за бебетата и агресията

  • 560
  • 9
  •   1
Отговори
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МАми, малкия му никнат зъби... Но дори и без тях когато се ядоса започва да бута всичко, да блъска и да удря около себе си... Това с подмятането и тръшкането - го преживявам...
Но удрянето - и на хора около него мисля, че не е редно!Вярно, че е малък, но щом може да разбере кое  е хубаво и кое не, щом вече има претенции какво да прави  икакво да яде - значи може да разбере и това да му се скарам.
НО - до колко да се карам? За леко плясване по памперса - то е рев и тръшкане от обида... И до колко агресиата при толкова малки деца - почти бибита може да предизвика отсрещна агресия?
Та не знам - да му се карам или да го оставя да си прави каквото си иска... ТОва добре ма утре ще се тръшне в яслата и ще го натупат! Не  е ли по-добре аз да му се скарам?

# 1
Това ми се струва, че е доста сложно и индивидуално. По-добре питай психоложката в центъра. За сведение на моя приятелка детето също беше много агресивно и съвсем целенасочено удряше /беше на годинка и малко/. Тя предприе тактиката да не му обръща внимание, като молеше и околните да постъпват така. В крайна сметка този период отшумя.
Надявам се да сте добре. Поздрави и целувки на Даниел и на теб.

# 2
  • Мнения: 625
По въпроса за агресията:май само в Българя възпитаваме с бой и викове(то и ние така сме възпитавани).Мисля,че детето е твърде малко за да осъзнава добре кое е добро и кое лошо и няма място за притеснение.Подхождай разбиращо към детето и то ще усети че има подкрепата на мама.Може би всички деца имат такъв един лош период на лошотия,но и той ще отмине.Е, не е лошо и да им се поскарваме #Cussing out.Целувки на бебо

# 3
  • Мнения: 372
Ще отшуми със  сигурност. Аз доста се бях уплашила, че ще раздава шамари наред. Първо и се карах, после отговарях на плесниците и (леко разбира се). Накрая прочетох, че именно на тази агресия не трябва да се объща внимание, защото така се засилвал проблема. Отшумява сама. Не се тревожи и просто се прави, че не забелязваш.

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Отшумява, но за да ускориш процеса, като изпадне в такова състояние го игнорирай. След като се успокои и започне да се държи нормално, започваш да му обръщаш внимание, без да коментираш какво се е случило. Не наказвай даже и с леко потупване по пампата или повишаване на тон. Детето се учи как да реагира на ситуациите от родителите си.
Такава е теорията Wink на практика е трудно но наистина помага Simple Smile

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Без да те плаша при нас този периоз беше доста дълъг - горе-долу от вашата мъзраст та молко допреди втората годинка, разбиласе с вариации в поведението.
Но момичетата са напълно прави - преди година, година и половина - няма смисъл от наказание и санкции.
Говори му меко - не така мамо, ти си добро дете  (дори и да ти се ще да го смачкаш от бой в този момент Simple Smile )и бързо му отвлечи вниманието към нещо ново и интересно или любимо като обект или забавление.
Знам какво ще кажеш - че гадинката помни дълго и не се отказва лесно  Laughing. Вариантите са - или волско търпение или да го метнеш на някой друг.
Важното е да имаш надежда - ние сме на 2 и малко и вече (почти) е спрял да раздава шамари Grinning

# 6
  • Мнения: 6 315
Това е период през който минават всички бебета. И Йоан е агресивен и удря.

Има един много хубав сайт, в който се разглежда и поведението на децата, само че е на английски. Ето го: http://www.babycenter.com/toddler/toddlerbehavior/index. Има и съвети как да се справим с агресията.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз мисля че това е просто период. И мойта на вашата възраст горе-долу я хващаха такива бесове, после към 1г и 2-3 м се пооправи , сега пак е в такъв период. Чак като навърши 1.6 г започнах повече да и се карам, дотогава просто няма голям смисъл, може още повече да се засили агресията, а и ти да се изнервиш. Тактиката да не се обръща внимание когато удря също върви, но все пак си зависи от детето. Whistling

# 8
  • Мнения: 2 952
Маргарита, супер  сайт! Peace

# 9
  • Мнения: 35 954
остави го да отшуми, защото агресията поражда агресия, която по-късно може да избие

Общи условия

Активация на акаунт