За целувката между майка и син

  • 34 506
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 676
Смешно ми е като чета вече всичките тези интерпретации. Но особено смешно ми е, когато се казва, че ако една майка целува така сина си, значи е болезнено привързана към него и не го оставя да порастне.
Смешно ми е, защото имам една чудесна свекърва, която НИКОГА не си е позволила да се намеси в живота ни. Която никога не е показала болезнена привързаност към съпруга ми, нито се е натрапвала в ежедневието ни. Която никога не е "мляскала" децата си показно или е събудила и най-малко подозрение, че прави нещо нередно. Смешно ми е, защото съпругът ми в очите на семейството си е порастнал много отдавна и никой не го приема за дете както някои тук предположиха, че било в семействата, които се целуват по устните.
Хора, осъзнайте се. Тези, които влагат сексуален смисъл - аз съм по-склонна да мисля, че на вас нещо ви избива на извратеност щом в нещо толкова невинно веднага намесвате секса. И тези приказки за мляскания пред хората и тем подобни - проблема е в начина, по който вие визуализирате тази целувка в главата си. И това е много далеч от реалността.
Че за някои е нередно, неприемливо и т.н. - това си е съвсем нормално. Всеки има различни навици и предпочитания.
Но останалите интерпретации просто минават границите на нормалното.

# 256
  • Мнения: 431
За моето семейство е неприемливо. Като дете ясно си спомням, че ми е било много противно да ме мляскат по устата.

Добре, че не съм попадала на непознати налитащи целувачи.

# 257
  • Мнения: 4 135
Либи - щом ти е смешно, смей се на воля. Сама казваш, че хората имат различни навици и предпочитания, а после окачествяваш чужди мнения като ''отвъд границите на нормалното''.  

Темата е  - Нормално ли е според вас майка да целува по устата сина си   - при срещи, раздели, за здрасти, за довиждане и т.н.? Жената е над 60, а мъжът над 40., а моя отговор - за мен лично е неприемливо.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 14:36 от Tess d`Urberville

# 258
  • Мнения: 676
Да виждаш сексуалност и извратеност в отношенията между майка и дете - да, минава границите на нормалното.
Тук не става дума вече за навици и предпочитания, а за грозни обвинения.

# 259
  • Мнения: 4 135
Либи, темата не е за майка с дете, а за майка със син, който е над 40 годишен. Има ли разлика или не?

аз сексуален контекст не подозирам

И понеже това е форум - идеята е да се споделят мнения, казах моето. Чужди мнения не окачествявам, като нормални, ненормални, извратени и пр.

# 260
  • Мнения: 676
На нея й е дете. Дали е на 14 или на 40 - все й е дете. За мен няма разлика.
Ти не подозираш сексуален контекст - просто за теб не е приемливо. Ок. С това аз нямам проблем.
Имам проблем с нелепото намесване на секса в тази тема.

# 261
  • Мнения: 74
Смешно ми е като чета вече всичките тези интерпретации. Но особено смешно ми е, когато се казва, че ако една майка целува така сина си, значи е болезнено привързана към него и не го оставя да порастне.

И на мен ми е смешно,намирам темата за абсурдна.
Целувка по устни,по буза...все тая.Всеки човек(майка,брат,сестра...),има свой начин да покаже чувствата си.И това са просто чувства,защо трябва да се търси под вола теле Rolling EyesИзглеждало грозно?Грозно е,ако синът удари майка си през устата,или другаде-това наистина е ужасна гледка и си струва коментарите.

# 262
  • Мнения: 4 135
Съгласна съм, че сексът е неуместен в случая и майката изобщо няма това предвид Peace.

Отклонявам се от главната тема, защото и това се дискутира. Не знам обаче, как подобно поведение се отразява на подрастващ младеж (дъщеря навлизаща в пубертета целувана по устните от баща си и син в същата възраст целуван от майка си), не съм психолог, и нямам представа. Нека някой, който е компетентен да напише мнение. Идеята ми е  - сигурна съм, че психически здравите родители не влагат нищо странно, сексуално и извънредно, но абсолютно ли сте сигурни, че това не се отразява по някакъв начин на дете в начален пубертет. Комплексите на Едип и Електра не съм ги измислила аз.

Не знам, защо ви е толкова смешно, това са неща от живота - ако беше толкова абсурдно и в рамките на измислицата, много явления нямаше да съществуват.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 15:08 от Tess d`Urberville

# 263
  • Мнения: 1 581
Е, има го по-назад компетентното мнение на един психолог, изложено в подробен пост на ксения  Laughing

Аз обаче имам резерви относно това много меродавно мнение. Ако е въпросът само в начина на целуване, това е просто една проява на близост. За мен целувката по устата между роднини по начина, по който съм я виждала и практикувам  Laughing , няма никакви еротични значения, ама никакви. Така че не ми се е отразила на сексуалността или на нещо друго. В моя род така се е правело и знам значението на тази целувка. Не я бъркам с любовна целувка.

