Отношения към майките с колички?

  • 3 190
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
А какво е отношението към мамите с колички? На мен ми се случва да седя по 4-5 мин. на пешеходна пътека, за да пресеча. Един ден една кола щеше да ни блъсне Shocked, какво бе учудването ми когато от колата слезе жена в напреднала бременост (непукист #Crazy), пожелах и да не и се случва подобно нещо - внимание нулево. #2gunfire #2gunfire #2gunfire 

# 1
  • Мнения: 2 952
    Какво да ви казвам за шофьорите тук , много  внимателни , спират за нищо - нещо  на пешеходците и  дори не се  нервират.Аз в на4алото се  заглеждах по лицата им да видя  ...те  спират , ама  дали пушек им излиза от ушите и о4ите им ще изхвръкнатдокато 4акат да преминем....но нямаше....имаха си нормални спокойни физиономии  хаха!
    А ина4е  жените  са уникално лоши шофьорки тук, страхотия ....с много търпение и снизходителност се отнасят към тях , затова....
   С коли4ки или без , пешеходецът си е цар! Peace

# 2
  • Мнения: 46 437
Нямам такива проблеми, с малки изключения.
Ето тук също можеш да надникнеш.

В твоя случай може да се поспори кой е имал предимство- бременна жена или жена с количка  newsm78 Шегичка  bouquet Гледай по-весело  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 423
аз бях в кривото с една приятелка с бебче с количка и се опитвах аз да и помогна да изнесем количката от зимната градина и  собственика на кривото взе количката на ръце и я изнесе чак на улицата Laughingи добре ,че го направи защото тогава вече съм била бременна а трябваше да я нося през няколко стълбища Simple Smileявно има и възпитани хора  Laughing

# 4
  • Мнения: 148
На мен ми се е случвало само веднъж шофьор да спре на пешеходна пътека за да мина аз с количката. И то не съм сигурна дали спря заради мен или заради двете ученички покрай мен  Joy
Къде ти в България култура на шофирането???? То е като хвърлянето на боклуци по улиците и градинките. Никога няма да се променим! Sad #Cussing out

# 5
  • Мнения: 3 926
На мен пък вчера един полицай ми помогна да си кача количката по стълбите в подлеза. Много мило ми стана. Вярно, полицаят беше млад, пък аз вчера изглеждах доста добре (минути за реклама Wink ) но факт е, че само като ме видя момчето щеше да се претрепе да бърза Grinning
Но за шофьорите - думи нямам. Виждат ме с количката на пешеходна пътека и дават газ Close направо озверявам #Cussing out

# 6
  • Мнения: 603
Какво да ти кажа. Болна тема...Понякога ми се иска  #2gunfire
Ама не знам кой първо:
невъзпитаните шофьори, дето спират почти вътре в кърстовището и просто няма от къде да пресечеш, да не говорим да ти дадът път, ако нямо светофар /едно на хиляда/,
или общинарите, дето не си мърдат пръста за поблема с паркираното по тротоарите,
или пък стротелните предпиемачи, дето не им пука, че са съсипали тротоара и го окупирват с години, защото няма кой да им държи сметка
Бясна съм, ама на кого да си го изкарам...
Инъче, и аз съм шофьор.  И когато  спра на някоя пешеходна пътека без светофар, за да дам път, отзаде скачат на клаксоните.
Такава ни е културата Rolling Eyes В крайна сметка, свиква се... с всичко. Човек просто се приспособява. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 287
Какво да ти кажа. Болна тема...Понякога ми се иска  #2gunfire
Ама не знам кой първо:
невъзпитаните шофьори, дето спират почти вътре в кърстовището и просто няма от къде да пресечеш, да не говорим да ти дадът път, ако нямо светофар /едно на хиляда/,
или общинарите, дето не си мърдат пръста за поблема с паркираното по тротоарите,
или пък стротелните предпиемачи, дето не им пука, че са съсипали тротоара и го окупирват с години, защото няма кой да им държи сметка
Бясна съм, ама на кого да си го изкарам...
Инъче, и аз съм шофьор.  И когато  спра на някоя пешеходна пътека без светофар, за да дам път, отзаде скачат на клаксоните.
Такава ни е културата Rolling Eyes В крайна сметка, свиква се... с всичко. Човек просто се приспособява. Rolling Eyes

