пак за кървенето

  • 910
  • 10
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 756
здравейте момичета....искам да споделя какво ми се случи и ще се радвам ако някой изкаже мнение...
вчера следобяда получих слабо кръвотечение...обадих се на докторката ми /д-р Барбова/ и тя ми каза да си купя Утрогестан и да го пия по схема...на следващата сутрин /днес/ трябваше да отида на преглед. За мое най-голямо учудване когато отидох днес тя ми каза, че няма да ме прегледа сега, да съм продължавала с хапчетата, да съм лежала и в четвъртък да отида да ме види на ехограф...но пък ме засили, че имало вероятност да загубя бебето!...е ли нормално това? Не би ли трябвало да ме прегледа още днес?
В момента дори обмислям дали да не потърся друг лекар който да ме види за по-сигурно....
какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 3 777
Потърси друг лекар, виж списъците на читави доктори в Здравния форум.

# 2
  • София
  • Мнения: 170
Моят съвет е да отидеш в най-близката болница и ако се наложи да останеш на лечение.Можеш да спасиш бебето,ако вземеш навреме мерки.Ако кървенето не е обилно и не е ярко червено няма опастност,но все пак аз не съм лекар.

# 3
  • софия
  • Мнения: 756
определено не е обилно и не е червено. по-скоро е кафеникаво...нито пък имам някакви болки

# 4
  • София
  • Мнения: 170
Това е добре.Когато бях бременна с дъщеря ми имах подобен проблем.Оказа се хематом.Лежах няколко дни в болница и всичко се оправи.
Но все пак се консултирай с лекар възможно най-бързо.

# 5
  • Мнения: 1 336
здравейте момичета....искам да споделя какво ми се случи и ще се радвам ако някой изкаже мнение...
вчера следобяда получих слабо кръвотечение...обадих се на докторката ми /д-р Барбова/ и тя ми каза да си купя Утрогестан и да го пия по схема...на следващата сутрин /днес/ трябваше да отида на преглед. За мое най-голямо учудване когато отидох днес тя ми каза, че няма да ме прегледа сега, да съм продължавала с хапчетата, да съм лежала и в четвъртък да отида да ме види на ехограф...но пък ме засили, че имало вероятност да загубя бебето!...е ли нормално това? Не би ли трябвало да ме прегледа още днес?
В момента дори обмислям дали да не потърся друг лекар който да ме види за по-сигурно....
какво ще ме посъветвате?
Отиди веднага да те погледнат на ултразвук, плати си прегледа, мисля че бебето е най-важно... Аз бях с кафеникаво кървене между 8-ма и 12-та седмица, то по-скоро зацапване от време на време и инжекции ми биха и дуфастон пих, абе не е шега, вероятно е нещо безобидно, но не рискувай.При мен не се установи от какво се е получило, нямах отлепване на сакчеточ шийката ми беше наред... но дори ми предложиха в болница да лежа и да ме наблюдават, но аз отказах. Слава Богу от края на 12-та седмица няма нищо и бебчето е живо и здраво.

# 6
  • Мнения: 1 253
И аз бих ти препоръчала да отидеш веднага на лекар, но някой читав, а не случаен. Няма смисъл да чакаш, понякога чакането е фатално!

# 7
  • Мнения: 127
Непременно отивай при друг лекар!!
И аз така преди 6 години, да слушам една уж много добра лекарка, направих спонтанен аборт в 8 седмица. А в началото само леко ми прицапваше и нямах болки.
Ох, не ми се говори. Отивай при друг лекар!

# 8
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
И моят съвет е да отидеш на друг лекар, нека те видят на ехограф....
аз бях с кървене още в 5г.с, даже и болница полежах....на всеки 4-5дена проследяваха развитието на плода на ехограф, пиех Дуфастон (той е нещо като Ултрагестана), слагаха ми инхекции Прегнил всяка седмица до 12г.с.  Всичко това е за да се засилят женките хормони и да се подпомогне организма да запази бебето. Пиех и папаварин за отпускане на гладката мускулатура, и против болки.
Стискам палци нещата бързо да се нормализират.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз така в ранна седмица получих кървене..Не беше ярко червено,по скоро кафеникаво...Ходих н а лекар..Предписаха ми дуфастон,и лекарката ми даде даже направление за евентуален аборт..Каза да лежа само.Лежала съм на легло близо два месеца,тежко е ,но всичко мина добре.Имах отлепване..Но плода вече се беше закрепил..Та най добре отивай при лекар да те видят на видеозон,за да ти кажат причината,и да вземат съответните мерки..
Не трябва никакво друсане по пътя,имайки предвид..дупки,транспорт и прочие...

Успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 067
Оф, и аз имам такъв проблем,
от 8мата седмица имам кафяво течение, но лекарят ми ми каза че всичко е наред.
Днес съм на преглед, но чак следобяд, а до тогава ще се побъркам, защото освен течението, което от вчера се засили, сега са се появили и някакви ципички, много черно-кафеви, мисля че дори че е късно за следобеда...

а ти jenny_k определено се консултираи с още някой. аз вече съжелявам е не го направих още тогава и сега съм много притеснена.

Общи условия

Активация на акаунт