Кърма от фризера

  • 1 499
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 529
Момичета, моля ви кажете, като вадите замръзена кърма от фризера преварявате ли я или само я затопляте на водна баня?

# 1
  • Мнения: 6 155
И аз да попитам по темата - може ли да се загрее в микровълнова Confused:  Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Вчера лекарката ни ми каза, ако замразявам кърма за по сигурно след това да я преварявам.  Grinning , но все си мисля че при преваряването ще се загубят много от ценните съставки на кърмата и в такъв случай дали има смисъл от замразяването Sad .
Досега не съм замразявала кърма, точно поради тази причина.

# 3
  • Мнения: 8 163
Цитирам любимата ми Трейси Хог:

"Размразете кърмата, като поставите затворения контейнер в купа с топла вода за около 30 мин. Никога не използвайте микровълнова; ще промени структурата на кърмата, като разруши протеина. Разклатете контейнера, за да постигнете равномерно разпределение на мазнините, които може да са се вдигнали на повърхността по време на топенето. Веднага дайте размразената кърма на бебето или я съхранявайте в хладилник не повече от 24 часа. Можете да комбинирате прясна и размразена кърма, но никога не замразявайте повторно."

# 4
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Abadjieva
Цитирам любимата ми Трейси Хог:

"Размразете кърмата, като поставите затворения контейнер в купа с топла вода за около 30 мин. Никога не използвайте микровълнова; ще промени структурата на кърмата, като разруши протеина. Разклатете контейнера, за да постигнете равномерно разпределение на мазнините, които може да са се вдигнали на повърхността по време на топенето. Веднага дайте размразената кърма на бебето или я съхранявайте в хладилник не повече от 24 часа. Можете да комбинирате прясна и размразена кърма, но никога не замразявайте повторно."


Благодаря ти, супер си!  Grinning Супер е и сладкото бебче на снимката Hug

# 5
  • Мнения: 3 478
икога не използвайте микровълнова; ще промени структурата на кърмата, като разруши протеина


ПОЛУЧАВАШ НАЙ-ВЪЗТОРЖЕНИТЕ МИ КОМПЛИМЕНТИ, ГОСПОЖО АБАДЖИЕВА.  не знам колко да повтарям, че по-удобно и по-ОТВРАТИТЕЛНО ВРЕДНО нещо от микровълновата няма. разрушава всички храни вътре в нея. Моят инженер вкъщи ми обясни най-подробно функциите на микровълните и категорично отказа да вземе такава. Това го пише и всеки един уважаван автор на книги за готвенето, за храненето и здравето. микровелето действа на молекулярно-клетъчно ниво

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Леле, т'ва верно ли е?А аз си претоплям вътре почти всичко, което ям Shocked Муцунке, моля те, ако имаш време, разкажи  повече по въпроса или пусни някой адрес, където човек да се ограмоти малко...
А моят инженер вкъщи къде дреме много ми е интересно Imp

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: belinda
Леле, т'ва верно ли е?А аз си претоплям вътре почти всичко, което ям Shocked Муцунке, моля те, ако имаш време, разкажи  повече по въпроса или пусни някой адрес, където човек да се ограмоти малко...
А моят инженер вкъщи къде дреме много ми е интересно Imp

Не се притеснявай от използването на микровълновата за претопляне на храната:
Ето ти няколко линка:
http://micro.nebelservice.com/mwhowcook.html
http://www.physica.hit.bg/interr/folmer.html
Микровълните макар и действащи на молекулярно ниво, не променят химичния състав на храната.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз размразявах кърмата като поставях пликчето в съд със СТУДЕНА ВОДА (това е написано изрично на кутийката на пликчетата на Авент за съхраняване на кърма, в които аз замразявах). Става сравнително бързо. След като беше вече размразена я пресипвах от пликчето в шишенцето и така я притоплях на водна баня.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Благодаря на Анушка!Много полезна информация!Излиза, че все пак и по въпроси от областта на чистата физика, които човек би предположил, че имат еднозначен отговор, съвсем не е така Grinning Очаквам Муцунка да се включи...

# 10
  • Мнения: 3 478
значи прочетохме го с гения вкъщи и се установи, че това е пълна боза. Още повече нарочно е написано на китайски. а това че не променя химичния състав на храната, също не е вярно и е добавено извън текста, то си личи и по различния стил. Не случайно отдолу пише : текст и адаптация - еди-кой си. Всичко, което действа на молекулярно ниво, променя структурата. За сравнение с ВРЕДНОТО излъчване на джиесемите, тяхната честота, поне тук е 900мегахерца, тоест приблизително един гигахерц, а честотата, на която работят микровелетата е 2.4 гигахерца. Ами правете си изводи.
  Но както винаги казвам , всеки си носи главата на раменете.

П.п.  Замразеното винаги се размразява в студена вода и без опаковката.  Имам слабост към готвенето.
 А и то готвенето с микровеле не че е вредно, просто голяма част от витамините и минералите се разрушават

# 11
  • Мнения: 195
Аз първо размразявам в студена вода, после затоплям в купа с топла . Това с варенето някаква шега ли е? - нищо и няма на кърмата. Микровълнова не се препоръчва, защото ще се загрее неравномерно.

Общи условия

Активация на акаунт