сушилня

  • 60 452
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Моля мамите които има във къщи сушилня, да ми отговорят-доволни ли сте от сушилните , много ли мачкат дрехите  или излизат сухи и нормално намачкани, похвалете се или се оплачете, че направо просторите ми висят по седмица докато изсъхнат дрехите. Предварително вии благодаря за отговорите  bouquet

# 1
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Май темата за сушилните е много актуална!  Wink
Вчера в друга тема писах за моята сушилня.

Цитат
Моята сушилня не е отделна, заедно с пералнята си е. Работи основно на два режима - за памучни материи и за фини материи. От там нататък можеш да си я нагласяш в два варианта - време за сушене (40, 60, 100 и 150 минути) или степен на изсушаване. Аз съм много доволна.
И съм и хванала цаката - ако не искам да са на хармоника дрехите, трябва да ги извадя още топлички, малко след като е приключила. Фалове съм нямала до сега!

# 2
  • Мнения: 1 559
Аз съм много доволна и въобще си нямам на идея какво бих правила без нея(особено на този влажен климат тук)Аз гладя дрехите след това,но чаршафи,кърпи,се вадят веднага и се сгъват докато са топли,така не се намачкват много. Peace

# 3
  • Мнения: 46 436
Ако не е претъпкана, а е сложено нормалното количество, въобще не ги мачка. Зависи и от материята, но тениските например излизат като изгладени.
На моята има програми, всяка от тях ги изкарва различно изсушени. Пускам я на напълно сухи и излизат готови за обличане.

# 4
  • Мнения: 417
Имам сушилня отделна от пералнята и съм много доволна.
Имам различни програми за сушене: за гладене, за прибиране в гардероба и мн.др.Не са намачкани изобщо дрехите, а напротив излизат мекички и ароматни. За зимата е направо рай сушилнята.
Използвам само 2-3 от програмите, въпреки че са много.

# 5
Такъв уред нямам,но мнението ми е негативно, изказах го в темата за тоалетните чинии.Просто според мен една дреха трябва да си се изветри,освен това една сушилня заема място,а и не зная дали дрехите няма да миришат на спарено.Моята философия е -голям открит простор-безупречно пране!

# 6
  • Мнения: 46 436
Такъв уред нямам,но мнението ми е негативно, изказах го в темата за тоалетните чинии.Просто според мен една дреха трябва да си се изветри,освен това една сушилня заема място,а и не зная дали дрехите няма да миришат на спарено.Моята философия е -голям открит простор-безупречно пране!

Аз я ползвам зимата - през това време на годината, ако ги суша навън в мъглата, на "чистият" въздух от имотите, топлещи се на твърдо гориво, след прибирането са вмирисани и пак влизат директно в пералнята  Sick
Не, не миришат на спрено, мирише на чисто, има и ароматизиращи кърпички, за който иска.
Място на ми заема никакво, монтира се в/у пералнята, има си механизъм за всяка марка Simple Smile

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Какви са тия ароматни кърпички?  newsm78 Не съм чувала и ми стана интересно.

# 8
  • Мнения: 46 436
Ароматизират и омекотяват (въпреки, че омекотяване според мен не е неоходимо).
Ако имаш някой познат да ти донесе от Америка е най-евтино, иначе и в в София ги има, някъде на пазара Красно село, но май бяха с доста голяма надценка, пусни търсачката, някъде по темите за сушилните бяха дали координати.

# 9
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря!  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 436
Записвам се и аз да следя темата, тъй като ни предстои следващата седмица купуване на сушиля и се чудя каква марка, какъв вид.... изобщо имам доста да чета из форума... Hug

# 11
  • Мнения: 1 668
От няколко години ползвам сушилня и не знам какво съм правила преди това. Често да си кажа в момента предпочитам да пера на ръка пред това да суша на простор. Дрехите не се мачкат, а напротим - със сушилнята ще забравиш какво е ютия, стига да ги вади топли и да ги слагаш на закачали веднага

# 12
  • Мнения: 239
Ползвам сушилнята единствено, когато навън е влажно или има мъгла. Обикновено суша бельо и чорапи. Други неща не съм пускала. Не се мачкат повече от обикновено, дори излизат едни такива меки и пухкави Simple Smile. Единствения недостатък е, че ако пусна цяла перална (добре напълнена с дрехи) не мога да я изсуша наведнъж, най-мноог половината. Това е основната приина да не ползвам. Просто е едно голямо пране ще се пере и суши повече от 6 часа  #Crazy

# 13
  • Мнения: 46 436
... Единствения недостатък е, че ако пусна цяла перална (добре напълнена с дрехи) не мога да я изсуша наведнъж, най-мноог половината. Това е основната приина да не ползвам. Просто е едно голямо пране ще се пере и суши повече от 6 часа  #Crazy

Твоята да не би да е комбинирана машина, пералня+сушилня? Трудно е с такава, капацитетът й е 2.5 кг., но ако е отделен уред, гълта цяла пералня, има даже и 8 килограмови  Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо им няма на дрехите, супер са си! Добре че купихме сушилня, че да не се щурам напред-назад зимата кое по-напред да пера, че да съхне. Изведнъж ни отесняха гардеробите. Като е топло времето не я ползвам, но зимно време е незаменима. Не ми пречи нито бръмченето, нито топлото. Зимата дори изключвам парното в кухнята, докато сушилнята работи.

# 15
  • София
  • Мнения: 718
Моята сушилня е отделно от пералнята, AEG и съм супер доволна. Няма значение какво количество са дрехите - ако са повече се сушат повече време. Не мачка дрехите, нямам съсипани дрехи от 3 години ползване и след сушене меришат супер и са много меки. 

Честно казано се чудя кое изобретение да класирам на първо място: сушилня или миялна машина  Laughing

# 16
  • Мнения: 239

Твоята да не би да е комбинирана машина, пералня+сушилня? Трудно е с такава, капацитетът й е 2.5 кг., но ако е отделен уред, гълта цяла пералня, има даже и 8 килограмови  Laughing
[/quote]ю

Да, от комбинираните е. Нямаше място за два уреда Cry

# 17
  • Мнения: 1 359
Имам сушилня отделна от пералнята. Много важен уред за мен. Дрехите не са намачакани.Доро ако ги извадя веднага, няма нужда да ги гладя.

# 18
  • Мнения: 90
Имаме сушилня, доволна съм защото ми пести много време и пространство където дрехите съхнат..
Един от проблемите е че някой материи се свиват..Покривката ни за спалнята стана за нормално легло..чорапи на мъжа ми се свиха до толкова че стават на дъщеря ми newsm78

# 19
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
от три години живея в малко жилище и нямам простор. сушилнята е супер уред. моята е miele, с 12 програми. прането от пералнята влиза в сушилнята.
не са смачкани ако не ги оставиш вътре. трябва да се извадят и сгънат веднага след като се изсушат. аз по принцип гладя всичко, но това е защото обичам и ми е приятно. за по-фините и вълнени тъкани има щадящи програми, но все пак всяка дреха си има указание дали може в сушилня. аз само лен не слагам вътре. досега нищо не се е свило или станало негодно за употреба.

# 20
  • София
  • Мнения: 436
А каква марка  са ви сушилните? Ние се колебаем между Електролукс и Горение, виждат ми се най - добре като цена/качество, Миеле ни идва доста скъпа. Wink
Май клоня повече към Екектролукса, имаме миална такава марка и съм супер доволна, но пък и за Горение съм чувала добри отзиви... направо не знам Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че една от причините за свиването е високата температура на сушене. Затова предпочитам да се сушат по-дълго, но да няма инциденти с памучните дрехи.

# 22
  • Мнения: 417
Такъв уред нямам,но мнението ми е негативно, изказах го в темата за тоалетните чинии.Просто според мен една дреха трябва да си се изветри,освен това една сушилня заема място,а и не зная дали дрехите няма да миришат на спарено.Моята философия е -голям открит простор-безупречно пране!

Изобщо не миришат на спарено дрехите, а напротив миришат на омекотител и прах за пране.
Според мен дрехите миришат лошо от това че поемат от мръсния въздух и мъглата на вън или от пушека през зимата. Ако се сушат вътре също се спарват. Със  сушилнята няма как това да стнане .
Ако живеех в супер чист район на сред гората без никакви замърсители пак щях да се замисля дали да суша дрехите си навън тъй като ще ми отнема време да простирам.
Единствения недостатък е че сушилнята ми е колкото 1 пералня и ми  заема място, но пък събира 8кг. пране -т.е повече от 1 пералня.

# 23
  • Мнения: 128
Bobolina каква марка е твоята сушилня

# 24
  • София
  • Мнения: 9 826
А каква марка  са ви сушилните? Ние се колебаем между Електролукс и Горение, виждат ми се най - добре като цена/качество, Миеле ни идва доста скъпа. Wink
Май клоня повече към Екектролукса, имаме миална такава марка и съм супер доволна, но пък и за Горение съм чувала добри отзиви... направо не знам Thinking
Нашата е Горение,на принципа на изпарението.Е,много,много съм доволна.Простичък модел е,няма велики екстри.Обаче:
-невероятно безшумна,по безшумна е от пералнята дори,която е същата марка
--дрехите излизат по изгладени,отколкото от центрофугата
-без проблем събира цялото пране от пералнята
Ето тази е
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011171

# 25
  • Мнения: 417
Bobolina каква марка е твоята сушилня

сушилнята ми е fust novamatic - швейцарска. Много здрава. Имаме я от доста време и няма проблем.

