.

# 5
  • Мнения: 6 164
Аз съм едва началото на втори месец и вече ми ги назначи всички тези изследвания.  Thinking Още в края на този месец трябва да отида с резултатите при нея.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Валидността на Wasserman е 6 месеца. Ако го направиш в началото на бремеността може да се наложи в края да го повториш, както при мен се получи. Затова е по-добре да се поизчака и към 5-6 месец да се направят тези изследвания (СПИН, wasserman и хепатит В, макар че май за хепатита е добре да се знае по-рано какъв е случая). Колкото до аналния секрет - аз лично минах и без него и никой не ми е искал. Но кръвна група - в началото, за да се знае какво е Rh.

# 7
  • Мнения: 1 464
Аз съм правила всички изследвания във 2ри и в 9ти месец пак,не че ще те върнат от болницата,просто ще си настанена в изолатор докато им излезнат резултатите/най-много 2 часа/

Общи условия

Активация на акаунт