 ShockedКолкото и ужасно да звучи - два пъти съм ритала кола, спряла на третоара. Първия път никой не ми обърна внимание и се наложи да обикалям newsm78, а втори път се появи един смотльо и се опита да ми прави скандал - но аз не млъквам и съм гърмогласна Joy и упорита...

# 8
  • Мнения: 5 228
Това ми е болната тема. Миналият петък щяха да ни сгазят на тротоара - пуснах тема в Клюкарника по този повод. На пешеходна пътека стоя по 10 минути, преди евентуално някой да се сети да спре.

# 9
  • Мнения: 3 927

 ShockedКолкото и ужасно да звучи - два пъти съм ритала кола, спряла на третоара. Първия път никой не ми обърна внимание и се наложи да обикалям newsm78, а втори път се появи един смотльо и се опита да ми прави скандал - но аз не млъквам и съм гърмогласна Joy и упорита...

Да, ужасно е, но и ние с количките си имаме предел на нервите. Аз лично съм одрасквала 3-4 коли с ключовете по цялата дължина, когато са били нагло паркирани. Не ме гризе съвестта за това. Напротив, олекваше ми много хубаво Wink

# 10
  • Мнения: 2 755
Според мен зависи от възпитанието на шофьорите. Някои ми дават път и то с усмивка, а други ( забележете, предимно млади момичета !!! ), ако може направо ще минат през нас. Ежедневно ми се налага да "слаломилам" с количката в центъра и вече съм претръпнала.

# 11
  • Мнения: 573
Да, ужасно е, но и ние с количките си имаме предел на нервите. Аз лично съм одрасквала 3-4 коли с ключовете по цялата дължина, когато са били нагло паркирани. Не ме гризе съвестта за това. Напротив, олекваше ми много хубаво Wink
Цитат
newsm10 newsm10
И аз така ''без да искам'' одарсках една кола спряла на тротоара.Ами като няма от къде да мина така ще да е..............................

# 12
  • Мнения: 1 489
Ако не си по-нахален сигурно ще седим доста време на пешеходната пътека.Много се изнервям на спрелите коли на тротоара.Пред нашия блок е пълно с такива и аз трябва да мина през тревата или калта(ако е лошо времето),за да може неговите гуми да не изцапат.Веднъж със зимната количка така задрах една кола,спряла на тротоара,че ми стана абсолютно густо.
А забравих да ви кажа за един случай от по-миналата седмица.Значи връщам се аз от детската кухня и заваля як дъжд.Такъв дъжд че бях мокра до костите,добре че бях взела дъждобрана за количката,та малката беше суха.Та бързам аз и една кола спряла така на тротоара,че не може да се мине.Вътре беше шофьора и аз му правя знаци да се махне,а той от вътре ми маха с ръце и показва че чакал жена му.Представяте ли си НАГЛОСТ.

# 13
  • Мнения: X
Аз не мога да се оплача, дори напротив - дори ми спират много често, освен това гледам да пресичам само на светофари или пешеходни пътеки, защото правилата за движение не са само за шофьорите, а и като такъв много се дразня, когто някой едва ли не се метне пред колата да пресича.

# 14
  • Мнения: 3 663
Аз не мога да се оплача, дори напротив - дори ми спират много често, освен това гледам да пресичам само на светофари или пешеходни пътеки, защото правилата за движение не са само за шофьорите
и при мен е така
не че винаги ми правят път, но почти винаги
аз разбира се си стоя спокойно на тротоара и си чакам, не се бутам напред излишно
с колите по тротоарите е друго - има ги навсякъде, но не си вкарвам толкова нерви заради тях

Общи условия

Активация на акаунт