# 26
  • София
  • Мнения: 436
А каква марка  са ви сушилните? Ние се колебаем между Електролукс и Горение, виждат ми се най - добре като цена/качество, Миеле ни идва доста скъпа. Wink
Май клоня повече към Екектролукса, имаме миална такава марка и съм супер доволна, но пък и за Горение съм чувала добри отзиви... направо не знам Thinking
Нашата е Горение,на принципа на изпарението.Е,много,много съм доволна.Простичък модел е,няма велики екстри.Обаче:
-невероятно безшумна,по безшумна е от пералнята дори,която е същата марка
--дрехите излизат по изгладени,отколкото от центрофугата
-без проблем събира цялото пране от пералнята
Ето тази е
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011171

Ние мислехме да си вземем на принципа на конденза, иначе тази на принципа на изпарението трябва комин да има наблизо, нали? Има ли разлика в крайния резултат при двата вида сушилни?!  newsm78

# 27
  • Мнения: 417
моята има нещо като резервоар - контейнер за събиране на вода, където се събира изпарената вода и го изсипвам периодично.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 826
Не мога да кажа дали има разлика в крайния резултат.Като цяло,по обясненията на разни хора,които твърдят,че разбират от сушилни,и на които за радост се доверихме,сушилните на принципа на изпарението са по добрия вариант.При тях парата от сушенето излиза директно навън,а при другия тип-тази пара се превръща във вода,тоест изразходва се допълнително време и енергия.Същевременно това допълнително време води до по голямо намачкване на дрехите.Това обаче не мога да го твърдя със сигурност,защото не съм ползвала кондензаторна сушилня,просто споделям мнения,които събрахме преди покупката.На нашата сушилня е необходим комин,да.Всъщност при нас не е към комин вързана,а е на усвоената тераса и парата излиза както е при аспиратора,точно по същия начин.

# 29
  • София
  • Мнения: 436
Не мога да кажа дали има разлика в крайния резултат.Като цяло,по обясненията на разни хора,които твърдят,че разбират от сушилни,и на които за радост се доверихме,сушилните на принципа на изпарението са по добрия вариант.При тях парата от сушенето излиза директно навън,а при другия тип-тази пара се превръща във вода,тоест изразходва се допълнително време и енергия.Същевременно това допълнително време води до по голямо намачкване на дрехите.Това обаче не мога да го твърдя със сигурност,защото не съм ползвала кондензаторна сушилня,просто споделям мнения,които събрахме преди покупката.На нашата сушилня е необходим комин,да.Всъщност при нас не е към комин вързана,а е на усвоената тераса и парата излиза както е при аспиратора,точно по същия начин.
Много благодаря за инфото.... бях останала с впечатлението, че по масови са  кондензаторните сушилни   Thinking
Ще се радвам и друг да сподели впечатления   bouquet

# 30
  • София
  • Мнения: 436
моята има нещо като резервоар - контейнер за събиране на вода, където се събира изпарената вода и го изсипвам периодично.

До колкото разбирам твоята е от кондензаторните сушилни..., мачкат ли се много дрехите?! newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 9 826
Определено по масови са кондензаторните сушилни.Причината за това,според мен е,че тях може да ги сложиш навсякъде в жилището,само ток им трябва.А на изпарителните им трябва изход за парата,тоест не може да я бутнеш в гардероба например. Grinning

# 32
  • Мнения: 1 677
Здравей, ето ти няколко теми по въпроса, има и още доста:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=428426.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=428822.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=420305.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=412631.0
Кондензационните сушилни доколкото знам са и по-добри.
Аз съм доволна от сушилните, които съм ползвала - не са ми намачквали друхите - напротив, не съм имала проблем със свиването на дрехите или пък с някаква миризма.

# 33
  • София
  • Мнения: 9 826
Защо кондензационните са по-добри,в какъв смисъл по-добри?

# 34
  • Мнения: 71
Ползвам сушилня "Горение", кондензен тип. Водата от мокрото пране се събира в контейнер, който се сваля (изтегля се като чекмедже, много лесно) и събраната течност се излива, почиства се филтъра и сушилнята е готова да поеме следващата порция влажни дрехи. Голямо удобство - дрехите са сухи до степента, която е зададена, меки са (няма нужда от омекотител) и е много по-хигиенично от сушене навън и после премятане цял ден в апартамента. Спестява много време, защото не простираш, не местиш дрехи няколко пъти от едно място на друго. Наистина трябва да се извадят дрехите скоро след като програмата е свършила, за да не са намачкани. Единствено ленени чаршафи и покривки не суша в нея, защото излизат много намачкани. Вярно е, че се свиват някои дрехи - чорапи и чорапогащници с ликра (детските имам предвид), но те се свиват и при пране, т.е. това може да се предвиди при покупката им и да се вземе по-голям размер.
В кръга на шегата сушилнята докато работи може да се ползва и като отоплителен уред.
По-добрият вариант е отделно пералня, отделно сушилня. Иначе едно пране се суши на два пъти и едно зареждане дрехи за пране и изсушаване отнема до 6 часа. Когато уредите са отделно е като конвейр - от пералнята в сушилнята, сгъване на дрехи, през това време втората порция дрехи е изпрана и се зарежда тя да се суши и т.н.  

# 35
  • Мнения: 417
моята има нещо като резервоар - контейнер за събиране на вода, където се събира изпарената вода и го изсипвам периодично.

До колкото разбирам твоята е от кондензаторните сушилни..., мачкат ли се много дрехите?! newsm78

напротив изобщо не се мачкат. Пералнята ми изкарва дрехите ужасно намачкани, когато ги пера на високи градуси и обороти и след като ги сложа в сушилнята и са мекички и почти нямат нужда от гладене, въпреки че обичам да гладя и все пак ги гладя.

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 15:26 от boboblina

# 36
  • Мнения: 1 359
Защо кондензационните са по-добри,в какъв смисъл по-добри?
Защото можеш да я сложиш и на средата на хола и пак ще работи.Няма нужда от отдушник.

# 37
  • Мнения: 16
А на колко минути сушите?

# 38
  • Мнения: 46 436
А каква марка  са ви сушилните? Ние се колебаем между Електролукс и Горение, виждат ми се най - добре като цена/качество, Миеле ни идва доста скъпа. Wink
Май клоня повече към Екектролукса, имаме миална такава марка и съм супер доволна, но пък и за Горение съм чувала добри отзиви... направо не знам Thinking

Няма да сгрешиш с Miele Sunglasses аз също не бих дала над 2000 лв. за машина, затова купихме Miele втора ръка за 300 лв. Peace

А на колко минути сушите?

Различно. Машината си знае, само задавам колко сухи искам да излязат. Зависи от материята, която се суши, както и от оборотите на пералнята. Предишната ми пералня беше на 600 оборота и сушеше памучни дрехи за 2-2.30 часа. Същите дрехи със сегашната на 1400 оборота са напълно готови за обличане за 1 час сушене.

# 39
  • София
  • Мнения: 9 826
Защо кондензационните са по-добри,в какъв смисъл по-добри?
Защото можеш да я сложиш и на средата на хола и пак ще работи.Няма нужда от отдушник.
А да,в това отношение-да.(Аз мислех,че нещо чисто технически е по добра.
От центрофуга 1200 оборота една пълна пералня с пране ми се суши за 1 час.Есенно зимните дрехи.

# 40
  • Мнения: 1 359
А на колко минути сушите?
Зависи от дрехите. Ако сушиш хавлии става по бавно, ако е само ризи за около 30 мин.
Аз не задавам време.Слагам всичко на екстра драй и докато не изсуши дрехите , не списам сушилнята.

# 41
  • Мнения: 721
моята е 2в1 за вграждане.няма контейнер за събиране на водата, нито и е нужен комин.има си вход за чиста и изход за мръсната вода както при пералните.парата/водата от сушилнята се отвежда през изхода направо в канализацията.пере 7кг, суши 5 кг.затова я зареждам с 5кг.дрехи и я настройвам да пере и суши без да се налага да вадя нещо от нея след изпиране на дрехите.не мачка, но ги вадя веднага след ката приключи с програмите.излизат мекички и миришат прекрасно на прах и омекотител(ако съм сложила) и нищо не ми се е свило досега-имам я отскоро.
-има три програми на сушене
1.готови за гладене(излизат много леко влажни готови за гладене)
2.готови за гардероб(абсолютно сухи готови за прибиране или обличане)
3-препоръчва се за кърпи и хавлии(не я ползвам при-2.готови за гардероб-хавлиите ми излизат сухи)
-и по време
от 40 до 180 минути
нагрява само отгоре, но машината е в шкаф и това не влияе на температурата в помещението и няма никаква влага.

ето тази е: http://technostyle.bg/?act=inside_product&product_id=148

# 42
  • Мнения: 2 172
Добре де,момичета,но все пак коя сушилня е за предпочитане като качество на сушене.Тази с комин или тази,която е кондензен тип.В смисъл живот и здраве в новата къща,сушилнята и перланята ще са в отделно мокро помещение само за тези два уреда и отвеждане на парата навън няма да ни е никакъв проблем.

Та каква да си вземем все пак? Тази с комина/изпарителната/ за предпочитане ли е в нашия случай?

# 43
  • Мнения: 1 359
Моите също са в перално помещение. Но сушилнята ми в кондензна. Според мен е по добре.Не се знае утре къде ще трябва да сложа.
Освен това тук по магазините съм виждала главно кондензни сушилни.

