идеи за нестандартен рожден ден?

  • 1 742
  • 12
  •   1
Отговори
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
В момента съм в процес на организиране на два детски рождени дни - на моя син и на малкия ми братовчед. Темите са съответно "Немо" и "Костенурчето Франклин". За нашия вече имам "изгредена концепция" (не се смейте!), само не съм измислила в какво ще сложа подаръчетата за гостите, ама това е "бял кахър". Само че Франклин се оказа по-труден, тъй като не съм виждала нищо на тази тема, освен книжките. Хайде, помагайте с всичко костенурско, което ви дойде наум! А пък аз после ще разказвам!

# 1
  • Мнения: 5 877
Задължително пай с броколи! И боровинки, като за мечето Рошко.
Може да застелиш масата с бяла хартия вместо покривка и да дадеш на децата моливи да рисуват по нея любимите си герои.
Можеш да измислиш някаква игра с мухи - не истински!
Можете да си направите палатка под масата, като във "Франклин спи извън къщи" или да нарисуват децата своя квартал, като в съответната книжка.
Могат да поиграят на топчета, на футбол, изобщо на любимите игри на костенурчето. Можеш да им направиш саби и мечове от картон и да ги оставиш да играят на рицари като Франклин, Рошко и Шуши от "Франклин подрежда своята стая".
Може темата ти да не е точно "Франклин", а костенурките- и да използваш момента да научиш децата на повече неща за тях.
Можеш да си разпечаташ картинки с Франклин от Printable Crafts for Kids - пусни го на търсачката, че съм си изгубила линка. После им дай да оцветяват. Можеш и специални украси да им дадеш да правят, гердани от макарони като тези, които Шуши подарява на майка си.
Изобщо според мен ще стане върл купон!

# 2
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Леле, Анда, ти ме сбърка Shocked! Страхотна си, благодаря ти много за идеите! Аз мислех за намеря някакъв червен плат на бели точки и да ушием кърпи за врата като на Франклин, както и червени бейзболни шапки, а може и топчета да им сложа в торбичките (аз винаги на рождените дни дават подаръци и на гостите - никой не го очаква и е приятна изненада!), а идеята за палатка под масата е великолепна! Hug
Не знам дали има някъде разни дребни фигурки (пластмасови, дървени) на костенурки?
А за нашия Немо съм приготвила светещи рибки-медальони, замразени съкчета във формата на рибки, рибки с магнитчета и въдичка (ще ги сложа в надуваемия басейн или в украсен като океан кашон), моливчета с гумени рибки отгоре, скицници с рибки, ластичета за коса с рибки, ще направя и захарни близалки във формата на рибки. Та това всичко се чудя в какво да го сложа. Никъсе не намирам гголеми целофанени торбички, които да завържа отгоре и оранжева и синя лентичка. Мислех си и за рибарска мрежа, от която да ушия торбички, ама не знам дали ве е скъпа.
Още един въпрос: дали си виждала някъде формички за сладки като рибки или други морски същества? Че, ако няма, ще трябва да хващам мъжа ми да прави. newsm78

# 3
  • Мнения: 5 877
Да, на детето му подариха формички за пластелин, имаше и рибка. От същия тип като формичките за сладки, ние ги използваме за това. Купени са от книжарница на Дондуков, както ми казаха.
За мухите - можеш да направиш от шоколад, като го разтопиш и накапеш върху лист хартия за печене.
Иначе рибка се прави суперлесно - просто я рисуваш с ножа върху тестото. По същия начин можеш да си направиш и костенурчета. После можеш да ги украсиш със зелен фростинг.

Супер са ти идеите за Немо. Торбичките за подарък ли са ти? Защо трябва да са целофанени? Според мен и обикновени найлонови торбички като тези, в които продават живите рибки стават. Децата няма да хванат разните му там тънкости, наблегни на лентичките  Grinning
А жива рибка за рожденичето нали ще има?

# 4
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
О, да, забравих! Мислех да купя хелери (и те са червени като Немо), както и пакетчета храна за рибки, да ги сложа в буркани с пробити дупки на капачетата и етикетче с името на детето и информация как да си гледат рибката, но се чудя дали ще се приеме добре от майките Thinking. А пък, ако не дай си, Боже, рибката умре, аз лично бих казала на Стоил, че е отишла в океана при баща си като Немо.
Исках торбичките да са целофанени, за да се вижда шареното съдържание, ама може да измайсторя нещо от синя хартия със стикерчета с рибки, ще видим.
За формичките - исках да са готови, че ще стане по-бързо, ама може и този вариант да ползвам. Имаме и един пластмасов пъзел, там има две рибета, ще пробвам и с тях. А пък близалките ще ги направя във формичките от едни шоколадови бонбони с разни морски неща - миди, рапанчета (не знам как се казват те, дано се сещаш).

