сол в пюрето

  • 367
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 748
момичета,знам че не трябва да се слага,ама тия пюрета са много безвкусни,детето ми яде и купени и домашни.плодовите изяжда с най-голямо удоволствие.зеленчуковите също ги яде,но малко насила.ако им сложа маааалко солчица ще станат по-вкусни със сигурност.вие слагате ли?

# 1
  • Мнения: 1 704

Аз не слагам. Яде ги и без сол.  Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 2 807
Не съм добавяла сол на готовите.

Сол започнах да добавям само на домашно приготвените, но след 14-я месец някъде.
Слагам много малко, колкото една идея, както казва педиатърката ни  Wink.

Сол не се препоръчва преди навършването на една годинка.

По-добре смени марката зеленчуково пюре, може и да е от вкуса  Wink

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 823
По принцип малко сол няма да е във вреда,,но пък без нея ще е по-добре.Аз започнах да слагам сол едва когато Ели беше навършила годинката,че и по-късно беше.До годинка и 3 месеца ,когато записах Ели на детска кухня и готвех аз ,без да соля или да слагам захар в кремчетата.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Няма смисъл да го приучаваш отсега към подсолени храни.
Детето не знае какво е по-солено и по-малко че да прави разлика и затова да не предпочита зеленчуковите.
По-скоро имат предпочитания към сладкото заради сладкия вкус на кърмата. И това е причината да яде зеленчуковите с по-голяма неохота, няма нищо общо със солта.

# 5
  • Мнения: 1 072
По принцип малко сол няма да е във вреда,,но пък без нея ще е по-добре.Аз започнах да слагам сол едва когато Ели беше навършила годинката,че и по-късно беше.До годинка и 3 месеца ,когато записах Ели на детска кухня и готвех аз ,без да соля или да слагам захар в кремчетата.
Солта определено ще е във вреда. Аз поне така знам.
Вкусът на бебетата не е като нашия вкус. На теб кърмата харесва ли ти? На мен не. Но мойто си я харесва повече от всичко друо.
Бебето не се ражда с изграден вкус, ще му харесва това, на което го научиш. То не знае,че със сол е по-вкусно. Представи си някоя супер неизвестна манджа от да речем Африка. Текат ли ти лигите? Едва ли. Защото просто не знаеш каква е. Дори да е супер на вкус. Така и бебето не знае, че солта му е вкусна.

# 6
  • София
  • Мнения: 748
благодаря за съветите!определено сол няма да слагам!а между другото,на мен кърмата ми харесва на вкус!  Grinning

# 7
  • Мнения: 1 072
Бррр, мойта е отвратителна. Един път по случайност я вкусих, щях да повърна!

# 8
  • Мнения: 3 663
още едно щрихче по темата Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35779.0

# 9
  • Мнения: 3 926
Не, че съм компетентна, ама защо не муслагаш кърма на пюрето? Или ако подслаждаш със захар (доколкото знам и това не е много полезно) просто ръсни малко захар - нищо, че е зеленчуково. Друго, което ми идва на ум е в пюрето да преобладават зеленчуци, които по принцип са сладички - като картофите и морковите. Но все пак смятам, че кърмата е най-доброто решение Grinning

Общи условия

Активация на акаунт