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 10:59 от Sienna

# 44
  • Мнения: 46 436
Добре де,момичета,но все пак коя сушилня е за предпочитане като качество на сушене.Тази с комин или тази,която е кондензен тип.В смисъл живот и здраве в новата къща,сушилнята и перланята ще са в отделно мокро помещение само за тези два уреда и отвеждане на парата навън няма да ни е никакъв проблем.

Та каква да си вземем все пак? Тази с комина/изпарителната/ за предпочитане ли е в нашия случай?

Разлика в качеството на сушене няма.
Но тези на принципа на изпарението са по-евтини като цяло.

# 45
  • София
  • Мнения: 436
А каква марка  са ви сушилните? Ние се колебаем между Електролукс и Горение, виждат ми се най - добре като цена/качество, Миеле ни идва доста скъпа. Wink
Май клоня повече към Екектролукса, имаме миална такава марка и съм супер доволна, но пък и за Горение съм чувала добри отзиви... направо не знам Thinking

Няма да сгрешиш с Miele Sunglasses аз също не бих дала над 2000 лв. за машина, затова купихме Miele втора ръка за 300 лв. Peace


Не знам ... малко съм резервирана към уредите втора употреба.... мисля си, че е по-добре нов да вземем, въппреки че няма да е Miele. Иначе откъде ги купувате тези втора ръка и дават ли им някаква гаранция?!  newsm78

# 46
  • Мнения: 46 436
Да, разбира се, всичко е с гаранция и сервиз  Simple Smile нашата пералня беше от сватбата, на 7 г., тази, която взехме беше на 8  Laughing
И аз бях предубедена, но вече съм на коренно различно мнение, нашата я дадохме на наематели, а за нас си оставихме втората употреба, Miele-т си е Miele, не може да се сравни с нищо друго.

Нашата конкретно е от "Матри 76", но иначе има много магазини, сещам се на Ботев и Сливница, 2 в Надежда, предлагат и нови с трнспортни дефекти, някои са чукнати така, че не се вижда, има избор  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 436
Благодаря за отговора!  Hug Ще проверя  Sunglasses

# 48
  • София
  • Мнения: 436
Сега четох в една от темите, за един магазин за уреди втора употреба на Поп Груйо 24 и г-н на име Мартин, някой купувал ли си е оттам,доволни има ли и има ли го още този магазин, защото темата, в която се споменаваше  е от 2006-2007г  bouquet

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 22
И аз да питам за сушилните на принципа на конденза: Вярно ли е, че докато работят от тях излиза много пара и става много влажно в помещението? Почти като в парна баня? Или си зависи от марката? Аз мисля да си взема кондензаторна INDESIT /с транспортни дефекти/ Моля ви дайте съвет и за тази марка - дали са им добри сушилните? Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 436
Сега четох в една от темите, за един магазин за уреди втора употреба на Поп Груйо 24 и г-н на име Мартин, някой купувал ли си е оттам,доволни има ли и има ли го още този магазин, защото темата, в която се споменаваше  е от 2006-2007г  bouquet
Сега видях, че това е Марти 76 ...  doh
Все пак ще съм благодарна на отзиви, започвам да се навивам за втора ръка Mielle  Laughing

# 51
  • Мнения: 71
Когато сушилни, кондензен тип работят в помещението няма никаква пара. Затоплят помещението.

# 52
  • София
  • Мнения: 436
Да, разбира се, всичко е с гаранция и сервиз  Simple Smile нашата пералня беше от сватбата, на 7 г., тази, която взехме беше на 8  Laughing
И аз бях предубедена, но вече съм на коренно различно мнение, нашата я дадохме на наематели, а за нас си оставихме втората употреба, Miele-т си е Miele, не може да се сравни с нищо друго.

Нашата конкретно е от "Матри 76", но иначе има много магазини, сещам се на Ботев и Сливница, 2 в Надежда, предлагат и нови с трнспортни дефекти, някои са чукнати така, че не се вижда, има избор  Peace

Току - що звънях в Марти 76 и ми казаха, че всичко се е разпродало и в момента нямат...  Sad Тези магазини на Ботев и Сливница, Надежда имат ли Миеле и някакъв телефон за връзка или точен адрес ... newsm78  Дават ли пак 2 години гаранция? Благодаря предварително  Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 863
И мен ме интересуват пералните и сушилните на Electrolux. Спрях се на тях като оптимален вариант цена-качество. Моля ви, дайте отзиви, че вече трябва да купувам, а много се обърках. другите ми варианти бяха БОШ и АЕГ, но малко ми идват извън бюджета...

# 54
  • София
  • Мнения: 436
И мен ме интересуват пералните и сушилните на Electrolux. Спрях се на тях като оптимален вариант цена-качество. Моля ви, дайте отзиви, че вече трябва да купувам, а много се обърках. другите ми варианти бяха БОШ и АЕГ, но малко ми идват извън бюджета...

И аз до преди 2 часа исках такава, но "не се сърди човече" ми махна така да се каже "кюфтетата от очите"  Mr. Green  Hug
Сега съм се засилила за Миеле втора ръка - по - евтино, гаранция 2 години, по - качествено, при всички положения. Помисли си и попрочети из форума  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 9 826
anisunshine,ние преди 10 години,когато се оженихме Laughing,си купихме всичко втора ръка.Хладилник Бош-от ъгъла на Сливница и Ботев,миялна и пералня от една монтанска фирма,която се помещаваше в Дружба,но не и помня името.И на двете места ни дадоха по 2 години гаранция за уредите.Пералнята работи перфектно 8 години и се счупи,поправимо.обаче вече исках нова,просто онаци беше с ниски обороти и прочие.Миялната още не се дава.За хладилника да не говори,то е хладилник с фризер-Бош.Съпругът ми често казва,че уредите ни втора употреба светят като слънце Laughing,няма никъде ръжда,наиситна всичко блести. Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 436
Ще взема да го посетя този магазин на Ботев и Сливница, искаше ми се да попитам дали имат Mielle  и изобщо какви марки сушилни предлагат, затова исках телефон или име на магазина  Peace Иначе много благодаря на всички за съветите  и помощта bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 863
Ами аз съм претеглила своите "за" и "против" относно уредите втора употреба и реших, че искам нови. Може и да е по-разумно да взема втора употреба, но пусто, в къщата ни всичко е съвсем ново и затова... Та, ако има някой с пералня и сушилня Електролукс, нека сподели мнение и дори модели Praynig

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Друго си е новото, още повече, че вече има на изплащане, а не като навремето само в кеш и веднага! С пералнята, която купихме нова преди десет години изгледах и двете деца и още си работи като нова. А втората употреба човек нито знае колко са ползвани, нито как са стопанисвани.

# 59
  • Мнения: 46 436
Andariel, може и така да е, но 2000 за електроуред няма да дам, та ако ще да се валям в пари, разхищение ми се вижда Rolling Eyes от друга страна държа да е тази марка, така че ...

anisunshine, много странно, Марти преди имаше стращшно много бройки newsm78 на Ботев и Сливница ние като търсихме имаха само 1 бройка, но беше от модела, който аз не харесвам като външен вид, сега може и да има други, утре ще погледна, офисът ми е на една крачка  Peace

# 60
  • София
  • Мнения: 436
Andariel, може и така да е, но 2000 за електроуред няма да дам, та ако ще да се валям в пари, разхищение ми се вижда Rolling Eyes от друга страна държа да е тази марка, така че ...

anisunshine, много странно, Марти преди имаше стращшно много бройки newsm78 на Ботев и Сливница ние като търсихме имаха само 1 бройка, но беше от модела, който аз не харесвам като външен вид, сега може и да има други, утре ще погледна, офисът ми е на една крачка  Peace

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 61
  • Мнения: 36
Аз си купих ето тази сушилня на Електролукс - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025271
Изключително съм доволна, единствения ми проблем е, че не ми се налага да ползвам изключително оскъпяващата функция за гладене на пара, защото дрехите след сушене са направо като изгладени.

# 62
  • София
  • Мнения: 436
Със сигурност за тази цена трябва да е много добра, но на мен ми идват много тези пари, не бих ги дала за сушилня  Wink

# 63
  • Мнения: 1 359
Моята е тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040422
Но забелязвам,че послъгват в този сайт. Сушилнята ми е енергиен клас С, а не В както те пишат.

# 64
  • Мнения: 11
Моятя сушилня също е Miele втора ръка от Марти 76. Препоръча ми го приятел, който сервизира бяла техника. Има сензор за влажност и суши в зависимост от зададената стпен. Доста бях резервирана към уредите втора употреба, но в момента мисля, че това са ми най-успешно похарчените 350лв. Laughing Супер доволна съм! Hug Вградила съм я в един шкаф до пералнята и това, че не е чисто нова хич не ме притеснава. Гаранцията, която ни даде Мартин е 2г. като на повечето нови уреди. Купих я миналото лято и имах възможност да избера модел с преден (прав) панел за управление.