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Ей, страшни сте... Инна още вчера ме разби с фуниите за първокласници. Grinning
На първо четене ми хрумва, че можеш за всеки гостинин да приготвиш коронка на някой от героите - Видричка, Рошко, Охльо и т.н. Можеш да ги изрежеш от някоя от книжките например. И да им пуснеш едни-два епизода от Франклин когато много се разбеснеят... 

# 6
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Ей, верно бе! Тази идея за коронките е добра Grinning! Благодаря, Лекси! Не ми се ще да развалям книжките, но ще купя резервните и липсата им няма да бъде забелязана.
А колко идеи имам за храната за Немо партито... и за украсата...
Май ще трябва да си взема отпуска, за да успея да подготвя всичко Crazy!
Не знам дали забелязахте лентичката, но РД на сина ми е в края на ноември, а на братовчед ми - в началото на декември. Сега някои ще ме помислят за луда Blush, ама като ме е завладяла еуфорията, какво да правя!
ПС. Знаех си, че ще намеря съмишленици сред вас!

Последна редакция: чт, 15 сеп 2005, 13:59 от Inna

# 7
  • Мнения: 5 877
Не бих те посъветвала да им правиш коронки, защото така разпределяш по необходимост роли, а пък всички ще искат да са Франклин, в най-лошия случай Рошко и Шуши. Ти нали не искаш да се карат или да им е криво, че им са се паднали второстепенни герои?

# 8
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Не знам дали ще се разсърдят, та те са едва на 3 год.! Все още можеш да ги подлъжеш Wink. А пък то няма да има много деца, може всички да са Франклиновци Rolling Eyes!
Ако ми остане време, ще им направя кукли от чорапи - доста играчка е, но сигурно ще им е интересно. Мислех си, че може да се скрият из стаята разни костенурчета и да организираме търсене - само трябва да са на по-видими места, че на тия дребосъци бързо ще им омръзне, ако не намерят нищо. Ще спретнем и едни курабийки със стафиди, които ще играят ролята на мухи.
Я, кажете, вие как бихте реагирали, ако подарят на детето ви истинска рибка?
Забравих да спомена, че винаги правя и благодарствени картички за гостите - в тон с темата и поканата.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз лично бих се зарадвала на рибка, но не мисля че всички мами ще са очаровани... Първо не всеки би искал да си има рибок в къщи, а и ако реши да си я гледа както трябва, ще има нужда от аквариум, аератор, дружки и т.н., което си е инвестиция. Не можеш ли да им подариш имитации на рибки. Виждала съм някъде такива, дори и плуваха, но не мога да се сетя къде.

# 10
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Мда, и аз така си помислих...
Ами имаше в разните му сайтове идея за изкуствен аквариум, ще се опитам да обясня какво представлява:
Вземаш две пластмасови шишенца. От едното изрязваш рибки различни, октоподчета и т.н. В другото слагаш вода, малко олио и синя боя, излязаните морски същества от другото шише, мидички, камъченца, сега се сетих, че може парченца памук, които да стоят като медузи. Слагаш капачката, запечатваш хубаво и готово! Ще го пробвам да видя какво ще стане и ще реша.
Другия вариант е да сложа всички рабки в един съд и да подготвя малки бурканчета и на място да питам майките и да раздавам.
А между другото, някъде да сте виждали бонбони във формата на рибки (от тези желираните), че и тортата смятам да я правя сама  chef.

# 11
  • Мнения: 3 161
Ами направи си тогава тортата във формата на риба и постави отгоре каквито и да е желирани фигурки за люспи.

Да те подсетя още за тематични покани за партито. И все пак: основното е децата да се забавляват, не се престаравай с подготовката дотолкова, че украсата да стане по-важна от купона.  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Inna, тук има описани подходящи игри за партито Wink
http://kidsbg.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=18

тези май са най-подходящи: http://kidsbg.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=18&page=2

Общи условия

Активация на акаунт