как да сваля 10кг при положение,че кърмя?

  • 1 188
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Кажете ми майчета,как мога да сваля 10кг при положение че кърмя Cry?Родих преди месец и половина ,бях качила 14кг през бременноста но като родих свалих само 4.А сега съм качила 1кг Rolling Eyes.Чак на ръцете имам целулит,да не говорим ,че не мога да облека нищо Cry.Моля за съвет какъвто и да е той.

# 1
  • Мнения: 1 680
Аз имам същия проблем като твоя. Нямам време за упражнения.
Решила съм да заложа на разделното хранене и да намаля до минимум хляба и сладките неща.
Някой друг с идеи нека да помага.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами..с инат бе!Спираш всичко онова, от което се пълнее, яко зарзават мушкаш, месце, сиренце, вода на корем.Спорт, ако имаш време.Антицелулитен крем задължително.За 2-3 месеца ще си пушка.Няма да ти спре кърмата, спокойно!Ако има кой да ти гледа бебето за по час на ден, инвестирай в един курс целутрон.Не се плаши, изобщо не е невъзможно!Аз лично като ми беше малко бебето, не можеш да си ограничавам яденето - просто ми се ядеше нон-стоп.Обаче като стана на 6-7 месеца, някак си ми увря главата и за диети..всичко с времето си.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Момичета, не се отчайвайте, килограмите се свалят най-добре постепенно. Ако е до храната, то махнете безполезните калории от менюто си. Моят хищник скоро ще стане на 6 месеца, достигнала съм предбременното си тегло без драстични ограничения (не пия газирано, благинки ям много рядко, бял хляб по принцип избягвам) всичкото това съчетано с много движение, особено през първите месеци, когато заради коликите на малкия въртях километри с количката

# 4
  • Мнения: 124
Бенинда, аз за 4 месеца свалих 10 кг и почти възвърнах предишната си форма, а детето ми е изцяло на кърма. Пия поне 2 - 3 литра вода на ден (не газирано и уж натурални сокове), никакви вафли, кексове и шоколади, вместо сандвичи си правя за закуска овесени ядки. Опитай се да хапваш повече месце, плодове и зеленчуци и премахни празните калории от менюто. Повече разходки, не мисли постоянно за килограмите и ще видиш как постепенно ще започнеш да отслабваш. И нали знаеш не е нужно да ядеш за двама, за да имаш кърма, а да се храниш правилно.

# 5
  • Мнения: 5 255
Бавно и постепенно трябва да стане  Tired.
Разделно хранене и спорт  Peace..... и търпение  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 107
Хапвай често, но по малко - най-добре всеки път, след като бебчо се насуче. За полезните храни момичетата са ти написали  Wink
Освен това - дълги разходки в парка с количката, но не да ги прекарваш по пейките, а в бърз ход  Wink Преди разходките слагай антицелулитен крем на краката.
Три месеца на такъв хранителен режим + по 2 х 2 часа бързо ходене всеки ден - резултатът е, че съм по-слаба отпреди да забременея, целулитът почти го няма, а като си спомня колко много имах преди  Embarassed

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Да кажа и аз! Качих 14 кг, след раждането  Rolling Eyes излязох от болницата с 10 кг надолу. Grinning От тогава до сега съм свалила още 6, съвсем не умишлено. НО пия много вода и ям много салати. Да си призная ям и много сладко, просто не мога без него, почти всеки ден шоколад. Той ме спасява, като съм недоспала и не пия кафе и кола. Честно казано може и да ви се стори смешно, но за мен голямо значение за килограмите играе и нагласата и позитивното мислене. Била съм преди години с 10 кг отгоре без да съм бременна и докато не си повярвах не започнах да свалям, независимо от диетите.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бавно и постепенно трябва да стане  Tired.
Така де, 9 месеца сте качвали килограми...не може с магическа пръчка да се свалят килата за една нощ. Тялото иска адаптация, свалянето трябва да е постепенно. Статистиката показва, че майките започват да свалят обикновено след 7-8 месеца кърмене (в един руски сайт имаше предположение, че някакъв вътрешен механизъм дотогава тиктака и пази натрупаните килограми за всеки случай, тъй като дотогава бебето е основно на кърма, а след започване на постепенно захранване вече може да си позволи 'лукса' да сваля постепенно).

# 9
  • Мнения: 6 472
Може би си е до физиология, но аз качих 12-13 кг . От родилното олекнах само с 5-6.  Сега са минали 12 дни от раждането и имам да свалям 1 кг Laughing Обаче както са писали момичета - никакви впразни калории! За закуска овесени ядки или варено жито (не подслаждам), много зарзават и плодове, нетлъсто месце и по мъничко пълнозърнест хляб Grinning За сега се спрвям с кърменето. Като помощно средство пия лактогонен чай, бирена мая и по 1 мъничка чашка бира вечер преди лягане Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 531
Аз съм по трагичен случай ,качих 25 през бременоста, до сега съм свалила 9 .... Мисла да карам повече на овесени ядки- хем за кърмата ,хем диетично!Ще пиша ако имам успех

# 11
  • Мнения: 485
Ми много бързаш.Бързото отслабване не полезно за организма.Постепено ще ги свалиш не може толкова бързо.
Аз бях качила 13 кг и на осмия ден след раждането бях минус 8 кг,но останалите 5 си ги мъкнах до десетия месец.Като взех да тичам подир дребния ги свалих.То май нямаше и време много да ям.Иначе хич не си падам по диети.

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
При всекиго е различно  newsm78 Първа бременност качих 20 кила свалих ги за 3 месеца, обаче и кърмата ми изчезна. Втора бременност, вече съм и над 30 год Wink , качих 25 свалих 10 с раждането и от тогава не съм мръднала ни нагоре ни надолу. Заковала съм килата. Пробвах разделното точно миналата седмица. За 5 дни савалих 2 кила, много се зарадвах, обаче и кърмата намаля драстично. Сега пак си похапвам.

# 13
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Оххх, какво да кажа аз като за 1 година не съм мръднала, а имам 10на кила за сваляне, е хайде да не чуе дявола 2 съм свалила, и имам още 11кг..... Та и аз това питам как да отслабна като кърмя.... Ама при мен го има и психологическия момент, че ако намаля яденето, ще ми спре кърмата, та аз затова си ям...... какво да се прави Embarassed

# 14
  • София
  • Мнения: 2 901
Чакайте бе, ей! Много ви е рано още да сваляте бързо!!! Аз като си спомня на месец и нещо като беше Бибата, още не знаех на кой свят съм! Има си колело вкъщи и си казвах - като се наспя един ден - ама ей така, поне веднъж да се наспя и ще започна да карам! През бременността бях +12. Петеглих се около десет дни след раждането (тогава се сетих  ooooh!) и ми оставаха още 2, а след още седмица и тях ги намаше, а - много интересно, че още имах коремче и БЮЮЮСТ, но за протокола - преди забременяването бях си качила едни 7-8 килца за всеки случай  Party. Та когато Бибата беше на месеци половина, тръгнах с предбременното си тегло и за седмица качих 3 кг?!? Задържах си ги още 2 месеца и един ден казах  Crossing Arms "стига" и спрях хляба - ама никакъв и за 10 дни станах -4, ако взема че спра и сладкото (ама как, бе Боже!!!) може и да посваля още!!!

Общи условия

Активация на акаунт