# 65
  • Мнения: 35
Ами аз съм претеглила своите "за" и "против" относно уредите втора употреба и реших, че искам нови. Може и да е по-разумно да взема втора употреба, но пусто, в къщата ни всичко е съвсем ново и затова... Та, ако има някой с пералня и сушилня Електролукс, нека сподели мнение и дори модели Praynig

Аз имам от месец Електролукс -  8 кг пране събира, клас С, от сравнително по-ниските цени. Много съм доволна, не мачка дрехите, ризите се сушат за по-кратко време и се вадят леко влажни - като за гладене, иначе могат да станат прекалено сухи и да не могат да се изгладят добре. Другите дрехи, включително чаршафи, кърпи, дънки и дебели блузи излизат абсолютно сухи - сгъвам ги и ги прибирам. Моята сушилня е поставена върху пералнята - в магазина продават една джаджа, която закрепва сушилнята върху пералнята. Много е удобно, просто изваждат от пералнята и слагаш в сушилнята и после просто сгъваш и прибираш - особено за такива домакини като мен, които по принцип не гладят бельо и чаршафи... Времето за сушене зависи от програмата - ризите съхнат за половин час, памучните за около час и половина, два /зависи колко е пълна/.

Не е вярно, че дрехите миришат на лошо - миришат си на прани дрехи. Дрехите обаче излизат меки, а когато съхнат навън обикновено са по-твърди.

Ако искаш още инфо, питай

# 66
  • Мнения: 3 695
Чудесна тема!
В момента съм луднала да си купуваме сушилня и за щастие мъжът ми се върза на акъла. Малко реконструкция ще се наложи на части от кухнята, за да я сместим, но се надявам да стане.
Днес обиколихме по магазините за електроутеди и набелязахме 1 модел на Бош и 1 на АЕГ за около 1000 лв.
Обаче като се обадих на 1 приятелка и тя ми наговори само негативи  - те имат комбинирана 2 в 1 Аристон и дрехите им се боядисвали и излизали супер намачкани, та сега  изобщо не ползват сушилнята.
Каза ми, че трябва да избирам дали да простирам /както е без  сушилня /  или задължително да гладя /със сушилня/. А аз не обичам и почти не гладя.
Като ви чета тук пък, никой не се оплаква от супер намачкани дрехи, та това ми вдъхва надежда. 

# 67
  • Мнения: 36
tini-mini,

Намачкани са ако ги извадиш дълго след завършване на сушенето.
В противен случай са като изгладени.
Аз също съм чувала само негативни мнения за комбинираните перални със сушилни, но не и за самостоятелните сушилни.

Успех в избора   bouquet

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 21
И аз съм много доволна от сушилнята. Моята е Зануси. Купихме я заедно с пералнята, която също е Зануси. Поставят се една върху друга. В магазина посках мнение и ми казаха, че за добри тези, Електролукс и още някаква марка, но я забравих. Това бяха според парите, които им посочих. А иначе на мойта се спрях от препоръчи тук във форума след доста четене на мнения. Не  мачка дрехите и е енергиен клас В. За 7 кг. памучни дрехи.

# 69
  • София
  • Мнения: 137
Ние имаме Candy, доволна съм. За да не излизат намачкани дрехите се вадят веднага след края на сушенето. Аз поне мачкаемите,най-вече ризи вадя веднага.

# 70
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз се колебая между Електролукс и Знуси.
vania_vania и nan4etobg бихте ли споделили точно кой модел са машинките ви?

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 21
Моята е  тази. Има я и във вариант за 6 кг. но разликата в цената е 10 лв и предпочетах повечето.

# 72
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Моята е  тази. Има я и във вариант за 6 кг. но разликата в цената е 10 лв и предпочетах повечето.

Да точно тази я  гледах и аз.Консултантите в Технополис  похвалиха нея и един Електролукс.Затова се колебая коя да бъде...

# 73
  • Мнения: 45
Чудесна тема!
В момента съм луднала да си купуваме сушилня и за щастие мъжът ми се върза на акъла. Малко реконструкция ще се наложи на части от кухнята, за да я сместим, но се надявам да стане.
Днес обиколихме по магазините за електроутеди и набелязахме 1 модел на Бош и 1 на АЕГ за около 1000 лв.
Обаче като се обадих на 1 приятелка и тя ми наговори само негативи  - те имат комбинирана 2 в 1 Аристон и дрехите им се боядисвали и излизали супер намачкани, та сега  изобщо не ползват сушилнята.
Каза ми, че трябва да избирам дали да простирам /както е без  сушилня /  или задължително да гладя /със сушилня/. А аз не обичам и почти не гладя.
Като ви чета тук пък, никой не се оплаква от супер намачкани дрехи, та това ми вдъхва надежда. 

Аз в четвъртък си вземах от техномаркет това АЕГ http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09033706 Също се колебаех между АЕГ и БОШ но АЕГ- то ни грабна и като визия и като функции има всичко което има и БОШ плюс кошница и прогрма за сушене на спортни обувки и вълнени пуловери. Все още не съм пробвала тези програми, но не е лошо да ги има.
Суших 5- 6 пъти и то наи различни видове дрехи и материи и съм очарована от резултата. Няма намачкано и смалено всичко е пухкаво и меко и мирише на омекотител. Програмите са много и за всякакъв вид тъкани така че няма как да сбъркаш и тя сама си преценява влажността на дрехите и автоматично намалява времето за сушене. Мисля че самите програми са много прецизни, а отделно можеш да включваш допълнително функции - щадящо сушене, деликатно сушене, функция против накачкване, така че няма страшно. Да вметна също че е и доста тиха, по тиха от пералнята ми, то и това оказа влияние при избора ми все пак има super silent system. И друго да споделя на всички дрехи които суших на етикета пишеше забранено за сушилна но резултата беше отличен  Peace

Надявам се да съм била полезна.

# 74
  • Мнения: 3 456
Момичета, изчетох цялата тема и срещах в няколко от мненията вариант, при който сушилнята е поставена над пералнята. Ще съм много, много благодарна на всички, които могат да ми посочат, какви са необходимите изисквания това да може да се случи. В един от постовете пишеше, че в магазина се продават някакви механизми за закрепяне.
По- конкректно ме интересува:
-всички модели сушилни ли могат да се монтират така или това е екстра на определени модели
-тези механизми за самата сушилня ли се захващат или ...
- при центруфугиране пералнята вибрира- може ли в този момент сушилнята да работи, в смисъл вибрациите от пералнята няма ли да пречат.
Благодаря предварително на всички включили се!  bouquet

# 75
  • Мнения: 46 436
lorka barborka Simple Smile

-всички модели сушилни ли могат да се монтират така или това е екстра на определени модели - всички

-тези механизми за самата сушилня ли се захващат или ... - различно, всяка марка си има различен принцип, нашият преходник е най-грубо казано "капак" на пералнята, с релси, в които влизат крачетата на сушилнята и отпред има заключващ механизъм

- при центруфугиране пералнята вибрира- може ли в този момент сушилнята да работи, в смисъл вибрациите от пералнята няма ли да пречат - не пречат, но не се знае дали ел. инсталацията ще издържи  Laughing

# 76
  • Мнения: 3 456
lorka barborka Simple Smile

-всички модели сушилни ли могат да се монтират така или това е екстра на определени модели - всички

-тези механизми за самата сушилня ли се захващат или ... - различно, всяка марка си има различен принцип, нашият преходник е най-грубо казано "капак" на пералнята, с релси, в които влизат крачетата на сушилнята и отпред има заключващ механизъм

- при центруфугиране пералнята вибрира- може ли в този момент сушилнята да работи, в смисъл вибрациите от пералнята няма ли да пречат - не пречат, но не се знае дали ел. инсталацията ще издържи  Laughing
Благодаря! Ще имаме предвид ел. инсталацията.  bouquet

# 77
  • Мнения: 2 467
Че ще купувам е ясно, затова нахлувам смело в темата  Grinning
Огромно чудене каква точно?
Само гледам модели, цени, функции.... и повече се обърквам. Изчетох темите назад, но... пак не стигнах до определен резултат.
Може ли малко помощ, моля   bouquet

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09061393
Това като цена ме устройва идеално.
Трябва ми да е на принципа на конденза и да не мачка яко дрехите. Хареса ми фукцията "за вълна" - иде зима  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 164
Ние си харесахме ZANUSSI ZTE 285, тази или идната седмица смятаме да я купим..  smile3508 но ако някой може да ми прати инструкцийте й на български ще съм му благодарен имейла ми е drakona442@abv.bg  Crazy

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 21
drakona442 аз ги имам, от магазина ми ги дадоха. Ако не ти ги дадат и на теб ще ти ги сканирам и ще ти ги изпратя. Peace
Щях да пиша още нещо. Моята няма за вълна, но пък суших за бебка плетени пелени и дрешки от пан с някакви примеси, на програмата за деликатни дрехи и ги извадих страхотно меки и не бяха мръднали. Незнам как ще е с вълна, естествено не 100 %, но ще пробвам и това.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 482
И аз днес си купих сушилня на Горение (пералнята ми е на същата марка) и чакам утре да ми я доставят. Обиколихме с мъжа ми Техномаркет, Технополис и никъде нямаше такава, накрая ни казаха къде се е преместил фирмения магазин и оттам я купихме. Хубавото е, че дават и 3 години гаранция. Нямам търпение да видя как работи.  Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 436
Ние ходихме до Техномаркет и Технополис тази Събота и Неделя за климатик и разгледахме и сушилните... направо бяха разграбени...  Shocked Много малко модели имаше... особено Електролукс и Горение.... Решихме да  чакаме да докарат от Марти 76. Продавачката там ми каза, че миналия уикенд са продали всичките си 30 сушилни...  Crazy Явно със застудяването на времето всеки тича за такава машина... също като нас  Blush

# 82
  • София
  • Мнения: 7 980
anisunshine, казаха ли ти кога очакват доставка? Аз звънях мин. седмица, те ми казаха, че от общо 30 са им останали само 2 сушилни. Явно вече и те са купени.
Имам и още едно питане, ако някой може да ми отговори:
Нашата пералня е Електролукс. Задължително ли трябва да са от една марка заради тези механизми, с помощта на които стоят една върху друга пералнята и сушилнята?

