Сметаната...ммм...в какво я слагате?

  • 3 605
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 371
Много обичам да приготвям (съответно и да ям) рецепти, които са със сметана.
Ако знаете някоя интересна, ще се раздвам да я споделите.
Аз сега ще ви кажа две:
Ризото с пиле

Продукти:

зехтин
1 глава лук
3-4 скилидки чесън
бяло пилешко месо-0.500 кг
1ч.ч. ориз
1 пилешки бульон(аз не го слагам)
сметана-200 мл Hopla
кашкавал
риган, босилек, черен пипер, чубрица и сол

Приготовление:

В зехтина се задушава нарязаният на ситно лук, след което се добавя и чесънът. След около 2 мин. се добавя пилето нарязано на малки кубчета. Оставя се на тих огън да се задушава за около 10-15 мин. Може да се добави и малко вода.
Когато пилето е почти готово се добавя ориза и 2 и 1/2 ч.чаши вода. Оставя се около 30 мин. на бавен огън. Добавят се бульона и подправките. Когато изври водата се сипва и сметаната. Сервира се с настърган отгоре кашкавал.
(благодаря на ivona+, че ме нагости с тази вкусотия Wink )

Млечно пиле "Мариела"

Продукти:
1 пиле(аз слагам 0.500 бяло месо)
сметана-200 гр Данон
1 ч.ч. бяло вино
3-4 скилидки чесън
100 гр топено сирене
черен пипер, сол

Приготовление:

В йенска тенджера, намазана с масло се слага нарязаното и осолено пиле. В/у него нареждате колелца топено сирене и заливате със смес от вино, сметана, счукан чесън, чер. пипер. Пече се в умерена фурна.
(тази рецепта беше написана на старите опаковки от сметана Данон)
Да ви е сладко! 
  chef

# 1
  • Мнения: 1 153
ами като за начало в кафенцето  Peace иначе и аз много обичам сметана,слагам я като правя мелби,на сладкиши и др.

# 2
  • Мнения: 3 251
Дуци и аз я харесвам  Hug предимно в тортички! Laughing
Преди ден правих една мързелива тортичка ,но много вкусна-помен няма вече от нея...
Домашно парфе
1 опаковка бисквити "Закуска"
300 гр. прясно мляко за 2 пакетчета суха сметана/ако се разбиват с по 150 гр. пр. мляко/
1 нес кафе , но заради дечковците я правя с подсладено прясно мляко +1 с. л.  какао "Нескуик"
Потапям всяка бисквитка в прясното мляко / леко подгрято/и нареждам един ред от бисквити , мацам сметанка , пак бисквити , пак сметана...докато завърша със сметанката , ръся за емоция на децата някои цветни захарни пръчици и марш ! за 2 часа в хладилника ! И после ела да ги видиш-с лъжиците я почват... Laughing

# 3
  • Мнения: 4 371
Нина, аз правя една подобна, само че с банани.
Ред бисквити Закуска, потопени в пр.мляко, ред банани, нарязани на кръгчета, ред сметана Хопла(сладкарска-предварително разбита с миксер) и повтарям в същата последователност. С нищо не ръся, защото ми се разтича боята от пръчиците в хладилника.
В къщи е много на почит и наистина свършва за кратко време.

# 4
На печени картофи, на пиле (рецепта подобна на твоята) , на паста и на някои салати, за друго не се сещам.

# 5
  • Мнения: 10 982
На пиле и кафе  chef
Може и в чая от време на време.

# 6
  • Мнения: 1 655
Слагам заквасена сметана на пиле и риба.

Пилешките пържолки ги пека на тефлонов тиган без никаква мазнина, поръсвам малко чер пипер върху месото, когато ги обърна редя върху опечената страна по 1-2 парченца топено сирене или кашкавал, понякога добавям и зеленчуци - едро нарязан лук, гъби. Когато пържолките са опечени, добавям малка кофичка квасена сметана и оставям още 5 минути на котлона.
По същия начин правя филе от риба (Кефал от замразените в Метро).

Общи условия

Активация на акаунт