Какво е това???

  • 1 783
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Дадохме урина за изследване на сина ми. В резултатите  пише СЕДИМЕНТ:КРИСТАЛИ ПИКОЧНА КИСЕЛИНА ! Какво означава това? Има ли някакъв проблем??? Моля ако някой знае да ми пише Много съм притесненааа smile3514

# 1
  • Мнения: 2 529
Мисля, че не е обезпокоително или поне при мен не беше защото имах такъв резултат от урината като бременна и докторката не се притесни въобще. Кристалите пикочна киселина или уратите може да са опасни ако е повишено нивото на пикочната киселина, а нормално ниво на пикочната киселина е 220-240 mmol/l (това го видях в един сайт). Предполагам, че две-три кристалчета в седимента на дечко са нещо нормално  Simple Smile , но така или иначе утре ще се чуеш сигурно с педиатъра и ще си спокойна  Grinning

# 2
Не се притеснявай, и ние имахме такъв проблем. Ходихме на консултация в Пирогов при уролог и той ни каза , че е нормално. Опасни са бактериите !!!

# 3
  • Мнения: 8 585
Дадохме урина за изследване на сина ми. В резултатите  пише СЕДИМЕНТ:КРИСТАЛИ ПИКОЧНА КИСЕЛИНА ! Какво означава това? Има ли някакъв проблем??? Моля ако някой знае да ми пише Много съм притесненааа smile3514
Леко обезводняване на детето ( толкова често и невинно състояние)->концентрирана урина->>кристали пикочна киселина. Hug

Общи условия

Активация на акаунт