Алергия към пеницилин

  • 6 737
  • 13
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 500
Момичета, може и тази тема да е повече за някой здравен форум, ама аз да си ви попитам и вас  Simple Smile. След около 3 -седмични проблеми със запушен нос (въобще не можех да дишам през него, само като риба си отварях устата Embarassed), тъкмо малко се осеферих и гледайте какво ме сполетя. От вчера съм цялата на петна - червени пъпки, малки и големи по цялото тяло и лицето. Температура нямам и не ме сърби, но реших все пак да се консултирам и се обадих на телефона на медицинската ни застрахователна компания. Казаха ми че е най-вероятно алергична реакция към спрея за нос който ползвах последните 2 дни. Добре, спях го спрея и си купих антихистаминни хапчета. Обаче тая сутрин ставам - като петниста хиена съм, че и по-лошо, защото петната повече и по-големи от вчерашните. Хайде на спешен кабинет. Докторката ми каза ами това ви е алергична реакция към антибиотика, който са ви предписали за носа. Пих 1 седмица амоксицилин. Е, добре де, защо чак сега се появява обрив. Даде ми пак някакво антихистаминно лекарство и това е. Диагноза: алергия към пеницилин.

Извинявайте, че малко дълго стана, но както писах от 3 седмици се занимавам с разни здравословни проблеми и ходя по доктори. От един запушен нос, то какво стана. Та въпроса ми е има ли някой алергичен към пеницилин и дали му се появяват обриви и колко бързо след това се махат. Аз още съм малко скептична към диагнозата, защото и преди са ми давали пеницилин и нищо не ми е ставало, но може пък и сега да е дошъл момента да развивам някаква алергична реакция. Утре явно пак ще се ходи при GP-то Sad

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 542
Пеницилините на всеки производител са по малко различни, имат по някоя бъзикня из формулата различна. Аз лично съм злергична само към някои........... ама не потребявам всички пеницилинови, че .......

# 2
  • usa
  • Мнения: 2 113
алергичната реакция не се проявява при първия сблъсък на организма с алергена, а след няколко такива. дъщеря ми също е алергична към амоксисилина, но преди да се прояви алергията и, беше лекувана с него поне три пъти, а и когато се изрина беше го пила вече 4-5 дни. освен петната, при нея се бяха подули и ставите. минаха около две седмици преди да отшуми реакцията. след два-три месеца и направиха тестове, оказа се, че алергията не е към пеницилина, а само към оцветителя, който добавят към него в амоксисилина, т.е. може да пие други форми на пеницилина.

# 3
  • Мнения: 4 244
Милада, извинявай, ама не мога да схвана защо ще ти изписват антибиотичен спрей за носа - синуит ли си ималал или какво?  newsm78
Толкова рядко при нас изписват такива неща че четох и недоумявах
Както и да е, но за в бъдеще ще трябва да се пазиш като дявол от тамян от амоксицилин. Това е антибиотик от групата на ампицилина и е по широкоспектърен (доколкото си спомням) от пеницилина, но за да си по сигурна, изискай от Джипито си (дано да е възможно) да ти направят тестове с цялата група и да си имаш талонче! Или гривна!
С това шега не бива Naughty

# 4
  • Мнения: 2 452
Милада, извинявай, ама не мога да схвана защо ще ти изписват антибиотичен спрей за носа - синуит ли си ималал или какво?  newsm78
Толкова рядко при нас изписват такива неща че четох и недоумявах
Както и да е, но за в бъдеще ще трябва да се пазиш като дявол от тамян от амоксицилин. Това е антибиотик от групата на ампицилина и е по широкоспектърен (доколкото си спомням) от пеницилина, но за да си по сигурна, изискай от Джипито си (дано да е възможно) да ти направят тестове с цялата група и да си имаш талонче! Или гривна!
С това шега не бива Naughty

Тя не се е пръскала с ампицилин, пила го е, а спрея е бил нещо друго. Така разбрах аз, а и не вярвам да са пуснали на пазара пеницилини за локална употреба - те са силно алергенни и по правило няма такива лекарствени форми.
Наистина е добре да ти направят тест за непоносимост към пеницилини. По принцип алергизирането е към общата структура на всички пеницилини, т.е. ако си алергичен към един си алергичен към цялата група, но е възможно да си алергична към някоя добавка на препарата, а не към ампицилина. За всеки случай от сега нататък имай едно на ум и отказвай лечение с пеницилини до доказване на противното (т.е., че не си алергична към тях).