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 21
Милинка нищо не е задължително. Просто трябва да съобразите размера на сушилнята, в смисъл да не е пък по-широка от пералнята.

# 84
  • Мнения: 3 456

Нашата пералня е Електролукс. Задължително ли трябва да са от една марка заради тези механизми, с помощта на които стоят една върху друга пералнята и сушилнята?

Аз останах с впечатление, че не е задължително. Виж по-нагоре вчерашното ми питане.

# 85
  • Мнения: 1 359
Нашата пералня е Електролукс. Задължително ли трябва да са от една марка заради тези механизми, с помощта на които стоят една върху друга пералнята и сушилнята?

Може да са различни марки. Задължително пералнята е от долу, заради вибрациите при центруфогиране.

# 86
  • София
  • Мнения: 7 980
Милинка нищо не е задължително. Просто трябва да съобразите размера на сушилнята, в смисъл да не е пък по-широка от пералнята.

Мдам, мерси! Те са стандартни, но нали се монтира някаква джаджа, която да закрепя сушилнята, та реших да няма там тънкости, които да се имат предвид Simple Smile

Сиена, благодаря и на теб!   bouquet
Остава да преценя и какъв модел и марка, защото тези класове на консумация на ел. енергия В и С хич не ме радват...
 

# 87
  • Мнения: 3 456
Милинка нищо не е задължително. Просто трябва да съобразите размера на сушилнята, в смисъл да не е пък по-широка от пералнята.

Мдам, мерси! Те са стандартни, но нали се монтира някаква джаджа, която да закрепя сушилнята, та реших да няма там тънкости, които да се имат предвид Simple Smile

Сиена, благодаря и на теб!   bouquet
Остава да преценя и какъв модел и марка, защото тези класове на консумация на ел. енергия В и С хич не ме радват...
 
И аз сега разглеждам различни модели и все клас С или B. Вчера намерих една на Сименс, която беше клас А, но цената беше направо  #Crazy

# 88
  • София
  • Мнения: 7 980
Да, аз също продължавам да ги гледам... Проблемът ми е, че не ми се дават над 1000 лв. за такъв уред, а тези втора ръка са изкупени...
И в момента се разкъсвам между желанието да я имам сега и веднага (чорапите съхнат по 3 дни!) и това да направя компромис и да почакам малко за Miele.
До момента гледах предимно Електролукс (вкъщи цялата техника е на тази марка), АЕГ (цените идват малко нагоре) и Бош и Сименс, които тотално ми излизат извън бюджета. Sad
Другото, което ми се искаше да има, е програма за вълна. Любител съм на фините пуловери (100% вълна или вълна и кашмир) и не ми се иска да се простя с тях. И малко започва да става "много претенции, малко пари". Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 436
И аз исках да си я взема веднага, ние жените все нямаме търпение...  Laughing Пък и моя проблем със сушенето на дрехите е същия...
От Марти 76 ми казаха, че ще имат средата на месеца... не можаха да кажат точна дата, затова аз ще им се обадя около 10-ти за повече информация. Ще изчакам 2 седмии.  Peace

# 90
  • Мнения: 3 456
Освен програма за вълна, какво друго е добре да има една добра сушилня? Програма за памук, програма за синтетика имат всички модели,нали? На сайта на Техномаркет много лаконично са описани някои модели.

# 91
  • Мнения: 164
Освен програма за вълна, какво друго е добре да има една добра сушилня? Програма за памук, програма за синтетика имат всички модели,нали? На сайта на Техномаркет много лаконично са описани някои модели.
според мен Grinning
1.Да има опция за понижаване на температурата ( или бутон за деликтани (същата работа)) Crazy
2.Програма "MIX"
3.Да има "екстра" като свърши програмата в продължение на определено време да завърта барабана (за да не намачква прането, ако не можеш да го извадиш веднага след края на програмата)
4.Да има сензор за влажност
5.Индикаций за филтър, кондензатор (ако е кондензаторна) и контейнер за водата (също ако е кондензаторна)
6.Не е лошо да има, и стойка за сушене на маратонки и вълна...

# 92
  • Страната на приказките
  • Мнения: 367
Стана ми интересно това със закрепването. Ако имам нещо върху пералнята, от центрофугата то се измества настрани, а може и да падне, ако е по-в края. Ами това голямо нещо отгоре-няма ли опасност да се преобърне, като почне центрофугата? Не мога да си представя как пералнята отдолу ще вибрира, а сушилнята отгоре си седи тихо и кротко?
А има ли сушилни с по-малки размери, така, както има по-малък размер перални? Аз лично не съм виждала, а у дома няма много място.
А задължително ли е да сложа сушилнята в кухня или мокро помещение? Мога ли да я сложа просто във входното антре, например, където няма тръби и комини?

# 93
  • Мнения: 3 456
Не знам, дали има по-малки сушилни от стандартните размери, но мисля, че не.
Сушилня от кондензен тип може да се сложи насякъде в жилището.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
И аз съм от днес с нова сушилня Зануси 285 с дисплея. В инструкциите дават за първи път като се пуска да се пусне на 30мин. Пуснах смесени дрехи памучни и синтетика.Синтетичните бяха сухи , памучните леко влажни.Сега я настроих на  програма памучни лесно гладене след 3часа да се пусне с останалите памучни дрехи. Но като начало съм много доволна. Има копче за деликатно сушене която според мен е за всякъкъв вид тъкани -вълна , коприна ,лен .

# 95
  • Мнения: 1 359
Стана ми интересно това със закрепването. Ако имам нещо върху пералнята, от центрофугата то се измества настрани, а може и да падне, ако е по-в края. Ами това голямо нещо отгоре-няма ли опасност да се преобърне, като почне центрофугата? Не мога да си представя как пералнята отдолу ще вибрира, а сушилнята отгоре си седи тихо и кротко?
А има ли сушилни с по-малки размери, така, както има по-малък размер перални? Аз лично не съм виждала, а у дома няма много място.
А задължително ли е да сложа сушилнята в кухня или мокро помещение? Мога ли да я сложа просто във входното антре, например, където няма тръби и комини?
Слагаш върху пералнята един плот и на него се слага сушилнята. Не се поставят една върху друга.
Пералнята е отдолу, защото заради въбрирането при центрофугиране може да падне от плота.
у нас е така.Може да се сложи и сушилнята върхи плота.

# 96
  • Мнения: 564
Стана ми интересно това със закрепването. .....

Може би не ти е добре нивелирана пералнята newsm78. Не би трябвало да вибрира прекалено много при центрофуга... Моята сушилня е директно върху пералнята, без никакви приставки или плот. Само изрязахме едни тънки гумени подложки за под крачетата на сушилнята (после видях, че се продават в Техномаркет готови за 10 лв комплекта)  Peace

# 97
  • Страната на приказките
  • Мнения: 367
Ами не, не е прекалено много, но ако сложа кошничката с щипки отгоре, отива в края на пералнята, бавничко се приплъзва по време на центрофугиране. Та затова си мислех онова тежко нещо отгоре ако вземе да захлупи някого...

# 98
  • Мнения: 3 456
И аз съм от днес с нова сушилня Зануси 285 с дисплея. В инструкциите дават за първи път като се пуска да се пусне на 30мин. Пуснах смесени дрехи памучни и синтетика.Синтетичните бяха сухи , памучните леко влажни.Сега я настроих на  програма памучни лесно гладене след 3часа да се пусне с останалите памучни дрехи. Но като начало съм много доволна. Има копче за деликатно сушене която според мен е за всякъкъв вид тъкани -вълна , коприна ,лен .
Честито! Да ти  служи вярно много години!

Момичета, спрях се на тази сушилня. Как ви се струва?
http://bosch.expo2000.bg/uredi-za-doma.php?cat=svobodnostoqshti- … shilni&pid=18
Или може би тази:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040422
Описанията на Техномаркет са по-лаконични и не мога да направя сравнение.
Втората има сензор за влажност, а първата май не.
Как се нарича тази функция, при която дрехите след изсушаване се въртят, за да не се намачкат?

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 12:51 от lorka barborka

# 99
  • Мнения: 164
Цитат
Как се нарича тази функция, при която дрехите след изсушаване се въртят, за да не се намачкат?
Функция "против намачкване" мисля, че беше  Party

# 100
  • Мнения: 46 436
Стана ми интересно това със закрепването. Ако имам нещо върху пералнята, от центрофугата то се измества настрани, а може и да падне, ако е по-в края. Ами това голямо нещо отгоре-няма ли опасност да се преобърне, като почне центрофугата? Не мога да си представя как пералнята отдолу ще вибрира, а сушилнята отгоре си седи тихо и кротко? ...

Понякога вибрира, да. Но все пак една сушилня е много по-тежка от нещата, които държим отгоре, т.е. местенето не е толкова лесно. А и преходниците, поне нашия, са със заключващ механизъм, крачетата на сушилнята са в улеи и няма мърдане.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Честито! Да ти  служи вярно много години!
Благодаря. Наистина описанията на сайта на Техномаркет са много кратки .Моята например също има сензор за влажност , защита от деца 14 програми , отложен старт от 20мин до 20часа и т.н но това го няма на сайта. Моят съвет е  търси в нета описания на моделите и сравнявай.

