Защо е този постоянно запушен нос на бебка, трудно се кърмим?!

  • 1 420
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 980
Имаме този проблем повече от месец. През ноща се събужда с рев, явно й причинява дисконфорт. Иска да суче, за да се успокои, но понякога не може и се разплаква. Постоянно го търка, киха, но като погледна - пак е пълен и то с втърден секрет. Не помагат физиологичният разтвор, помпичката за нос, пръскане на въздуха с пръскалката за цветя... Не знам какво ще правим зимата, че сме с парно. Дали е постоянно настинала, а няма други симптоми. Или въздухът е много сух? Как се почиства засъхнал секрет от носа? Нещо не мога да се справя с фитилче от памук... Sad На 15-ти сме на ваксина и ме е страх да не се разболее съвсем. От притеснение да не е истинала може би я навличам. Обикновено проверявам по нослето дали не й е студено. Напоследък не излизаме по къс ръкав, винаги има нещо връхно, май се е разнежила. Бях писала подобна тема, моля да ме извините, но съм доста притеснена. Не искам да й слагам капки от аптеката, защото са много вредни. Дайте препоръки...

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Защо мислиш,че непременно от запушено носле е цялата работа?Поведението с търкането на носа и буденето и рева нощем са съвършено типични за растежа на зъбките Mr. Green - търкат нослето или си дърпат ушите,защото още не могат прецизно да локализират откъде им идва дразненето.
Иди при педиатъра да ви погледне дали наистина има хрема и запушване (в което се съмнявам) - иначе може да пробваш да слагаш спрей с морска вода в нослето или едно кремче - Низита - което е пак морска вода и физиологичен разтвор,направени като гелче,така че да се задържат по-дълго в нослето и да овлажняват по-дълготрайно лигавиците (също размеква добре засъхналите секретчета).

# 2
  • Мнения: 980
Благодаря, Хедра! Heart Eyes Наистина ли е възможно да е от зъбките? Не се виждат още, но се лигави от 3-я месец, лапа всичко и как стиска... Даже зърната са ми леко разранени, защото почна някакси да ги дъвче. Не ми се мисли като се появят и  Mr. Green
Иначе виждам доста засъхнали секрети в нослето, но чак да е напълно запушен - рядко, тогава плаче и не може да суче. Дали да почиствам нослето или като си купя този гел - Низита, да слагам само от него? И спрей с морска вода ли се казва, така ли да го търся в аптеките? Смятам да се запася...

# 3
  • Мнения: 4 915
Мони, най-лесно нослето се чисти след баня - когато и парата от топлата вода е навлязла в нослето и размекнала секретите. По време на къпане измий личицето няколко пъти, като пощипваш и нослето.
Аз го чистя с клечка за уши, с фитилче нищо не става. Капвам физиологичен разтвор няколко пъти, изчаквам да размекне и почиствам много внимателно с клечката - разбира се, вкарваш малко от нея.

За настинката - не ми се вярва, да сте я хванали. Симптомите нямаше да са само запушено носле. Все още е достатъчно топло да се обличате по къс ръкав, не я навличай отсега, че идва зима - добре е детето да се калява...Номерът с проверка на нослето не е много достоверен - принципно то, както и крайниците се оросяват по-малко и е нормално да са по-студени. Проверявай вратлето или ръцете над лактите. Но ми се струва, че при тези градуси не е обичайно да й е студено на Габи.
Аз например обличам Мариела, както и себе си - аз боса - и тя боса (всъщност тя постоянно е боса - и навън, и у дома), аз с къс ръкав - и тя така, аз по презрамки и т.н. - и тя с рокличка. Този принцип да я обличам като мен ни е от почти 4 месечна възраст - тогава бе февруари, и връхното й гащеризонче дори бе по-тънко от зимното ми яке. А от март месец бе все извън количката по 2-3 часа, също не-навлечена.  Досега не ми е настивала.
Не се страхувай, толкова лесно не се настива, а и Габи вече си регулира температурата на тялото, не е като новородените бебешоци.

