Скърца със зъби, докато спи

  • 1 122
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 183
Имали ли сте подобно нещо? Синът ми от известно време скърца със зъби, докато спи ве4ер. Не всяка ве4ер, но снощи спа доста неспокойно - много се въртя, искаше да идва при нас в леглото и доста скърцаше със зъби.
Някакви идеи?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 185
Случва ми се с дъщеря ми.Бабите веднага ревнаха че детето има глисти и решиха да го хранят със сурови тиквени семки.
Не се оказа вярно правих изследване зе това. Ако искаш помоли личния лекар да му направи тест за твое успокоение.
Мойта принцеса и до сега понякога я чувам да скърца със зъби.

# 2
  • Мнения: 5 183
И аз така съм 4ела някъде, 4е скърцането със зъби е един от сигналите за глисти. Като споделих с една приятелка и съседка, тя ми се изсмя и каза 4е нейния, който е ве4е у4еник, продължава да скърца ве4ер, но няма глисти. В акото му се втора4их - нормално ми изглежда... Ами ще взема да ида при лекарката му. Акото ли се изследва?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 185
Да прави се стандартно изследване като за детска градина или ясла, но нали  ти казвам при нас беше фалшива тревога. Според мен нещо сънува.

# 4
  • Мнения: 5 183
Той и нашия татко ми се изсмя сега, като му казах, ама ще взема да видя в ре4ника как е глисти на английски, 4е да знам какво да казвам на джипитката, като идем.

# 5
  • Мнения: 5 183
дано и при нас да е фашива тревога, 4е ... много кофти ми зву4и да има някакви гадинки в корем4ето /или в 4ервата ли са/ на моя мал4о  Cry

# 6
  • Мнения: 1 216
Имали ли сте подобно нещо? Синът ми от известно време скърца със зъби, докато спи ве4ер. Не всяка ве4ер, но снощи спа доста неспокойно - много се въртя, искаше да идва при нас в леглото и доста скърцаше със зъби.
Някакви идеи?


Скърцането със зъби може да е т.н ''бруксизъм''. Обикновено се проявява през нощта, а при голям стрес и през деня. Говорете с личния си лекар и зъболекар.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 185
Даи малко повече информация за пръв път чувам това понятие. Има ли значение на колко години е детето? Ние сме вече на 9.

# 8
  • София
  • Мнения: 748
значи,аз съм бруксистка.това е от тип нервна система.няма оправия.от малка съм си така.може би детето е по-чувствително.няма причина да се притесняваш,това не може да доведе до нищо лошо,единствения проблем е,че зъбите му се изтриват малко по-бързо от нормалното,но това не е болка за умиране.другият лош ефект е смущаване съня на половинката до теб,ноооо това си е лично негов проблем, да е мислил когато се е женил!та така,спокойно!и все пак,направете изследване за глисти!успех!

# 9
  • Мнения: 2 142

Скърцането със зъби може да е т.н ''бруксизъм''. Обикновено се проявява през нощта, а при голям стрес и през деня. Говорете с личния си лекар и зъболекар.

Да, и аз бях много емоционално и впечатлително дете. Бяха ми поставили такава диагноза, но аз освен че скърцах със зъби и си ги стисках, толкова силно, че сутрин като се събудех ме боляха и имах чувството, че ще ми паднат. Направиха ми едни меки гумени подковки с които спях, много е гадно в началото, но имаше ефект. Постепенно с израстването, може би се поуспокоих, но вече много рядко скърцам със зъби, ако съм била много изморена или съм имала изключително емоционален ден.
Все пак за твое успокоение, направи едно изследване на малкия за глисти. Да ти е мирна душицата.

# 10
  • Мнения: 1 045
Моя мъж преди време скърцаше със зъби и то доста силно. Е , искам да ви кажа че за 2 месеца го отучих от това и то по най безобидния начин...... Crazy Просто му стисках бузите отстрани докато си отпусне мускулите и така милион пъти и много безсънни нощи ... но накрая положителен резултат ! Party

# 11
  • Мнения: 6 390
мъж ми скърца от както го познавам ... ooooh!
отна4ало не можех да спя даже ...
4увала съм 4е трябва да яде твърди храни / моркови и е такива ...
ама незнам дали помага...

# 12
  • Мнения: 5 183
това е от тип нервна система.няма оправия.от малка съм си така.може би детето е по-чувствително.няма причина да се притесняваш,това не може да доведе до нищо лошо,единствения проблем е,че зъбите му се изтриват малко по-бързо от нормалното,но това не е болка за умиране.
Да, наистина е много 4увствителен милия.
А това за изтриванетои на зъбите не е ли лошо?

# 13
  • Мнения: 1 077
не е много хубаво, но... Зъболекарите препоръчват за възрастни валериан преди лягане, докато отшуми.

# 14
  • Мнения: 2 952
Прегеледайте го за глисти детето.При  възрастните не е  задължително да е  заради глисти , не сравнявайте.

Общи условия

Активация на акаунт