За Цибалаб

  • 2 207
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 092
Здравейте момичета ! Исках да Ви попитам нещо относно хормоналните изследвания в цибалаб - правил ли си е някой от вас такива там ? Какво е мнението ви за лабораторията ?
Питам защото аз си правих хормонално изследване на щитовидната жлеза първо в една не дотам популярна лаборатория и хормонът ми МАт беше 128 / границата му е 34 единици/ , а после в цибалаб беше 287. Е бива ли такава разлика и то само след седмица време ?
При първата стойност на този хормон лекарката ми ми каза - не предприемай лечение .Висок е имаш Хашимото , но спокойно.
При втората му стойнос изследвана в цибалаб друга лекарка ми каза - пиеш лекарства три месеца, никакви опити за дете , после правиш изследвания идваш пак и така продължаваме курса на лечение.
Не се съмнявам в способностите на тези специалисти - та стоиностите на хормона са много различни .... но аз не чувствам нищо , нямам потене, сърцебиене и загуба на тегло.............
Ами ако съм здрава тоест ако не се налага лечение пък аз пия хормони ето така ...и всичко това ме побърква незнам какво да равя нямам повече пари за лекари , изследвания и съм ужасно объркана .
Помогнете със съвет, споделете нещо за тази лаборатория и за изследванията там  много съм объркана  #Crazy
и ми се плаче Cry
благодаря ви че ме изслушахте .
Целувам Ви ! Hug 

# 1
  • Мнения: 1 329
Вили,
не мога да коментирам Цибалаб, защото не съм правила хормони там. Знам обаче, че в различните лаборатории използват различни реактиви и реф- им стойности също са различни.

Ако искаш да си напълно сигурна в стойностите на хормона, съм чувала доста добри отзиви за Биомед.

Нека и др момичета ти дадат съвет!
Успех Hug

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Аз съм правила там изследвания, но не съм ги засичала с друга лаборатория.
Възможно е да са им различни едениците, затова погледни това!
Поздрави

# 3
  • Мнения: 3 092
Ва и аз това погледнах - единиците им съвпадат и точно заради това ми стана много странно и неприятно. newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
Вили, ако трябва - потрети изследването и в друга лаборатория, но искам да ти кажа, че при увеличен ТАТ (това не е хормон, а антитела!) - има проблем със забременяването и риск от спонтанен аборт, така че не слушай оная лекарка, дето ти е казала, че нищо ти няма...

# 5
  • Мнения: 7 718
Аз съм правила изследване на хормони в Цибалаб. Лабораторията е добра. Преди извество време клиниката на Щерев също изследваше хормоните на пациентките си там.
Обаче референтните стойности може да са различни - зависи от използваните реактиви. Нямаш ли посочени реф. стойности?
Направи ново изследване в Кандиларов или Биомед и пиши.

# 6
  • Мнения: 3 092
Мерси за отговорите момичета ! Незная дали наистина трябва да потретя изследванията си или да се примиря че в краина сметка тази жлеза си има проблем.засега лекарствата ,които са ми предписани не са толкова силни - после ще ги пия някакви си три месеца ....е не е болка за умиране. no
Ще си стискам палци  newsm10- единствното за което ми е мъчно е че няма да правим опити за бебчо през това време , но нищо  Weary.Всяко зло за добро.
И да обикалям повече по лекари и да не обикалям имам високи стойности -май проблема ми беше да се примиря с това въпреки липсата на каквито и да било оплаквания.... тъжно или не такава равносметка си направих през изтеклите няколко дни .smile3512
Още веднъж ви благодаря за съветите .След нова година ще се изследвам пак и тогава сигурно ще пиша хубави новини . smile3521
Целувки

Общи условия

Активация на акаунт