# 5
  • UK
  • Мнения: 500
Момичета, благодаря ви за отговорите. Имам час при лекаря си днес и ще помоля да се задейства да ми направят тест дали наистина съм алергична към пеницилин. Фиданке, пеницилина не беше на спрей. Първо мислеха че имам някаква бактериална инфекция след като носът ми беше запушен 2 седмици без промяна от каквото и да е естество. Лекарят ми изписа амоксицилин. Пих целия курс и след като нямаше промяна, пак отидох и той ми каза, че сигурно е вирусно и ми даде Беконезе - спрей. След 2 дни употреба на спрея се изринах цялата в петна. Това е накратко. Сега обаче аз лично не знам дали пеницилина или спрея са причината. Как лекарката вчера реши, че е алергия към пеницилина, незнам, но днес ще говоря с моя лекар.  А той може и да не реши да пуска тестове, ами да каже да не вземам пеницилин, както ми препоръча лекарката вчера. Да, ама аз искам да съм сигурна, а не да казвам, че имам алергия към нещо, пък всъщност съвсем да не е така. Та ще видим, ще се моля днес за тест  Simple Smile.

Благодаря ви още веднъж за отклика.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 155
Аз също съм с алергия към пенецелина. Close Бях получила алергичен шок /така ли се казва?/, прекарах една седмица в  болница заради това.
Сега задължително чета всички листовки, упътвания на лекарства, предупреждавам винаги лекарите и т.н.  Tired

# 7
  • UK
  • Мнения: 500
Преди малко се върнах от преглед. Лекарят каза, че може да е алергия, но повече му приличало на обрив вследствие на вирусна инфекция. Нищо не можело да се направи в този случай, да съм чакала да мине от самосебе си. Объркана съм какво да правя сега. То май нямам друг избор освен да чакам да изчезне евентуално. Лошото е, че заради мене малкия си е вече 3 седмици в къщи, гледах да не излизаме много-много, да не ходим на Мадър&Тодлър Груп и т.н. за да не разпространявам зарази (ако съм заразна, де, щото за това време нито мъжа ми, нито сина, го прихванаха тоя вирус). Сега с тези петна пак не мога да се покажа никъде, а той милия вече издивява в къщи  Close

Извинявайте, че ви занимавам с моите здравословни проблеми  Embarassed

# 8
  • Мнения: 4 244
Да не си карала някоя шарка?

# 9
  • UK
  • Мнения: 500
Абе незнам вече и аз какво да мисля. Шарките не са ли с температура? Аз не съм повишавала температурата въобще, често я меря защото лицето си го чувствам топло, но нямам повишена температура.

# 10
  • Мнения: 4 244
Абе незнам вече и аз какво да мисля. Шарките не са ли с температура? Аз не съм повишавала температурата въобще, често я меря защото лицето си го чувствам топло, но нямам повишена температура.
Ако ти е силна имунната система може да не вдигнеш изобщо температура а да се покаже направо обрива след инкубационния период. А ти си имала и симптоми на вирусна инфекция с тая хрема, както обикновено започват шарките в началото

# 11
  • UK
  • Мнения: 500
Благодаря ти за отговора. Но какво да правя сега, има ли нещо което мога да вземам? Лекарят въобще и не ме пита дали съм карала някоя шарка.

# 12
  • Мнения: 4 244
Нищо не трябва да приемаш, дори и антихистаминови препарати
Остави обрива да отшуми сам и после задължително настоявай да те тестват

# 13
  • UK
  • Мнения: 500
Много ти благодаря за отговора!!! Аз си мислех да пия антихистамин в случай, че се окаже алергия, но май както казваш е да оставя организма сам да си се пребори.

Общи условия

Активация на акаунт