Вьпрос кьм немските мами

  • 541
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Имам ли право да си отворя фирма?
Тькмо и3мислих с какво искам да се 3анимавам и хоп,по3ната бьлгарка ми ка3ва,4е ние бьлгарите нямаме право Shocked

# 1
  • Мнения: 2 567
С какъв статут на престой си? Grinning

# 2
  • Мнения: 4 244
Я, че и на мен ми стана любопитно!
Нали и аз имам някакви идейки....

# 3
  • Мнения: 2 567
Е, Фиди, ти не си ли с немски пас?

# 4
  • Мнения: 4 244
Е, Фиди, ти не си ли с немски пас?
Още мисля  newsm78
Ама съм решила че ако сега американците ми откажат виза (ще ходя до Франкфурт в вторник), си подавам на минутата документите за немски пас

# 5
  • Мнения: 508
Омьжена сьм от миналата година юли.
Тогава полу4их 1год.ви3а,а тая год.пре3 юли полу4их ви3а 3а 2 години.
3на4и статут омьжена 3а немец Laughing

# 6
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Я виж тук има малко информация

# 7
  • Мнения: 980
можеШ
Като женена zа немец можеШ
Аz питах навремето,че и аz ги кроя едни, но zасега съм на обмислянето
Мога ли да полубопитсвам и питам каква ти е идеята Embarassed

# 8
  • Мнения: 208
Mili maiki s golemi ili malki business planove,

zapo4vaneto na business v Germania e mnogo slogna rabota. Purvo triabva da ima6 residency v Germania ( koeto sum sigurna 4e pove4eto ot nas imat) Posle triabva da dokage6 4e businessa 6te se otrazi dobre na nemskata ikonomika, kato investira6 nai malko 1,000,000 Euro i osiguri6 nai malko 10 rabotni mesta za germanci. Ako planovete vi sa razli4ni, zabravete 4e 6te vi razre6at da pravite business tuk. Pologenieto ne e mnogo rozovo, ponege malko ot nas imat takuv kapital. Pogelavam vi kusmet. Az sum mnogo razo4arovana, 4e e tolkova trudno tuk da probie6 s niakuv business. Triabva6e da si stoia v USA. #Crazy

# 9
  • Мнения: 508
Rosa,про4етох това,което ми даде,но нещо не можах вси4ко да схвана Rolling Eyesа и не открих нищо с постоянно пребиваване,всьщност,4е мьжьт ми е немец и живея тук.
От Аrbeitsamt,ме насо4иха кьм 4овек,който се 3анимава с Ich AG и дава напьтствия,но трябва да по4акам докато ме приеме 3а ра3говор.
Тedsan,става вьпрос 3а ко3мети4но студио,маникюр и педикюр.
Искам то4но на мое име да е фирмата,3ащото има врати4ка с отпускане на пари от дьржавата.Това 3ная от Steuerberater.
Сьщо така по3навам жена от Босна,която има собствена фирма,но тя е от 13години тук и тях май ги 3а4итат като имигранти и правата им са други.

# 10
  • Мнения: 1 173
Можеш разбира се. Аз самата имам фирма (женена съм за българин с немски паспорт). Отворих я на първата година от брака. Нито са ми искали разрешение за работа нито нещо друго. Само си представих паспорта, видяха ми визата, която изтича Януари 2006 (и трябва да ходя за нова  Whistling) и нищо повече не ме питаха. 
Така, че смело напред! Grinning

Говоря за т.н. GbR (в съдружие с още някого, например мъжа ти). Това като форма на управление ти е напълно достатъчно за развитие на този вид дейност, който си замислила. Като имаш предвид, че под тая форма haft-ваш със собственото си имущество, ако евентуално стане нещо. Въпроса за нормалното Gеwerbe, не знам точно как стои, но мъжа ми ми е разказвал още навремето преди да вземе немския паспорт, че са го карали да пише някакви обяснения от сорта на ... как мисли неговата дейност като частинк да допринесе за благото на немската икономика и ред други простотии... Е накрая му дали разрешително, но това е било може би преди около 8-10 години. Сега нещата могат и да стоят по друг начин. Но варианта с Ich AG го забрави, ако не си безработна. Тук става въпрос за безработни, които се отказват от помощите от държавата и тя еднократно им изплаща една конкретна сума за начало на собствен бизнес.

Последна редакция: чт, 15 сеп 2005, 23:53 от doritt

# 11
  • Мнения: 508
Точно така е Дорит,мьжьт ми си има негова фирма и а3 работя на минимална 3аплата при него 3аради осигуровките.Ако той ме уволни,ще се вь3пол3вам от помощите 3а да си направя собствена фирма.С тях няма да ми е трудно да 3апочна,а и не се врьщат,което сьщо е добре.
Благодаря ви на вси4ки 3а отговорите Hug

Общи условия

Активация на акаунт