Изследване на хемоглобин на 6 м.

  • 2 414
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Може ли да ми кажете трябва ли да е гладно бебето, когато му взимат кръв за изследване на хемоглобина (на 6 месеца). Ако да - колко часа преди това най-малко мога да го накърмя? От вената или от пръстчето се взима кръвта?

# 1
  • Мнения: 6 243
От пръстчето
не е нужно да е гладно, според моята докторка. Но според лаборантката било абсолютно задължително. Та за въпросното изследване се разигра следната сцена.

Аз: Добър ден, добър ден, идвам за изследването на хемоглобина.
Тя: Аааааааа, късно идете, вече е 11 ч., то изследването се прави на гладно
АЗ: Ми то детето е гладно.
Тя: Не може да е гладно в 11 часа.
Аз: Гладно е, защото го кърмих преди цял час
Тя (към колежката си): Ей, Минке ма, ела да видиш тука една, дето ми разправя, че кърмела дете на 6 месеца
Аз: Sick

# 2
  • Мнения: 3 550
Хи-хи, развесели ме. Ако беше добавила, че не е и захранено още с друга храна, съвсем да са им паднали шапките.
Тук също взимат кръв от 8 до 10 ч. Жабчето се буди обикновено към 7 ч. и не може да бъде удържан гладен цял час, пък и после да го бодат......  Cry Да разбирам, че като го накърмя към 7 ч., после към 8 ч. могат да го боцнат. Да добавя, че още не е захранен.

# 3
  • София
  • Мнения: 610
Ние сме пресен случай от днес  Simple SmileКръв взимаха от пръстчето,ама казаха да е на гладно и ние за целта тичахме рано в полусън,верно че после разбуди квартала ,ама ни мина като на голям мъж Wink

# 4
  • Мнения: 6 243
Най-добре си питай педито, да ти е мирна главата. Моята каза, че за хемоглобина нямало значение сито, гладно. А аз съм чувала, че това е важно, ако ще се мери кръвна захар, но на малката не сме й пускали такова изследване.

А относно 11 часа - аз бях в лаборатория, която работи целодневно. Иначе тая, дето обслужва моето педи, също работи само по тъмни зори.

# 5
  • Мнения: 3 379
Хапке, много се смях на вашия диалог Simple Smile

На насне са ни казвали да е на гладно, но ходихме рано сутрин. В същото време какво значи на гладно като бебето е на кърма само, моят цока и през нощта, а на 8 месеца цокаше пред 3 часа.

# 6
  • Мнения: 3 550
Уф, почвам да се колебая. Дали да не го набухам с вода щом се събуди? Ама, няма как да стане, той не поема повече от два гълтока.

# 7
  • Мнения: 4 242
Steisi споко бе! Как ще държиш бебе гладно та макар и за изследвания Naughty
На гладно е важно само ако става дума да се изследва за заболяване някакво. За Нв не е важно, а и детето е само на кърма.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Ами...гладно. Аз нахраних Тони 10 мин. преди изследването. Това за неяденето се отнася за изследванията на кр. захар, както е казала и Хапка.

Хапке, уби ме с тази история, душа. В коя лаборатория внесе такъв смут?

# 9
  • Мнения: 429
Не се притеснявай бебе гладно неможе да стои. Нахрани си детето и ако много те питат казваш  -да гладно е.  Кръвните показатели няма да се променят, дори и левкоцитите независимо, че ще бъдете нахранени. Аз никога не съм водила бебето си гладно, а когато бях бременна никога гладна не съм изследвана. За кръвната захар е задължително да е гладен човек,  но когато е след 2 часа след нахранване тя може да си е върнала нормалните стойности стига да не е ял човек нещо сладко.

# 10
  • Мнения: 6 243
Хапке, уби ме с тази история, душа. В коя лаборатория внесе такъв смут?
във ІІ ра поликлиника. Иначе преди това ходих до детска, ама там - къпълъ! Само до 11 ч. били лаборантките.

Сори за офф-а

Ама проблемът обикновено е друг. Не знам в Сф как е,но тук повечето педиатри пускат на едно напавление и двете изследвания - и за кръвта, и за урината. Та аз няколко сутрини поред ставах по тъмно и почвах да правя ония магически процедури по събирането на стерилната урина. Успрях на нам си кой си ден и то вече в късния предиобед. И понеже радостта ми беше голяма, а не се знаеше дали ще успея някога да го повторя това чудо още в 7 сутринта, тръгнах късно. Щото и урината не можело да трае - и за нея има изискване да е "прясна".

Ако Jade се включи, тя ще ви разкаже как се събира стерилна урина, специалистка е голяма!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 748
хапке,спуках се от смях! Joy

# 12
  • Мнения: 5 255

 hahaha Joy

Сутринта преди да отидем до лабораторията позвъних да попитам подробностите.
Казах им че кърмя детето - отговориха,  че няма проблем.
Отидохме към 10.30.
Навсякъде е различно  Thinking

# 13
  • Мнения: 819
Не тярбва да е на гладно (лекарката така ни каза). Нашата лаборатория отваря в 8 ч...... Не виждам как може да караш кърмаче да стои гладно до 8 ч...... Rolling Eyes

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Ако Jade се включи, тя ще ви разкаже как се събира стерилна урина, специалистка е голяма!!!
Бъзикай се ти, бъзикай се Laughing

Ето, копнах си обясненията от отчетната тема, за да не си играя да го пиша пак. Събирма по 1 евро такса от тези, които ще ми ползват идеята Mr. Green

Цитат на: Jade
Във връзка с това се сетих да ви разкажа как взех урина преди няколко дни. Понеже в гърне не мога да я сложа, с памук в памперса не става, а колекторите ни изкараха на предното изследване левкоцити в урината. Та, реших да измия добре един голям леген за пране и да я сложа да седне вътре след ставане. Така и направих, но вместо да я оставя гола, реших да и сложа поне едно потниче, че не се знаеше, коко време ще стои вътре.
Оставих я в легена за да отида до тоалетната и като се връщам, познайте...детето се изпишкало, легнало по гръб в легена и потника попил всичко ...нищо не можах да изцедя и страшно се ядосах, че я оставих за малко сама. Оттам се почнаха едни сешоари, едни преливания на води, едно чудо...и нищо! Минаха 2 часа, а аз още не можех да взема урина Tired
Най-накрая толкова се изнервих, тя също и я оставих гола да си пореве в легена, след 5 мин се беше изпишкала...отдъхнах си. И започнах да се питам дали си заслужаваше всичкия тоя зор за едно изследване  newsm78
Отидох следобед да взема резултатите, a на листа пишеше "урина - да се повтори"   Shocked #Crazy ...била замърсена  #Cussing out ...е НЯМА ПЪК да я повторя!!!

Общи условия

Активация на акаунт