# 102
  • София
  • Мнения: 436
Така.... да се похваля... вчера ни докараха сушилнята, която си купихме от Марти 76.  Mr. Green На принципа на конденза, Miele, 350 лв. Много запазена - има една малка драскотина, която почти не се вижда . Дотук добре. Довечера ще я пробвам. Моделът и е
Miele T455C ако съм запомнила правилно. Някакви препоръки да ми  дадете като на начинаещ с този уред?! Чудя се мога ли да суша вътре олекотени завивки и на каква програма трябва да ги пускам? Има програми за финни материи и за памучно бяло и цветно пране. Няма градуси, а примерно - "за гардероб- много сухи, "за гардероб +" за "гардероб - влажни" " за ръчно гладене - влажни" и т.н. На коя програма препоръчвате да суша предимно? Някой има ли такава или подобна, някакви съвети?  newsm78 А и още нещо има програми горещ въздух и 15мин. студен въздух? В упътването, което ми дадоха общо взето са преведени копчетата кое какво означава... съжалявам за многото въпроси, но това ми е първата сушилня и се притеснявам да не объркам нещо... затова мислех  да пробвам със завивките като  начало. Благодаря на всички ! Hug

# 103
  • Мнения: 3 456
Имам някакви спомени, че в упътването на моята пишеше да не се сушат одеала и обемни завивики, защото има риск от прегрване.
За информация моята не е Мийле, а АЕГ.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз съм на път да се сдобия с Гореня -
http://www.gorenje.bg/tumble_dryer?c=167933
Ще бъде поставена върху пералнята. Помещението е бивша малка тоалетна има комин и вентилатор. Половинката ми иска да ползва дупката на вентилатора за тръбата на сушилнята. Нещо не ми се връзва много, много.
Живеем на първи етаж, няма мазета, няма апартаменти. Къде ще се стича водата или то е влага? Чудя се какво ли има в края на комина, изолация ли ще е, няма ли да плъзне мухал, ще пречи ли на съседите отгоре, защо да маха вентилаторчето, не е ли по-добре да си е там и ако става прекалено топло да се пуска. Ако вентилаторът остане къде да се направи дупка за тръбата на сушилнята, отгоре или отдолу, да не направя късо съединение.

Дайте съвет  и насоки.
А да защо точно такъв тип сушилня. Ами първо цената, второ не се занимавам със изхвърляне на вода, а въпреки че е клас С харчи по-малко енергия защото бла, бла, бла.. та слушала съм явно с едното ухо докато ми се четеше лекция пълна с неразбираеми за мен технически обяснения.
Предварително ви благодаря  Hug

# 105
  • Костинброд
  • Мнения: 104
Здравейте.И аз се сдобих преди два дни със сушилня-ZANUSSI ZTE135.Но като я доставиха беше без инструкции за употреба на бг език-на 12 други но не и бг.Много ви моля ако някои има инстукции за този или подобен модел ако може да ги сканира и да ми ги прати,че така сушилнята е неизползваема.Пратих запитване и до магазина и до вносителите,но нямам отговор от никой засега.Изключително много ще съм благодарна ако някой помогне да се справя с това чудо на техниката.Поздрави.

# 106
  • София
  • Мнения: 422
Здравейте, от днес имам сушилня  зануси 285 . Писах на ЛС на една форумка от тази тема да ми изпрати инструкции на български, дано си види съобщенията. Въпреки , че нямам инструкции на български сърце не трае и я пробвах. Много съм доволна, но искам да попитам. Ако определена програма за сушене е например 2 ч.  , ще се съкрати ли ако напълня сушилнята наполовина с дрехи ил пък ако друхите са изцентруфугирани на най- силната центруфуга. Опитвам се да си направя сметка как да я използвам най икономично, тъй като пералнята ми е енер. клас А а сушилнята В.
Вие как процедирате , пускате ли дрехите на по силно центруфуга.

# 107
  • Мнения: 164
Цитат
Вие как процедирате , пускате ли дрехите на по силно центруфуга.

Винаги на най-високи обороти, даже на програмата за синтетика са намалени оборотите и после жената връща на най-високите..  Wink

# 108
  • София
  • Мнения: 7 980
Здравейте, от днес имам сушилня  зануси 285 . Писах на ЛС на една форумка от тази тема да ми изпрати инструкции на български, дано си види съобщенията.

Ако не си ги види, пусни мейлче на ЛС, ще ти ги пратя. Но мога в понеделник, защото наскоро ги сканирах за една съфорумка и файлът е в офиса.

# 109
  • Мнения: 120
Вкъщи сме с Електролукс и сме много доволни Simple Smile

# 110
  • Мнения: 2 467
Закупих я най-после!
Единствения ми яд е, че не съм се сдобила по-рано с тази "помощница".
И още един... ако можеше да сгъва дрехите след като ги изсуши...  Mr. Green

# 111
  • Мнения: 3 456
Закупих я най-после!
Единствения ми яд е, че не съм се сдобила по-рано с тази "помощница".
И още един... ако можеше да сгъва дрехите след като ги изсуши...  Mr. Green
И мойта мързелана не ще да ги сгъва.
Я да използвам темата да ви питам нещо: Вашата сушилня след всяко сушене ли показва на дисплея, че "иска" да й чистите филтъра?
Моят индикатор на филтъра свети след абсолютно всяко сушене.

# 112
  • Мнения: 6 293
За да суши с по-малък разход на енергия, и за по-кратко време трябва да се чисти след всяко сушене. Така пише в моето упътване.

# 113
  • Мнения: 2 467
След всяко сушене чистя филтър и изпразвам казанчето за вода.
Затлачи ли се много филтъра се мъчи хайвана Simple Smile

# 114
  • Мнения: 2 172
Здравейте!

От вчера съм горд собственик на сушилня Бош втора ръка.Но по никакъв начин не мога да разбера,че е употребявана.Като нова е.Има всякакви функции,включително и за сушене на вълна.С една дума-супер е!

Ноооо....продавачът ми каза да суша дрехите на опция-за гардероб ,а не на най-най-сухи ,за да не се свивали и мачкали.... newsm78 Сложих аз смесено пране.Включих на синтетика за гардероб ,обаче някои от по-дебелите памучни си бяха влажни  Thinking Иначе дънките си се бяха изсушили идеално.

Днес пуснах на синтетика-за най-сухи ...всичко е сухо,с изключение на 2 чифта памучни детски боксерки-леко влажни са останали  newsm78

Програмата ми е 40 минутна и в двата случая,което си е направо добре.

Сега пера кърпи и мисля тях да сложа на най-най сухо памучно,та да видим дали ще са идеално сухи.Ако е така,ще слагам по-дебелото памучно бельо с кърпи и чаршафи,а другите неща на синтетика  Laughing

Как е с вашите сушилни?Какво и на коя програма сушите обикновено?

# 115
  • Мнения: 164
Здравейте!

От вчера съм горд собственик на сушилня Бош втора ръка.Но по никакъв начин не мога да разбера,че е употребявана.Като нова е.Има всякакви функции,включително и за сушене на вълна.С една дума-супер е!

Ноооо....продавачът ми каза да суша дрехите на опция-за гардероб ,а не на най-най-сухи ,за да не се свивали и мачкали.... newsm78 Сложих аз смесено пране.Включих на синтетика за гардероб ,обаче някои от по-дебелите памучни си бяха влажни  Thinking Иначе дънките си се бяха изсушили идеално.

Днес пуснах на синтетика-за най-сухи ...всичко е сухо,с изключение на 2 чифта памучни детски боксерки-леко влажни са останали  newsm78

Програмата ми е 40 минутна и в двата случая,което си е направо добре.

Сега пера кърпи и мисля тях да сложа на най-най сухо памучно,та да видим дали ще са идеално сухи.Ако е така,ще слагам по-дебелото памучно бельо с кърпи и чаршафи,а другите неща на синтетика  Laughing

Как е с вашите сушилни?Какво и на коя програма сушите обикновено?

А кой клас е, и кой модел ??  Crazy .. И колко пари, ако не е тайна .. Grinning Grinning Grinning

# 116
  • Мнения: 2 172
Здравейте!

От вчера съм горд собственик на сушилня Бош втора ръка.Но по никакъв начин не мога да разбера,че е употребявана.Като нова е.Има всякакви функции,включително и за сушене на вълна.С една дума-супер е!

Ноооо....продавачът ми каза да суша дрехите на опция-за гардероб ,а не на най-най-сухи ,за да не се свивали и мачкали.... newsm78 Сложих аз смесено пране.Включих на синтетика за гардероб ,обаче някои от по-дебелите памучни си бяха влажни  Thinking Иначе дънките си се бяха изсушили идеално.

Днес пуснах на синтетика-за най-сухи ...всичко е сухо,с изключение на 2 чифта памучни детски боксерки-леко влажни са останали  newsm78

Програмата ми е 40 минутна и в двата случая,което си е направо добре.

Сега пера кърпи и мисля тях да сложа на най-най сухо памучно,та да видим дали ще са идеално сухи.Ако е така,ще слагам по-дебелото памучно бельо с кърпи и чаршафи,а другите неща на синтетика  Laughing

Как е с вашите сушилни?Какво и на коя програма сушите обикновено?

