Нещо не се храни добре напоследък..

  • 386
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Момичета, мойта бебка от около седмица ми прави едни гладни стачки... и вече съвсем съм се видяла в приказка и не знам какво да правя. Преди изпиваше поне 150мл.мляко на хранене, стигала е и до 200. Откакто навърши 3 месеца започнахме и с плодови пюренца на обедното хранене. Педито каза да давам около 70 мл. пюре и да дохранвам с мляко - общо пак да станат около 150мл. И отначало всичко си започна добре- беба си хапваше пюрето, изпиваше си млякото и всичко беше супер. Обаче от една седмица насам се дразни на лъичката, реве, после и млякото изобщо не го иска. Ето сега преди малко успях да я накарам да си хапне около 40мл. пюре и после със зор изпи 60мл. мляко и категорично отказа повече и заспа...
И вече почти на всяко хранене изпива само около 100-120 мл. и си врътва главата и за нищо на света не можеш да я накараш да хапне поювече. А след 5 дена става на 4 месеца! Имам чувството, че нищо не яде! Някой път даже като стане време за ядене, надава луд рев, аз решавам че е гладна и търча с шишето.. смуква два пъти и пак започва да реве. А в същото време се нахвърля на водата като невидяла...
Вече съвсем не разбирам защо се държи така и какво да я правя...
Някой имал ли е подобен проблем от вас?

# 1
  • Мнения: 3 537
Не се притеснявай,колкото му се яде на детето-толкова Wink
И ние сме имали доста такива периоди,я изпиеше 50 гр ,я не,караше така по 2 седмици.Много се шашках и притеснявах.На "приливи и отливи"......Може и зъбки да започнат да го мъчат детето,знае ли се.......

# 2
  • Мнения: 445
Може би бебчето си сменя режима - от 6 кратно на 5 кратно хранене. Остави я да огладнее хубаво и тогава я нахрани, храни я на по-голям интервал от време.

# 3
  • Мнения: 2 066
И аз бих те посъветвала да разредиш храненията на 3.4 или дори на 4 часа. Елица така не искаше да яде като беше на 2 мес. и тогава минахме на петкратно хранене и всичко и ОК.

# 4
  • Мнения: X
Майките вече са ти казали, че е добре да разредиш храненията.
Такива периоди има всяко едно дете, това не трябва да те притеснява, не го насилвай, за да не откаже съвсем, щом не е гладно детето, по-добре го остави и давай направо на следващото хранене.

Може да му никнат зъбки, виж нослето да не е запушено, биберона да не е тесен и да тече малко, ако е много топло в жегите обикновено намаляват храненията.

Спокойно и не го насилвай - колкото и да е банално е много важно Grinning

# 5
  • Мнения: 437
Да, ама ние вече от почти месец сме на хранене през 4 часа - общо 5 на ден.... Таман й се беше оправило храненето и се бях зарадвала.. и айде пак фасони....
сега й е време вече да яде а тя от половин час си говори и гука и изобщо не се сеща за ядене... а сега тъкмо трябва да й давам пюрето.. Вече ме хваща страх като наближи това време, защото знам какви кандърми ще бъдат newsm78

Общи условия

Активация на акаунт