Кога на ортопед?

  • 1 922
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
В болницата ми казаха,4е трябва да заведа бебка до 1-я месец на ортопед в Г.Баня,понеже е секцио и е моми4е.А педито -на 3-я месец.Вие кога заведохте вашето дете?Притеснявам се да не стане късно 4ак в 3-я месец.

# 1
  • Мнения: 5 228
При навършен 1 месец я заведох - така ако не дай си Боже има някакъв проблем, той по-лесно може да се коригира.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 765
На 3 и половина месеца . Всичко си беше наред.

# 3
  • Мнения: 827
Най-добре е до третия месец да се отиде. Ние го посетихме, когато Дани беше на 2 месеца.

# 4
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Колкото по-рано, толкова по-добре yes

# 5
  • Мнения: 206
И аз знам, че до 3ия месец трябва да се заведе. На 3,5 месеца ходихме и ние. Взимаш си талон за това от педиатъра и отиваш. Ортопеда гледа бебето на ехограф.Нищо не се плаща когато си с направление и ортопеда при който ходиш работи с касата.

# 6
  • Мнения: 1 771
В болницата ми казаха,4е трябва да заведа бебка до 1-я месец на ортопед в Г.Баня,понеже е секцио и е моми4е.А педито -на 3-я месец.Вие кога заведохте вашето дете?Притеснявам се да не стане късно 4ак в 3-я месец.


Заведохме го на 3 месеца, но ортопеда ни предопреди при следващото бебе да го заведем на 1 месец.

# 7
  • Мнения: 109
Ние отидохме точно на първият месец.Ортопеда го гледаше (сина ми)на ултразвук и сравняваше ябълките на таза.Всичко беше нормално ,но си отиди сега.Искам да ти кажа,че при момиченцата има по-голяма вероятност за локсация на крачетата и поради тази причина моята дъщеричка я размъквах с кенгуруто още като беше на 1 месец и половина. newsm32

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Моето бебе е седалищно и момиче.  Това е най-рисковата група за луксация. Препоръчва се да се отиде още първия месец. Ние ходихме на 20-тия  ден. Слава Богу, нямаше й нищо!  Grinning Не отлагай! 

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Ние заведохме Силви на 3,5 м. при д-р Янакиев без направлени.
Нямаше проблем, наред и бяха крачетата. До преди това следях дали гънките на крачетата съвпадат. Ако и при вас е така няма за какво да се притесняваш в кой месец ще я заведеш. Освен това д-ра ни каза едно упражнение с което се следи дали има наченки на луксация: слагаш детенцето по гръб, хващаш колецата и разтваряш леко краченцата на страни докато опрат креватчето. Ако има болка и детенцето се разплаче, е добре да посетите лекар за да каже точно мнение, ако не всичко е наред.

# 10
  • Мнения: 1 250
Моята дъщеря, понеже имаше проблем и си пролича още при раждането я заведох на 2 дена и доктора коментираше, че сме щастливи родители, защото проблема е проличал при раждането и сме взели мерки веднага.

Ако има проблем, колкото по-рано се види, толкова по-добре. Така че не чакайте 3тия месец, а се разходете. В документа за проилактичните прегледи пише ДО 40 тия ден, а не СЛЕД някой си.

Последна редакция: пн, 12 сеп 2005, 10:44 от dete_viara

# 11
  • Мнения: 57
Вече е задължително третия месец всички бебета да посетят ортопед.

# 12
# 13
  • Мнения: 404
Колкото по-рано, толкова по-добре yes
Голямата ни дъщеря я заведохме на шест месеца и се оказа,че има дисплазия на тазобедрените стави.Тогава и поставиха каишите на Павлик за три месеца.Беше ужасно.Доктора от Горна Баня ни каза,че ако сме я завели на този преглед още на първия месец сме щяли да минем само с ортопедичните гащички.И така,когато малката ни дъщеря се роди още на първия месец я заведохме на ортопед и просто за профилактика носи ортопедични гащички до третия месец.

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 9
В никакъв случай не чакай а заведи детето на преглед - още 1-я месец. Алекс го заведохме тогава и се оказа, че на едното краче е на границата и ни предписаха ортопедични гащички. Носихме ги 3 месеца и пак на преглед - всичко беше наред. Не чакай . На запад е задължително носенето на такива гащички в началото - за всички бебета. Така ни каза лекаря ,който ни ги предписа.

Общи условия

Активация на акаунт