А кой клас е, и кой модел ??  Crazy .. И колко пари, ако не е тайна .. Grinning Grinning Grinning

Ами той човекът ми каза,че е клас А,в което много се осъмних и след като се разрових в нета видях,че всъщност е клас C ,което не ми се хареса особено.Но доколкото прочетох от една друга тема,важни били киловатите,които гълтала,а не класа,защото било относително.Погледнах я отзад и видях,че е 2 киловата,което като изчислих въобще не е много,при все,че работи 40 минути и то не всеки ден  Laughing
Моделът е Bosh WTL 6400 .Взехме я вчера за 340 лв с включена доставка до горе.Бяха много любезни,личеше си ,че са професионалисти.Няма абсолютно никакви следи от употреба и изглежда напълно съвременно,на което много държахме,тъй като я поставихме на видно място в кухнята и не искахме да е някаква похабена архаика  Laughing

Ето и няколко снимки /с бабешеко каре за разкош  Joy /
От тук нататък:  
http://picasaweb.google.bg/elenasarafova/FXCPYB#5416188828255362178

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 15:01 от elfi4ka

# 117
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
ние сме с Горение от 1 седмица и е супер

# 118
  • Мнения: 164
ние сме с Горение от 1 седмица и е супер

А кой модел??  Laughing

# 119
  • Мнения: 164
Здравейте!

От вчера съм горд собственик на сушилня Бош втора ръка.Но по никакъв начин не мога да разбера,че е употребявана.Като нова е.Има всякакви функции,включително и за сушене на вълна.С една дума-супер е!

Ноооо....продавачът ми каза да суша дрехите на опция-за гардероб ,а не на най-най-сухи ,за да не се свивали и мачкали.... newsm78 Сложих аз смесено пране.Включих на синтетика за гардероб ,обаче някои от по-дебелите памучни си бяха влажни  Thinking Иначе дънките си се бяха изсушили идеално.

Днес пуснах на синтетика-за най-сухи ...всичко е сухо,с изключение на 2 чифта памучни детски боксерки-леко влажни са останали  newsm78

Програмата ми е 40 минутна и в двата случая,което си е направо добре.

Сега пера кърпи и мисля тях да сложа на най-най сухо памучно,та да видим дали ще са идеално сухи.Ако е така,ще слагам по-дебелото памучно бельо с кърпи и чаршафи,а другите неща на синтетика  Laughing

Как е с вашите сушилни?Какво и на коя програма сушите обикновено?

А кой клас е, и кой модел ??  Crazy .. И колко пари, ако не е тайна .. Grinning Grinning Grinning

Ами той човекът ми каза,че е клас А,в което много се осъмних и след като се разрових в нета видях,че всъщност е клас C ,което не ми се хареса особено.Но доколкото прочетох от една друга тема,важни били киловатите,които гълтала,а не класа,защото било относително.Погледнах я отзад и видях,че е 2 киловата,което като изчислих въобще не е много,при все,че работи 40 минути и то не всеки ден  Laughing
Моделът е Bosh WTL 6400 .Взехме я вчера за 340 лв с включена доставка до горе.Бяха много любезни,личеше си ,че са професионалисти.Няма абсолютно никакви следи от употреба и изглежда напълно съвременно,на което много държахме,тъй като я поставихме на видно място в кухнята и не искахме да е някаква похабена архаика  Laughing

Ето и няколко снимки /с бабешеко каре за разкош  Joy /
От тук нататък:  
http://picasaweb.google.bg/elenasarafova/FXCPYB#5416188828255362178

А координатите на фирмата може ли да ми дадеш (адреас, телефон, име на фирма..) може и на лични.. и забравихх..  Laughing честито и дълго да си я ползвате Wink Mr. Green

# 120
  • Мнения: 27
От лятото имам тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038573
Вчера за първи път ползвах за сушене - времето е много 2 до 2,30 часа.
Инструкцийте не мога да намеря, а и имам спомен че не бяха много подробни.
Имам два въпроса:
- мога ли да намаля времето на сушене?
- сгъвате ли дрехите, за да не се мачкат? Аз суших вълнени пуловери и някои излязоха доста смачкани?
Ако някой има инструкции, моля да ми ги изпрати - dasenova@mail.bg

# 121
  • Мнения: 36
Вчера за първи път ползвах за сушене - времето е много 2 до 2,30 часа.
Инструкцийте не мога да намеря, а и имам спомен че не бяха много подробни.
Имам два въпроса:
- мога ли да намаля времето на сушене?
- сгъвате ли дрехите, за да не се мачкат? Аз суших вълнени пуловери и някои излязоха доста смачкани?
Здравей, моята сушилня е друг модел, но тази продължителност със сигурност е прекалено дълга. В зависимост от килограмите и материята е час - час и половина.
Ако бях на твое място бих потърсила Инструкциите за употреба в Интернет, а ако държиш да са на български, вземи си документите за покупка и отиди в магазина, от който си купила сушилнята. Настоявай да ти разпечатат инструкциите на български. Особено ако е техномаркет, ще ти ги дадат. Успех   bouquet

# 122
  • Мнения: 3 219
Много полезна информация, отдавна пиля на мъжа ми да купим и ние, сега ще ви изчета.

# 123
  • Мнения: 2 172
Здравейте ,момичета  Simple Smile

Много ви моля да ми кажете има ли някъде в интернет инструкции за сушилня BOSCH WTL 6400 ?

Малко по-стар модел е,тъй като е втора употреба,но много се надявам да ми помогнете.Продавачът ми даде едни инструкции написани ръчно....но ми се иска по-подробно да прочета за какво иде реч,че искам да направя някои експерименти  Laughing

# 124
  • Мнения: 721
аз също съм със Аристон 2в1. не е точно този модел, но и при мен времето на сушене е прекалено дълго. ако и задам програма на сушене "по влажност на дрехите" е  от 130 до 180минути. добре че има възможност за задаване  на "сушене и по време" . тогава аз избирам  40,60,100 или 180 минути да суши.

# 125
  • Мнения: 191
elfi4ka много ти е хубава сушилнята,при това на добра цена.Дай повече инфо на лични.

# 126
  • Мнения: 164
elfi4ka много ти е хубава сушилнята,при това на добра цена.Дай повече инфо на лични.

Е.. що на лични Grinning Grinning И аз искам.. инфо Grinning

# 127
  • Мнения: 2 172
Амии,какво повече да кажа,аз мисля,че писах малко за нея  newsm78

От Пловдив е купувана за 340 лв.Марка Бош.Има сензори за влажност,програми за синтетика и памук,както и за вълна отделна програма.Има опция за заключване от деца,за настройки на центрофугата,с която си работил,отложен старт,степен на сушене/допълнително удължаване с по-горещ въздух/....Общо взето няма единствено стойка за сушене на обувки  Laughing Това беше най-доброто,което предлагаха във всичките оказиони.Незнам моделът от коя година е,но е сравнителна скорошна.Като чисто нова е.И е изключително безшумна.Чува се единствено тракането на циповете и металните копчета на дрехите.Барабанът е доста голям и може да побере почти 2 мои уж 5 килограмови перални  ooooh! Една пералня запълва половината пространство на сушилнята и чак ме е яд,че не мога да използвам целия и капацитет.
  Синтетичните програми са за около 45 минути ,а памучните за 1ч.56м./на най-сухата степен/.Вълнената програма все още не съм пробвала.Но за 2 дена пуснах 5-6 перални /камарата определено започна да изчезва  Blush /.Де каквото намерих го изпрах  Laughing
Нооо,на памучни,на най-най-сухата програма и на 3-та степен от менюто на сушене/тоест допълнително забавям програмата на 2ч.11м. с още по горещ въздух вътре/ ми сви малко един долен чаршаф,който и без това беше огромен,сега стана нормален  Laughing
Но определено няма нужда от допълнитело зададени степени,специално за памучната най-суха програма.
  Може би само за синтетиката,тъй като моята центрофуга на пералнята е 800 и някои по-дебели памучни чорапи или блузи излизат леко влажни от синтетичната програма /там пускам смесено пране,всякакво/.

Общо взето това е.Много съм доволна,особено като забелязах,че отоплява и кухнята ми безплатно  Laughing

# 128
  • Мнения: 182
Здравейте и от мен. От снощи и ние си имаме сушилня- http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040481 . Тъй като нямам много опит искам да попитам вас. Коя от програмите е най - икономична, вълнените дрехи могат ли да се пускат на програмата за фини тъкани, тъй като не пише да има отделна програма за вълна? Сега чакам да се изперат дрехите и веднага ги слагам в новата придобивка. Лек и успешен ден от мен.

# 129
  • Мнения: 191
elfi4ka аз искам повече инфо за фирмата,откъдето е купувана,но видях,че е някакъв оказион.

# 130
  • Мнения: 2 172
elfi4ka аз искам повече инфо за фирмата,откъдето е купувана,но видях,че е някакъв оказион.

Да,защото е купувана втора употреба,което по никакъв начин не личи.

Фирмата се намира на ул."Охрид"21 в Кичука.

# 131
  • Мнения: 405
Е, може ли да няма инструкции поне на английски в т'ва Зануси  smile3515

Нищо не разбирам от руското....

Моля, някой има ли инструкции за употреба на ZANUSSI ZTE285 ?
Български, или английски - няма значение Simple Smile
Ще съм много благодарна, ако ми го изпрати някой  Praynig Hug

# 132
  • Мнения: 164
Писах ти на ЛС

# 133
  • София
  • Мнения: 7 980
На Занусито имам сканирано упътване на български, но ми е в офиса. В понеделник мога да ти го изпратя, ако ми пратиш мейл на ЛС.

