Отчаен вик за помощ !!!

  • 3 041
  • 35
  •   1
Отговори
       Разведена съм и имам син на 15 год. От 09.2003 г. живея в Германия . Тук дойдох с трудов договор . Имах хубаво жилище , работа и познати . Бях щастлива . Омъжих се повторно за мъж » 13 год. по -   възрастен от мен . Прекъснах трудовият си договор и се приместих да живея при него . Така останах без работа и далеч от познатите . Финансово не го обременявам , защото плащам за всичко - обзавеждане , храна ,  наем и др . Но , той непрекъснато иска все повече пари от мен . Проблемът ми е и в това , че мъжът ми е много деспотичен , ревнив , много агресивен и трудно се контролира . Психически и физически ме наранява . Правя компромиси с всичко , за да намаля скандалите , но това не помага .
       Не желая , да живея с този мъж и детето ми да живее в тази среда . Но...за тази 1 год. през която сме женени , вече 5-6 пъти ме заплашва ,  че ще отнеме животът ми . Последният път , едвам сдържайки се и отново разярен ми каза , че трябжа да се радвам , че все още съм жива и " някой " не ме е убил . Живея в страх . чувствам как бавно губя личността си . Психиката ми е потъпкана . Нямам самочувствие и изпитвам огромна мъка . Много , много ми е трудно . Отчаяна съм .
       Моля , информирайте ме , към кого да се обърна за помощ тук в Германия и как да постъпя ! Моля , отчаяно за помощ !!!
 

# 1
  • Мнения: 1 072
Ужасно, отвратително. Много ти съчувствам.
Полицията? Не знам, не мога да си го представя. Но направи нещо, не се предавай, защото не се знае докъде ще се стигне. Мисли за детето си!
Успех и ни дръж в течение!
Поздрави, Сара

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Би трябвало да има някаква организация, която се занимава с правата на жените в този случай. Може би трябва да потърсиш в гугъл /не знам немски....и няма как аз да се разтърся/

Във всеки случай дано всичко скоро се нареди, а когато имаш нужда от подкрепа- ние сме тук...... Hug

# 3
  • Мнения: 978
Мария, каква националност е съпруга ти?

# 4
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Немски червен кръст. сайта е www.drk.de по спомен имаха телефон за психологична помощ, но не знам дали има още, но дори и на централата да се обадиш ще ти дадат, ако не техния телефон, то телефон на доверието и там ще ти помогнат. Можеш да се обърнеш и към Българското посолство или местното консулство, но според мен в Червен Кръст ще ти помогант повече Hug

# 5
  • Мнения: 1 220
 Боже! Бг-гражданка ли си? Има ли къде да отиде6, да се махне6? Аз съм от скоро в германия и не знам ни6то, но има други мами, дано се включат бързо! Ако мога с друго да помогна , казвай!

# 6
  • Мнения: 1 909

Tam niama li neshto kato FrauenhausRolling Eyes

eto ti linkowe

http://www.google.de/search?hl=de&q=was+tun+bei+h%C3%A4uslic … ta=cr%3DcountryDE

Последна редакция: нд, 11 сеп 2005, 22:18 от geminarius

# 7
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
http://www.drk.de/sozialarbeit/index.html
http://www.drk.de/dls/frameset.htm?http://www.drk.de/familienhil … ienhilfe_paed.htm - тези два линка намерих, не е точно това, което ти трябва, но тук могат да ти дадат информация към кого да се обърнеш, само с това мога да помогна от тук. Доста отдавна живях в Германия и не помня вече всичко Embarassed

# 8
Много ви благодаря zа подкрепата . Аz и синът ми сме с българско гражданство а мъжът ми е българин с двойно гражданство немско и българско . Аz съм от 2 год. в Германия и от една година съм женена . Ако сега го напусна нямам статут , бихте ли могли да ме информирате как мога да полу4а беzсро4на или някаква друга виzа или документ с който мога да останем със синът ми в Германия , zа6тото в България и двамата нямаме никакво бъде6те . Предварително благодаря zа вси4ко .

# 9
  • Мнения: 1 909
Много ви благодаря zа подкрепата . Аz и синът ми сме с българско гражданство а мъжът ми е българин с двойно гражданство немско и българско . Аz съм от 2 год. в Германия и от една година съм женена . Ако сега го напусна нямам статут , бихте ли могли да ме информирате как мога да полу4а беzсро4на или някаква друга виzа или документ с който мога да останем със синът ми в Германия , zа6тото в България и двамата нямаме никакво бъде6те . Предварително благодаря zа вси4ко .
Spored men v slu4aia statut ne e vajen, a jivotut i zdraveto ti...  newsm78 Shocked

# 10
  • Мнения: 4 390
Много ви благодаря zа подкрепата . Аz и синът ми сме с българско гражданство а мъжът ми е българин с двойно гражданство немско и българско . Аz съм от 2 год. в Германия и от една година съм женена . Ако сега го напусна нямам статут , бихте ли могли да ме информирате как мога да полу4а беzсро4на или някаква друга виzа или документ с който мога да останем със синът ми в Германия , zа6тото в България и двамата нямаме никакво бъде6те . Предварително благодаря zа вси4ко .
Spored men v slu4aia statut ne e vajen, a jivotut i zdraveto ti...  newsm78 Shocked

Ахъъм. И аз това си помислих.
Мина ми през ума дали същинското питане на госпожата не е за съвсем друго... newsm78

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Мария, разгледай този сайт http://www.solwodi.de/ дали няма нещо в него, което би ти било от помощ.

# 12
  • Мнения: 1 220
 Ако искаш да се отарвеш от тормоза, но и да остане6, трябва да си намериш работа! Нямаш ли някаква връзка със старите си познати, да се върнеш на работа?!

# 13
  • Мнения: 514
Потърси правителствена организация която се занимава с жертви на  домашното насилие или за защита на жената.Ако можеш да докажеш,това което казваш,пред съда,ти получаваш статус и можеш да останеш а мъжът ти отива в затвора.Незнам за Германия,но тук законът е такъв,да не забравяме все пак ,че това е Европа и никой няма право да малтретира никого.Успех

# 14
  • Мнения: 4 244
1.Пиши в коя провинция си. Всяка от провинциите си има собствена политика по въпроса с женското насилие и различни домове за малтретирани жени
2. Пиши каква виза имаш - за колко време и какво точно пише в нея. Безсрочна дават след 3 г от регистрирането от брака, но при наличие на малтретиране нещата се променят и може да ти сменят по бързо статута

Аз все още съм в Бг но ще се прибера в Германия на 13 и оттогава ще мога по подробна информация да ти дам

Общи условия

Активация на акаунт