Ако ме целуне някой познат така, няма да се объркам, че има еротични помисли към мене. Пък тези, които не знаят значението, може и да се объркат. Така да се каже, аз знам нещо повече  Laughing  Една целувка по бузата също може да е доста еротична  Blush  Или даже по челото  Crazy  - примерно, ако главата на целувания ти се завира в деколтето  Laughing  Мога и други сценарии за еротични целувки на безобидни места да развия  Laughing

Така че посланията са си послания, но не мястото на целувката е определящо.

Прекалената близост за мене не се изразява с целуване по устата, нито с други физически прояви. А в това, да се месиш постоянно в живота на детето, да прекарваш прекалено много време с него, да не го оставяш да взема решения, а да ги вземаш вместо него, и т.н. Това не го одобрявам, независимо дали се целуват по устата, бузата или дупето.

# 264
Смешно ми е като чета вече всичките тези интерпретации. Но особено смешно ми е, когато се казва, че ако една майка целува така сина си, значи е болезнено привързана към него и не го оставя да порастне.
Смешно ми е, защото имам една чудесна свекърва, която НИКОГА не си е позволила да се намеси в живота ни. Която никога не е показала болезнена привързаност към съпруга ми, нито се е натрапвала в ежедневието ни. Която никога не е "мляскала" децата си показно или е събудила и най-малко подозрение, че прави нещо нередно. Смешно ми е, защото съпругът ми в очите на семейството си е порастнал много отдавна и никой не го приема за дете както някои тук предположиха, че било в семействата, които се целуват по устните.
Хора, осъзнайте се. Тези, които влагат сексуален смисъл - аз съм по-склонна да мисля, че на вас нещо ви избива на извратеност щом в нещо толкова невинно веднага намесвате секса. И тези приказки за мляскания пред хората и тем подобни - проблема е в начина, по който вие визуализирате тази целувка в главата си. И това е много далеч от реалността.
Че за някои е нередно, неприемливо и т.н. - това си е съвсем нормално. Всеки има различни навици и предпочитания.
Но останалите интерпретации просто минават границите на нормалното.

Прекрасен пост!Браво моето момиче!
Силно се надявам ,след време да имам такава мила и трезвомислеща снахичка.Предай моите поздравления на твоите родители,че са възпитали такава дъщеря!  bouquet

# 265
  • Мнения: 4 135
 

Хайде сега всички да се разцелуваме, голямо целуване, голямо нещо. Ясно е, че всеки ще интерпретира по своему. Едни се възмущават на други и обратното....голям праз. Дано майката на онзи 40 - годишния дангалак продължава все така да го целува в устата - за добрутро, за добър ден, за следобяд и лека нощ. Предполагам ако спре, онзи ще ревне.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 15:26 от Tess d`Urberville

# 266
  • Мнения: 1 290
Ако не си пускат език,няма проблем  Mr. Green hahaha

# 267
  • Мнения: 8
Ако не си пускат език,няма проблем  Mr. Green hahaha
То май тва остава Joy Joy Joy

# 268
  • Мнения: 55


Хайде сега всички да се разцелуваме, голямо целуване, голямо нещо. Ясно е, че всеки ще интерпретира по своему. Едни се възмущават на други и обратното....голям праз. Дано майката на онзи 40 - годишния дангалак продължава все така да го целува в устата - за добрутро, за добър ден, за следобяд и лека нощ. Предполагам ако спре, онзи ще ревне.

Точно така, предполагаш. Баща ми също целува по устата 75 годишната си майка, а той винаги е бил един от най - непокорните синове и един от най - независимите и трудни характери, които познавам. На всичкото отгоре заради тези си качества е постигнал много. И не го прави при всеки удобен случай, а само когато не са се виждали. Всякакви интерпретации на този дребен жест са прибързани и преувеличени. Хората винаги подхождат с недоверие към това, което им е непознато, а в този случай повечето подходиха с неприкрита враждебност.  Тези целувки не са от скоро и не са само между роднини. Всеки може да има мнение, но не и да заклеймява останалите.

Цитат
През Средновековието, целувките се разделяли по класов признак: равните се целували по устните, на уважаваните хора целували ръката, на представителите на висшата класа – коляното, а на духовниците – ходилата.

Хайди Клум със сина си Хенри.


Ето и линк към анкетата, която показва, че 74 % от гласувалите целуват децата си по устните и смятат този жест за целувка като всяка друга.

http://www.lilsugar.com/1956245

# 269
  • Мнения: 4 135
Браво на баща ти.

п.с. чужди мнения не заклеймявам, само обсъждам.

Общи условия

Активация на акаунт