# 134
  • Мнения: 164
Аз вече и го пратих  Party

# 135
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Здравейте.
Вчера получих коледен подарък  от семейстовто си тази сушилня  http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040481.
Днес реших да я пробвам, но веднага възникна един въпрос. Моля да ме светнете това обозначение, че е за 6 кг. пране, за сухо или за мокро такова се отнася. Изпрах си пълна пералня с дрехи и като измерих  на кантар колко тежат ми показа 7кг. Сложих ги всичките дерхи, та да видим. Барабанът на сушилнята не се напълни дори до половината.  newsm78
Мерси предварително!

# 136
  • Мнения: 164
Здравейте.
Вчера получих коледен подарък  от семейстовто си тази сушилня  http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040481.
Днес реших да я пробвам, но веднага възникна един въпрос. Моля да ме светнете това обозначение, че е за 6 кг. пране, за сухо или за мокро такова се отнася. Изпрах си пълна пералня с дрехи и като измерих  на кантар колко тежат ми показа 7кг. Сложих ги всичките дерхи, та да видим. Барабанът на сушилнята не се напълни дори до половината.  newsm78
Мерси предварително!

Мисля, че за сухо пране Peace

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Благодаря ти! Посвикнах вече с новата придобивка, скоро ще й хвана цаката нацяло!

# 138
  • Мнения: 49
Така.... да се похваля... вчера ни докараха сушилнята, която си купихме от Марти 76.  Mr. Green На принципа на конденза, Miele, 350 лв. Много запазена - има една малка драскотина, която почти не се вижда . Дотук добре. Довечера ще я пробвам. Моделът и е
Miele T455C ако съм запомнила правилно. Някакви препоръки да ми  дадете като на начинаещ с този уред?! Чудя се мога ли да суша вътре олекотени завивки и на каква програма трябва да ги пускам? Има програми за финни материи и за памучно бяло и цветно пране. Няма градуси, а примерно - "за гардероб- много сухи, "за гардероб +" за "гардероб - влажни" " за ръчно гладене - влажни" и т.н. На коя програма препоръчвате да суша предимно? Някой има ли такава или подобна, някакви съвети?  newsm78 А и още нещо има програми горещ въздух и 15мин. студен въздух? В упътването, което ми дадоха общо взето са преведени копчетата кое какво означава... съжалявам за многото въпроси, но това ми е първата сушилня и се притеснявам да не объркам нещо... затова мислех  да пробвам със завивките като  начало. Благодаря на всички ! Hug

Моля ,дай ми координати на този магазин и аз съм откачила сега за съшилня,мъжо вече ще ме #2gunfire

# 139
  • Варна
  • Мнения: 482
Да се похваля, че минахме през мола в Габрово и от магазин dm си купих кърпички за сушилня, за които четох преди, че трудно се намирали у нас. Нямам търпение да ги изпробвам при първа възможност. Peace

# 140
  • София
  • Мнения: 436
Кърпичките са много хубави, аз си взимам редовно от Пикадили. Дрехите са меки и миришат страхотно доста дълго време  Peace

# 141
  • Мнения: X
Кърпичките са много хубави, аз си взимам редовно от Пикадили. Дрехите са меки и миришат страхотно доста дълго време  Peace
От кое Пикадили,защото аз в трите най-посещавани и заредени/във Варна/ гледах,но няма в никое.При перилните препарати са предполагам,нали?
До сега във Варна открих само на Чаталджа,не бяха Ленор,някакви други,за 20 бр.-13.80 лв.Множко ми се видя Naughty.
Ще проверя в ДМ,а и в още един нов магазин за немски пер. препарати на Бенковска,там имало.За сега си реших въпроса с неухаенето на прането с един спрей,тип омекотител без отмиване,пръскам от него 2-3 мин. преди да завърши програмата.Става да се ползва и при гладене-улеснява гладенето и ароматизира едновременно.
Друго ме вълнува мен относно сушилнята-след всеки цикъл обирам от филтъра по една шепа мъх Shocked,при вас така ли е?Че то влакно няма да остане след време по прането ooooh!!
Моята е такава,единствено намачкани до сега ми излязоха чаршафите,въпреки че не бяха много,а и ги бях пуснала на специалната програма за спално бельо.Вие съвсем по единично ли ги сушите пликове и чаршафи,за да не се мачкат?

# 142
  • София
  • Мнения: 7 980
Нормално е това с влакната от филтъра. Даже първия път със съпруга ми решихме, че сваляме нещо фабрично по филтъра, такова количество беше налепнало.
При пране на пуловери е и повече. Чаршафите ги пускам да ги суши не на максимална влажност, а да са леко влажни и включвам опцията за деликатно сушене. Не съм с АЕГ.

# 143
  • София
  • Мнения: 436
Кърпичките са много хубави, аз си взимам редовно от Пикадили. Дрехите са меки и миришат страхотно доста дълго време  Peace
От кое Пикадили,защото аз в трите най-посещавани и заредени/във Варна/ гледах,но няма в никое.При перилните препарати са предполагам,нали?
До сега във Варна открих само на Чаталджа,не бяха Ленор,някакви други,за 20 бр.-13.80 лв.Множко ми се видя Naughty.
Ще проверя в ДМ,а и в още един нов магазин за немски пер. препарати на Бенковска,там имало.За сега си реших въпроса с неухаенето на прането с един спрей,тип омекотител без отмиване,пръскам от него 2-3 мин. преди да завърши програмата.Става да се ползва и при гладене-улеснява гладенето и ароматизира едновременно.
Друго ме вълнува мен относно сушилнята-след всеки цикъл обирам от филтъра по една шепа мъх Shocked,при вас така ли е?Че то влакно няма да остане след време по прането ooooh!!
Моята е такава,единствено намачкани до сега ми излязоха чаршафите,въпреки че не бяха много,а и ги бях пуснала на специалната програма за спално бельо.Вие съвсем по единично ли ги сушите пликове и чаршафи,за да не се мачкат?
Кърпичките са Soupline или нещо от сорта, Аз съм от София. Цената им беше около 11 и ... Иначе и на мен ми се видя доста пари, но всичко зависи колко перални пускаш седмично. Аз примерно пускам две (три мах) и ако си направиш сметка - ще ги ползваш два -три месеца, така погледнато не е толкова скъпо. Peace

# 144
  • Варна
  • Мнения: 482
Кърпите, които взех от ДМ са на тяхната марка денк мит и за 25 бр. мисля, че не съм платила повече от 5-6 лв. Не пазя бележката, но си спомням, че не  бяха скъпи.  Peace

# 145
  • Мнения: X
Кърпичките са Soupline или нещо от сорта, Аз съм от София. Цената им беше около 11 и ... Иначе и на мен ми се видя доста пари, но всичко зависи колко перални пускаш седмично. Аз примерно пускам две (три мах) и ако си направиш сметка - ще ги ползваш два -три месеца, така погледнато не е толкова скъпо. Peace
Да,тази марка видях и аз,но за 13,80 лв.
Странно,мои пазнати,които имат комбинирана пералня със сушилня казват,че прането си им мирише на омекотител и след сушенето.При мен грам аромат не остава,независимо дали ще суша с опция за деликатно или не,дали ще са изсушени за прибиране или интензивно сухи.Имам още една степен-есктра сухи,нея пък изобщо не съм я ползвала.Явно толкова ги "изветря",че  "изфирясва" всичкия аромат на прането.
Милинка,и аз задавам на чаршафите деликатно,но въпреки това не са като тениските примерно,имат си гънки.Е не са на хармоника,но все пак. Tired

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Моето пране си мирише на омекотител и след като изсуша дрехите, без значение на каква програма. Да не би да има значние с какво переш?  newsm78  Аз пера с "Ариел" от Турция и слагам омекотител лилав "Ленор", купен от Метро - Б-с.
Сега като се замислих - миналата седмица изпрах 2-а ангорски пуловера, които рядко слагам с Первол за вълнени дрехи и после само тях си изсуших на специална програма. Като ги извадих ми миришеха на странно (малко като на къпана циганка), но го отдадох на самата прежда. След като ги държах в шкафчето си до сапуните, на другия ден вече нямаше такава миризма.

# 147
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Аз пък видях в един магазин - в Стара Загора- специален препарат за сушилни - въпреки че омекотител на сушилня не и трябва, а само антистатик. Беше сиво пласмасово шише /немско производство/, грамажа май около 0.8 - 1 литър, цена около 6.7.
Някой ползвал ли е такова чудо на природата.
Аз ползвах кърпи на Ленор - при нас 20 броя бяха 7 лева, обаче не съм доволна. По съм доволна от немския жълт Ленор - омекотител.

# 148
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Намерих и снимка в един сайт

# 149
  • София
  • Мнения: 9 826
Аз ползвам кърпичките за сушилня на ДМ и съм много доволна.Струват около 4лв пакета,24бр.

# 150
  • Мнения: X
Аз ползвам кърпичките за сушилня на ДМ и съм много доволна.Струват около 4лв пакета,24бр.
Ще ги пробвам. Peace
Аз пера с Ариел 2 в 1/прах/ за бяло,Ариел за цветно,слагам и омекотител или Ленор,или Силан.Като изкарам прането от пералнята е ароматизирано,но след сушилнята не мирише на нищо.С новия спрей-омекотител има леко подобрение.

Общи условия

Активация на акаунт