imam problem

  • 952
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте
 Аз съм на 31 години, омъжена съм от 8 години и оттогава все бебеправим и нищо не се получава. Правили сме какви ли не изследвания, преди имах хормонални проблеми, вече нямам. Не знам как се получи, но от няколко години получих фобия- страх, че ако забременея може да абортирам, страх от раждане и т.н. Преди два месеца ми закъсня повече от обикновеното, направих тест и той се оказа положителен.Радостта ми беше голяма, но фобията отново се появи и всичко отиде по дяволите.Консултирах се със психолог, но май нямаше особен ефект.Надявам се вие да ми помогнете .Наистина ли толкова боли при аборт и раждане, колкото са ми разказвали на мен?

# 1
  • Мнения: 7 716
При аборт изобщо не боли, защото се прави с упойка.
При раждането боли поносимо, не е толкова страшно и се забравя.

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Нито при аборт, нито при раждане боли толкова че да е непоносимо. Успокой се, мисли си колко ще ти е хубаво да усещаш бебето да ритка, таткото как ще му говори в корема ти. Мисли положително, с тези мисли до никъде няма да стигнеш. Радвай се на живота си, и той ще ти го върне като те зарадва и той. Бъди оптимист, няма жена умряла от болка при аборт или раждане, има родени хиляди прекрасни бебенца, и радоста от тях е много по голяма отколкото болката. Пожелавам ти скоро да изпиташ тази сладка болка и да станеш майка. Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 46 488
Тези страхове са естествени за всяка една жена, отпусни се и се постарай да мислиш позитивно Wink
След като прокървих в 11 седмица до края съм се кръстила всеки път като ходех до тоалетната "Дано не видя кръв!", много се натоварвах психически и знам, че ако забременея пак ще е същото, но не мисля да се отказвам само заради това.
Раждането е един миг, който минава толкова бързо, че няма да го усетиш, освен това има толкова начини за обезболяване, че съм сигурна, че ще имаш само положителни спомени от него Grinning
Успех и не се предавай!   bouquet

# 4
  • Мнения: 579
   Мисли положително,това е една от гаранциите за успех.

Както вече момичетата са ти писали,раждането е едно изживяване от което остават само хубавите спомени.

Много успех ти желая в бебеправенето. Praynig Praynig Praynig

П.П Влизай по-често във форумите и се надявам,че ще се заредиш с повече оптимизъм.

# 5
Iskam da ti kaja 4e vsi4ki mneniq po tvoq vupros koito pro4etoh sa verni.Ne se strahuvai,a se radvai na tova koeto tolkova dulgo si 4akala.Rajdaneto e vulnuva6to ne6to!!!Jivei si jivota i budi spokoina.Ti sama znae6 4e vsi4ki strahove idvat ot glavite ni.Kontrolirai gi i ne im pozvolqvai te da kontrolirat teb:)

# 6
  • Мнения: 390
 newsm10Здравей и от мен.Не знам дали ще продължиш да четеш,но ми се иска и аз да те успокоя.Заслужава си да се мине през всичко,после ще ти се струва малко неудобство,за да изживееш момента след раждането.Нищо не може да се сравни с това чувство.
Болки,килограми,шевове...всичко се забравя.Още на магарето правех планове за второ дете.
Не мисли за тези неща.Животът ще ти предложи най-хубавият подарък!!!Вярвай в това,чакай го и ще дойде.Убедена съм!!!
 babydust7 newsm10 newsm10 newsm10

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Milichka izobsto ne boli !!!
Kato tolkova te e strah iskai da rajdaj sas sekzio s palna upoika (rajdala sam taka) - prosto zspivash... dori e priatno, a posle bolkite sa savsem ponosimi, a radostta ogromna. kurtirali sa me - i tova se pravi s palna upoika i ne se oseshta nisto. Dva chasa sled manipolaziata si tragnah pesha za v kasti.
Ne se strahuvai ot nesta, ot koito ne triabva da te e strah Grinning

# 8
Много ви благодаря, радвам се, че ме разбрахте и откликнахте на молбата ми.
Мисля, че няма да ми премине изведнъж, но като споделих с вас и изчетох съветите ви ми поолекна. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт