Кърмене и лекарства

  • 1 891
  • 14
  •   1
Отговори
Момичета,

Моля Ви, ако знаете къде мога да прочета нещо повече по този въпрос. Преди време бях попаднала на линк, в който се избираше името на лекарството и излизаше доста подробна информация.
Приблемът ми е следния - бебка се роди на 15.08.2005. Кърмя я и наддвава добре засега. Но при мен се появи сериозен проблем - заболяване на кръвта - остра тромбоцитопения, налага се лечение с кортикостероид - солу-медрол/урбазон/. Според хематолога мога да продължа да я кърмя, но педиатрите са на друго мнение. Страничните ефекти на лекарството са много, преминава в кърмата на около 60%, което е равносилно на лечение, провеждано за бебето. Моля ви, посъветвайте ме, особено ако някой е имал подобен проблем.
Благодяря ви, предварително.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Мога да ти помогна с линковете, които те интересуват:

http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp
http://www.safefetus.com/Search.asp
Ето и списък с лекарствата за кърмачки одобрени от ААП:
http://www.kellymom.com/health/meds/aap-approved-meds.html#Pain

Дано са ти полезни.

# 2
  • Мнения: 1 586
Колко време ще продължи лечението и в какви дози ще го вземаш урбазона? Това всъщност е метилпреднизолон (methylprednisolone) - така го потърси в сайтовете, които ти е пуснала Jade. Според първия, който е специализиран за кърмене, ако е в дози до 120мг се счита за безопасно да се продължи кърменето. За по-големи дози и по-дълъг период на прием общо взето няма данни за последствията...

Има ли начин да се забави малко лечението докато натрупаш запаси от кърма за периода му? Така ще е най-сигурно.

# 3
Благодаря Ви, момичета!

Не мога да отложа лечението, защото вече го започнах. Трябваще, защото решиха, че стойностите на тромбоцитите са животозастрашаващо ниски. Дозата е от 80мг дневно до вторник, токава ще се реши, след контролното изследване колко и как ще се продължи. Току що хараних бебка с АПТАМИЛ и се изцедих, много ми е криво... При последния разговор с педиатъра, според него 60% отивал в кърмата, което било равносилно на лечение при нея и ме посъветва да спра.Много Ви благодаря още веднъж и отивам да чета, дано да е сбъркал. До скоро.

# 4
  • Мнения: 1 586
Като ще четеш, прочети и това Simple Smile
http://parenting.ivillage.com/newborn/nbreastfeed/0,,3wwt,00.html

Може би е добра идея да храниш бебето с адаптирано (ако последно така решите) с чашка, за да не загуби сукателния си рефлекс, още е съвсем мъничко. Прегледай тази тема за "сукането" от чашка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34606.0

Дано изследванията във вторник са добри.
Успех!

# 5

Това с чашката е добра идея, смятах да пробвам с лъжичка, но ще видим, кое ще приеме по-добре. От това, което прочетох досега, ми се струва, че ще продължа да я кърмя, като пропусна едно или две кърмения веднага след инжектиране на лекарството, а за после ще му мисля. Направо ми иде да ви разцелувам

# 6
  • Мнения: 1 341
Ще използвам темата, за да задам и еаз един въпрос
Знаете ли колко време след приемане на лекарство мога да пак да кърмя? По принцип аз и Кети сме на хомеопатия. Наложи ми се заради едно ужасно главоболие да пия парацетамол, тъй като хомеопатичното не ми помагаше, а хомеопата ни е в чужбина. Ако сега й дам кърма ще й прекъсна лечението. Кога лекарството ще се е изчистило изцяло от кърмата?

# 7
  • Мнения: 1 586
За всяко лекарство е различно. Специално парацетамолът се счита за безопасен и не се налага кърменето да се спира при приема му. Провери за подробности в дадените от Jade сайтове за подробности.

# 8
  • Мнения: 1 341
Да, знам, че е безопасно, но въпреки това ако има в кърмата, ще й прекъсна хомеопатичното лечение. А точно това не искам да става

# 9
  • Мнения: 1 586
Голяма медитация ми трябваше, за да схвана за какво прекъсване на лечение иде реч Simple Smile Таман се усетих и ти си пояснила вече Simple Smile

Значи според първия сайт пикът в концентрацията на парацетамол в кърмата се достига 2  часа след приема, а периодът на полуразпад на лекарството е 3 часа. Само не се сещам на изуст формулата за пресмятане на живота на вещество с период на полуразпад 3 часа Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 341
Да, знам, че е безопасно, но въпреки това ако има в кърмата, ще й прекъсна хомеопатичното лечение. А точно това не искам да става
А и в тези линкове видях само какъв може да е проблема при кърмене.
Три дни дали ще е достатъчно???

# 11
  • Мнения: 1 341
Да, знам, че е безопасно, но въпреки това ако има в кърмата, ще й прекъсна хомеопатичното лечение. А точно това не искам да става
А и в тези линкове видях само какъв може да е проблема при кърмене.
Три дни дали ще е достатъчно???
Боже, къде го прочете това. На мен първия сайт нещо не ми се отваряше...
Аз вече 48 часа изхвърлям кърма и я храня от запаси. Вече май ще мога да й дам.
Благодаря ти Andrea$
 Някой ако знае със сигурност отговора на моето питане, ще съм благодарна да го разбера

# 12
  • Мнения: 1 586
Със сигурност вече може да кърмиш Simple Smile Ама как успя 2 дни да го удържиш детето без кърма?!
Ами на e-laktancia сайта като си намериш paracetamol лекарството и му разгледаш параметрите отдолу (с помощта на линка към дефинициите най-отдолу), се разбират тия часове...

# 13
  • Мнения: 1 341
Със сигурност вече може да кърмиш Simple Smile Ама как успя 2 дни да го удържиш детето без кърма?!
Ами за съжаление тя през деня не иска да суче. Суче само през нощта. И сега й засякох, че изпива по 450-500мл на нощ

# 14
  • Мнения: 1 341
Със сигурност вече може да кърмиш Simple Smile Ама как успя 2 дни да го удържиш детето без кърма?!
Ами за съжаление тя през деня не иска да суче. Суче само през нощта. И сега й засякох, че изпива по 450-500мл на нощ. Добре, че мама си е правила запаси

Общи условия

Активация на акаунт