kolko vreme predi da rodi6 ti izpisvat sve6ti4ki?

  • 651
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
zdravejte!dnes bqh na lekar no syvsem zabravih da go pitam stana li vreme za sve6ti4kite?termina mi e na 11 oktomvri -37 g sedmica sym

# 1
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
За какви свещички става въпрос?
Не се сещам да съм ползвала такива...

# 2
  • Мнения: 128
ami maj nqkakvi sre6tu infekcii i t.n.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
Ако микробиологичното ти изследване е чисто, няма нужда да ти изписват. Някои лекари ги изписват профилактично, но все пак си е медикамент. Мисля, че няколко дни преди раждането.

# 4
  • Мнения: 2 142
Аз имах съвсем чиста микробиология, но лекарката ми изписа Polyginax- профилактично, около една седмица преди раждането. Слагат се 6нощи, но при мен раждането закъсня малко.

# 5
  • Мнения: 5 228
На мен не са ми изписвали такива свещички.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 571
Лекарите му викат профилактично саниране на влагалището и трябва да приключи 10 дни преди термина(според моята акушерка),но се изписват различни видове глобули.Най-добре да ти вземат секрет,за да преценят има ли нужда и от какво.

# 7
  • Мнения: 89
При първата бременност не са ми изписвали никакви свещички. И не са ми пускали микробиологични изследвания. Но сега съм при друг лекар е още много рано за свещички, но ще имам впредвид информацията ви. newsm78




# 8
  • Мнения: 2 142
Лекарите му викат профилактично саниране на влагалището и трябва да приключи 10 дни преди термина(според моята акушерка),но се изписват различни видове глобули.Най-добре да ти вземат секрет,за да преценят има ли нужда и от какво.

Може би си права, вече не помня точно, може и да съм приключила със слагането 10дни преди термина, но и самото ми раждане закъсня. Сега отново ме следи същият гениколог, но понеже е още много далече не съм и питала, а микробиологията засега ми е в норма.

# 9
  • Мнения: 179
аз съм почти на финала,но и на мен не са ми правили изследване и не са ми изписвали све6ти4ки.утре е моментът да попитам.добре 4е сте пуснали тази тема!!! Hugвсъшност покрай форума установих много и то важни пропуски в консултациите ми-дано не се окажат фатални за бебчо!

# 10
  • Мнения: 2 142
mecka, ако ще раждаш нормално е добре да си направиш микробиология. Важно е за теб, но и най-вече за бебето.

# 11
  • Мнения: 2 807
Според мен вагиналните свещички се изписват при нужда, а не така профилактично.
Аз не съм използвала никога.

# 12
  • Мнения: 717
И аз мисля, че едва след микробиологично изследване ако има нужда могат да се слагат. Какъв е смисълът иначе? Аз държах на такова изследване преди да ми назначат свещичките, нищо, че след това се наложи дори да съм секцио.

# 13
  • Мнения: 2 672
На мен не са ми изписвали такива свещички.

и на мен, там ми правиха промивки с дезинфектанти

# 14
  • София
  • Мнения: 2 181
а ми аз през цялата бременност направих 3 курса по 3 свещички.последния ми го назначи доктора 10 дни преди термина,но така стана,че вечерта си сложих последната,а на другия ден родих Grinning

Общи условия

Активация на акаунт