мексиканска салата

  • 4 857
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 867
става дума за онази с царевицата и чушките. какви нейни разновидности познавате? смътно си спомням, че съм яла и такава с боб вътре, ама какво още имаше....
старост-нерадост!

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 203
С чушки и царевица правя следната салата:
печени червени чушки, царевица, счукан чесън с олио и оцет. Мъжът ми много го харесва.
Може и пак чушки, царевица и чесън със сос от майонеза, кисело мляко и сирене- това го разбивам на блендера.

# 2
  • Мнения: 3 251
Правя една пак с горе- долу същите съставки: Laughing
царевица
грах/заменям и с бял боб варен
нарязани на ситно печени чушки/може и люти
бекон на тънки резени -леко запържен
пушен колбас на ситни кубчета или пилешко бяло месо - нарязано на ситно
няколко лъжици майонеза
1 л. "Пикантина"

# 3
  • Мнения: 780
Сварен зрял боб (най-добре по малко от различните цветове), царевица, печена червена, печена зелена чушка - нарязани на ситно, зелен или зрял лук на ситно, зехтин, оцет и сол на вкус.

# 4
  • Мнения: 224
Аз пък знам една: Царевица, Краствички(пресни), Печен пипер, моркови врени, майонеза и копър. Може и малко кисело мляко в майонезата да не става тежка.

# 5
  • Мнения: 2 784
Сварен зрял боб (най-добре по малко от различните цветове), царевица, печена червена, печена зелена чушка - нарязани на ситно, зелен или зрял лук на ситно, зехтин, оцет и сол на вкус.
Същата, но вместо оцет, няколко лъжици чили сос. Майка ми я прави по някаква рецепта на Ути вече няколко години. Направо си облизвам пръстите...   chef

# 6
  • София
  • Мнения: 4 867
аз в крайна сметка забърках царевица, грах, печени червени чушки и лук с прилично количество лимонов сок и зехтин. вкусно стана.

Общи условия

Активация на акаунт