# 4
  • Мнения: 980
Благодаря за включването, Светле. Отдавна не сме се "чували". Ще пробвам на принципа и тя да е облечена като мен. Дано да сме здрави. И вие също с Мариелка  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 4 915
Ми почнах работа...Благодаря за поздравите!  Hug

# 6
  • Мнения: 3 550
Това е темата, която пусках навремето за хремата на сина ми, трудностите с храненето след това. Дано намериш нещо полезно вътре. Момичетата много ми помогнаха.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31435.0

# 7
  • Мнения: 980
Името е за стачка, затова не съм я открила! Благодаря много, Steisi! Темата ми помогна много.  Hug

# 8
  • Мнения: 3 379
Не ми се вярва да е от зъбите, щом трудно се кърмите, явно си е запушено нослето. Аз и досега пръскам сдутрин и вечер със Стеримар, но като е бил с хрема съм пръскала по 10-тина пъти на ден. Пробвяй Стеримара, тъй като с него по-лесно се "изпръскват" секретите. И винаги преди кърмене й пръскай или слагай физиологичен разтвор.

Между другото, не проверявай по нослето дали й е студено, а под вратлето си пъхай ръката под бодито на тила - ако тай е топло, значи е ОК. Същото важи и за гърдичките - пъхни под бодито ръка под вратлето ... Носът не е идникатор, ръцете още по-малко. Не я навличай, но ако си я свикнала, недей отведнъж да я оставяш много по-леко облечена, а постепенно.

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мони, това със засъхналия секрет мен ме навежда на мисълта за бактериална инфекция в носа.  Thinking Може да има детето стафилококи. Не се притеснявай, не е сериозно, и Емата беше така като беше на един-два месеца.  Wink Десет дни мазахме нослето вътре с една антибиотична пастичка - Бактробан и се оправи.  Grinning Естествено, не казвам, че е това, но все пак те съветвам да направиш микробиологично изследване на секрет от носа! Така ще си по-спокойна.  Wink

# 10
  • Мнения: 6 243
Малко офф: Зъхи, микробиологията на носния секрет джи-пито ли ти я предложи? Или частно педи. Питам, защото моето джипи досега е пращала Иво само веднъж на изследване за гърлен секрет, и то след настояване на свеки (без да ми каже, напълно по нейна инициатива и то при здраво дете, но това е друга тема). Питам, за да се ориентирам докъде се простира заинтересоваността на общопрактикуващите лекари. Извинявам се, че разводних темата.

# 11
  • Мнения: 397
Що не пробваш да пръснеш от кърмата в нослето. Аз пръсках навсякъде и в очичките и в нослето - мисля че е по-ефикасно от капки  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 278
И ние имаме запушено носле, но не през целия ден. Случва се веднъж на ден. Днес например беше в осем вечерта. Аз го отпушвам с физиологицен разтвор, но започнах да се претеснявам от това че не се оправя.
Като ходих на доФтор за имунизацията го питах, а той ме пита има ли болни у вас - ами и аз и каката сме настинали (аз естествено не се лекувам защото кърмя) - и той каза че е нормално ooooh! Незнам
Не искам да и слагам капки и други наща, надявам се сама да се пребори.
А за обличането . забелях че моята принцеса си обича по-топло - като мен. Като я увия с одеалцето и се кротва.... Макар че сега като го пиша това пък се сещам колко е щастлива като я събличам да я къпя  newsm78
Да гледаш дете е толкова сложно ............ а ми е второ представям си младите мами как се чустват Thinking

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Малко офф: Зъхи, микробиологията на носния секрет джи-пито ли ти я предложи? Или частно педи. Питам, защото моето джипи досега е пращала Иво само веднъж на изследване за гърлен секрет, и то след настояване на свеки (без да ми каже, напълно по нейна инициатива и то при здраво дете, но това е друга тема). Питам, за да се ориентирам докъде се простира заинтересоваността на общопрактикуващите лекари. Извинявам се, че разводних темата.

Да, джипито ми предложи. Аз казах, че нещо й хърка нослето постоянно (нямаше секрет) и тя каза - "Ще взимаме секрет за стафилококи, и без това не сме микробиологично изследване след раждането (което мен ме наведе на мисълта, че по принцип взима секрет на новородените да провери нямат ли стафилококи от родилния дом)". 

# 14
Еми браво на мен, аз днес станах сутринта ,заведох Кики на лекар,две вечери не е спал заради запушено носленце,изписаха ми капки за нос,купих ги ,сложих ги и се почна едно реване,скъса се милито да плаче.Ами влез си във форумчето,прочети си,те хората пишат.....Добре че сте вие ,хвърлям капките и тичам за физиологичен разтвор.

Общи условия

Активация на акаунт