кожни гъбички

  • 3 220
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте всички!
Не знам как да постъпя - голямата ми дъщеря хвана кожни гъбички от една котка. Въпреки лечението, прането и гладенето вече имам и аз. А бебето ми няма и 5 месеца. Ужасно се страхувам да не го заразя. Започнах да се мажа с ламизил, за който пише, че не се препоръчва при кърмене, но това не е големия проблем. Ако се прехвърлят тези гъби и на бебето не знам какво ще правя. Преди няколко години дъщеря ми пак донесе такива гъбички и тогава се наложи дори да я пострижем 0 номер, а да не говорим, че лечението продължи година и половина.
Моля ви, ако някой знае нещо по въпроса от практична гледна точка, да каже. Иначе на теория лечение има, но...

# 1
  • Мнения: 7 718
Аз преди време се мазах с Абрикорт - евтин е и имаше ефект, само че изисква време.

# 2
  • Мнения: 8 769
За различните видове гъбички си има различни лекове и мазила-щом си лекувала какта цяла година и половина би трябвало да знаеш. За това отидете на кожен лекар и направете изследвания. Много са гадни тези гъби-имам ги по стъпалата си и по ноктите на краката и няма отърване. Дъщеря ми и тя има, макар да не пера дрехите й с нашите. Оказа се, че нейните са някакъв друг вид (пак по ноктите на краката) и сега се мажем с CANESTEN. Радвам се да видя, че започнаха да се махат, а сме на 1/2-та на тубичката!

# 3
  • Мнения: 5 539
Както знаете гъбичките са адски упорити и трябва да се лекуват поне няколко месеца.

На мен ми се появиха преди седмица на 1 нокът на крака внезапно. Говорих с моя хомеопат и тя ми каза че няма смисъл да ходя на кожен лекар, тъй като всички медикаменти просто подтискат гъбичките но не ги лекуват напълно. Каза ми че ще ми даде схема по която да вземам хомеопатични лекарства в продължение на 6 месеца. Тези дни трябва да я посетя. Имам и доверие и знам че е добър специалист. Ако ви интересува мога да споделя с вас какво ми е предписала като се върна.
Междувременно ползвам локално и едно лекарство приготвено от стар известен бургаски лекар, което засега дава ефект.
Успех!

# 4
  • Мнения: 8 769
Лилита, кажи коя е тази хомеопатка-на мен Бургас не ми е далеч. Ако искаш-пиши на лични. Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт