Мисля, че не пие дотатъчно мляко?

  • 440
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 613
От както стана на 7 месеца дъщеря ми пие по 300-350мл мляко на ден. А на всякъде където чета пише, че трябва да изпива поне 500мл. Вече е на почти 10 месеца и я караме така. Трябва ли да се притеснявам? Как мога да я накарам да пие повече мляко?
Мляко й давам само сутрин и вечер. През другото време си хапва каши, пюрета, манджички, супички, кремчета. Нямаме проблеми с килограмите.

И другото което искам да ви питам е - Не иска и да чуе за сокчета. Пробвала съм какви ли не комбинации, но тцък. Иначе на ден пие около 400-500мл вода.

Последна редакция: сб, 10 сеп 2005, 15:32 от Devina

# 1
  • Мнения: 6 315
А млечна каша яде ли детенце? Ако хапва - няма проблем. Не забравяй да броиш и млякото в пюретата, както и сиренето в попарата, ако яде такава Simple Smile. Спокойно - детенце само си показва то какво има нужда.

За сокчетата не знам какво да ти кажа. Йоан до юли месец ми отказваше каквито и да било течности. Пиеше не повече от 100 мл чай/вода на ден. Сокове не обича особено - яде настъргани или нарязани на парченца плодове.

# 2
  • Мнения: 46 438
И аз гледам да пие поне 500 мл. мляко на ден. Намали водата newsm78 София пие, ако въобще благоволи да дръпне около 50 мл. Сокове не пие.

# 3
  • Мнения: 1 613
Хапва си млечни каши. Всъщност те се правят само с вода, но имат мляко в тях.

Попара не й давам, но пък слагам сиренце в някой супичка (спаначената например).

# 4
  • Мнения: 3 491
Ако има калций в другите храни, които яде, едва ли имаш повод за притеснение. А за соковете пък мисля, че не трябва да се притесняваш изобщо, ако си хапва плодчета и зеленчуци. Соковете, поне тук, все по-малко се препоръчват и дори отбягват, защото надуват коремчетата на децата и им убиват апетита за по-хранителни неща. Освен това са едни от основните причинители на кариеси в ранна възраст, доколкото знам.

# 5
  • Мнения: 3 663
Дени, броиш ли млякото в кашите и кремчетата... и в някои пюрета има...
хубаво е да пие повечко мляко, ама не иска сега няма да я насилваш я
а за сокчетата - и Таня не ги иска
от повече от месец вече не ще и да чуе
но тя хрупа суровите плодове
по-добре давай настърган плод или ако може да гризка - още по-добре - да си гризка
ако те притеснява дъвченето - давай по-меки плодове

# 6
  • Мнения: 2 807
Ами да ти кажа честно и на мен това мляко ми се вижда малко за детенце на тази възраст...

Можеш да добавяш допълнително мляко в млечните каши, които купуваш, да правиш кремчета и кисели с повече мляко.

А за сокчетата, моят син много харесва едни евтини (около 70 стотинки са), върху които има различни животинки на сокчетата с различни вкусове - лъвче, маймунки, кума Лиса и други.
Аз все си мисля, че харесва не самия сок, а изобразените животни отвън  Wink

Има ги и в Метро, и в Била, ако проявиш интерес, може пък и да се "запали" детенце  , а после си минаваш на фрешове Wink

Общи условия

Активация на акаунт