Не мога да си имам бебе

  • 5 128
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета.
Трябваше ми доста време, за да се реша да се включа. Имам проблем със забременяването. Правя опити от 5 години, но нещо не се получава. Стимулираха ме с какви ли не хормонални лекарства, защото отначало мислеха, че проблема е хормонален. След това се оказа, че имам дебела обвивка на яйчника и миома(но не мисля,. че миомата е била проблема, защото тя се появи миналата година и беше малка). Естествено отстраниха проблема в Майчин дом, казаха, че тръбите са проходими и че няма проблем да забременея.  Стимулираха ме с Клостилбегит., но засега няма резултат. От операцията мина почти една година, а от стимулацията 2-3 месеца. Моля, ако някоя е имала подобен проблем да ми пише- ще ви бъда много благодарна. Вече съм много отчаяна и на ръба на нервна криза.
Благодаря Ви Cry baby_neutral

Последна редакция: вт, 13 сеп 2005, 13:13 от megmimi

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
А спермограма правили ли сте?

# 2
да, правихме. казаха, че всичко е наред.

# 3
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
къде я прави и каква беше - обикновена или разширена. Абе за всеки случай що не пишеш резултатите, какво пише на спермограмата.

# 4
ще напиша резултатите утре. аз обаче не съм наясно какви трябва да бъдат, но се доверявам на лекари. правиха я в майчин дом

# 5
  • Мнения: 7 716
В Майчин Дом всички са отличници. Направете я на друго място.

# 6
  • София
  • Мнения: 23 162
В Майчин Дом всички са отличници. Направете я на друго място.

не всички ,за съжаление

# 7
  • Мнения: 7 716
Е, ти си късметлийка в такъв случай.
Ще знаеш с какво се бориш и няма да си губите времето.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
ще напиша резултатите утре. аз обаче не съм наясно какви трябва да бъдат, но се доверявам на лекари. правиха я в майчин дом

в Майчин дом спермограмите масово са фалшиви! направете нова спермограма в специализирана клиника по стерилитет!

# 9
  • Мнения: 902
Направете нова спермограма с микробиология.Не ходете в ЦИБАЛАБ.На мен ми казаха за Тина Киркова или Кандиларов.Сменете и докторите.Насочете се към специалист по стерилитет и не се доверявайте 100%,въпреки че звучи гадно.И много,ама много го искайте...Късмет и скоро да се похвалиш

# 10
  • Мнения: 4 068
Здравей!
Момичетата по-горе вече са ти дали добри съвети. Послушай ги.
Аз се включвам, за да ти кажа, че и ние правихме доста години безуспешни опити. Почти 6 години ако трябва да съм точна. Минахме през какви ли не лекари и изследвания и нищо конкретно не успяха да ми кажат. Така и никой не ми направи хормонални изследвания. Направих два спонтанни аборта и вече почти се бях отчаяла когато пак видях двете чертички. Направо не смеех да се зарадвам, а ето че сега имам най-прекрасната дъщеря на света. Винаги има надежда! Не се отчайвай и вярвай, че ще стане!
Стискам ти палци от сърце!

# 11
  • Мнения: 7 716
О, Ренци Laughing Ти се окопити и появи Wink

# 12
  • Мнения: 172
защото отначало мислеха, че проблема е хормонален.
акво означава мислеха?!?!предполагам си си правила хормонални и всички остани изследвания, направете пак спермограма, пробвай 3 поредни инсеминации, и всичко което е възможно, просто разкажи какво сте направили досега.

# 13
Момичета, много Ви благодаря. Наистина сте много мили. Това, което правихме досега в общи линии е следното:
 Казаха, че нямам овулация и че това се дължи на хормоните. Правих хормонални изследвания, след което започнах да пия хапчета за стимулиране на овулацията. За съжал;ение обаче вече не помня какви бяха. след това ми дадоха противозачатъчни, защото така се стимулирало. Карах на лекарства една година и ми се появи миомата. Оперираха ме, като  по време на операцията са проверили и тръбите. Казаха, че са проходими. Освен миомата се оказа, че имам и дебела обвивка около яичника, която са отстранили. след това започнах да пия оргаметрил и клостилбегит. От последния прием на Клостилбегит минаха около4 месеца. Последното, което ми казаха ( преди около 1 седмица) е че имам двурога матка и че това може да е проблем. Интересни ми е възможно ли е при операцията да не са го видяли. През 92 ми махнаха десния яйчник и ми направиха конизация, но ме увериха, че няма да имам проблеми със забременяването. Вече не знам какво да мисля. Ще си направя цветна снимка, за да видя дали матката ми е двурога.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 123
аз мисля,че при операцията трябва да се е видяло ,каква е матката.Ти имаш ли протокол от тея и какво пише там?
 А ако наистина е двурога-аз до колкото знам,това не пречи на забременяването,а може да създаде проблем с изностването.
 Кои хормони не ти бяха наред?
А за противорачатъчните-ох не знам,защо тия лекари така обичат да ги изписват.На мен ми бяха казали да пия ДИАНЕ,за изчистване на кисти и регулиране на цикъла.Е егати регулирането,като ги спрях не ми дойде 7 месеца!!! и кой знае кога щеше да ми дойде,ако не бях направила лапаро. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт