Да въведа режим?

  • 412
  • 9
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 719
Вчера ходихме при нашето педи да ни измери. За 54 дни бяхме наддали 2,610кг. Педито каза да й редуцирам яденето защото излизаме от нормата. Стомахчето щяло да й се увеличи, в момента се били образували мастните тъкани и може да я предразположа към напълняване и т.н. Чудя се, след като така добре се развива беба, не мога ли да й махна едното нощно кърмене - това, което е около 2-3 часа, и вместо кърма да й давам силно разредено сокче на ХИП? По този начин стомахчето малко ще "почине" и мама малко ще поспи. Храненията ни са хаотични, макар че се забелязва понакога последователност, но  варират като цяло. Не мога да си програмирам правилно времето и почти не успявам да свършвам някои работи.

# 1
  • Мнения: 1 383
Точно на вашата възраст и аз реших подобно нещо. Една-две нощи му давах по малко вода и го люлях в кошчето докато заспи отново. Да уточня обаче, че бебчо не плаче като огладнее нощем, а само става неспокоен. Две нощи висях по половин час да го приспивам, на сутринта все едно че камион ме е газил, и се отказах. Малко след това той сам се отказа от едното хранене, не знам дали съм помогнала, по-скоро не, защото се бяхме върнали към храненето през 2-3 часа. Сега вече се събужда чак към 4-5 часа, т.е. прави 7-8 часа пауза. Но вече спи малко следобед, а надвечер въобще не спи и явно е много уморен. Аз така си го обяснявам.

# 2
  • Мнения: 3 926
Според мен не трябва да правиш такова нещо. Това с почивката на стомаха е вярно за възрастен човек, но малкото стомахче, което е на кърма не почива, а се изпразва. Според мен ако детето си иска нощното не е добре със зор да му го махаш. За хаотичността - ами то така е при кърменето на поискване. Понякога през 1 час, понякога през 2, понякога през 3, 4... зависи Grinning А нещата които искаш да свършиш няма да избягат. Аз например готвя и гладя вечер след банята. Тогава заспива за поне 4-5 часа, но както виждаш ние сме вече на два месеца Simple Smile А докторите... ами има доста теми за тях Wink Всяка майка решава сама как да постъпи и дали да слуша тях или да следва ритъма на детето си. Но трябва да си убедена в правилността на това, което правиш. Мен никойне може да ме убеди, че природата не си знае работата. Аз смятам, че детето знае най-добре кога и по колко да яде. И оставям всичко в нейните ръце Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 747
Според мен, трябва да оставиш бебето да ти покаже. При нас се получи така: към края на втория месец ( или началото на третия, не помня вече Grinning) Геоги сам се отказа от нощното хранене. После, към края на петия пак започна да се буди, явно има нужда.

# 4
  • Мнения: 1 343
Аз макар и отскоро да ти разкажа мойте преживявания. Забелязах че две вечери подред Къпем яде в 9 заспива и се буди чак в 3 сутринта и аз реших да се направя на хитра Wink да го събудя да яде в 12 вечерта за да пропусне това от три и да спим до 6 сутринта .Е дааааа ама не направих си сметките без кръчмаря Simple Smile нестига че вече две вечери не съм спала ами се буди и в 12 и в 3 Simple Smile да яде вече гледам като сомнамбул Simple Smile
изобщо немога да го сложа на режим и да искам така пищи и хвърля биберони че не е истина и това сега като няма още и месец представям си после какво ще е.

# 5
  • Мнения: 2 807

Остави бебчето да ти покаже, то най-добре си знае от какво и кога има нужда от нещо Wink

Ако обаче те притеснява нощното хранене (поради недоспиване например), можеш да пробваш да даваш чайче или вода, но ако това е единственото нощно хранене е добре да се изцеждаш, ако бебо няма да суче, за да поддържаш лактацията.

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе 2 600 кг си е бая за 50 дни откъдето и да го погледнеш!  Rolling Eyes Пробвай се да махнеш нощното, дано успееш!  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 2 901
... При нас се получи така: към края на втория месец ( или началото на третия, не помня вече Grinning) Геоги сам се отказа от нощното хранене. После, към края на петия пак започна да се буди, явно има нужда.

Боже, все едно аз съм го писала, а някаква подобна тема и аз щях да пускам. И ние към края на втория месец спяхме по 8-9-10 часа и малко след като навърши 4 месеца, пак се започна будене, нощем през около 3-4 часа, а ако имам късмет през 5. В 7 пък се събужда тотално, хапва си и започва да си крещи и пее и държи да я гледаме, иначе ако дремем - мрънка. На мен не ми е проблем. Вярно, бая ми се спи, ама само като й чуя гласчето и се разнежвам. Колеги на мъжа ми пък са едни доброжелатели - "нощните хранения ТРЯБВА да ги премахнете, иначе ще изкикиригате съвсем скоро, нерви, сривове, резводи и т.н " Да не говорим, че ако го питаш мъжа ми, колко пъти чува бебето нощем, ще каже  Rolling Eyes (той от втората вечер е глух и не мисля че му пречи). Къде са тия разводи и прочие.

Мисля, че на бебето не бива да му се премахва нито едно хранене по решение на друг, освен на бебето! Особено нощем, когато всички знаем, че повечето бебета имат здрав сън и ако се будят за ядене, значи наистина организмът им го иска! Да не говорим и че това все пак е кърма, а не адаптирано мляко - някъде четох ( ooooh! къдели беше), че това е единствената храна, която бебето може да яде в неограничени (да се разбира - колкото му се иска) количества! Пък и това бебе е много малко на Мириел - те в началото си наддават повече, а после се уравновесяватнещата - все пак и не се знае колко се е родило детето. Трябва да се види дали е в нормите - ако се е родило дребничко е нормално първите месеци да наддава повече, то трябва да наваксва...

# 8
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 719
Викито се роди 2960 и ни изписаха 2790- в родилния дом още не ми беш дошла дори коластрата.

# 9
  • Мнения: 3 926
Викито се роди 2960 и ни изписаха 2790- в родилния дом още не ми беш дошла дори коластрата.
В такъв случай ИЗОБЩО не трябва да се тревожиш Grinning По-малките бебчовци наддават повече. Обикновено те до два-три месеца си настигат връстниците, да не кажа, че ги и надминават (имаме комшия седмаче - ами той 2 метра е човекът Wink )
Усмихвай се и да ти е леко на душичката - да ти е жива и здрава кукличката и да си наддава колкото й душа сака Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт