Мога ли да дам млечни каши?

  • 433
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 334
Мами, нашия дечко яде NAN HA, не защото е алергичен, а за всеки случай, понеже е по-качествено мяко от обикновеното адапте. Така каза педиатъра. Обаче почваме кашите и гледам безмлечни има много малко разнообразие. Мога ли да дам млечни, има ли опасност да се алергизираме?
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, няма такава опасност!
Много ми е странно това, че педиатър ти е препоръчал ХА мляко, защото било по-качествено.  Confused
Ако ти е здраво детенцето, спокойно можеш да му даваш млечна каша, например Фризомел или Хумана, защото те са с адаптирано мляко и няма опасност да се алергизира. Адаптираното мляко, за това се казва адаптирано, защото е пригодено за кърмачета. Ако имаше проблем, то всички млека щяха да са хипоалергенни.

# 2
  • Мнения: 5 370
И млечни каши давам,и бишкотки с глутен,и нямаме никакви проблеми засега.Ако при вас не е установен проблем-предполагам,че няма да стане нищо. Hug

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз кашата я въведох след 6-тия месец и наистина в началото взимах безмлечни, а добавях от адаптираното. Не съм сигурна, но май млечните каши на хип в кутии са с адаптирано мляко, а не сухо.

# 4
  • Мнения: 1 464
Спокоино можеш да даваш от млечните каши на хумана,милупа,хип,те се с адаптирано мляко,а имат и безмлечни,тях можеш да ги правиш с адаптирано Hug

# 5
  • Мнения: 211
И ние сме колкото вас  Laughing

Марти е на смесена храна - кърма, адаптирано мляко, млечно-зеленчукови пюрета, плодови пюрета и от няколко дни на каша - млечна с грис на Милупа.
Купила съм му няколко вида каши - млечна и безмлечна на Хумана. На втората пише, че ако не се разрежда може да се дава м/у храненията.
Ако детето ти няма алергия към адаптираното мляко не виждам никакъв проблем да му даваш млечна каша, от тях поне има по-голям избор.

Общи условия

Активация на акаунт