микро дерма абразио

  • 15 215
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 589
Някой правил ли си е тази процедура,отзиви и препоръки Peace
За какъв тип кожа е препоръчително  newsm78

# 1
  • Мнения: 191
Правила съм преди година. Не мога да кажа, че съм доволна, защото след процедурата кожата ми не само се лющеше (което е и очакван ефект), но сякаш ми се образуваха лишеи за около 2 седмици - изглеждах ужасно, нямаше продукт, който да хидратира кожата ми за този период. Не знам дали при мен ефектът не бе достатъчно добър (или може би козметичката), но не останах доволна.

ПС Със смесена кожа съм, не знам какво остава за сухата...

# 2
  • София
  • Мнения: 589
Правила съм преди година. Не мога да кажа, че съм доволна, защото след процедурата кожата ми не само се лющеше (което е и очакван ефект), но сякаш ми се образуваха лишеи за около 2 седмици - изглеждах ужасно, нямаше продукт, който да хидратира кожата ми за този период. Не знам дали при мен ефектът не бе достатъчно добър (или може би козметичката), но не останах доволна.

ПС Със смесена кожа съм, не знам какво остава за сухата...

Mari_DM, козметичката не ти ли предложи козметикато която е точно за такъв вид интервенция.Знам че дават кремове които са супер мазни и няма проблем от дехидратиране на кожата.Доколкото излющтването мисля че това е целта да ти свалят горния слой на кожата.Казаха ми че след като отмине излющтването кожата се балансира и става като бебешка а порите се затварят  newsm78
Тази процедура се базира на принципа на химичния пилинг с по слаба концентрация на киселина.Така ли е  newsm78

П.С И аз съм със смесена кожа и мазна в Т - зоната (разширени пори)  Tired

# 3
  • Мнения: 191
Ето тук има инфо за процедурата http://www.jouvence.hit.bg/oxygen.html както и тук http://www.panderma.net/programi/microdermabrazio (даже ако не се лъжа това е и апаратът, с който ми го направиха). Наистина кристалите от едната страна са чисти (изглеждат като метални), а от другата излизат изключително замърсени. Изненадах се от къде се взе всичко това в моята кожа  Thinking Предполагах, че ще бъда супер доволна, не че съм очаквала чудеса от една процедура. Бях решла да направя още поне 3-4 в рамките на половин година, но за съжаление аз ефект не видях. В момента, в който кожата ми се възстановаи (около 2 седмици) сама изстисках множество черни точици от Т-зоната (нямам такава практика, но исках да видя "резултата" от процедурата. За съжаление не съм доволна, а така се надявах да си реша поне малко проблема със замърсената и с черни точки кожа...

а това за бебешката кожа - нищо подобно. А кремове ползвах - специално за случая, но ефект никакъв.

# 4
  • София
  • Мнения: 589
Значи няма спасение от мазната кожа с разширени пори.Само ръчното стискане помага,така излиза  Tired

# 5
  • Мнения: 191
Аз не исках да те обезкуражавам, защото мои приятелки са много доволни от процедурата. Може би аз не съм попаднала на добър козметик, може силата/скоростта на машинката да е била по-голяма от това, което кожата ми може да понесе... Иначе в последно време взех да си купувам по-скъпи кремове специално за смесени кожи с черни точки - Корф, Галеник (не са и от най-скъпите), но има резултат.

# 6
  • Мнения: 111
От всички козметични процедури,които съм правила, най-доволна съм от микродермабразио. Пробвала съм и кристалното и диамантеното. Диамантеното е в пъти по-добро.

# 7
  • Мнения: 2 375
Тази джаджа все се каня да купувам.  Дали ще има ефект? newsm78

# 8
  • Мнения: 42
Абе те много марки предлагат домашно абразио,но според мен най - добре е да се обърне човек към професионалист.

# 9
  • Мнения: 26
А, някой ползвал ли го е за тяло,за стрии  ? Дали има ефект ?

# 10
  • Мнения: 111
Мисля, че за стрии ефекта ще е само временен. Но за лице е номер 1. newsm10

# 11
  • Мнения: 78
Я кажете въ ъварна къде правят?

# 12
  • Мнения: 111
Я кажете въ ъварна къде правят?

Напиши в Гугъл "диамантено микродермабразио" и все ще ти излезе нещо за Варна.

# 13
  • Мнения: 78
Е няма.Излизат ми само оферти да си го купя за 3300лв

# 14
  • Мнения: 96
Аз съм на мнение, че към такива абразивни процедури дамите трябва да се отнасят с особено внимание, понеже повишават чувствителността на кожата към външни дразнители като слънце, прах, замърсявания и могат да я направят доста реактивна, да понижат имунитета й и да има неприятни последици като пигментации, лесна раздразняемост, зачервявания и т.н. , особено на местата с по-тънка и нежна кожа. Според мен е по-удачно всяка дама да намери удачната за своята кожа козметика и да постига по-бавни, но по-сигурни резултати, отколкото бързите травмиращи процедури с не особено ясен краен резултат и непредвидими последствия.

Общи условия

Активация на акаунт